vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, Kostik1982, tibolaso, Harris, manoslykos, Buliwyf, lounik, maprix, I.P, white varadero

Twitter

Cuttwood Premium e-Liquids

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 01:19 »
μολις παρελαβα(που λεει ο λογος :tongue_smilie: ) το unicorn milk το bird brains και το sugar drizzle.


το Un.Milk ειναι απιστευτο αλλα μονο σε υψηλα watt και πνευμονικές..γευση μιλκσαικ φραουλα.


το bi. brains και καλα παει να μοιαζει το crunch teleos αλλα ουτε καν το ακουμπαει..και καλα γευση δημητριακών με γαλα.


το su. drizzle ειναι κανελα custard και αντιγραφει το teleos remixed milk 2.. γευση κανελα με custurd.


πολυ μετρια υγρα για τα γουστα μου..δεν ειναι πολυ δυνατα αλλα ειναι οκ.Το μονο που προτείνω ειναι το unicorn milk...παρα πολυ καλο...ειδικα για πνευμωνικες παιδια τα σπαει.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 22:19 »
Και με το moon sugar θα έλεγα ότι μοιάζει το drizzle, αλλά δεν είναι τόσο καλό. Βγάζει μια περίεργη επίγευση.
Και για μένα δεν άλλαξε κάτι πάντως τόσες μέρες. Μόνο πνευμονικές σε όλα και τα μόνα που θα πάρω ξανά είναι το um.
Ακόμα και το mega melon που μου άρεσε αρκετά στην αρχή, το νιώθω πολύ άτονο πλέον.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 11:35 »
Εισαγωγή

Άλλη μία αμερικάνικη παραγωγή έφτασε στα χέρια μου, χάρη στη Fabvape που μου την έστειλε για δοκιμή. Έχοντας κάνει την έρευνά μου, διαπίστωσα ότι τα 4 από τα 5 υγρά έχουν ως συστατικό τις κρέμες που τόσο πολύ απεχθάνομαι. Αποφάσισα λοιπόν να κάνω δύο πρωτοτυπίες: η μία να χρησιμοποιήσω «εθελοντές» και η άλλη να επιστρατεύσω ένα συνατμιστή που ειδικεύεται στις κρέμες παντός είδους. Έτσι με το που τα έπιασα στα χέρια μου, πήγα από το Vape Corner, στήσαμε ένα Magma και ότι μου μύριζε βούτυρο, το έδινα σε άλλους για επιβεβαίωση. Αφού τελείωσε και αυτή η διαδικασία, πήρα μαζί μου το Boss Reserve και το Mega Melons, και τα άλλα τρία τα άφησα στον Χρήστο, με την παράκληση να μου γράψει ότι μπορεί.

Ο Χρήστος, κατά κόσμον chriscorfu88, είναι παλαίουρας του ατμού. Ήταν αυτός που έδειξε στους περισσότερους από εμάς τι πάει να πει επισκευάσιμος και είναι υπεύθυνος για πολλά υγρά τα οποία έχουμε δοκιμάσει. Δεν κρύβω ότι έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την απόφασή μου να δοκιμάσω τα Black Note. Ειδικεύεται σε ότι έχει να κάνει με κρέμες και custard, με παλμαρέ τεράστιο. Ελάχιστα υγρά τον έχω δει να ατμίζει δεύτερη φορά, και αν είχε όρεξη να γράφει, θα είχε γεμίσει ο πίνακας με τα υγρά που δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Με ελάχιστους θα καθίσω να συζητήσω για πολύπλοκα υγρά και την απόδοσή τους, και ο Χρήστος είναι ένας από αυτούς. Η γνώμη του όσον αφορά τα υγρά με κρέμες, βούτυρα και γάλατα, τυγχάνει απόλυτης εμπιστοσύνης από μένα.

Boss Reserve, 3mg, KF3.1ES Clone, 0.28mm Kanthal D, 2.5mm MC, 1.95Ω, Nakamitchi

Δημητριακά Golden Honey Graham με κομματάκια ψημένων ξηρών καρπών και μέλι, βουτηγμένα σε κρεμώδες γάλα, με μια στρώση από φέτες μπανάνας.

Παρόλο που όταν διάβασα την περιγραφή, το γάλα με τρόμαξε, όταν άνοιξα το μπουκαλάκι και το έφερα στη μύτη, περισσότερο έμοιαζε με κρέμα μπανάνας, καραμέλα και ξηρούς καρπούς, παρά με την περιγραφή. Όταν το δοκιμάσαμε στο magma, οι γεύσεις έφερναν σε κράκερ δημητριακών και γλυκιά μπανάνα, και δεν έβλεπα την ώρα να το βάλω σε τανκάτο. Όταν όμως το έκανα αυτό, τα πράγματα άλλαξαν. Η γεύση ήρθε και ταίριαξε ακριβώς με την περιγραφή, με γεύσεις από δημητριακά, ξηρούς καρπούς και μπανάνα και το γάλα ήταν τόσο έντονο που νόμιζες ότι πίνεις κρέμα γάλακτος. Ιδιαίτερα στη ρινική εισπνοή, νόμιζες ότι βρίσκεσαι πάνω από κατσαρόλα που βράζει γάλα. Το λατρεύω το γάλα, αλλά όχι το πλήρες, το ελαφρύ και παγωμένο. Τόση κρέμα βασικά μου θύμισε συμπυκνωμένο γάλα με το οποίο έχουμε χωρίσει τα τσανάκια μας από την εποχή του Τσερνομπίλ. Δεν άντεξα να το ατμίσω για πολύ, το γάλα ήταν υπερβολικό για μένα, αλλά αν το δούμε από θέμα πιστότητας, τότε το υγρό κινείται στο 92/100. Νομίζω ότι η πλειοψηφία όσων το δοκιμάσουν, θα το προσκυνήσουν, και το ίδιο περιμένω από το Χρήστο, που το πήρε τελευταίο και φαρμακερό.

Bird Brains, 3mg, Phenomenon Zest, Kanthal 0.28mm, 1.2Ω, 2.4mm, Rayon Fiber

Φρέσκα δημητριακά κατευθείαν από το κουτί που θυμίζουν τα αληθινά σε κάθε σημείο.
Το πρώτο υγρό που δοκίμασε ο Χρήστος και η γνώμη του έχει ως εξής:

«Πρόκειται για την τελευταία προσθήκη στην φαρέτρα υγρών της πολύ γνωστής αμερικάνικης εταιρείας  CUTTWOOD. Το υγρό όπως λέει η εταιρία  περιέχει φρουτώδη δημητριακά. Σύμφωνα με κάποιους reviewers που δοκίμασαν το υγρό είπαν πως πρόκειται για προσπάθεια της εταιρείας να αποτυπώσει την γεύση από τα γνωστά δημητριακά της kellogg's  "FROOTY LOOPS".  Όταν φέρεις το μπουκάλι κοντά στην μύτη σου μυρίζεις δημητριακά και ζαχαρωτά και λιγότερο κάποιο φρούτο. Κατά την εισπνοή το πρώτο που γεύεσαι είναι το πορτοκάλι που είναι όξινο, γλυκό όσο πρέπει και μια υπέροχη κρέμα να το συνοδεύει.  Κατά την εκπνοή γεύεσαι τα δημητριακά που συνοδεύονται από τα  ζαχαρωτά και δημιουργούν μια ωραία βάση ζύμης απαλή και τραγανή για να έρθει τελευταίο το γάλα και να δημιουργήσει κατ' εμέ μια υπέροχη βάση τάρτας όπως την φαντασιώθηκα. Πρόκειται για ένα υγρό ADV. Τέλεια ισορροπημένο  στην γλύκα που αφήνει στο στόμα  χωρίς να είναι έντονη όπως συνηθίζουν οι αμερικάνικες εταιρείες γεγονός που έχει ως αποτέλεσμα να καλύπτει τα υπόλοιπα συστατικά του υγρού. Τελειώνοντας θα αναφέρω αυτό που με εντυπωσίασε και αυτό ήταν η μακρά επίγευση του γάλακτος  στο στόμα που είναι ότι πιο κοντά στην γεύση πραγματικού γάλακτος έχω γευτεί ποτέ σε υγρό. Αν σας αρέσουν τα υγρά με κρέμα και γεύση γάλακτος πιστεύω πρέπει να το δοκιμάσετε και δεν θα χάσετε. Η δοκιμή έγινε σε phenomenon zest, με αντίσταση 1.2Ω, από kanthal 0.28, 6 σπείρες σε διάμετρο 2.4 και rayon fiber.» 9/10 έδωσε ο Χρήστος που την μεταφράζω σε 92/100 στη δική μου κλίμακα, μόνο και μόνο από την περιγραφή του.

Mega Melons, 3mg, Phenomenon Zest, 0.28mm Ni200, 2.0mm MC, 0.09Ω, TC, Nakamitchi

Μια τριπλέτα από πεπόνι, μάγκο και παπάγια, δημιουργεί αυτόν τον εξαιρετικό συνδυασμό από δροσιστικές τροπικές γεύσεις.

Το μόνο υγρό της σειράς για το οποίο ήμουν σίγουρος ότι δεν θα με δυσκόλευε, ένεκα σίγουρης απουσίας οτιδήποτε κρεμώδους. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, η μυρωδιά είναι όντως τροπική. Πολλές εταιρείες έχουν αποπειραθεί να φτιάξουν υγρά τύπου «exotic» με κατά κανόνα παταγώδη αποτυχία, καθώς στο τέλος αυτό που μένει είναι μια χημική μυρωδιά και γεύση. Εδώ, η μυρωδιά δεν είχε αυτά τα στοιχεία «πούλπας» που έχω συναντήσει σε άλλα. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα.

Αρχικά έρχεται στο στόμα το πεπόνι, με όλη του τη γλύκα. Στη συνέχεια, εμφανίζεται το άρωμα, η γλυκιά οξύτητα και οι γήινες νότες του μάγκο και τέλος, μένει με χαρακτηριστική πικράδα που θυμίζει φλοιό πορτοκαλιού, με εξωτικό άρωμα και γεύση. Να πούμε εδώ, ότι η παπάγια στην Ελλάδα είναι περισσότερο γνωστή ως αποξηραμένο φρούτο, με γλυκιά, ξινή και ελαφρά πικρή χαρακτηριστική γεύση. Έχω κάποια χρόνια να δοκιμάσω κάτι τέτοιο, αλλά σίγουρα υπάρχουν στοιχεία του σε αυτό το υγρό. Στη ρινική εισπνοή, αρώματα από μάγκο και ζαχαρωμένη παπάγια κυριαρχούν, με μία ελαφρά οξύτητα να χτυπάει τη μύτη, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη εμφανίζεται γλύκα, οξύτητα και καθαρό άρωμα από μάγκο. Η παραγωγή ατμού είναι πλούσια ενώ η επίγευση σύντομη αλλά έντονη με τις νότες από όλα τα φρούτα που περιέχει να είναι παρούσες. Το χτύπημα αρκετά πιο έντονο από ότι θα περίμενε κανείς από ένα υγρό 3mg. Ένα πολύ ωραίο φρουτένιο υγρό το οποίο ατμίζεται με μεγάλη ευχαρίστηση και θα μπορούσε να συνοδεύσει λευκά παγωμένα ποτά με άνεση. Προτείνω στους «συνταγούληδες» να το χρησιμοποιήσουν σε δημιουργίες τους καθώς τα αρώματά του είναι εξαιρετικά ρεαλιστικά. 93/100

Sugar Drizzle, 3mg, KF4, 0.25mm Titanium, 2.4mm, 1.00Ω, Rayon Fiber

Μία εξειδικευμένη ισορροπία από γλυκό φούρνου με κανέλα να συναντά γλυκό και κρεμώδες γάλα ώστε να δημιουργήσει ένα υγρό για όλη μέρα, για να κεντρίσει τους γευστικούς μας κάλυκες με αυτές τις νότες δημητριακών πρωινού που αποζητούν.

Οκ, μπόλικη η περιγραφή και φυσικά και αυτό το ανέλαβε ο Χρήστος. Όταν ξεμπέρδεψε μαζί του, είχε να δηλώσει τα παρακάτω:

«Προχωράμε στο δεύτερο υγρό με το όνομα  sugar drizzle που είναι η νεώτερη ονομασία του καθώς το προηγούμενο όνομά του ήταν sugar bear. Το υγρό όπως λέει η εταιρία είναι  μια γλυκιά κρεμμώδη βανίλια σε τέλεια ισορροπία με την κανέλλα. Μυρίζοντας το υγρό αμέσως σου έρχεται η μυρωδιά της γλυκιάς ζύμης και της κανέλλας. Κατά την εισπνοή το πρώτο που γεύεσαι είναι ζεστή γλυκιά ζύμη με ισορροπημένη γλυκύτητα και  ακολουθεί ήπια γεύση της κανέλλας. Κατά την εκπνοή γεύεσαι ακόμη λιγότερο την κανέλλα και μένει η αίσθηση υπέροχης κρέμας χωρίς καθόλου βουτυρίλα (custard), μαζί με νόστιμη ζύμη. Φανταστείτε σαν ένα νόστιμο creamy μπισκότο που ένα λεπτό πριν το έχετε φάει.  Ιδανικό για όλη την ημέρα, χωρίς να είναι πολύ γλυκό, δεν πρόκειται να σε κουράσει και  αρκετά ενδιαφέρον για να το δοκιμάσετε. Η δοκιμή έγινε σε kayfun v4, με αντίσταση 1.0Ω, από titanium wire 0.25, 6 σπείρες σε διάμετρο 2.4 και Rayon Fiber.» 8/10 του έδωσε ο Χρήστος αλλά όπως το περιγράφει, κάπου στο 88/100 πρέπει να κυμαίνεται.

Unicorn milk, 3mg, Phenomenon Zest, 0.28mm Kanthal, 2.4mm, 1.20Ω, Rayon Fiber

Ένα τέλειο χαρμάνι από ενισχυμένο εκχύλισμα φράουλας και τέσσερις μοναδικές φρέσκες κρέμες. Μόνο από την περιγραφή και πριν ακόμα χρησιμοποιήσω τους εθελοντές μου, είχα αποφασίσει να το «προωθήσω». Οπότε ο Χρήστος έχει να μας πει τα εξής για το συγκεκριμένο:

«Ακολουθεί το unicorn milk το οποίο είναι το σήμα κατατεθέν της εταιρίας και ο λόγος που έγινε γνωστή η cuttwood στον κόσμο. Το υγρό όπως λέει η εταιρία περιέχει  φυσικό  εκχύλισμα φράουλας που περιβάλλεται από τεσσάρων ειδών κρέμες. Μυρίζοντας το υγρό ξεκάθαρα καταλαβαίνεις  φράουλα και  κρέμα. Κατά την εισπνοή γεύεσαι κυρίως μια απαλή κρέμα με μέτρια ένταση ώριμης φράουλας. Κατά την εκπνοή επικρατεί κυρίως η κρέμα η οποία είναι πεντανόστιμη  και ακολουθεί η φράουλα αρκετά πιο πίσω. Πραγματικά δεν κατάφερα να αναγνωρίσω τις 4 κρέμες που περιέχει το υγρό.  Η επίγευση είναι ουδέτερη και μικρής έντασης.  Στο παρελθόν είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω ένα ίδιο  σε περιγραφή υγρό της suicide bunny το mother’smilk το οποίο είναι και αυτό πασίγνωστο. Συγκρίνοντάς τα, το unicorn milk έχει κρεμμώδη γεύση μέτριας γλυκάδας ενώ το mother’s milk είναι έντονα γλυκό με κρέμα ζαχαροπλαστικής (custard). Ειλικρινά προτιμώ ξεκάθαρα το unicorn milk, δεν έχει καθόλου βουτυρίλα και η γλύκα του είναι στην σωστή κατ’ εμέ ένταση. Είναι και αυτό ένα υγρό για όλη την ημέρα. Η δοκιμή έγινε σε phenomenon zest, με αντίσταση 1.2Ω, από kanthal 0.28, 6 σπείρες σε διάμετρο 2.4 και rayon fiber». 9/10 του έδωσε ο Χρήστος αλλά γνωρίζοντας και τη γνώμη του για το Mother’s Milk, θα έλεγα ότι αγγίζει το 94/100.

Συμπέρασμα

Είναι φυσικό ότι δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένο συμπέρασμα για την σειρά καθώς μόνο τα δύο δοκίμασα προσωπικά. Ο Χρήστος όμως έβγαλε, και το παραθέτω αυτούσιο:

«Αυτό που μου ένα ιδιαίτερη εντύπωση Τρύφωνα και στα 3 είναι ότι παρόλο που περιέχουν κρέμες, δεν έχουν καθόλου βουτυρίλα και  η γλύκα τους είναι σε κανονικά επίπεδα παρόλο που είναι εξ’ Αμερικής. Επίσης από ντουμάνι είναι σε πολύ καλά επίπεδα και η νικοτίνη παρότι 3mg ήταν υπαρκτή σε εμένα και την ένιωσα πιο έντονη στο bird brains. CUTTWOOD από εδώ και πέρα θα σε παρακολουθώ πολύ στενά γιατί τα υγρά σου απλά τα σπάνε!!!»

Για να καταλάβετε, μέχρι πολύ πρόσφατα ο Χρήστος άτμιζε 18ρες νικοτίνες, και εδώ και λίγο καιρό κατέβηκε στα 12. Αν λοιπόν λέει ότι κατάλαβε την 3ρα, κάτι ξέρει! Θα διαφωνήσω φυσικά με την έλλειψη βουτυρίλας που αναφέρει, αλλά μην με παίρνετε στα σοβαρά καθώς με την απέχθεια που έχω εγώ στη συγκεκριμένη γεύση, αυτά τα υγρά μου φαίνονται πίτα στο βούτυρο. Φίλε Χρήστο σ’ ευχαριστώ για το χρόνο σου και να είσαι σίγουρος ότι από δω και μπρος, ότι υγρό έρχεται στα χέρια μου που για κακή μου τύχη έχει βούτυρο, θα το παίρνεις εργολαβία. Μπελαλίδικο λογαριασμό άνοιξες.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά την Fabvape για την εμπιστοσύνη τους.

Αυτό και όλα τα review που έχω κάνει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου



Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 10:30 »
Eξαιρετικά reviews (όπως πάντα) αλλά έχω ένα παράπονο. Ισως θα έπρεπε οι δοκιμές να γίνονται και με "γήινους" ατμοποιητές που χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι ώστε οι περιγραφές να ανταποκρίνονται στα rookies ατμιστικά γούστα των περισσοτέρων. Δεν σου κρύβω οτι έχω πιάσει τον εαυτό μου να λιγουρεύεται αρκετά υγρά μετά από περιγραφές σου και όταν τα δοκιμάζω στον ναυτίλο να απέχουν αρκετά από τις περιγραφές. Sorry για το off topic και πάλι μπράβο για τις εξαιρετικές περιγραφές.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 11:20 »
Σε αυτό δεν έχεις άδικο, αλλά θα σου πω το εξής: πλέον με εργοστασιακό ατμοποιητή, δεν μπορώ να κάνω δουλειά. Οι πρώτες πρώτες περιγραφές που έκανα, ήταν με εργοστασιακούς, με αυτούς άτμιζα τότε. Πλέον όμως είναι αδύνατον. Ακόμα και να πάρω ένα Ναυτίλο για κάτι τέτοιο, θα έχω πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι "κάτι χάνω", οπότε νομίζω ότι θα χαθεί η αντικειμενικότητα (όση έχω τέλος πάντων) και πάλι στον επισκευάσιμο θα πάω.

Υπήρξε ένα σετάκι υγρών το οποίο είναι φτιαγμένο περισσότερο για εργοστασιακούς. Ξεκίνησα να τα ατμίζω σε επισκευάσιμο αλλά μου γλύκιζαν τόσο πολύ που τα άφησα.

Για ένα μπούσουλα πάντως, να έχεις στα υπόψιν ότι ο Ναυτίλος αποδίδει στο 70% της λεπτομέρειας της γεύσης από έναν επισκευάσιμο. Όχι για όλους τους επισκευάσιμους όμως και όχι για όλα τα υγρά!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 18:59 »
 Unicorn Milk & Bird Brains τα σπάνε! Τα ντριπάρω τώρα και ειναι..   :baby:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 19:34 »
 ;D Είσαι "του γάλακτος" Γιώργη!!!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 19:45 »
  :laugh1: Δεν το περίμενα να σου πω την αλήθεια! Έπεσαν στα χέρια μου τυχαία απο φίλο που γύρισε σχετικά πρόσφατα εξ Αμερικής και οταν του την είπα που δεν με ενημέρωσε για να μου φέρει τιποτα να δοκιμάσω μου τα δινει και μου λέει "δικά σου δεν μου αρέσουν". Τα ντριπάρω, ειναι σε 3mg.


Τρύφωνα η περιγραφή σου για το Bird Brain πραγματικά είναι η έννοια της αποτύπωσης σε λέξεις με αυτό που συμβαίνει στους γευστικούς μου κάλυκες! Δεν υπάρχεις ρε φίλε, respect!  :respect:

Με έχει τρελάνει το "παιχνίδισμα" που κάνει το πορτοκάλι στο όλο σύνολο!    :baby:


*εννοείται οτι και η περιγραφή σου για το Unicorn ειναι ακριβής αλλά έχω κολλήσει με τα μυαλά του πουλιού τώρα!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 19:57 »
Δεν με προσέχεις Γιώργο!!!  :))

Και στα δύο που αναφέρεις, την περιγραφή έχει κάνει ο συνατμιστής chriscorfu88 όπως γράφω, καθώς αυτές οι γεύσεις έχουν τσακωθεί με μένα!!! Οπότε, στείλτα από κει τα respect.

Δεν έτυχε να τον γνωρίσεις, αλλά δεν σου φταίμε εμείς, εσύ έφυγες πέντε μέρες πριν την μεγάλη συνάντηση!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 20:03 »
 :eyesplash:   και έλεγα οτι κάτι δεν μου καθεται με την φάση Τρύφωνας-γάλατα!   :))   Respect στον Χρήστο λοιπόν, πραγματικά οι περιγραφές ειναι φοβερές!  :yes: :respect:

την επομένη που θα έρθετε εσεις Χανιά!  8)


Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 16:18 »
Πήρα και εγώ ένα μπουκαλάκι unicorn milk και είναι πραγματικά πολύ καλό υγρό. Η περιγραφή του Χρήστου είναι απόλυτα ακριβής και το χαρακτηριστικό του υγρού είναι ότι ενώ έχει φούλ γεύση, δεν είναι μπουχτιστικό.Η γεύση είναι πολύ ισορροπημένη σε ντρίπερ που το δοκίμασα.

mobile


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 16:24 »
 Συμφωνώ οτι δεν είναι καθόλου κουραστικό και υποθέτω οτι παίζει σημαντικό ρόλο η μικρής διάρκειας επίγευσή του. Απο τη άλλη, η επίγευση του Bird Brain επιμένει αρκετά αλλά όπως προανέφερα αυτό το παιχνίδισμα που κάνει το πορτοκάλι με το "αμυγδαλόγαλο" (έτσι μου το μεταφράζουν οι νευρώνες μου) είναι όλα τα λεφτά!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:40 »
Έχω πάρει το unicorn milk εδώ και μία εβδομάδα από fabvape.

Επιτέλους σήμερα το δοκίμασα..

Όντως είναι καταπληκτικό υγρό!! 

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 23:59 »
Σκεφτομαι να παραγγειλω το unicorn milk αλλα ειμαι αναμεσα κ στο kongo custard απο 12 monkeys.μηπως τα εχει δοκιμασει καποιος να μου πει τη γνωμη του;ειδα κ το review του aresmares κ τον ειδα ενθουσιασμενο με το kongo!

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 00:55 »
Πρόκειται για δύο εξαιρετικά υγρά και πραγματικά δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσά τους. Ίσως το Kongo να πλεονεκτεί λίγο στην απόδοση του συνδυασμού των κρεμών που διαθέτει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy