vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Τα είχα διαβάσει αυτά τα σχόλια. Στον Net Vaper είδα και εγώ το βιντεάκι για τον kayfun x. Βασικά πολλά βιτεακια είδα από αυτόν. Έχει και τον fev κλώνο και τον αυθεντικό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως έχει δοκιμάσει πολλούς ατμο αλλά για τον kayfun x όχι μόνο είπε τα καλύτερα αλλά σε άλλο βιντεάκι συνέχιζε να τον χρησιμοποιεί. Και τον έχει πλέον σαν μέτρο σύγκρισης για γεύση. Πάντα για τον ulton μιλάμε.
Από την άλλη, έχεις πει τόσο καλά λόγια (όχι μόνο εσύ) για τον Millennium που αρχίζει να φαίνεται μονόδρομος... :) :)
Να πω την αλήθεια, ο fev κλώνος είναι το φοβερός σε χτύπημα, τζούρα και σε πολλά άλλα, αλλά η γεύση του δεν με εντυπωσίασε. Και έχω κάνει διάφορα στησίματα μέχρι τώρα. Για αυτό και ψάχνω ακόμα. Ίσως δεν βρω τελικά αυτό που ψάχνω. Γεύση, χτύπημα ευχρηστία σε ένα.... Ή μπορεί απλά να το φιλοσοφώ παραπάνω από όσο πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Ίσως δεν βρω τελικά αυτό που ψάχνω. Γεύση, χτύπημα ευχρηστία σε ένα.... Ή μπορεί απλά να το φιλοσοφώ παραπάνω από όσο πρέπει.
Αν και είναι υποκειμενικό, ευχρηστία, χτύπημα και γεύση τα βρήκα στον Expromizer v4 MTL RTA.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Για 20€ που πήρα και γω πριν κάνα μήνα τον expro v4 είναι φοβερός. Το ορινγκ λειτουργούν σαν ρολόι. Απλά πρέπει να μάθεις την τροφοδοσία του.
Προτείνεται και για νέους στο άθλημα των επισκευασιμων καθώς συγχωρεί πολυ

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Να σας πω την αλήθεια αυτόν ούτε που τον σκέφτηκα. Θα τον δω και αυτόν. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Τα είχα διαβάσει αυτά τα σχόλια. Στον Net Vaper είδα και εγώ το βιντεάκι για τον kayfun x. Βασικά πολλά βιτεακια είδα από αυτόν. Έχει και τον fev κλώνο και τον αυθεντικό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως έχει δοκιμάσει πολλούς ατμο αλλά για τον kayfun x όχι μόνο είπε τα καλύτερα αλλά σε άλλο βιντεάκι συνέχιζε να τον χρησιμοποιεί. Και τον έχει πλέον σαν μέτρο σύγκρισης για γεύση. Πάντα για τον ulton μιλάμε.
Από την άλλη, έχεις πει τόσο καλά λόγια (όχι μόνο εσύ) για τον Millennium που αρχίζει να φαίνεται μονόδρομος... :) :)
Να πω την αλήθεια, ο fev κλώνος είναι το φοβερός σε χτύπημα, τζούρα και σε πολλά άλλα, αλλά η γεύση του δεν με εντυπωσίασε. Και έχω κάνει διάφορα στησίματα μέχρι τώρα. Για αυτό και ψάχνω ακόμα. Ίσως δεν βρω τελικά αυτό που ψάχνω. Γεύση,  χτύπημα ευχρηστία σε ένα.... Ή μπορεί απλά να το φιλοσοφώ παραπάνω από όσο πρέπει.


Εγώ αδερφέ μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στον lite plus 2021, μαύρο 22αρη
Δεν πήγα στον X λίγο μεγεθους,βάρος, διάμετρο και χρώμα


Στην ουσία ο X έχει το ίδιο deck με τον lite και το aerokon pin


Τον έστησα πριν λίγο και ενθουσιάστηκα(είχα καιρό να ενθουσιαστω με rta)


Γεύση,αβίαστη τζούρα, πανέξυπνο σύστημα αέρα που δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις τον αέρα σου(γέλασα λίγο με αυτό που έραψε στο άλλο νήμα κάποιος ότι τον είχε και τον έδωσε γιατί δεν τον καλυψε ο αέρας, εκτός αν εννοούσε τον lite του 19)
Εδώ μιλάμε για 0.1-1,8 σε όλο το εύρος του
Διαρροή μηδέν, τροφοδοσία άψογη, ούτε διαρροή ατμού από τις εισαγωγής αέρα(γκουχου γκουχου)


Έχω και το pro pin που έχει μια οπή στο κέντρο αλλά δεν το δοκίμασα ακόμη


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2022, 22:42 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Καταπληκτικός ατμοποιητής μαζί με τον bishop έχω καταλήξει σε αυτούς για καθημερινή χρήση.
Το μόνο πρόβλημα ότι μου έσπασε το τζάμι και πουθενά δεν μπορώ να βρω ανταλλακτικό τον 24άρι έχω.
Αναγκαστικα και πήρα άλλο ένα.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Σίγουρα είναι καταπληκτικός άτμο ο lite plus!!! Ο Χ φαίνεται και λίγο περίπλοκος και ίσως βγάλει προβλήματα με τα νέα συστήματα που κλείνεις και ανοίγεις τα υγρά και το γέμισμα. Αλλά εμένα θα με βόλευε ο 24ης. Θα δω. Όταν μπορέσω (οικονομικά) θα παραγγείλω και τον Millennium και τον kayfun. Και μετά θα μπορώ να κάνω και ένα συγκριτικό μεταξύ Fev, Millennium και kayfun. Σε ευχαριστώ για της πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Ο 3ος Millennium & o 1ος Skyline R μου μόλις έφυγαν από το αρεοδρόμιο  ;D της Απω Ανατολής & λογικά σε 10 μέρες υπολογίζω να τους έχω. Και οι δύο Ulton & ειδικά για τον Skyline R ηθελημένα το καθυστέρησα μέχρι που να βεβαιωθώ ότι τα αεροδισκάκια του συγκεκριμένου κλώνου εφαρμόζουν τέλεια.
Για τον Kayfun έχουμε μιλήσει εδώ (από το σχόλιο 4537 & μετά).
https://vaping.gr/index.php?topic=19696.4530

Γιώργο δεν θα το πιστέψεις έκανα ακριβώς την ίδια παραγγελία με εσένα, είχα Millennium original και επιδή ήμουνα πολύ ευχαριστημένος (δεν σήκωνε η τσέπη για 2ο) και νομίζω ο κλώνος της Ulton θα είναι καλή αντιγραφή, ώς αναφορά τον Skyline R και εγώ σκεφτόμουνα τα δισκάκια και την εφαρμογή τους διότι εκεί είναι το κλειδί για καλή λειτουργία.
Επομένως θα ανταλλάζουμε εμπειρίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2022, 15:20 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Για τον Millennium δεν έχω αμφιβολίες. Εχω ήδη έναν με το 1.0 deck & έναν με το βελτιωμένο 1.1 & λειτουργούν & οι δύο άψογα.
Για τον Skyline R την έχω την ψιλοαγωνία μου μέχρι να τον πιάσω στα χέρια μου (αυτή την ώρα που μιλάμε μαζεύει τουλίπες στην Ολλανδία). Από την έρευνα που έκανα διάβασα μεν πως ο ULTON τις πέτυχε τις ανοχές με τα αεροπινάκια, η μέχρι τώρα εμπειρία μου αυτό λέει, αλλά αν δεν βαλω-βγάλω με το χεράκι μου τα πινάκια...

(ειδικά τα 0.8mm & 1.00mm,τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν). 😂

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Ναι, δε σε ενδιαφέρει λες.... ΑΛΛΑ άμα έχει άλλο κανα φορεμένο και δεν μπορείς να το βγάλεις???? Ε????? Ε??????????

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Θα στουνι φέρου στου πταμ σας τουν Αραξου να τν πτάξουμι παρέα απτου γιουφύρ! 😢
(τα ούζα θκαμ οι μζέδις θκοις
ΕΔΙΤ: Βλέπω πως άλλαξε η χώρα προορισμού. Αντί να χαζεύει γελάδια & τουλίπες στην Ολλανδία, τον στείλανε στην Ουγγαρία να διευθύνει Λιστ..... :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2022, 22:49 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Μια βοηθεια παιδια επειδη ειχα σταματησει και το τσιγαρο και το ατμισμα και ξανακυλισα με το τσιγαρο απο προχθες ξεκινησα παλι ατμισμα με ενα zlide που εχω, ειχα ρωτησει για τον alberich αλλα αν ειναι στο ιδιο στυλ με fev ξερω προσωπικα δεν θα με αρεσει γιατι ειχα το fev (δεν ταιριαξαμε) εχω βρει το pioneer σε μεταχειρισμένο στα 25 αλλα σημερα ειδα οτι παιζει και μια προσφορα για το ulton skyline r τι θα με συμβουλεύατε πως να κινηθω εχω την δυνατοτητα για αγορα μονο ενος απο τους δυο.

Υ.Γ. Ξεκινησα με soho νικοτινη 3αρα και προς το παρον κραταω
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 11:56 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Θα στουνι φέρου στου πταμ σας τουν Αραξου να τν πτάξουμι παρέα απτου γιουφύρ! 😢
(τα ούζα θκαμ οι μζέδις θκοις




Ισύ θα πινς κι γω θα τρώου δηλαδής?????

ΜΕΣΑ!!!!!

Να πάρου κι του μαγιώμ μαναχά, να πδήσου να τουν σμάσου, μη ντουν φαν τα ψάρια!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 17:02 από Buliwyf »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Μια βοηθεια παιδια επειδη ειχα σταματησει και το τσιγαρο και το ατμισμα και ξανακυλισα με το τσιγαρο απο προχθες ξεκινησα παλι ατμισμα με ενα zlide που εχω, ειχα ρωτησει για τον alberich αλλα αν ειναι στο ιδιο στυλ με fev ξερω προσωπικα δεν θα με αρεσει γιατι ειχα το fev (δεν ταιριαξαμε) εχω βρει το pioneer σε μεταχειρισμένο στα 25 αλλα σημερα ειδα οτι παιζει και μια προσφορα για το ulton skyline r τι θα με συμβουλεύατε πως να κινηθω εχω την δυνατοτητα για αγορα μονο ενος απο τους δυο.

Υ.Γ. Ξεκινησα με soho νικοτινη 3αρα και προς το παρον κραταω

Με τον pioneer θα έχεις σίγουρα διαρροές και αυτό είμαι βέβαιος ότι θα σε κουράσει. Από θέμα γεύσης είναι πολύ καλός. Επίσης δεν είναι ιδιαίτερα ανθεκτικός σε ενδεχόμενες πτώσεις. Ο ulton skyline r θεωρείται από αρκετούς ως ο καλύτερος κλώνος του συγκεκριμένου ατμοποιητή, υπάρχουν ωστόσο και αντίθετες απόψεις. Ο Alberich φαίνεται ότι λειτουργεί χωρίς προβλήματα, δίνει καλή γεύση, είναι απλός στο στήσιμο, δεν έχει ούτε στο ελάχιστο διαρροές. 
Αν είχες τη δυνατότητα να δοκιμάσεις και τους τρεις ατμοποιητές, θα ήταν σίγουρα πιο εύκολη η επιλογή σου.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης[]<--Click[

Ευχαριστω για την απαντηση ημουν σχετικα καλος στο στησιμο αλλα απο την στιγμη που λες οτι θα με κουρασει ο pioneer τον βγαζω απο την εξισωση χωρις βεβαια να θελω να τον βγαλω αχρηστο προς θεου, οποτε εχω 2 επιλογες αν μπορειτε να μου πειτε για τον alberich αν προσομοιαζει η τζουρα του με του fev τοτε μου μενει σαν επιλογη ο skyline r, να ζητησω και προκαταβολικα συγγνωμη γιατι ξερω οτι κουραζω με τις ερωτησεις μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 13:21 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515324 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11054 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet