vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 5 χρήστες
kyrgiannis, Jorge, white varadero, mode plagal, camber

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1410 στις: Απριλίου 30, 2021, 17:05 »
Μόλις έβαλα το Balkan Sobranie στον True αντί του Unfollow.Καμία σχέση στην ένταση της γεύσης.Δεν ξέρω αν

οφείλεται στον ατμο ή σε αυτό που λέτε οτι ''πέφτει'' το υγρό.Πάντως δεν πρόκειται για κορεσμό γεύσης γιατί όταν το δοκίμασα για πρώτη φορά στην τέταρτη τζούρα είχα λιποθυμήσει! :laugh1:

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1411 στις: Απριλίου 30, 2021, 19:42 »
Δεν οφειλεται στον ατμο ειναι καθαρα το υγρο. Επειδη δεν ειναι ΝΕΤ κλασικο αλλα εχει εξτρα κατεργασια δεν εχει την ενταση του ΝΕΤ με αποτελεσμα μετα απο λιγο να χανεις τελειως την γευση. Πηρα κι εγω 2ο μπουκαλι και ξενερωσα. Πηρα το καθαρο ΝΕΤ που ειναι ιδιο με το Sobranie "SpitFire" λεγεται και ευελπιστω να ειναι πιστολι και να μην χανει την γευση. Νομιζω οτι με το SpitFire θα κρατησει η γευση γιατι αν δεις πως ειναι το υγρο στο Sobranie το υγρο ειναι λεπτο και λευκο πεντακαθαρο ουτε καν ΝΕΤ δλδ και δεν θα κανει καμια φθορα σε βαμβακια αντισταση. Το SpitFire ειναι σκουρο ΝΕΤ υγρο και σιγουρα θα καταστρεφει γρηγορα το στησιμο. Τουλαχιστον ευελπιστο να ειναι μπομπα οπως το Sobranie πριν χασει την γευση και χαλαλι το στησιμο ξεστησιμο. 

Να ρωτησω και κατι ακομα. Υπαρχει καποιο υγρο που να ειναι οπως το Relax αλλα να εχει πιο εντονο το καπνικο στοιχειο?

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1412 στις: Απριλίου 30, 2021, 20:21 »
αν σου αρέσει το relax δοκίμασε αυτόν τον κλώνο, μπορείς να πειραματιστείς με τα ποσοστά σε μικρές ποσότητες μέχρι να φέρεις το καπνικο εκει που το θέλεις.

Relax: Tabac KML 3%, Cafe 3%, Cookie 2%, Vanille 2%[/font]

Όλα τα αρώματα είναι της Eliquid France.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2021, 20:26 από gigelis78 »

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1413 στις: Μαΐου 01, 2021, 15:42 »
Μεσα στον 1 μηνα που ατμιζω εχω δοκιμασει τα παρακατω καπνικα:

After-8 Smoke-X, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Atmos Lab - Agrinio, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Rope Cut - Skipper, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Wanted - Shooting Star 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Alter Ego - Virginia, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg  
Alter Ego - Seven, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Alter Ego - Hellas Blend, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Liqua - Traditional Tobacco 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Flavor Art - Cuban Avaba, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Ecig - Divino Cigar, 10ml, 10mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Ecig - Old Harbor, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
Ripe Vapes - Sun Juan 60ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Ripe Vapes - VCT, 60ml, 12mg νικοτινη 60/40 vg/pg
TNT - SpitFire - 60ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
TNT Balkan Sobranie - 30ml, 12 mg νικοτινη 50/50 vg/pg
SpeakEasy - Tjuana, 60ml, 12mg νικοτινη 65/35 vg/pg
Philotimo - Cuban Cigar, 60ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Halo - Tribeca, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Van Del - Top Shelf T, 10ml, 12mg νικοτινη 50/50 vg/pg
Eliquid France - Relax, 60ml, 6mg νικοτινη 50/50 vg/pg 
SteamPunk - Bronze, 60ml, 6mg νικοτινη 70/30 vg/pg

Απο ολο τον παραπανω συρφετο τα μονα που μπορω να ατμισω ευχαριστα χωρις να νιωθω καπνικο στοιχειο ειναι τα:

Van Del - Top Shelf T (αν και δεν μου αρεσει καθολου το Tribeca "μαλι της γριας" οπως και τα περισσοτερα RY4, το Top Shelf T ειναι μια απειρως καλυτερη version του Tribeca που παροτι ειναι και αυτο γλυκο ειναι πολυ κλασσατο υγρο. Με λιγο παραπανω αραιωση για να πεσει η γλυκαδα ειναι φανταστικο ADV). Οσοι ειναι οπαδοι του Tribeca αλλα και οσοι δεν ειναι αξιζει να το δοκιμασουν, ειναι κλασεις ανωτερο κατα την γνωμη μου.

Eliquid France - Relax. Φανταστικο υγρο που επειδη εχει καφε που ειναι γλυκοπικρος ισσοροπει με το μπισκοτο και σου βγαζει μια εντονη γευση που δεν σε γεμιζει αλλα δεν μπουχτιζει και στην εκπνοη σου αφηνει τοσο οσο μεχρι την επομενη τζουρα.

SteamPunk - Bronze. Εξαιρετικο υγρο για all-day. Γευσατο με πολυ ισορροποια στις γευσης του. Ανετα all-day, το μονο που δεν βρηκα και το ηθελα ηταν την μοκα. Η γκοφρετα υπερισχυει στο υγρο. Θα το ξαναδοκιμασω μετα απο 1 μηνα ωριμανσης μπας και βρω την μοκα γιατι το δοκιμασα μετα απο 3 μερες. 

Θα εβαζα και το ΤΝΤ - Balkan Sonranie αλλα, παροτι ειναι το μονο που μου εβγαλε το καπνικο στοιχειο (κατακαθι πιπας) εντονα και εβγαζε μια ανεπαισθητη γλυκαδα τοσο οσο αλλα μετα απο 3 μερες ατμισματος το υγρο γινεται βαση χανει την γευση εντελως. Απο την αλλη δοκιμασα και την 100% ΝΕΤ version του Balkan Sobranie το SpitFire αλλα δεν μπορεσα να το ατμισω, ηταν τοσο δυνατο το καπνικο του λες και ρουφαγα μεσα απο καμιναδα. 

Τα υγρα που ειναι στον συρφετο δεν μπορω να τα ατμισω γιατι: καποια μου βγαζουν χημικιλα (alter ego, ecig, Atmos Lab, Liqua), και τα υπολοιπα ειτε θα ειναι μαλι της γριας ειτε δεν μου αρεσε καθολου η γευση τους. 

Τα Van Del - Top Shelf T, Eliquid France - Relax και SteamPunk - Bronze που ατμιζω ανετα θα τα προτιμουσα για εναλλακτικα γιατι το βασικο μου θελω να εχει στο προσκηνιο τον ξηρο καπνο (οχι αρωματικο) και μετα να "δενει" με καποιο δευτερευον αρωμα το οποιο να ειναι τοσο οσο για all day. Το καπνικο κομματι δεν το εχω βρει σε κανενα απο αυτα.

Οποιος εχει μια καλη προταση να με βοηθησει παρακαλω ειμαι ολος ματια. Επισης αν καποιο απ τα παιδια εχει τον χρονο να κανουμε μια κουβεντα τηλεφωνικα να με βοηθησει ας μου στειλει σε pm το τηλ του να τα πουμε.






Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1414 στις: Μαΐου 02, 2021, 16:39 »
@  jimaek22

Διαβάζω εδώ κ λίγες μέρες το νήμα κ θέλω να σου πω κάτι χωρίς όμως να με παρεξηγήσεις ναι?
Θα σου πω ότι κάποιες φορές μπορεί να ήμαστε (Πίστεψε με ναι?) στον παράδεισο κ να βρεθούμε
στην κόλαση από δική μας επιλογή.... Ίσως σου ακουστεί λίγο τρελό αυτό μα θέλω να σου πω
ότι από τη στιγμή που μπήκες στο άτμισμα είσαι ΗΔΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ...  ;)

Κάνεις πολλές δοκιμές με διάφορα (Όπως βλέπω) υγρά κ φοβάμαι ότι ίσως έτσι
χάσεις το ενδιαφέρον σου για να μείνεις μακριά από το κ.τ. κ αυτό θα είναι κρίμα για εσένα.


Γιατί στο άτμισμα μπαίνει κανείς για να απαλλαγεί μια για πάντα από το κ.τ. κ όχι για να χαθεί
σε κάτι πολύπλοκο που εξαρχής ήταν απλό.

Άτμισε αν θέλεις κ σκέτη βάση για λίγες μέρες όπως σου πρότειναν τα παιδιά κ μετά αν σε κουράσει?
Δοκίμασε σιγά - σιγά τα υγρά που έχεις κ θα δεις ότι με τον καιρό κάποια θα σου αρέσουν πολύ.
Μπορεί κ όχι μα να ξέρεις σίγουρα ότι εκεί έξω υπάρχει το υγρό που σου κάνει μόνο άν έχεις
αποφασίσει συνειδητά να αφήσεις το κ.τ. :yes:

Το υποσυνείδητο τις περισσότερες φορές μας βάζει απίστευτα εμπόδια.... Κ σε βλέπω
ανάμεσα σε αυτά που πίστεψε με δεν μπορούν να γίνουν αληθινή αιτία ώστε μια μέρα να πεις
" Το άτμισμα δεν μου κάνει" κ ξέρω ότι καταλαβαίνεις γιατί το λέω ναι?  :)

Είσαι σε πολύ καλό δρόμο ήδη για αυτό μην τον δυσκολεύεις άθελά σου.
Ποτέ κανένα υγρό ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΣΙΓΑΡΟ κ αυτό είναι καλό γιατί το άτμισμα
είναι πραγματικά κάτι ξεχωριστό από όλες τις απόψεις.

Σκέψου πόσο καλύτερα θα αισθάνεσαι σε λίγο καιρό κ μιλάω για την υγεία σου ναι?
Δες το άτμισμα λίγο διαφορετικά κ θα δεις ότι τα υγρά θα τα δεις κ αυτά εντελώς από άλλη
πλευρά.

Σημασία έχει να μείνεις μακριά από ότι σου κάνει κακό ! Ο τρόπος είναι στα δικά σου
τα χέρια κ εγώ πιστεύω ότι ήδη τα έχεις καταφέρει!

Φιλικά πάντα ναι?
Χρόνια πολλά κ να έχεις όλα τα καλά που θέλεις στην ζωή σου. :)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1415 στις: Ιανουαρίου 09, 2022, 14:27 »
Καλησπέρα,

έχει δοκιμάσει κάνεις τα νέα Azhad Distillati ειδικά το 10000;

Moυ έχει κάνει εντύπωση γιατι περιεχει μαυρη ζάχαρη και εαν το εχει δοκιμάσει κάποιος ατμιστης ας μας πει εαν γλυκίζει καθόλου ή είναι πίκρα;


Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1416 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 16:38 »
Θα ήθελα να μάθω και εγώ για τα αρώματα azhads elixir, πόση αραίωση έχουν; Επειδή δε γράφει πουθενά στα site. Επίσης είναι νετ;

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1417 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 17:10 »
Εγώ τα Azhads τα φτιάχνω όλα 10%. Νομίζω και στο site της  εταιρείας τόσο το έχουν βάλει.
Επίσης ναι είναι νετ και αρκετά καλά θα έλεγα. Απλά αφήνουν φοβερή μάκα όπως όλα αυτά του είδους..

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1418 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 17:32 »
Ευχαριστώ! Έχεις δίκιο και εγώ τώρα που το έψαξα καλύτερα όντως στο 10% είναι. Αυτά θέλουν χρόνο ή τα ατμιζεις κατευθείαν;

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1419 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 17:54 »
Αν είναι σκέτο καπνικό μπορείς θεωρητικά και κατευθείαν. Αν έχει και άλλο άρωμα μέσα (βανίλια, σοκολάτα, φρούτο) άστο 4-5 μερούλες να δέσει λιγάκι  :)

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1420 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 18:52 »
Μπορείς να παίξεις και πολύ πιο χαμηλα ποσοστά ;) 

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1421 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 19:07 »
Εξαιρετικά νέα Θα δοκιμάσω μερικά

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1422 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 19:18 »
Εγώ τα ξεκινάω στο 5% :)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1423 στις: Ιανουαρίου 28, 2022, 10:49 »
Eχει καποιος φίλος ατμιστής αποψη για υγρο που να περιέχει μόνο καπνό και μαύρη ζάχαρη που να έχει δοκιμάσει και να αξίζει; Εκτός απο έτοιμο οτιδήποτε άλλο (αρωμα,snv)

Θέλω για ολοήμερο, καθαρό χώρις να γλυκίζει πολύ και χωρίς προσθήκες όπως βανίλιες, καραμέλες, πυραζίνες ή πολύ ξυροκάρπι.

Είδα τα Βlack Galaxies αλλα δεν ξερ ποσο έντονα βγαινει το καράδι ή εαν γλυκιζει αρκετα, ψαχνω κάτι παρόμοιο τύπου wanted shooting star.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1424 στις: Ιανουαρίου 28, 2022, 12:15 »
[member=14955]teo77[/member]

Αν φτιάξεις snv της Velvet Vape, δηλαδή κάποιο απο την σειρά Wanted, καλύτερα 50/50.Είχα φτιάξει το Silver Bullet 70%VG/30%PG και σε περίπου 20 ημέρες είχε χάσει τελείως το άρωμα του, είχε 1 ωραία γεύση φουντούκι-ξηροκάρπι.Δεν ήταν θέμα κορεσμού γεύσης, γιατί το άφησα και το δοκίμασα πάλι σε κάποιες ημέρες αφού έκανα άλλο υγρό.
Τελικά έσωσα τα τελευταία 15-20ml βάζοντας μερικές σταγόνες απο το Hazelnut της FA, αφού το άφησα λίγες ημέρες να δέσει.

Δεν  έχω να σου προτείνω κάτι, μπορείς πάντως να διαβάσεις το θέμα που έχουν γράψει για όλα τα Wanted.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos