vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

259 επισκέπτες, 4 χρήστες
autogsoate, Milarepa, dkostas, ZiovanioS

Twitter

Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑ, ΑΑΑ 1.5V και φορτιστές (όχι για η.τ.).

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Καησπέρα! Απέκτησα τονNitecore I4 Lithium Li-ion Ni-MH Ni-Cd Smart Battery Charger ( https://www.fasttech.com/products/0/10001638/1281903-nitecore-i4-lithium-li-ion-ni-mh-ni-cd-smart-batte) για τις μπαταρίες του svd μου!

Επειδή απο ότι είδα μπορεί να φορτίσει και μπαταρίες ΑΑ και ΑΑΑ και επειδή έχω και μια κορούλα 11 μηνών και όλα τα παιχνίδια παίρνουν αυτές τις μπαταρίες και επειδή "παίζουμε" πολύ, έχω τρελαθεί να αλλάζω μπαταρίες.

Σκέφτηκα λοιπον μήπως αφού έχω τον φορτιστή περάσω σε επαναφορτιζόμενες ΑΑ και ΑΑΑ αντί να αλλάζω κάθε λίγο και λιγάκι. Εχω 2 απορίες και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Πρώτον αν πιστεύετε πως συμφέρει οικονομικά να περάσω σε επαναφορτιζόμενες

δευτερον θα ήθελα προτάσεις για μπαταρίες ΑΑ και ΑΑΑ που να είναι καλές μήν έχουμε και κανένα θέμα και σκάσει καμία σε κανένα παιχνίδι αλλά και πιθανώς να παίζουν καλά και με τον συγκεκριμένο φορτιστή

Ξέρω πως το θέμα δεν αφορά το ηλεκτρονικο τσιγάρο αλλα ξέρω πως πολλοί εδώ μέσα έχουν μάστερ στις μπαταρίες!
Αν θεωρηθεί πως πρέπει ας μεταφερθεί στα άσχετα με το ηλεκτρονικο τσιγάρο

Ευχαριστώ πολύ


Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2014, 16:45 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Εννοείται πως σε συμφέρει αν έχεις τέτοια κατανάλωση !! (να σου ζήσει η κορούλα) !!
Ρίξε μια ματιά εδώ και επίλεξε κάτι επώνυμο αν έχεις ποιοτικές ανησυχίες...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Sanyo eneloop.
Τις έχει σίγουρα ο Γερμανός αλλά μπορεί να τις βρεις και αλλού.
Λίγο πιο τσιμπημένες σε σχέση με άλλες, αλλά πίστεψέ με αξίζουν τα λεφτά τους.
Βέβαια ίσως είναι υπερβολή αν τις θέλεις για τα παιχνίδα της μικρής μόνο...

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Yπάρχει καποιος τύπος (π.χNiMh ή κάτι άλλο) που να ταιριάζει καλύτερα με τον φορτιστή?
Απο κανένα eshop έξω? (πχ bangood)

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Ρίξε μια ματιά στο εγχειρίδιο...

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Ναι το είδα εκεί! Απλά λέω μήπως με καποιες τα πάει καλύτερα ή είναι πιο ασφαλείς



Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ' όσο ξέρω τα πάει εξίσου καλά με όλους τους τύπους που υποστηρίζει

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Παιδιά, οι μπαταρίες των παιχνιδιών είναι 1,5 Volt. Των η.τ. φτάνουν μέχρι 4,2
Το λάβατε υπόψιν όσοι απαντήσατε;
Θέλω να πω, δεν υπάρχει πρόβλημα; (Δεν ξέρω, γι' αυτό ζητάω τη διευκρίνιση).

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Ο συγκεκριμένος φορτιστής αναγνωρίζει αυτόματα τον τύπο της μπαταρίας και υπολογίζει τον τρόπο φόρτισης.
Τις ΑΑΑ και ΑΑ τις φορτίζει στα 1.2V

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Όχι Λευτέρη, δεν υπάρχει πρόβλημα. Ο φορτιστής επιλέγει αυτόματα και την τάση φόρτισης, αφού αναγνωρίζει ότι αυτές οι μπαταρίες είναι αυτού το βολτάζ.

edit: όπως τα λέει κι o tasfot

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Top 5 NiMH Rechargeable Batteries

1. Sanyo Eneloop 
2. Sony Cycle Energy
3. Duracell StayCharged   
4. Energizer Recharge
5. Maha Imedion   

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Οκ. Άλλαξα και τον τίτλο του θέματος για να είναι πιο σαφής.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Επειδή φορτίζω που και που καμιά ΑΑ, καθώς δε γνώριζα, τις έβαζα πάντα σε διαφορετικό κανάλι. Τώρα μπορεί να μην παίζει ρόλο, αλλά αν δεν ξέρεις.. καλό είναι μέχρι να μάθεις να το κάνεις κι εσύ.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
σωστά... αναφέρεται άλλωστε και στις οδηγίες....

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25024__turnigy_aaa_lsd_900mah_low_self_discharge_ready_to_use_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25023__Turnigy_AA_LSD_2400mAh_Low_Self_Discharge_ready_to_use_.html


Ασχολούμαι εδω και πολλα χρονια με μπαταριες και σου προτεινω τις παραπανω δοκιμασμένες


 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13668 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 161 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR