vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 07, 2012, 00:20 »
Αχ dreamymoments αν κάπνιζα κι εγώ 15 τσιγάρα την ημέρα κι αυτά μετά το μεσημέρι, άρα μπορούσα να μείνω άκαπνη τόσες ώρες και ..άυπνη, ούτε που θα μ' ένοιαζε. Το πολύ πολύ να τα κατέβαζα στα 10-12.
       Το μεγάλο πρόβλημα πιστεύω είναι για όσους καπνίζουν 30, 40, 50, 60 τσιγάρα την ημέρα... και για χρόνια... που σημαίνει ότι σχεδόν κάθε σου κίνηση, κάθε σου σκέψη, κάθε σου στιγμή συνδέεται αυτόματα με το τσιγάρο.
         Όταν βρεις έντονο ενδιαφέρον με το ητ, καινούριες συσκευές, νέες γεύσεις κλπ, και ψιλοπαθιάζεσαι, σε βοηθάει πολύ να μην ξαναγυρίσεις. Είναι αυτό το καινούριο που θες να δοκιμάσεις και σε κάνει να ξεφεύγεις από τον πειρασμό.                 
          Εμένα προς το παρόν με βοηθάει πολύ μέχρι στιγμής να αλλάζω γεύσεις εκείνες τις στιγμές που με πιάνει να οπισθοδρομήσω. Μέχρι να ανοίξω το καινούριο μπουκαλάκι, να κάνω όλη αυτήν  την ιεροτελεστία, ακόμη κι αν δεν μου αρέσει η γεύση τελικά, έχει περάσει το επικίνδυνο σημείο. 
      Σε λίγο καιρό θ αρχίσω τις δοκιμές με συσκευές, ατμιστές, όσο επιτρέπει κι η τσέπη βέβαια. Αν και , αν σκεφτώ πόσα ξόδευα για κτ... μια χαρά θα είμαι.

Ελενα111, δεν θα διαφωνήσω με την τοποθέτηση σου, παρ' όλα αυτά εξακολουθώ να πιστεύω ότι έχει δημιουργηθεί σε μεγάλο βαθμό μια εικόνα ότι η.τ. σημαίνει αγορά συσκευές και αγορά ατμιστές και δώσε φιλτράκια και ξαναδώσε συσκευές και φτιάξε υγρά και φτιάξε συσκευές και πάει λέγοντας. Έχετε σκεφτεί ποτέ ότι όλο αυτό μπορεί αρκετούς να τους αποκαρδιώνει πριν καν προσπαθήσουν. Είχε έρθει μια φίλη σήμερα από το σπίτι και είχε ακριβώς αυτή την εντύπωση. Καπνίστρια και είδα κι έπαθα να την πείσω ότι δεν είναι υποχρεωτικό να φτιάξει η.τ. τρανσφόρμερ  :)
Το ότι κάπνιζα περίπου 15 τσιγάρα/ημέρα κι εσύ ή κάποιος άλλος πολύ περισσότερα, δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι όλοι θα αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο το η.τ. Νομίζω ότι οφείλουμε να παρουσιάζουμε την "σωστή" εικόνα του και από κει και πέρα ας αφήσουμε μόνο του τον καθένα "ανεπηρέαστα" να επιλέξει τον δικό του δρόμο. Χαμός γίνεται από τα πόστ καινούργιων ατμιστών που ακόμη καλά καλά δεν το έβαλαν στο στόμα τους και ψάχνουν αυτό, να φτιάξουν εκείνο, ν' αλλάξουν το άλλο.. Και όχι γιατί δεν τους ικανοποιεί το αρχικό μοντέλο αλλά γιατί θεωρούν ότι έτσι λειτουργεί η "ιστορία"..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2012, 00:33 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 07, 2012, 00:31 »
dreamymoments όλα αυτά που λές είναι σωστότατα. Και γω πιστεύω ότι ο σκοπός είναι ένας. Απλά οι καπνιστές κτ χωρίζονται σε 2 κατηγορίες. Αυτούς που το απολαμβάνουν και αυτούς που το έχουν ανάγκη. Εγώ ανήκα στην 1η κατηγορία και σαν αποτέλεσμα το ητ δεν έπρεπε μόνο να με καλύπτει, αλλά και να το απολαμβάνω.
Καλά τα gadgets αλλά αν το παρακάνεις την έκατσες!
Δεν νομίζω όμως ότι το να πάρεις ένα αξιοσέβαστο ητ και μετά να προχωρήσεις ένα λέβελ ακόμα είναι τόσο gadgetάδικη κίνηση, μάλλον είναι εξέλιξη και ανάγκη για μεγαλύτερη κάλυψη.
Εντάξει, οκ, υπάρχουν και άτομα των οποίων η συλλογή ητ και μόντας χρειάζονται μισθωμένη αποθήκη για να αποθηκευτούν. Δεν το κρίνω, ο καθένας καλύπτει διαφορετικές ανάγκες με το ητ και το σέβομαι και το θαυμάζω αυτό. Δεν νομίζω ότι κάποιος άρχισε το ητ μπαίνοντας στο φόρουμ και αγοράζοντας 1 λίτρο βάση, 20 αρώματα, προβάρι, GG, Α2 και όλα τα παρελκόμενα, μάλλον όλοι από κάποιο εργοστασιακό μπήκαμε στο τριπάκι. Κάποιος μπορεί να μείνει ικανοποιημένος από το εργοστασιακό του με μοναδικά έξοδα τα έτοιμα υγρά, τους ατμοποιητές και καμιά μπαταρία στο εξάμηνο. Κάποιος άλλος μετά απο δοκιμές, θα κάνει το σπίτι του χημικό εργαστήριο παρασκευής υγρών με όλον τον εξοπλισμό και θα έχει πάγκο επισκευής για όποιον ατμοποιητή πέσει στα χέρια του. Ένας τρίτος, θα ανέβει ένα επίπεδο, αγοράζοντας ένα 2ο ητ, διαφορετικό από το πρώτο, θα ψάξει τα DCT κλπ, άντε και να φτιάχνει και μόνος του υγρά, χωρίς όμως να μπει στη διαδικασία της προηγούμενης περίπτωσης. Όλα καλά είναι και ο καθένας για τους λόγους του μπαίνει στο τριπάκι που γουστάρει.

Αυτό στο οποίο δεν θα διαφωνήσει κανείς (εκτός βέβαια αν η Παπαρήγα γίνει μέλος στο φόρουμ!!!), είναι ότι χωρίς αυτό το φόρουμ οι καταστάσεις όλων μας θα ήταν πολύ διαφορετικές, και μάλλον προς το χειρότερο!

Cruizer79 θα συμφωνήσω και μαζί σου. Τα ίδια λέμε με λίγο διαφορετικά λόγια. Έχεις δίκιο για τις δύο κατηγορίες ατμιστών. Και για όλα τα παρακάτω. Απλά, με το ημερολόγιό μου ρίχνω το βάρος στην απλή χρήση του η.τ. για να πω σε αυτούς που τώρα το ψάχνουν ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνουν το σπίτι τους, όπως πολύ χαριτωμένα ανέφερες, χημικό εργαστήριο παρασκευής υγρών, ούτε αποθήκη ιδιοκατασκευών και αξεσουάρ..!! Και όσον αφορά το φόρουμ και βοήθεια που παρέχει με το σύνολο των ποστ του .. :respect:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 07, 2012, 00:42 »
φιλε dreamymoments απο τα οσα εγραψες ως τωρα νομιζω οτι εισαι ακριβως στο σωστο μονοπατι και μη λοξοδρομησεις καθολου!
το αρθρο του Arxos νομιζω οτι ειναι το εν κατακλειδι του ατμισματος..εκανε τον κυκλο του και με την σοφία των εμπειριων του βρηκε τη χρυση τομη.
ο στοχος ειναι ενας και οσο και αν γυαλιζουν καποια γκατζετακια θα πρεπει να μη τον χασουμε..
εκανες πολυ καλα που πηγες σε συναντηση ατμιστων..
ενας φιλος συνατμιστης μπορει να σου δωσει πολυ κουραγιο να συνεχιζεις ακαθεκτος αλλα και να αλληλοβοηθατε ο ενας τον αλλο σε καθε αναγκη.
στον κυκλο των γνωστων μου ατμιστων εμεινα μονη..ολοι οι υπολοιποι προσθεσαν και ενα πακετο τσιγαρα ξανα στην τσεπη τους.. αυτο με εκανε  να πεισμωσω περισσοτερο!
ευτυχως ομως βρηκα εναν συνοδοιπορο στο ατμισμα και κρατιομαστε γερα.

για αυτο λοιπον μη κοιτας ουτε δεξια ουτε αριστερα..το βλεμμα στο στόχο και για οτι χρειαστει τα μελη του φορουμ θα ειναι εδω για σενα.
σου ευχομαι απεραντα συννεφα ατμου σ'αυτη τη νεα προσπαθεια  :)

edit:περιεργο αλλα και εμενα δεν μου αρεζε το τσιγαρο το πρωι! σε αντιθεση με την κολλητη μου η οποια με το που ανοιγε το ενα ματι, ειχε αναψει ηδη τσιγαρο!

KoreYdro, σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..!! Έπρεπε να ξυπνάω μαζί σου κάποτε, γιατί η σχέση που είχα το πρωινό της το έβγαζα ξινό..  :)) Και εννοώ το πρωινό κάπνισμα και έλεγε και ξανάλεγε "Μα πως είναι δυνατόν να καπνίζεις και το πρωί να σε ενοχλεί το τσιγάρο..;;;!!!!" χαχαχαχα Τα δύο χρόνια που είμασταν μαζί δεν νομίζω ότι ευχαριστήθηκε πρωινό τσιγάρο..!!!!!!
Νομίζω πως πρέπει να γνωριστούμε..!!  :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 07, 2012, 00:49 »
Φίλε μου ξεκινάς με διαφορετικό σκοπό απ'ότι εγώ και σου εύχομαι ολόψυχα να καταλήξεις εκεί που θες, στη διακοπή.

Εγώ σε αντίθεση με εσένα κάπνιζα πάρα πολύ (μέσο όρο 50 τσιγάρα την ημέρα) και η απόφασή μου ήταν να αλλάξω μία υπερβολικά κακή συνήθεια με μία λίγο κακή.

Το κάπνισμα όπως και το άτμισμα πια, ήταν είναι και θα είναι απόλαυση στο μυαλό μου.

Με αυτή την αφετηρία αυτό που μου αρέσει το έκανα χόμπι και κυνήγι στης μέγιστης δυνατής απόλαυσης, έχω γίνει ηδονιστής του ατμίσματος (τι έγραψα ο ..... καλλιτέχνης). Ετσι ήρθαν τα μεγάλα mods, οι περίτεχνοι και περίπλοκοι ατμοποιητές, η ιδιοκατασκευή υγρών για να πετύχω το μέγιστο αποτέλεσμα.

Και επειδή γυναίκα ΔΕΝ μπορώ να αλλάξω, αλλάζω αυτά  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αρα καλά το είπες, δες μας σαν τους μοντελιστές, τους χαιεντάδες κλπ και μην περιμένεις από εμας να χρησιμοποιήσουμε το Η.Τ. σαν μέσο διακοπής αλλά σαν εργαλείο ηδονής.

Οι στόχοι μας είναι άλλοι και καλή μας επιτυχία  :bye: :bye: :thumpup:


Υ/Γ   Γι' αυτό και οι συναντήσεις μας είναι πανηγύρια και χαρές και όχι συγκεντρώσεις "ανώνυμων νικοτινομανών" γιατί χαιρόμαστε αυτό που κάνουμε  ;)

Pstelios, απόλυτα σεβαστή η τοποθέτησή σου και απόλυτα κατανοητή. Αν και πιστεύω ότι ο στόχος είναι ο ίδιος απλά εσείς για τους δικούς σας σεβαστούς λόγους του δίνετε άλλη διάσταση. Μια χαρά, αν όλο αυτό είναι συνειδητό.  :)

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 09, 2012, 10:32 »
Αν διαβάσεις προσεκτικά την τοποθέτησή μου θα δεις ότι πιο συνειδητό δεν γίνεται :)

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 09, 2012, 11:48 »
Φίλε μου ξεκινάς με διαφορετικό σκοπό απ'ότι εγώ και σου εύχομαι ολόψυχα να καταλήξεις εκεί που θες, στη διακοπή.

Εγώ σε αντίθεση με εσένα κάπνιζα πάρα πολύ (μέσο όρο 50 τσιγάρα την ημέρα) και η απόφασή μου ήταν να αλλάξω μία υπερβολικά κακή συνήθεια με μία λίγο κακή.

Το κάπνισμα όπως και το άτμισμα πια, ήταν είναι και θα είναι απόλαυση στο μυαλό μου.

Με αυτή την αφετηρία αυτό που μου αρέσει το έκανα χόμπι και κυνήγι στης μέγιστης δυνατής απόλαυσης, έχω γίνει ηδονιστής του ατμίσματος (τι έγραψα ο ..... καλλιτέχνης). Ετσι ήρθαν τα μεγάλα mods, οι περίτεχνοι και περίπλοκοι ατμοποιητές, η ιδιοκατασκευή υγρών για να πετύχω το μέγιστο αποτέλεσμα.

Και επειδή γυναίκα ΔΕΝ μπορώ να αλλάξω, αλλάζω αυτά  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αρα καλά το είπες, δες μας σαν τους μοντελιστές, τους χαιεντάδες κλπ και μην περιμένεις από εμας να χρησιμοποιήσουμε το Η.Τ. σαν μέσο διακοπής αλλά σαν εργαλείο ηδονής.

Οι στόχοι μας είναι άλλοι και καλή μας επιτυχία  :bye: :bye: :thumpup:


Υ/Γ   Γι' αυτό και οι συναντήσεις μας είναι πανηγύρια και χαρές και όχι συγκεντρώσεις "ανώνυμων νικοτινομανών" γιατί χαιρόμαστε αυτό που κάνουμε  ;)


Στελιο καλημερα,

Θα συμφωνησω μαζι σου 1001%. Αλλοι ξεκιναν το ατμισμα ως μεσω διακοπης του ακατονομαστου, μερικοι αντικαταστησαμε το ακατονομαστο με την απολαυση του ατμισματος :thumpup:

Τωρα ομως καταλαβα επιτελους γιατι ο Αλεξης " Alexmac μας αποκαλει Εκφυλους :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 11, 2012, 22:59 »
Αν διαβάσεις προσεκτικά την τοποθέτησή μου θα δεις ότι πιο συνειδητό δεν γίνεται :)

Σε καμμία περίπτωση δεν αναφέρθηκα σε προσωπικό επίπεδο  :) Η αναφορά μου ήταν γενική. Η τοποθέτηση σου είναι πολύ ξεκάθαρη για να μην ήταν συνειδητή.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 11, 2012, 23:34 »

Αλλοι ξεκιναν το ατμισμα ως μεσω διακοπης του ακατονομαστου, μερικοι αντικαταστησαμε το ακατονομαστο με την απολαυση του ατμισματος :thumpup:

saxo_29, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και θα το επαναλάβω ελπίζω για τελευταία φορά. Ο μοναδικός λόγος που ξεκίνησα να γράφω είναι πάρα πολύ απλά για να βοηθήσω κι εγώ με την σειρά μου να υπάρξει μια όσο γίνεται πιο σωστή εικόνα για το τι εστί η.τ. και ποιές κατηγορίες ατμιστών υπάρχουν.

Το ξεκίνησα 30/3/2012, σήμερα είναι 11/4/2012, δεν έχω ξαναβάλει τσιγάρο στο στόμα μου αν και θα ομολογήσω ότι κάποιες φορές που ζορίζομαι από προσωπικά προβλήματα, το σκέφτομαι αλλά κάνω κάνω δυό "τζούρες" παραπάνω από το ηλεκτρονικό και μου περνάει..

Το ego-C που αγόρασα δουλεύει μια χαρά, δεν έχω κάνει καμμία αλλαγή, αν και χθες μου δημιουργήθηκε η εντύπωση πως ο ατμός στο στόμα μου είχε μάλλον την γεύση καμμένου.. Μάλλον θα πρέπει να διαβάσω για το πότε αλλάζουμε ατμοποιητή.. Μέχρι να διαβάσω έβγαλα τον ατμοποιητή της μάνας του και έβαλα ένα cartomizer/clearomizer με υγρό γεύση μπισκότο κανέλα που έχει φτιάξει ένα από τα παιδιά που γνώρισα στην συνάντηση που είχα πάει. ΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΕΥΣΗ..!!!!!!  :sign_trelaaa: 

Η αγορά 2 τέτοιων cartomizer είναι το μοναδικό πράγμα που έχω αγοράσει επιπλέον του αρχικού πακέτου. Και αυτό για δύο λόγους. Η πολύ καλή τιμή και η μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε υγρό, υπεραρκετή για τα δικά μου δεδομένα για όταν βγω έξω.


Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 11, 2012, 23:39 »
Λόγω των ημερών, θα ήθελα να πω προς όλους, της από καρδιάς ευχές μου για καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα. Μακάρι αυτές οι Άγιες ημέρες να είναι η αρχή για ένα καλύτερο, πιο ανθρώπινο αύριο για όλους μας. Χρόνια πολλά.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 17, 2012, 22:24 »
Σήμερα αποφάσισα ότι συμφέρει, κατά την άποψη μου, να φτιάχνεις τα δικά σου υγρά άτμισης, όχι μόνο από οικονομικής απόψεως, κάτι που πλέον έτσι όπως έχουν γίνει τα οικονομικά μας έχει την σημασία του, αλλά και γιατί αυτό σου δίνει την δυνατότητα να παίξεις με αρώματα και γεύσεις, όπως εσύ θέλεις και να φτιάξεις το δικό σου prive ατμιστικό υγρό.

Και όταν λέω να φτιάξεις το δικό σου υγρό δεν εννοώ εκ του μηδενός. Να πάρεις μια από τις έτοιμες βάσεις που υπάρχουν πλέον στο εμπόριο και νομίζω ότι καλύπτουν μεγάλη γκάμα επιλογών, να πάρεις τα αρωματάκια της αρεσκείας και μερικά άδεια μπουκαλάκια και να φτιάξεις ότι συνδιασμό υγρού επιθυμείς. Μέχρι εκεί. Νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα απλό, έχει την πλάκα του, έχει την ευχαρίστηση της δημιουργίας, συμφέρει ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ οικονομικά και το αποτέλεσμα σίγουρα το απολαμβάνεις γιατί φτιάχτηκε σύμφωνα με τα δικά σου γούστα.

Την άλλη επιλογή που υπάρχει, το να φτιάξεις το υγρό σου εκ του μηδενός δεν την συζητώ, δεν θέλω να κάνω την ζωή μου δύσκολη και προσωπικά έχω τοποθετηθεί περί του τι νομίζω ότι είναι το η.τ. και πως το βλέπω εγώ.

Σήμερα λοιπόν επισκέφθηκα το ολοκαίνουργιο μαγαζί του γνωστού από το φόρουμ μας Αtmomixani.gr στην Νέα Χαλκηδόνα, και με την ευκαιρεία, καλορίζικο και καλές δουλειές και μακάρι να ανοίξει κι άλλα, και αγόρασα δύο από τις έτοιμες βάσεις που έχει από την atmos lab, την balanced juice-20mg και την balanced juice-00mg καθώς και ένα από τα αρώματα (μπισκότο κανέλα), πάλι από την atmos lab, τα οποία παρεπιπτόντως τα βρίσκω ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΟΛΑ, και αυτά που μου αρέσουν ως μυρωδιές και αυτά που δεν μου αρέσουν γιατί όλα τους σου έρχεται να πιείς το μπουκαλάκι.. :sign_trelaaa: Τόσο κοντά στην πραγματικότητα είναι. Εννοείται ότι διατυπώνω την προσωπική άποψη της μύτης μου και μπορεί και άλλα να είναι εξ' ίσου καλά αλλά για να πω την αλήθεια πόσο πιό καλά να είναι..
Η κοπέλλα που ήταν στο μαγαζί, να με συγχωρέσει αλλά δεν γνωρίζω το όνομά της, εξυπηρετικότατη..   :thumpup:

Έτσι λοιπόν, με αυτές τις δύο βάσεις και με διάφορα αρώματα θα μπορέσω να παίξω και να φτιάξω το κέφι μου. Αυτά προς το παρόν. Καλή συνέχεια. Θα τα ξαναπούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2012, 10:36 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 19, 2012, 13:57 »
Από αύριο θα είμαστε συνοδοιπόροι σε αυτήν τη πρόσπαθεια!

Μαζί με εσένα και με όλους τους καινούριους ατμιστές!!!

Από αύριο το πρωί θα είμαι μια ατμίστρια σε πρώτη φάση προσπάθειας και ελπίζω σε λίγο καιρό να μην λεγόμαστε "καπνιστές :angry_orange:" αλλά "ατμιστές :thumpup:"!!!!!

Που θα πάει? Θα το πετάξουμε το ρημαδοτσίγαρο!!! :D

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 19, 2012, 14:37 »
Από αύριο θα είμαστε συνοδοιπόροι σε αυτήν τη πρόσπαθεια!

Μαζί με εσένα και με όλους τους καινούριους ατμιστές!!!

Από αύριο το πρωί θα είμαι μια ατμίστρια σε πρώτη φάση προσπάθειας και ελπίζω σε λίγο καιρό να μην λεγόμαστε "καπνιστές :angry_orange:" αλλά "ατμιστές :thumpup:"!!!!!

Που θα πάει? Θα το πετάξουμε το ρημαδοτσίγαρο!!! :D

Εκ μέρους όλης της εδώ παρέας, καλώς να μας έρθεις..!!  :thumpup:
Και με την ευκαιρεία που μου δίνεις, χθες το βράδυ είχα βγει βολτούλα για μπυρίτσες και λουκάνικα..  :) Με το ζευγάρι τους φίλους που ήμουν μαζί, αντιμετώπισα πάλι το ίδιο πρόβλημα. Η όλη διαδικασία, όσο απλά και να της τους την περιγράφω τους φαίνεται βουνό..  :( Μάλιστα ο φίλος μου έλεγε και για κάποιους συναδέλφους του από την δουλειά που το ξεκίνησαν και μετά από λίγες μέρες το παράτησαν.

Να σας πω την αλήθεια, και με στεναχωρεί και με εκνευρίζει.. Και Μαράκι, απευθύνομαι και σε σένα και σε όλους σαν και σένα ακόμη και στον εαυτό μου. Ρε παιδιά, όταν αρχίσαμε το βρωμοτσίγαρο, κατευθείαν βρήκαμε την μάρκα που μας άρεσε; Πόσες φορές στην πορεία δεν αλλάξαμε μάρκα για τους χ λόγους; Δεν αφιερώσαμε κάποιο χρόνο μέχρι να βρούμε αυτό που μας άρεσε; Bαρεθήκαμε και το σταματήσαμε; Δεν νομίζω αλλιώς δεν θα είμασταν εδώ σήμερα να διαβάζουμε το φόρουμ..

Έτσι λοιπόν έχει η ιστορία και με το η.τ. Δώστε του λίγο χρόνο, ψάξτε το, οι πιθανότητες από ότι έχω καταλάβει, έχω διαβάσει και έχω δει να μην βρείτε κάτι σε υγρό που να σας ικανοποιεί είναι ελάχιστες έως μηδενικές. Αλλά δεν θα σας φανερωθεί ως δια μαγείας μπροστά σας το χ υγρό.. Εκτός κι αν είστε πολύ τυχεροί όπως εγώ που το αρχικό μου υγρό, το American red, με ικανοποίηε τόσο ώστε το σταμάτησα το τσιγάρο με την μία. :D

Και μια ακόμη συμβουλή Μαράκι μου. Άπαξ και βάλεις στο στόμα σου το η.τ., εξαφάνισε ότι πακέτο κι αν έχεις σπίτι σου. Όσο τα αισθάνεσαι τριγύρω κάνεις πιο δύσκολη την προσπάθεια σου. Δεν είναι εύκολο αλλά θα σε βοηθήσει αρκετά να επικεντρωθείς σε αυτό που ξεκινάς.

Πολύ καλή αρχή από καρδιάς  :thumpup:  :thumpup:  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:12 »
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ για πρώτη μέρα τα έχω παίξει...Τι πρώτη μέρα δλδ...το πρώτο μισό του 24ωρου....

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 21, 2012, 01:53 »
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ για πρώτη μέρα τα έχω παίξει...Τι πρώτη μέρα δλδ...το πρώτο μισό του 24ωρου....

 :))  :))  :))  :))  :))

Γιατί ρε συ Μαρία;; Mην κολώνεις ρε συ, δεν είναι και κάτι φοβερό και τρομερό..!!! Όλα στα κλούβιο μας το μυαλό είναι  :wall: Μη με στεναχωρείς, ακόμη δεν σε κέρασα και καφέ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 21, 2012, 02:03 »
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ για πρώτη μέρα τα έχω παίξει...Τι πρώτη μέρα δλδ...το πρώτο μισό του 24ωρου....

Αυτο που θα σε κρατησει μακρια απο το τσιγαρο ειναι η θεληση σου, το ατμισμα ειναι απλα ενας τροπος για να κανει την αποχή σου απο το τσιγαρο ανωδυνη...
Συμβαινει ομως το εξης εκπληκτικο σε ολους..
μετα απο λιγο καιρο απολαμβανεις το ατμισμα περισσοτερο απο οσο απολαμβανες το καπνισμα.. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515456 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146507 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303341 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet