vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 10 χρήστες
ThioVag, lagoudakis, maprix, chara22, camber, lounik, Jorge, giorgos1999, tibolaso, Sergios

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4500 στις: Απριλίου 23, 2022, 19:36 »
Ο Zenith δεν είναι επισκευάσιμος όμως, παιδιά...

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4501 στις: Απριλίου 23, 2022, 20:19 »
Ούπς...σε λάθος τόπικ γράψαμε παίδες.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4502 στις: Απριλίου 23, 2022, 22:53 »
Χαχαχα. Τώρα το πήρα και εγώ χαμπάρι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4503 στις: Απριλίου 27, 2022, 11:06 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Ελπίζω να ποσταρω στη σωστή ενότητα την απορία μου.
Στήνω τις ίδιες ακριβώς αντιστάσεις σε διαφορετικούς ατμοποιητες και η αίσθηση η μάλλον η απόκριση που περνεις πατώντας να ατμισεις είναι διαφορετική.
Ίδιες αντιστάσεις στον kennedy δίνουν αμέσως ενώ στον goon25 ακόμα και στον cosmonaut στα ίδια βατ είναι σαν ξεξυχησμενη η τζούρα και πρέπει να ανεβάσεις παραπάνω βατ. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? 

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4504 στις: Απριλίου 27, 2022, 16:02 »
Καλησπέρα! Έχω έναν nightmare 25 rda και μου έσπασε το 510 pin του. Γνωρίζει κανείς αν διαθέτει κανένα κατάστημα εντός Ελλάδας ανταλλακτικό;
Σε περίπτωση που δεν βρείς φτιάχνεται το υπάρχων.
Τρύπημα 3-4mm με τρυπανάκι 2.7mm πέρασμα με 3mm κολαούζο κατευθείαν 
βίδωμα ανοξείδωτης allen m3x10 κόψιμο στο επιθυμητό μήκος και είσαι έτοιμος

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4505 στις: Απριλίου 28, 2022, 06:57 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Ελπίζω να ποσταρω στη σωστή ενότητα την απορία μου.
Στήνω τις ίδιες ακριβώς αντιστάσεις σε διαφορετικούς ατμοποιητες και η αίσθηση η μάλλον η απόκριση που περνεις πατώντας να ατμισεις είναι διαφορετική.
Ίδιες αντιστάσεις στον kennedy δίνουν αμέσως ενώ στον goon25 ακόμα και στον cosmonaut στα ίδια βατ είναι σαν ξεξυχησμενη η τζούρα και πρέπει να ανεβάσεις παραπάνω βατ. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?
Ποιο πολύ ψυχολογικό είναι το θέμα μίας και συγκρίνεις διαφορετικούς ατμό.. o goon θέλει βατακια λόγω αέρα το ίδιο και ό cosmonaut . Ο Kennedy έχει διαφορετική κατασκευή ό αέρας βαράει από κάτω την αντίσταση σέ σύγκριση Με τους άλλους δύο πού την χτυπάνε από τά πλάγια.. :angel: :angel:.. μιας και τους έχω και τούς 3τρις ό cosmonaut είναι ποιο εύκολος και αρκετά πιο γευστικός σέ σύγκριση με το Kennedy ..

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4506 στις: Απριλίου 28, 2022, 08:29 »
Σίγουρα η φιλοσοφία του kennedy με τον αέρα από κάτω είναι διαφορετική από τους άλλους δύο και δεν συγκρίνω την αίσθηση της τζούρα η τον αέρα ειδικά του goon που στις τρεις τρύπες ανοιχτές ανάσασιανεις μέσα από τον ατμοποιητη. πιο πολύ εστιάζω στην απόκριση του ατμοποιητη στο πάτημα του fire χωρίς καν να τραβάς τζουρα. Στα ίδια βατ ίδιες αντιστάσεις είναι σαν περνάει λιγότερο ρεύμα στον ατμό και δεν <<τσακναει>> 😁😁το ίδιο. 

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4507 στις: Απριλίου 28, 2022, 12:21 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Με τα μαμισια ποστ που είναι τέλειος εκνευρίστηκα  ψιλοαμφιβαλο ότι στακναει Πίο άμεσα . από την άλλη δεν ξέρω με τη αντιστάσεις στήνεις ούτε άμα είναι τέλειος μαμά ό kennedy και σού δίνει α.υτη την εντύπωση
... :-[ :-[
Μόλις βρω ευκαιρία θα στήσω ένα πού έχω  πού είναι ίδιας φιλοσοφίας Με τόν Kennedy τό TSUNAMI για να δω διάφορες
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2022, 15:39 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4508 στις: Απριλίου 28, 2022, 13:21 »
Είναι γνήσιος σίγουρα με τα στρογγυλά σπαστικά ποστ.
Αντιστάσεις τις wotofo quad fused Clapton στα 0.13 τελική αντίσταση που τις φοράω τις ίδιες και στον κοσμοναύτη και τον γκουν. Μήπως είναι θέμα αγωγιμότητας από ατμοποιητη σε ατμοποιητη? 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4509 στις: Απριλίου 28, 2022, 14:06 »
Προφανώς κι είναι θέμα αγωγιμότητας η παραπάνω παρατήρηση. Μέγα ρόλο στην κορυφαία αγωγιμότητα του Kennedy παίζει το copper pin του 510 στον πόλο. Επίσης ο Kennedy αλλάζει τραγικά σε αυτό το "μπαμ" που δίνει αν του βάλει κάποιος τα copper posts που πωλούνται έξτρα γύρω στα 30 ευρώ. Ειδικά σε μηχανικό mod δίνει ρέστα, από τους πολύ δυνατούς rda.!

Ο πρώτος goon είχε επίσης copper pin κι ήταν "δυνατότερος" από τον goon V1.5 και μετά, αρκετά μεγάλη διαφορά και μιλάμε για έναν rda που σαφώς έχει αρκετές απώλειες από τα ευμεγέθη posts του..

Κι ο Csmnt πάντως είναι από αυτούς που έχει πολύ καλή αγωγιμότητα γενικότερα, ειδικά στην πρώτη του έκδοση (κρατάω επιφύλαξη και για την τελευταία που δεν έτυχε να δοκιμάσω ).

Ξεκάθαρα οφείλεται στα υλικά λοιπόν η διαφορά που εντοπίζεται στη "δύναμη" ρεύματος στην αντίσταση αλλά και στον τελικό σχεδιασμό. Ο goon είναι λογικό να χάνει παραπάνω από τους υπόλοιπους του συγκριτικού..


Kennedy με Tsunami μέρα με νύχτα στη δύναμη παίδες. Μην μπείτε καν στον κόπο. Αν μιλάμε για γνήσιο Kennedy φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4510 στις: Απριλίου 28, 2022, 14:55 »
Με κάλυψε πλήρως η απάντηση σου Μάκη. :thumpup:
Σκεφτόμουν κάποια στιγμή να έκανα την αναβάθμιση στα ποστ με τα τετράγωνα περισσότερο για την πιο εικολη τοποθέτηση των αντιστάσεων. Τώρα συνειδητοποιω ότι θα είχε και καλύτερη ακόμα απόδοση λόγω του copper υλικού.
Και γενικά από τους δύο αυτούς αλλά και τον asgard που είχα κάποια στιγμή προτιμώ τον kennedy στο σύνολο του. 

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4511 στις: Απριλίου 29, 2022, 09:58 »
Η αγωγιμότητα του goon 25mm γενικά είναι κακή και λόγω των post που μετά από καιρό, εμένα τουλάχιστον τείνουν να ακουμπούν μεταξύ τους με αποτέλεσμα τα Ω, να δείχνουν ότι να ναι. Το θέμα διορθώθηκε με ασημένιο pin αλλά και πάλι πρέπει να αλλάξεις και τα post για να είσαι οκ. Ο kennedy παίζει δυνατά παντού, είτε σε μηχανικό είτε σε ηλεκτρονικό. Ο csmnt 2 λίγο καλύτερα από goon 25. Ο goon  24mm είναι καλύτερος και από τον 25mm και από csmnt.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4512 στις: Απριλίου 29, 2022, 12:49 »
Kennedy με Tsunami μέρα με νύχτα στη δύναμη παίδες. Μην μπείτε καν στον κόπο. Αν μιλάμε για γνήσιο Kennedy φυσικά... [member=4133]makis206[/member]

Φυσικά και δεν συγκρίνεται ό kennedy me τόν tsunami αλλά μιας και εγώ το σκέφτομαι το θέμα αγογιμοτιτας λόγω ποστ coper/silver. Ίσως παίζει ρόλο και τα mm στo coil ..o Kennedy έχει μικρα πόδια σε σύγκριση με το cosmonaut που είναι ποιο μακριά ώστε να μπούνε μεσα στα post το δε goon τόν έχω παροπλισμένο

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4513 στις: Απριλίου 29, 2022, 16:38 »
Η αγωγιμότητα του goon 25mm γενικά είναι κακή και λόγω των post που μετά από καιρό, εμένα τουλάχιστον τείνουν να ακουμπούν μεταξύ τους με αποτέλεσμα τα Ω, να δείχνουν ότι να ναι. Το θέμα διορθώθηκε με ασημένιο pin αλλά και πάλι πρέπει να αλλάξεις και τα post για να είσαι οκ. Ο kennedy παίζει δυνατά παντού, είτε σε μηχανικό είτε σε ηλεκτρονικό. Ο csmnt 2 λίγο καλύτερα από goon 25. Ο goon  24mm είναι καλύτερος και από τον 25mm και από csmnt.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συμφωνώ για τον γκουν. Οι ίδιες αντιστάσεις που σε στον kennedy αλλά και στον κοσμοναύτη τις διαβάζει το Μοντ 0.12-0.13 στον γκουν 0.22 και γενικά ότι ναναι. Τους προηγούμενους γκουν δεν τους είχα. 

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4514 στις: Μαΐου 06, 2022, 17:28 »
Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιος rta μονής αντίστασης για πνευμονικό ατμισμα με ρύθμιση υγρών;

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084149 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 82 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos