vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, john67, Jorge, autogsoate, Milarepa

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 12:31 »
Σωστά αυτά που λες φίλε μου.
Σίγουρα έχει μεγάλη σημασία το στήσιμο, πόσες αντιστάσεις, πόσα βατ και η διάρκεια της τζούρας.
Αυτά που έγραψα είναι στην κατεύθυνση του να πάρει κάποιος το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, πάντα κατά τη γνώμη μου, την εμπειρία μου ως τώρα και το πως εγώ αντιλαμβάνομαι την ευχαρίστηση από ένα dripper.
Οι τανκάτοι είναι δεδομένο οτι το κουράζουν το υγρό με την συνεχόμενη θέρμανση του από την / τις αντιστάσεις.
Εδώ και ο kayfun βγήκε τώρα για να παίζει με διπλές :)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 12:57 »
Συμφωνώ αδερφέ...
Χωρίς καμία διάθεση διαφήμισης αξίζει κάποιος που ψάχνεται για ντριπερ να δοκιμάσει (εάν μπορεί)  τον Εβιβα... Σχέση απόδοσης γεύσης και αυτονομίας υγρού εκπληκτική (κατά την ταπεινή μου άποψη)... Πάντα με χρήση κεραμικου

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 13:41 »
Veritas & πάλι veritas :thumpup:
Γεύση στην εξώσφαιρα,
ρύθμιση αέρα παιχνιδάκι, 
ικανοποιητική χωρητικότητα & παραγωγή ατμού, 
μηδενικές διαρροές, 
ελαφρύς,
οικονομικός,
αλλά............ :angry_orange: στο στήσιμο του πηνίου

Όλα τα ανωτέρω(εξαιρείται η γεύση) σε σχέση με τον magma ::)


Σημ: Αμφότεροι ως κλώνοι


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2015, 15:59 από dimag093 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 14:35 »
Φίλε mariocuzzo 4 επισκευάσιμους ντρίπερ έχω δοκιμάσεις, trident, magma, The Dripper & Apollo. Οι δύο πρώτοι, κλώνοι.

Αν κάποια στιγμή το γύριζα στο στάξιμο, Απόλλο θα έπαιρνα. Ο Ντρίπερ είναι πολύ έντονος για τα γούστα μου και θέλει και nrn στήσιμο. Επίσης, πυρώνει γρήγορα με τίποτα κροκοδειλίσιες τζούρες. Ο Απόλλο είναι ο μόνος ντρίπερ που μου έκανε κλικ. Επίσης, μια χαρά έχω δουλέψει και τον KF4 σαν ντριπάτο, αλλά δεν είναι αυτή η κύρια λειτουργία του.

Υπάρχει και άλλη μια πρόταση, αλλά είναι ακριβή και μη επισκευάσιμη. Όμως, όποιος και να την έχει δοκιμάσει, ευχαριστήθηκε και το τελευταίο σεντ: cisco HH.357. Και όχι, δεν είναι ρούτερ!

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 22:11 »
Να επιβεβαιώσω αυτό που λέει ο cruiser για τον dripper by Leo...
Στις απανωτες τζουρες καίει αρκετά...

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 01, 2015, 21:47 »
εγω παλι εχω παθει πλακα με τον litle boy dripper. Γευση ,ντουμανι και ευκολο στησιμο με μονη η διπλη ανισταση.Αληθεια τον εχει δοκιμασει κανενας αλλος φιλος συνατμιστης? :)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 01, 2015, 22:10 »
Εδώ και 20 μέρες περίπου έχω στη κατοχή μου αυτόν εδώ τον RDA.
http://www.fasttech.com/products/3028/10010788/1936901

Είναι εξαιρετικός. Πάρα πολύ καλή γεύση. Από τους drippers που έχω θεωρούσα κορυφαίο τον magma σε γεύση. Αυτός όμως μου δίνει ακόμα καλύτερη γεύση.
Είναι πολύ απλός σαν κατασκευή και έχει μέσα και τα δύο καπάκια (με μία τρύπα το ένα και με δύο τρύπες το άλλο για dual).
Το στήσιμό του με δύο αντιστάσεις ίσως είναι λίγο ζόρικο.
Μειονέκτημα για πολλούς ίσως φανεί το γεγονός ότι δεν έχει ρύθμιση για τον αέρα. Οι τρύπα εισαγωγής αέρα είναι μικρή. Δεν κάνει για πνευμονικές. Από γεύση όμως είναι αστέρι.

Βάζω και δύο φωτογραφίες για να δείτε πως είναι πάνω σε μαύρο nemesis και άλλη μία ένα στήσιμο με διπλή αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 01, 2015, 22:16 »
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1357_1478&products_id=8838



O ποιο  νόστιμος ντριπερ απο καμιά 20αρια που εχω δοκιμάσει είναι ο atomic.

Μην πάρεις της φαστεκ, έχει στραβά πόδια.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 01, 2015, 22:33 »
nickgr, αυτός μοιάζει με τον trident στο λίγο πιο ψηλό του....

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 01, 2015, 22:45 »
Plume vail. Εύκολος στο στήσιμο με πολύ καλή γεύση, πλούσιο ατμό και πολλές επιλογές αέρα

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 01, 2015, 23:04 »
nickgr, αυτός μοιάζει με τον trident στο λίγο πιο ψηλό του....

Είναι πολύ  καλύτερος από τον τριντεντ.Και απο τον τριντεν 1 και από  τον τριντεν 2. Αξίζει τον κόπο να τον δοκιμάσει κανείς. Ειχα πάρει  δυο κλωνους και αποφάσισα να πάρω το και το  γνησιο.  Τον βρήκα δύσκολα, ήταν ελαττωματικος και τον γύρισα  πίσω. Μια απο τις περιπτώσεις που οι κλώνοι μου βγήκαν καλύτεροι απο το γνήσιο. Έτσι πήρα αλλους 4 κλώνους και εχω 2 στη δουλειά (Ry4 & liqua cuban) 2 στο σπιτι  για τα ιδια υγρά και 2 stand by. Και τον καυφουν για το δρόμο και το αμάξι.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 02, 2015, 14:47 »
Πω πω, μπράβο σας ρε παιδιά. Τρέλα είναι οι ντρίπερς. Πολλά κομμάτια, πολλά ονόματα, χαμός. Σήμερα μάλλον θα μπω κι εγώ στο ντριπινγκ, περιμένω τον κλώνο Magma. Ενα πράμα θέλω να ρωτήσω, γιατί καταλαβαίνω πως κατι παίζει και με τις νικοτίνες όταν ντριπάρεις, και δεν πολυβλέπω άνθρωπο που στάζει, να κάνει πάνω απο 6mg νικοτίνης. Ισχύει ετούτο? Ηρθε η ώρα να πέσω επιτέλους και κάτω απο τα 12mg άφοβα?
Αααα...σχετικό πιστεύω, σε εκείνο το πανέμορφο promo-video της Artists Collection και των υγρών της, όλοι οι σεφ των αρρωμάτων στο βιντεάκι, ατμίζανε μόνο με drippers νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 02, 2015, 15:05 »
Δεν ξέρω αν ατμιζες με εργοστασιακό αλλά γενικά στους επισκευάσιμους θα πεσεις στο 6 άφοβα, με τους ντρίπερ ακόμα πιο κάτω αν θες πνευμονικές αν πάλι θές τσιγαρίσιες τζουρες 5-6mg θα είσαι μια χαρα πιστεύω!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 02, 2015, 15:23 »
http://www.fasttech.com/products/0/10008015/1707003-storm-a-style-rebuildable-dripping-atomizer

Εμένα έχει διαφορετικό drip-tip (το SKU είναι ίδιο), πιθανόν να μην είναι η ίδια έκδοση.
Αρχικά, τον πήρα λόγω του μεγέθους του και της δυνατότητας single coil. Για να πω την αλήθεια, δεν είχα και πολλές απαιτήσεις!
Όμως, με έκανε να παραμερίσω τον αγαπημένο Immoκλωνizer....
Τον στήνω συνήθως με μονή αντίσταση ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ (το τονίζω γιατί είναι υποτίθεται φτιαγμένος για κατακόρυφη) στα 1.6-1.8Ω, ανάμεσα στα αυλάκια και τα μπαμπάκια (ή φιτίλια) να τα γεμίζουν και τα δύο.
Είμαι εντυπωσιασμένος από την ποιότητα κατασκευής, τη συναρμογή των υλικών, την συνολική εμφάνιση καθώς και με την απόδοση.
Αν αναλογιστεί κανείς και την τιμή, τότε μιλάμε για πολύ υψηλό value for money.......
Βέβαια, αυτά για αυτόν που έχω στην κατοχή μου (όπως είπα στην αρχή, δεν γνωρίζω ότι πρόκειται για τον ίδιο)


Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 02, 2015, 15:38 »
Εγω παλι απ αυτα που διαβαζω μαλλον θελω να τους παρω και να τους δουλέψω όλους  :-\  ,αλλα επειδη δεν εχω ξαναδουλεψει dripper θα ξεκινησω με magma ! Thanks to all για τις γνωμες και τις προτασεις )) .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13670 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 163 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR