vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Charlie's Chalk Dust Shake n Vape

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 23:05 »
Eνα(2) :)) υγρακι που μου δωρισε φιλος να δοκιμασω και μου αρεσε παρα πολυ.

Μr Maringue λοιπον :yes:
70/30 pvg
6mg Νic



Δοκιμαστικε σε In'ax ΜΚΙΙΙ 200sf,0.28ΚanthalA1 3.5 στροφες με 0.28.

Και σε κλωνο Skyline 0.3Kanthal A1 6 σπειρες σε 2mm πυρηνα.

Τωρα πια ο Sky ειναι γεματος με Lemon Tart απο Dinner Lady,μιας και ο σκουριαρης ειναι αυτο που ειναι..


Λοιπον εν αρχη δεν μοιαζει στο Dinner μιας και εκει ειχαμε ταρτα και εδω μαρεγκουλα.

Το λεμονακι του δεν ειναι οξινο αλλα γλυκο.

Στην εισπνοη γευτηκα μια νοστιμη γλυκια μαρεγκα
και στην εκπνοη ερχεται και το ξυσμα λεμονιου,τοσο νοστιμα και ισορροπημενα δεμενο  που δεν με κουρασε στο ελαχιστο.

Η επιγευση του υγρου μενει στο στομα για αρκετη ωρα .

Πολυ σωστα δεμενο  το γλυκο συνολο της λεμονο-κρεμο-γλυκο-μαρεγκας.
Το υγρο ειναι γλυκο και νοστιμο αλλα δεν λυγωνει,δεν κουραζει καθολου και ειναι ξεκουραστο και νοστιμο μιας και η κρεμα λεμονιου ισορροπει με την μαρεγκα και κανουν ενα πολυ ωραιο συνολο.

Αρκετα καθαρο υγρο και πολυ ωραια μυρωδια στο χωρο.

Δεν γευτηκα καμια χημικη γευση.
Custurd-ιλα δεν γευτηκα ευτυχως :))

Δεν αλλαζει η ισορροπια του υγρου  σε περισσοτερα βατ μιας και στα 12 βατ προσωπικα μου εβγαλε ολα του τα αρωματα,οπως και στα 18(παραπανω δεν παω ουτε με ασανσερ).
Το αναφερω σε σχεση με το Dinner που δινει διαφορετικες νοτες αναλογα τα γκαζια.

Δεν εχω ιδεα απο γευσιγνωσια οτι καταλαβα το γραψα και η λεμονοκατασταση μαζι μας ::)

Charlies Chalk Dust: Huckleberry Pear Acai



Όσα χρόνια ατμίζω ακολουθώ πιστά ένα σημαντικό κανόνα και μάλλον σε καλό μου έχει βγει γιατί δεν έχω πάρει ούτε μία τζούρα από τσιγάρο ή πούρο από το 2014! Ο κανόνας αυτός λέει πως "δεν ατμίζουμε τίποτα που αγοράζουμε από το μανάβικο ή το χασάπικο ή το ψαράδικο". Δηλαδή δεν ατμίζουμε κρεμμύδια, πατάτες, μπρόκολα, βλίτα, ραπανάκια, μπριζόλες, κιμάδες γενικά, λυθρίνια, λουκάνικα, σαρδέλες, συκωταριές, αθερίνα ψιλή ή χοντρή, γαρδούμπες, κοκοβιούς και χτένια. Ατμίζουμε όμως μια χαρά αυτά που αγοράζουμε από το ζαχαροπλαστείο! Δεν θα γράψω λίστα εδώ. Ότι πουλάει ένα ζαχαροπλαστείο γίνεται και εξαιρετικό ατμιστικό υγρό! Θέσφατο! Τέλος!!!

Μέχρι τώρα λοιπόν δεν άτμιζα ποτέ σκέτα φρούτα. Άτμιζα μπανάνες και φράουλες και λεμόνια και πορτοκάλια και πεπόνια αλλά ανακατεμένα με μπισκότα και κρέμες και ζύμες και κανέλες και σαντιγές και άλλα τέτοια ωραία. Το σκέτο φρούτο το έβρισκα πάντα λίγο βαρετό. Το υγρό του τίτλου όμως ήρθε και μου τα άλλαξε όλα αυτά γιατί ενώ περιέχει μόνο φρούτα και τίποτα άλλο που να το κατατάσσει στα γλυκίσματα, έχει γίνει το υγρό-ανακάλυψη-έκπληξη του καλοκαιριού! Το πρώτο που καταλαβαίνει κανείς στην τζούρα είναι φυσικά το γλυκό, ζουμερό, υπέροχο αχλάδι και τα δύο berries που αντιλαμβάνεσαι αμέσως μετά προσθέτουν μία καλοδεχούμενη οξύτητα (το acai είναι το λίγο πιο όξινο απ' τα δύο) χωρίς να αφαιρούν τίποτα από την γλύκα και την φρεσκάδα του αχλαδιού. Καταπληκτικός συνδυασμός και ιδανικές αναλογίες αρωμάτων! Εύγε στον σεφ! Έχω βέβαια την υποψία πως πρέπει να υπάρχει και λίγη κρέμα μέσα (πολύ λίγη...) αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά. Μετά από σχεδόν ένα εκατομμύριο τσιγάρα (oh yes...!), δεν έχω καμία απολύτως βεβαιότητα για τίποτα που να άπτεται της γεύσης. Όσο όμως περνάνε οι ημέρες το υγρό μοιάζει πιο γευστικό και γι' αυτό υποψιάζομαι πως μάλλον κάποια κρέμα (ή ζύμη...) θα πρέπει να περιέχει και αυτή ανεβαίνει σιγά-σιγά καθώς ωριμάζει. Είτε όμως έχει κρέμα είτε δεν έχει, το υγρό είναι η απόλυτη πιπίλα και φυσικά τα εύσημα ανήκουν στον [member=17746]paloukaros[/member] που μου το πρότεινε. Είναι απίστευτο αυτό το παιδί! Αν του ζητήσεις να σου προτείνει ένα υγρό κοκορέτσι με σος μάνγκο, αυτός θα έχει πρόχειρα δέκα να σου πει! Νομίζω πως έχει δοκιμάσει και τα 8.267.876.901 υγρά που κυκλοφορούν στον πλανήτη. Respect...

Α! Ξέχασα την περιγραφή του υγρού απ' το σάιτ. Enjoy...

"Από την πρώτη σας εισπνοή νιώθετε μια ώριμη γεύση αχλαδιού (sic), η οποία αναμειγνύεται με το γλυκό και χυμώδες huckleberry. Το Acai Berry έρχεται στο παιχνίδι με εκπνεύσεις (sic) δίνοντας σε αυτό το άρωμα πραγματικό βάθος και πλούσιο φινίρισμα (sic)."

Εκπνεύσεις; Εκπνεύσεις; ΕΚΠΝΕΥΣΕΙΣ;  :eyesplash:


(Image removed from quote.)


ενημέρωση
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 17:59 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 17:14 »
Βλέπω ότι υπάρχουν σε shake and vape, δεν έχω δοκιμάσει κάποιο ακόμα οπότε δεν μπορώ να κρίνω.
http://cretavape.gr/283-charlie-s-chulk-dust

Αποσυνδεδεμένος Gimme

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:44 »
Αγορασα πριν λιγο το Mr Meringue... στα 20 ml .. που πρεπει να το γεμισεις μεχρι τα 60 με νικοτινη κτλ
Σε τι αναλογα pg/vg ειναι;... Ψαχνω στο ιντερνετ να βρω πληροφοριες... και ειναι ολα ετοιμα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 14:09 »
Εφόσον απαιτεί όλα τα άλλα που θα του βάλεις να είναι VG, υποθέτω ότι μέσα έχει PG.

Αποσυνδεδεμένος Gimme

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 15:04 »
οκ εγινε! ευχαριστω! το εφτιαξα πριν 50/50 me 4.15 mg

Αποσυνδεδεμένος Chrisfougar

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 10:09 »
μηπως εχει δοκιμασει κανεις το miss meringue που ειναι μαρεγκα με φραουλα?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 16:39 »
Όσοι περιμένουν το Mrs Meringue να είναι ένα Mr με άλλη γεύση, ατυχησαν.

Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου, κακής ποιότητας φράουλα και πολύ βούτυρο.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:29 »
To Mrs Meringue θελει ποοοολυ ωριμανση, στις 15 μερες η φραουλα ειναι ακομα λες και ατμιζεις λαστιχο, χαλαρα 1 μηνα για να βγει σωστο μου ειπανε.
Το Mr Meringue παλι ειναι αξιοπρεπες στις δυο εβδομαδες αλλα θελει κι'αλλο για να αναδειχθει η μαρενγκα. Παντως προσωπικα το προτιμω απο τη γνωστη λεμονοταρτα, τουλαχιστον απο τις παρτιδες που κυκλοφορουν τελευταια...

Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 16, 2018, 15:05 »
Κατα τα προσωπικα μου γουστα το mr.merinque στις 16 μερες,ειναι οτι πιο καλο κυκλοφορει εκει εξω σε λεμονοειδη snv για ατμισμα σε χαμηλα watt.
Δεν εχω δοκιμασει τα υπολοιπα της σειρας θα το κανω συντομα..

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 18, 2018, 12:15 »
Έχει παρατηρήσει κάποιος σε κλειστό Mr meringue κάποια κομματάκια μέσα; Σε μέγεθος φυσαλίδας, αλλά όχι φυσαλίδα! Θα ανεβάσω και photo αν καταφέρω να εστιάσω

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 18, 2018, 14:56 »
Συμφωνώ ότι το Mr. Meringue είναι ένα φανταστικό υγρό που μετά από 15 ημέρες ωρίμανσης αποδίδει πολύ ωραία αυτά που περιγράφει και χωρίς κατάλοιπα.

Όσον αφορά το Miss Meringue δεν μου άρεσε καθόλου αλλά δεν το είχα αφήσει για ένα μήνα όπως ανάφερε κάποιος παραπάνω. Προσωπικά δεν καταλάβαινα την φράουλα.
 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το Bake sale purple. Δεν είχα δοκιμάσει παρόμοιο συνδυασμό και αν και δεν είμαι expert στην περιγραφή υγρών κτλ. το συγκεκριμένο μου έβγαζε και μια νότα ποτού χωρίς όμως να μπορώ να το περιγράψω. Εάν το βρει κάποιος σε δοκιμαστήριο ας το δοκιμάσει να μας πει την γνώμη του. 

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 18, 2018, 15:49 »
Μπόρις να δεις αν έχει μέσα το Mr meringue τίποτα "σκόνες" ?

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 18, 2018, 15:52 »
Δεν έχει κάτι  :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 18, 2018, 18:15 »
dRain και εμένα τα δικά μου δεν έχουν τίποτα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Charlie's Chalk Dust Shake n Vape
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 18, 2018, 22:35 »
Τι να πω.. και πήγα πίσω στο μαγαζί και κοιτάξαμε αλλά 3-4 μπουκαλάκια που όλα ήταν έτσι! Το miss meringue με τη φράουλα ήταν καθαρο, αλλά όλα τα Mr meringue ήταν έτσι.
Έστειλα και στην εταιρεία μήνυμα και περιμένω! Λέει ότι περιέχει furaneol που δεν έχω ιδέα τι είναι, αλλά ξέρω γω; Μήπως; Επίσης λέει ότι περιέχει φυσικές ΚΑΙ τεχνητές αρωματικές ύλες.. μηοως έχουνε στύψει κάνα λεμόνι;

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2018, 22:42 από dRain »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110621 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet