vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, giorgos1999, bloodlessz, Jorge

Twitter

Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 08, 2010, 15:21 »
"γιατι τα υπολειπα μισα μου μυριζουν" Αυτό πια με τις μυρωδιές με ταλαιπωρεί κι εμένα. Μου μυρίζουν όλα πάρα πολύ έντονα και έχω πάθει αυτό που λένε " το ένα μου ξυνίζει, το άλλο μου βρωμάει" >:(

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 08, 2010, 22:27 »
Ναι , οι μυρωδιές ήταν και για μένα ενα σοκ. Εκεί που δεν μύριζα τίποτα για 30 χρόνια , ξαφνικά πάνω στη μηχανή μου βρωμάνε τα καυσαέρια αλλά και ευωδιάζουν οι κήποι. Τι να κάνουμε ...η φισιολογική όσφρηση έχει τα καλά της και τ άσχημά της  :))

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 11:38 »
Πολυ ευχάριστα νέα, παιδιά! Μακάρι να τα καταφέρετε και να τα κόψετε όλα. Αλλά ακόμα και αν δεν γίνει έτσι, ξέρετε οτι τώρα υπάρχει το μαξιλαράκι του ητ, που δεν θα σας αφήσει να πέσετε παρακάτω(βλ.κτ).
Αυτό είναι και το πιο σημαντικό για μένα.
Απλά να μπαινετε που και που να μαθαίνουμε νέα σας!
 :thumpup:

Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 10, 2010, 19:56 »
ρε παιδια δεν εκανα τπτ το τρομερο!!
καταρχην ετυχε και διαλεξα εβο το οποιο ηταν αξιοπιστο και με ικανοποιουσε...!σταθηκα τυχερος μεσα στην ατυχια μου.. ξεμεινα απο φιλτρακια και πηρα καταλαθος χωρις νικοτινη χωρις να το ξερω και μετα την πρωτη μερα που δυσανασχετησα ημουν μια χαρα!!ωστοσο ειχε ενα ελατωμα που επρεπε να βρω λυση δεν αντεχε στα ντεσιμπελ!!οποτε δεν μπορουσα να βγω παρεα με το εβο μου...!!
ετσι εβγαινα χωρις εβο και αντεχα!!ε χωρις να πιεστω το βασταγα μαζι μου αλλα δεν το χρησιμοποιουσα!!!ακομα το εχω ξεφορτιστο στο τσαντακι μου...!παντως για να απαντησω σε αυτους που λενε οτι χρειαζεται απλα ισχυρη θεληση οτι θεληση ειχα!!
ειχα παει σε αντισμοκινγκ και ειχα δοκιμασει και νικορετ οποτε ηθελα αλλα μονο το η.τ με βοηθησε πραγματικα λογω της ψευδαισθησης που μου δημιουργουσε οτι καπνιζα...!οσο για τις μυρωδιες που λετε εχετε δικιο δυσανασχετειτε περισοτερο σε οτι δεν σας αρεσει και ευχαριστιεστε περισοτερο σε οτι σας αρεσει ε καλυτερα δεν ειναι...!διωξαμε τις μυρωδιες μας βελτιωσαμε τη γευση μας την τσεπη μας και τελευταια θα πω την υγεια μας γτ οι περισοτεροι πρωτα κοιταζουμε τα υπολοιπα και μετα την υγεια!!!!!!!!καλα να ειστε ολοι και ευχομαι να καταφερετε οτι θελετε γενικοτερα!!

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 10, 2010, 20:02 »
Μπράβο ρε Σκρουτζ! Χαίρομαι που συνεχίζεις ΑΚΑΠΝΟΣ κ ΑΝΑΤΜΙΣΤΟΣ :thumpup:
Σ' ευχαριστώ κ για τις ευχές σου :)
Μακάρι να τα καταφέρουμε κ οι υπόλοιποι να κόψουμε έστω το νικοτινούχο άτμισμα!(μήπως δεν θέλουμε ::) )

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 21, 2010, 23:01 »
Γεια σας +φορουμίτες!
Τελικά, μήπως όλα είναι στο μυαλό? Ποτέ δεν πίστευα ότι θα καταφέρω να κόψω το κάπνισμα, όμως μετά από 23 χρόνια το κατάφερα χάρη στο η.τ. και την ανεκτίμητη αρωγή και συμπαράσταση του φόρουμ.
Μετά από 7 μήνες χρήσης του η.τ. και διάφορους πειραματισμούς με εναλλακτικούς τρόπους  ατμίσματος, κατάφερα να απαλλαγώ και από αυτό.
Πλέον, όποια στιγμή επιθυμώ λήψη νικοτίνης και χτύπημα στο λαιμό, παίρνω εισπνοές από το nicorette inhaler και πότε - πότε με τον πρωινό καφέ, βάζω στο στόμα ένα swedish snus, έτσι για τη γεύση!
Προ ημερών άναψα ένα τσιγάρο και δεν κατάφερα ούτε το μισό να καπνίσω. Η γεύση ήταν απαίσια και ήταν όπως το πρώτο τσιγάρο που είχα δοκιμάσει στα 14.
Πραγματικά πλέον δεν έχω καμία επιθυμία να καπνίσω αλλά ούτε και να ατμίσω.
Η νικοτίνη είναι ένα θέμα αλλά με 15 περίπου εισπνοές την ημέρα πιστεύω πως βρίσκομαι σε καλό δρόμο για να την κόψω κι αυτή χωρίς όμως να το έχω θέσει ως στόχο, ελάχιστο το κακό εξάλλου.
+φορουμίτες, σας ευχαριστώ που με κρατήσατε στο η.τ.
Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές σε όσους φεύγουν αυτές τις μέρες.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 21, 2010, 23:06 »
Μπράβο Vassilis!
Καλή συνέχεια στη διακοπή της νικοτίνης!

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 21, 2010, 23:14 »
Ωραίος Βασίλη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 21, 2010, 23:17 »
Συγχαρητήρια Βασίλη!
Εκεί που μας είχες τρομάξει με το τσιγάρο, κατάφερες και απογειώθηκες , μπράβο!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 21, 2010, 23:46 »
Μπράβο και απο εμένα και άντε και "στα δικά μας" και οι υπόλοιποι. Προς το παρόν το βλέπω ως απόλαυση το άτμισμα οπότε χλωμό το βλέπω να το κόβω και αυτό σύντομα  ::) 

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 22, 2010, 09:02 »
Μπράβο Vasilis, έκανες ότι καλύτερο μπορούσες για την υγεία σου.
Πάντως θα συμφωνήσω με τον atmistis ότι το άτμισμα είναι απόλαυση οπότε ούτε
εμένα με βλέπω να το κόβω στο άμεσο μέλλον. 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 22, 2010, 10:40 »
Μπράβο Vasilis, έκανες ότι καλύτερο μπορούσες για την υγεία σου.
Πάντως θα συμφωνήσω με τον atmistis ότι το άτμισμα είναι απόλαυση οπότε ούτε
εμένα με βλέπω να το κόβω στο άμεσο μέλλον.
Συμφωνω κ με τους δυο σας!!!!!! Ειναι απολαυση κ για εμενα!!!!!  :yes: :yes:
Ομως μπραβο σου Vsilis k απο εμενα!!!! Ευχομαι την νικοτινη συντομα να την κοψεις!!! Εγω την εκοψα μεσα σε μια εβδομαδα!! 8)


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 22, 2010, 13:57 »
Χάνουμε έναν καλό δοκιμαστή και ερευνητή της αγοράς αλλά χαλάλι.  :thumbup_move_2:
Εύχομαι πλήρη απεξάρτηση και από τη νικοτίνη, Βασίλη.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 22, 2010, 22:04 »
Συμφωνώ. Και όπως αναφέρεται και στη έρευνα, οι γιατροί συνιστούν το η.τ. ως μέθοδο διακοπής του καπνίσματος ως μέσο πρόσληψης νικοτίνης χωρίς τις βλαβερές συνέπειες του καπνίσματος. Υπό αυτή την έννοια, το η.τ. είναι συσκευή διακοπής του καπνίσματος γιατί όντας ατμιστής πλέον και όχι καπνιστής, έχεις ήδη κόψει το κάπνισμα με τη βοήθεια του η.τ. Το θέμα όμως είναι: υπάρχει τρόπος διακοπής του ατμίσματος? :)) :)) :eyesplash:

Καλή συνέχεια Βασίλη  :bye:
Να λοιπόν που υπάρχει τρόπος διακοπής του ατμίσματος  ;)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 23, 2010, 10:06 »
Σας ευχαριστώ όλες/ους. Η αλήθεια είναι πως δεν το επεδίωξα, απλά κάποια στιγμή μπούχτησα και είπα "αει στα τσακίδια"!! :laugh1:
@Atmos
Ο Tem είναι άξιος γευσιγνώστης. :laugh1:
@Tem
Τελικά το ερώτημα δεν ήταν ρητορικό! :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476796 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos