vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, thebull, dkostas, ZoeM, JohnDag, kurtz, Jorge

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με τυπου eGo μπαταριες ασχοληθηκατε με mods?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από 1 μήνα και λίγες μέρες από την είσοδό μου στο άτμισμα απέκτησα το πρώτο μου ηλεκτρονικό μοντάκι, ένα βαμο 5. Όχι ότι δεν ήμουν ικανοποιημένος από τις spinner που είχα, αλλά είχα πάρει απόφαση να φτιάχνω μόνος μου αντιστάσεις στους εργοστασιακούς και να δοκιμάσω επισκευάσιμο, οπότε η αγορά μοντ ήταν μονόδρομος. Φυσικά δεν το μετάνιωσα...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Με τέτοια χέρια Τρύφωνα (δε θα ξεχάσω το γέλιο που έκανα με τη φωτογραφία του μίνι άιστικ στην παλάμη σου) το λάβα θα φαινότανε σαν μία 1300 σπίνερ επάνω σου  ;D

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Εγω αρχισα με ενα σετακι delirium 69. αλλα σε λιγοτερο απο μηνα πηρα ενα coolfire 1 μεταχειρισμενο  γιατι δε με εβλεπα να τι παλευω  :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Στις 15 μέρες πάσαρα την epsilon1100 στο στεφάνι μου και τσίμπησα το istick :yes:

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Σαφώς υπάρχει διαφορά στο τότε με το τώρα. Εγώ που είμαι πάνω από 3 χρόνια ατμιστής, δεν είχα και πολλές επιλογές εκείνο τον καιρό, και ήταν οι τιμές πιο απόμακρες. Τώρα είναι διαφορετικά...και σε mods και σε ατμοποιητές.
Και για να επανέρθω στο θέμα, να πω ότι χρησιμοποιούσα γύρω στον 1 με 1,5 χρόνο ego, αλλά είπαμε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Με τέτοια χέρια Τρύφωνα (δε θα ξεχάσω το γέλιο που έκανα με τη φωτογραφία του μίνι άιστικ στην παλάμη σου) το λάβα θα φαινότανε σαν μία 1300 σπίνερ επάνω σου  ;D
Κι όμως! Όταν κάνεις μετάβαση από ego-c 650mah, και το trend της αγοράς ήταν τότε ego-c/t/with και ovale elips, το λάβα φαινόταν γίγας! Και εγώ τη βλέπω αυτή τη φώτο και γελάω ώρες ώρες!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Κάπου στους 8-9 μήνες αλλά, ναι, οι επιλογές τότε ήταν λίγες και ακριβές.  :)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Όπως πολύ σωστά αναφέρει ο Big Sur από πάνω κι ο Testament λίγο πιο πάνω, πριν 3 περίπου χρόνια που ξεκίνησα κι εγώ, οι επιλογές ήταν λίγες και ακριβές. Χώρια που στην επαρχία δεν είχε κανείς τη δυνατότητα να δει από κοντά ή να δοκιμάσει κάτι. Δύσκολα λοιπόν παρήγγελνες από internet κάτι ακριβό χωρίς να ξέρεις ότι σίγουρα σου κάνει. Πόσο μάλλον σε καιρούς ... κρίσης!!! Οι επιλογές που είχα τότε και που μπορούσα από κοντά να δω και να δοκιμάσω ήταν ego C/T/Elips!
Ήμουν με ego C ένα χρόνο!!!  :o  Ότι ήθελα κάτι παραπάνω το είχα καταλάβει πριν κλείσω χρόνο. Μέσω του φόρουμ  :respect:  είχα καταφέρει τότε, να εντοπίσω κανά δυό συμπολίτες μου ατμιστές και δοκίμασα τα περίφημα... mod!
Δώρο στον εαυτό μου για τον 1 χρόνο ήταν το πρώτο  μου mod!!! Το είχα αποφασίσει πιο πριν, γι' αυτό και ψήφησα 6-12 κι όχι πάνω από 12 μήνες. Χρειαζόμουν και λίγο χρόνο για... φράγκα!  :wall:
Φυσικά αν ξεκινούσα τώρα, η αλήθεια είναι ότι θα πήγαινα κατ' ευθείαν στο istick! Νομίζω ότι το τελευταίο είναι επανάσταση για το νέο ατμιστή! Τώρα φυσικά θα μπορούσα και να το δοκιμάσω στην πόλη μου. Σίγουρα όμως υπάρχουν πόλεις όπου δεν υπάρχουν καταστήματα ητ ή αυτά που υπάρχουν δεν είναι εξοπλισμένα με τα ... αντίστοιχα! Συνεπώς από ένα σημείο και πέρα ίσως αυτό παραμένει ως πρόβλημα για ένα νέο ατμιστή. Το κόστος όμως έχει πέσει πάρα πολύ από τότε (υπάρχουν πια πολύ οικονομικότερες λύσεις), όπως και η ποικιλία των προϊόντων που είναι... ασύλληπτη για τα τότε δεδομένα...!!!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2015, 05:21 από Σένια »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Σε λιγοτερο απο ενα μηνα εγινε ξεκαθαρο οτι το στικακι ηταν μονοδρομος  :yes: . Οι ego μοιραστηκαν με συνοπτικες διαδικασιες σε φιλους για να ξεκινησουν τη δικη τους προσπαθεια ;) .

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Μια από τα ίδια, δεν υπήρχαν επιλογές! Το ego-T ήταν το mod τότε από το gamucci μου, χώρια πώς ξεκίνησα χωρίς φόρουμ κι ενημέρωση. Ακόμα και το ego-T για να το βρω δε μου είπε που ο αλήτης που είδα στο μπαρ, μόνο το βρήκα στο google μετά με αναζήτηση "ηλεκτρονικό πούρο". Όταν έβγαλε η ecig το hatch τότε, ήταν το μόνο που έφερε ο γείτονας τσιγαράς, το πρώτο που είδα κι αγόρασα. Άρα στο δικό μου παράλληλο σύμπαν του ξεκίνησα το άτμισμα μόνος μου χωρίς ενημέρωση το 2011, άρχισα κατευθείαν με mod!

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
 :respect: ήρωες είστε οι παλιοί....ένα χρόνο με ego-c είναι για guinness!!!!

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
 :) :) :)   ευτυχώς, μετά από 2-3 βδομάδες με ξεστράβωσαν και
με ήρθε ο Stingray X με  τον Orchid και τον Magma.

... είχα αρχίσει πάντως με τα Mini & more....... καταλαβαίνετε γιατί τα ξεπάστρεψα γρήγορα. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sotirisba

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκίνησα με ego650 που μου την πάσαρε φίλη. Στη μια εβδομάδα απόκτησα spinner. Ένα μήνα μετά περιμένω πως και πως να πάρω το istick 30W για το mini ναυτίλο μου. Αν ήξερα καλύτερα απ την αρχή θα είχα γλιτώσει χρόνο και έξοδα.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
13-14 μηνες με ego.
Mια χαρα ήταν και με τις ego, το απολάμβανα το ατμισμα και τότε και τώρα.

Αποσυνδεδεμένος γιωργος77

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Αρχισα το ατμισμα το 2011 με ενα σετ  hybrid-nobacco κλασσικα αλλα κρατησε πολυ λιγο κ  ξανακυλησα,
εδω κ ενα χρονο περιπου που πεταξα τελειως το κ.τ.ξεκινησα με 2 vision spinner για το πρωτο 4μηνο κ
μετα μπηκα στον χορο με ενα mvp v2 το οποιο ηταν τρομερο update για μενα,κ τωρα συνεχιζω ακαθεκτος
με τα stickakia ;D ....k με συνεχης ενημερωση κ μελετη απο εδω μεσα!!!!


Να ειστε καλα :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13683 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 168 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR