vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Να μη ξεχνάμε και τον SXK Hadaly, δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που κατάφερε να ξεχωρίσει ποιος είναι ο γνήσιος και ποιος όχι.

Συνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα,
Μου ήρθε προχθες ενα κλωναράκι berzerker v2 από fasttech. Τον έλυσα τον έπλυνα σε καυτό νερό με σαπουνάδα, τα έτριψα με οδοντόπαστες, ξύδια, μύδια και η μυρωδιά του μηχανόλαδου δεν φεύγει με τίποτα.. Κυρίως από τα oringaκια είναι η ζημιά. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάπου Αθήνα ανταλλακτικά;

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μιά βόλτα από Gus.
Πάρτα μαζί σου να τα δείξεις και σίγουρα θα σε βοηθήσουν.
Και να μην τα έχουν,θα σου δώσουν κάτι πολύ κοντά σ`αυτό 
που ζητάς,ή θα σου πούν που θα τα βρείς.

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας, έχω ένα κουπόνι αξίας 35 ευρω απο 3fvape.Βασικα ειχα παραγγείλει εναν FEV τον οποιο δεν παρελαβα ποτέ και τελικα αγόρασα απο Ελληνικο καταστημα.
Έχετε να μου προτείνετε καποιον mtl ατμοποιητη για να εξαργυρώσω το κουπόνι?

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 755
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Millenium. Απλα εξαιρετικος. Τωρα πουλανε της Coopervape. Αυτον δεν τον εχω. Το σχολιο μου παει σε αυτον της Ulton που δυστυχως ειναι sold out

Αποσυνδεδεμένος Neopard

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνώ για τον millennium!

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα! Τον έχει δοκιμάσει κάνεις; από την SXK έχω τον prime και είμαι ευχαριστημένος, και θέλω να παρω και αυτόν. 
https://nexxton-ecig.com/wp-content/uploads/2021/02/SXK-Kayfun-Lite-Plus-2021-RTA-5.jpg

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Εδω http://vaping.gr/index.php/topic,44490.735.html
Μιλάνε για όλους τους kayfun lite

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα! 
Δε λέω γιά γνήσιο, για  το κλώνο τής SXK 2021 που δεν βρίσκω κάπου να αναφέρετε. Αν έχει αναφερθεί κάπου και δεν το έχω προσέξει ζητάω συγνώμη. 

Αποσυνδεδεμένος nirma

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα φίλε John a... Ακριβώς στην προηγούμενη σελίδα αυτού του νήματος μιλάμε για τον sxk lite plus 2021 κάνε μια σελίδα πίσω και θα τα δεις. Και επειδή θα δεις και δικό μου ποστ να ενημερώσω με την ευκαιρία ένα update σχετικά με την γνωριμία μου με τον lite plus 2021 της sxk.... Ατμιζω 3 χρόνια σχεδόν από την αρχή επισκευασιμο... Τον ammit mtl rta που ήταν ο πρώτος μου επισκευασιμος καθώς και όλους όσους ακολούθησαν από τότε μέχρι σήμερα δεν έχω πετάξει κανέναν... Αντίθετα τον kayfun lite plus δεν τον έχω πλέον και ήταν τυχερός που γνωστός μου είχε τον original 2019 οπότε του τον χάρισα για να δει αν ταίριαζε το aerocon pin ώστε απλά να το δοκίμαζε, αλλιώς θα τον είχα στείλει στα σκουπίδια με συνοπτικές διαδικασίες. Σορρυ που γίνομαι σκληρός, αλλά θεωρώ ότι στο φόρουμ καλό είναι να λέμε μεταξύ μας ξεκάθαρες αληθινές εμπειρίες ώστε να βοηθάμε ο ένας τον άλλο όσο μπορούμε. 

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Και ο 2019 είτε γνήσιος είτε κλώνος , ίσως ο πιο άγευστος ατμό που πέρασε ποτέ από τα χέρια μου .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος John a

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ έχω τον lite plus v2 και δουλευει άψογα ακόμη και σήμερα, εχω και τον prime SXK που δίνει καλύτερη γεύση αλλά η τζούρα του lite plus είναι το κάτι άλλο. 

Καλησπέρα παιδιά!

Ετοιμάζομαι να πάρω απ'το 2f έναν δεύτερο FEV μαζί με τον ULTON MELAMPOUS Chorus, 
αλλά έχω μπει στον πειρασμό να κάνω καταναλωτική γουρουνιά για δοκιμές (για γεύση, γερό χτύπημα και σφιχτή τζούρα για καπνικά και ημί)

Οι παρακάτω είναι που μου έχουν μπει στο μάτι...

ULTON Sputnik Style 22mm RTA
ULTON Skyline R Style 22mm MTL RTA
YFTK KA V9 MTL RTA 22mm
Vazzling Vapor Giant Style MTL 23mm RTA
ULTON Dram II Style 22mm RTA

Μια σκέψη είναι και ο Brunhilde που έχω ακούσει αρκετούς να τον προτείνουν.

Τι θα μου προτείνατε?
Θα ήθελα αν είναι εύκολο τα φώτα σας!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :respect_hat:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2022, 21:02 από simba88 »

Τον Sputnik να πάρεις να μας πεις και μας.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Ετοιμάζομαι να πάρω απ'το 2f έναν δεύτερο FEV μαζί με τον ULTON MELAMPOUS Chorus,
αλλά έχω μπει στον πειρασμό να κάνω καταναλωτική γουρουνιά για δοκιμές (για γεύση, γερό χτύπημα και σφιχτή τζούρα για καπνικά και ημί)

Οι παρακάτω είναι που μου έχουν μπει στο μάτι...

ULTON Sputnik Style 22mm RTA
ULTON Skyline R Style 22mm MTL RTA
YFTK KA V9 MTL RTA 22mm
Vazzling Vapor Giant Style MTL 23mm RTA
ULTON Dram II Style 22mm RTA

Μια σκέψη είναι και ο Brunhilde που έχω ακούσει αρκετούς να τον προτείνουν.

Τι θα μου προτείνατε?
Φίλε μου έχω να σου προτείνω τα εξής βάση δικής μου εμπειρίας μιας και είχα/έχω στην κατοχή μου σχεδόν όλους τους ατμοποιητές που αναφέρεις:
  • ULTON MELAMPOUS Chorus - Ωραία υλοποίηση από την Ulton. Είχα στην κατοχή μου παλαιότερα ένα IOU-R αυθεντικό από GUS και ήθελα να δοκιμάσω κάτι πιο σφιχτό. Δεν είναι κακός ατμοποιητής και η ποιότητα κατασκευής και o-rings είναι καλή. Απλα δεν τρελάθηκα από το όλο μπελαλίδικο στυλ του στησίματος μιας και θεωρώ ότι μπορείς να πάρεις το ίδιο αποτέλεσμα (ίσως και κατά πολύ καλύτερο) και πιο εύκολα από έναν Millennium ή εναν Taifun GT ONE (φοβερό χτύπημα). Δεν ξέρω αν υπάρχει ποια Millennium της ULTON αλλά νομίζω τον βγάζει και η Coppervape
  • ULTON Sputnik Style 22mm RTA - Για εμένα από τους πιο απολαυστικούς και αγαπημένους μου ατμοποιητές σε απόδοση γεύσης και τζούρας. Αν μπορούσα να σου περιγράψω την αίσθηση τζούρας θα την έλεγα "βεντούζα". Στον συγκεκριμένο πήρα και τις 2 αυθεντικές έξτρα καμπάνες, μαζί με με το τανκ που έχει τοπ φιλ από τη vaping gentlemen club. Δεν έβαλα υγρό μέσα που να το ήξερα και να μην το ευχαριστήθηκα. Αν βάλεις και τα πιο στενά air disks που δίνει η ULTON η γεύση καταντάει σε επίπεδα κορεσμού
  • ULTON Skyline R Style 22mm MTL RTA - Άλλος ένας αγαπημένος ατμοποιητής που τον έχω καθημερινά σε rotation. Από άλλο thread που διάβασα και κατά τη δική μου εμπειρία η υλοποίηση της ULTON είναι ότι πιο κοντινό στον original, καθώς έχει τις σωστές ανοχές στα oring και στα πιν αέρα. Στρογγυλεύει πολύ ωραία όλες τις γεύσεις από καπνικά σε φρούτα, έχει πανεύκολο στήσιμο και λύσιμο - πλύσιμο. 
  • YFTK KA V9 MTL RTA 22mm - Έχω στην κατοχή μου την υλοποίηση της SXK με το κοντό τανκ. Σαν εβιβάκιας είναι ότι πιο κοντά σε απόδοση το έχει πλησιάσει. Έχει πολύ ωραία τζούρα και απόδοση γεύσης. Στα μείον του θέλει λίγο προσοχή το βαμβάκωμα και τα o-rings έχουν την τάση να τρώγονται για κάποιο λόγο όσο και να προσέχω. Στη θέση σου μιας και είπες ότι κάνεις περισσότερο καπνικά και ημί θα κοιτούσα και τον BY-KA SE Που βγήκε πριν λίγο καιρό μιας και μια πιο φλατ καμπάνα θα στα τόνιζε περισσότερο (έτσι ισχυρίζονται οι ιταλοί reviewer που τον έχουν εξυμνήσει)
  • ULTON Dram II Style 22mm RTA - Τον περίμενα πως και πως ότι είχε πρωτοβγεί ο κλώνος αλλά δυστυχώς δεν με κάλυψε. Λίγο η ποιότητα του, λίγο η απόδοση του, γενικά δεν με με ευχαρίστησε όπως τα παραπάνω.

Σε περίληψη αν μπορούσα να σου βάλω σε μια κατάταξη για να εκπληρώσεις την καταναλωτική σου "γουρουνια"  :tongue_smilie: θα στα έβαζα ως εξής (ανάλογα με το υγρό η κατάταξη μπορεί και να αλλάξει λίγο)

  • Millennium 
  • Sputnik 
  • Skyline R
  • Taifun GT One
  • BY KA V9 

Ότι άλλο χρειαστείς, στη διάθεσή σου :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475572 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270892 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520066 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap