vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

323 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, kkoumas, manoslykos, ZoeM, Buliwyf, soulplayer

Twitter

Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Προσπαθώ να επιβεβαιώσω την υπόννοια που έχω οτι οι καπνιστές στριφτών είτε ξεκίνησαν είτε επεσαν πού γρήγορα σε χαμηλές περιεκτικότητες σε νικοτίνη, παρότι κατα βάση τα στριφτά μας ήταν συνήθως βαρύτερα απο τα πακέτο, ή πολλές φορές σκέτα.

Εγω ξεκίνησα μια μερα μόλις με 18 mg, έπεσα στα 12, και μεσα σε μια βδομάδα αραίωνα στα 9. Ενα μηνα μετα είχα πεσει στα 6 με 5. και όλα αυτά με δυό πακέτα καπνό τη μέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 15:27 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Metal devides mice from men
έβαλα 5-11 αλλά αν πέσει και κάνα καλό 12άρι στα χέρια μου δεν λέω και όχι
αναλόγως και το mod (αν ανεβάσεις volt κατεβάζεις και λίγο νικοτίνη)
γενικότερα είμαι στο 9 και δεν με κόβω να πέφτω

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Για πες μας και μετα απο τί και π'οσο καπνό τη μέρα?

dksn20

από ένα πακέτο καπνό που έλιωνα τη μέρα.
άρχισα με 18 μόνο το πρώτο μπουκαλάκι
έπεσα στα 12 και τώρα ψιλοετοιμάζομαι για 9

τη μέρα πρέπει να τρώω 6ml από ότι έχω δει

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
ξεκινησα με 18 κ συνεχιζω μεχρι να τελειωσει το τελευταιο μπουκαλακι.Εκανα βλεπετε κ μεγαλο στοκ!
Αν κ τωρα τελευταια το βραδυ νοιωθω κατι στο λαιμο που σημαινει οτι η επομενη παραγγελια θα ειναι απο 9 μεχρι 16 (να εχουμε επιλογες)
Ημερησια καταναλωση περιπου 4ml.
Καπνος marlboro κοκκινο ενα σακουλακι ημερησιως.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Αλεξ, νυσταγμένος και με ορθογραφικά αλλά θεματάκι άνοιξες!!! :tongue_smilie: :)) :)) :))

Εγώ με ένα 25αρι DRUM λευκό τις 2 μέρες, τώρα κάνω περίπου 5ml, 18mg.
Βέβαια έκανα ταυτόχρονα και 1-2 πακέτα DRUM λευκό μαλακό, πιάνεται;;;; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Οποτε περισσοτερα τσιγαρα απ οτι στριφτά ε? Πιάνεται αλλα εχω την αντυπωση οτι με τα στριφτα ηταν σαν να καπνιζαμε τελειως διαφορετικα απο τους υπολοιπους!
Παρότι μαλλον ΥΠΟΤΙΘΕΤΑι οτι λογω σκετων κλπ παιρναμε περισσοτερη νικοτινη!

Τα ορθογραφικα παραμένουν, η νύστα με βαρεσε ορθά κοφτά, πάω για ύπνο!!!   :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Με δυο 25αρια Van Nelle καθε 3 ημέρες, ξεκίνησα το ητ πριν 20 ημέρες με 12αρι υγρό, που αμέσως μου φάνηκε πολύ και το ανακάτεψα ισόποσα με μηδενικό υγρό της ίδιας γεύσης.
Η αίσθηση της νικοτίνης είναι διαφορετική στο ητ και στο κτ, στο κτ πάει όλη στο χτύπημα, ενώ στο ητ ένα μεγάλο μέρος, σαν να παραμένει στο στόμα/λαιμό και να δημιουργεί μια ελαφρά καούρα.
Τωρα ατμίζω υγρά DIY γύρω στα 5-6mg (σε 12ml βάσης των 24mg ρίχνω 12ml PG και 2x12ml VG), περίπου 2-3 ml ημερησίως, χωρίς καθόλου κτ.

Συνατμιστή alexmach, νομίζω ότι η αποψη ότι τα στριφτά είναι πιο βαριά είναι τελείως αυθαίρετη. Παλαιότερα, χρησιμοποίησα τσίχλες nicorette και μάλιστα τις ελαφριές, για καπνιστές light τσιγάρων και από την δόση της νικοτίνης την άκουσα κανονικά, μου προκάλεσαν τρέμουλο και ταχυπαλμία. Τα στριφτά συνήθως είναι λεπτά, ειδικά αν χρησιμοποιείς φιλτράκια (slim Swan για παράδειγμα) και πολύ πιθανό η νικοτίνη που προσλαμβάνεται να είναι πολύ λιγώτερο από 1mg ανα τσιγάρο (ίσως να ήταν 1mg αν φιάχναμε 25 τσιγάρα από 25 γραμμάρια). Εξάλλου είναι πολύ δύσκολο να μετρηθεί η νικοτίνη γιατί ο καθένας φιάχνει τα στριφτά με διαφορετικό τρόπο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 04:16 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος stefanoskall

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
πως αλλαζω το υγρο χωρις να πεταξω τον ατμοποιητη?εχω το hybrid να το πλυνω το σφουγκαρακι?το χω 2μερες με την αγορα πηρα και 2μπουκαλακια υγρα αλλα το ενα δεν μου κανει τσαμπα η αγορα τεσπα το χρησιμοποιησα 1 ωρα το πολλη να το πεταξω?

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
με 25gr καπνου ανα δυο μερες,εχω φτασει 2-3 ml 18mg-11mg.παω τωρα για παρακατω mg μετα απο ενα μηνα ατμισματος.

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 08:04 »
Ένα πακέτο Old Holborn κίτρινο στις δύο μέρες, ξεκίνησα με 16mg, κατέβηκα αμέσως στα 12 και τώρα (μετά από 15 μέρες) είμαι στα 6mg.

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 08:31 »
ένα πακέτο Old Holborn λευκό σε δυο ημέρες.
το 11 μου ήταν πολύ και πήρα 9 ένα φιαλίδιο 20 μλ μετά τρις γεύσεις με 6 και όλα τα υπόλοιπα με 0 νικοτίνη...
κοντά 2 μήνας για να δούμε θα αντέξω το φλορεξ....

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 09:10 »
καπνιζα virginia κιτρινο.1 πακετο στις 2 μερες. τωρα με το ηλεκτρονικο ειμαι στα 12 και στα 9 mg πλεον αν τυχει και κανω ενα τσιγαρο καταλαβαινω την βρομια και την απεχθανομαι... και ειδικα την βρομια του χαρτιου. 
    τι καπνιζα τοσα χρονια θεε μου...

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 09:16 »
ενα 40αρι old holbourn κιτρινο καθε 24 ωρες
αρχισα στα 18mg και τωρα επεσα στα 9mg (λογο συσκευης)
βαρυ χαρμανη σου λεω......
5-6 ml ημερισιως

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 09:58 »
καλημερα κ καλα ντουμανια σε ολους !!!

μεχρι να μπω στον κοσμο του ατμου καπνιζα ενα 25αρι holborn μπλε την ημερα, περι τα 50 τσιγαρα.

ξεκινησα το ατμισμα με 16μγ νικοτινης και μεσα σε ουτε 2 μηνες, με αναμοιξη φυτικης γλυκερινης
εχω κατεβει σιγουρα κατω απ τα 8μγ και θα καταφερω να κατεβω κι αλλο,,,,

παντα βεβαια υπαρχει το αγαπημενο μου υγρο σε 12μγ περιεκτικοτητα ωστε αν νιωσω οτι δεν ικανοποιουμαι
να κανω ενα πιο νοκοτινουχο δειαλειμμα, οχι διαλυμα !!!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160041 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530890 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet