vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:57 »
Εγω δεν διαβασα μονο οτι εσκασε η ταδε μπαταρια της ταδε εταιρειας....αν εγραφε μονο αυτο τοτε ναι,ενδεχομένως θα ηταν συκοφαντικό το πόστ...
Αφου ομως δίαβασα και για την άμεση ανταπόκριση της εταιρείας και τον σωστο τρόπο που χειρίστηκε το θέμα δεν διακρινω συκοφαντία... :dontknow:
Βεβαια, εγω δεν ειμαι νομικός... :dontknow:
....ολα αυτα μπορουν να αναφερθουν αμα υπαρχει καποιο λινκ που τα επιβεβαιωνει.

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:58 »
Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και δεν νομίζω ότι προσφέρεται για πλακίτσα. Πρέπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ να γίνει επίσημη καταγγελία στον αρμόδιο φορέα για αυτά τα θέματα.

Συμφωνώ απόλυτα με τους κανονισμούς του forum. Είναι μεγάλη ευθύνη για τα παιδιά που τους ανήκει/διαχειρίζονται το forum.

Να προσθέσω ότι από την στιγμή που έχει γίνει η επίσημη καταγγελία δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα στο να δημοσιευτεί το γεγονός.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:58 »
Εγω δεν διαβασα μονο οτι εσκασε η ταδε μπαταρια της ταδε εταιρειας....αν εγραφε μονο αυτο τοτε ναι,ενδεχομένως θα ηταν συκοφαντικό το πόστ...
Αφου ομως δίαβασα και για την άμεση ανταπόκριση της εταιρείας και τον σωστο τρόπο που χειρίστηκε το θέμα δεν διακρινω συκοφαντία... :dontknow:
Βεβαια, εγω δεν ειμαι νομικός... :dontknow:
+10000
γιαυτο και εγω ειπα αυτα παραπανω........

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:02 »
....ολα αυτα μπορουν να αναφερθουν αμα υπαρχει καποιο λινκ που τα επιβεβαιωνει.
προφανως ο φιλος του μελους που εκανε το ποστ μετα την ανταποκριση της εταιρειας δεν προχωρησε σε καταγγελια η κατι τετοιο...
Αν υποθεσουμε οτι οντως ετσι εγιναν τα πραγματα (και για να  κατανοησουμε ολοι καλυτερα τους κανονισμους του Φορουμ Γιαννη  :yes: ), τοτε κακώς ανεβασε αυτο το πόστ ο συν-φορουμιτης? Η απλά κακώς ανεφερε το ονομα της εταιρειας?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:03 »
αρχιζω να νιωθω χαζος.....και παθητικος καταναλωτης........ωρα για νανακια.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:05 »
συμβαινουν αυτα...αστοχια υλικου..........
κυριε συντονιστα...δεν ειναι τοσο τραγικο....τι νομικο προβλημα να εχει το φορουμ?εδω μεσα γινονται αλλα και αλλα...''επωνυμα'' μιλαει ο ανθρωπος.
εαν δεν ελεγε μοντελο και καταστημα θα λεγαμε οτι λεει αερολογιες.......

+1000  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:10 »
"όταν πρόκειται για σοβαρά θέματα υγείας ή και αγορανομικών παραβάσεων"
Μαλλον προκειται για αστοχια υλικου παρα για παραβαση αγορανομικη.
Με την ιδια λογικη οταν γραφω οτι ο ταδε καρτο μου εβγαλε καμενο με την μια, δεν κανω δυσφημηση στην ταδε εταιρια;

"για διάφορα εμπορικά ή άλλα θέματα κατά μιας εταιρίας, τότε μπορείτε να τα δημοσιεύσετε με σύνδεσμο (link) προς την πηγή που το αναφέρει."
Σωστο απο την μια γιατι καλυπτε-προστατευει τα μελη.
Απο την αλλη αν το μελος μετα απο προειδοποιηση αναλαμβανει την ευθυνη που εμπλεκεται το φορουμ;

Η πλακιτσα ειναι επιφανειακη.Το νοημα ειναι βαθυτερο.

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:10 »
 :hmmm:  παιδια ειδα και εγω μια μπατ που εσκασε....(ego).με τα ματια μου
συμβαίνουν αυτα ...στα εκατομμύρια μπατ...και μια να ειναι ελαττωματική...
η συγκεκριμένη έσκασε γιατι δεν σταμάτησε ο φορτιστής τη φόρτιση οταν έπρεπε
και θερμοσίφωνες σκάνε....τι να κανουμε    :dontknow:

εγω παντως τσεκαρω τους φορτιστες με πολυμετρο....να σιγουρευτώ οτι δουλεύουν σωστά......και παντα ειναι υπο επιτήρηση  :yes:

ξέρετε ποσα USB CHARGER ego ...εχω μετρήσει και αντι για 4.2 έξοδο .. έδιναν 5  :o

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:21 »
το καταλαβαινω οτι σε περιπτωση σοβαρου κινδυνου της σωματικης ακεραιοτητας του καθενος απο σκασιμο μπαταριας , ειναι δυσκολο μετα το κακο να σκεφτεις λογικα ,αλλα θα επρεπε κατα την γνωμη μου ο φιλος σου να τραβηξει καποιες φωτογραφιες  και να της δημοσιευσει εδω,και εφοσον το καταστημα που αγοραστηκε το συγκεκριμενο προιον εδειξε επαγελματικη συμπεριφορα(γιατι κακα τα ψεματα ολοι ανθρωποι ειμαστε,και εργαζομενοι και κανουμε λαθη πολλες φορες και τραγικα)μπορουσε απλα στις φωτογραφιες να κρυψει το λογοτυπο της εταιριας.Γενικα ειμαι της αποψης, σε τετοια νηματα που αφορουν οχι μια απλη αστοχια υλικου αλλα κατι παραπανω να υπαρχρει οπωσδηποτε φωτογραφικο υλικο.

Αποσυνδεδεμένος Domin

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:23 »
εδω τον βουλευτη με τα μυρια στο εξωτερικο δεν αποκαλυψαν...ειναι θεμα νομικης αρχης να δινεις διευθυνσεις μονο σε δικη. Εστω οτι εγω θελω να βλαψω ενα εμπορο χ οποτε αρχιζω και σας λεω μυρια,δεν εχει σημασια αν λεω αληθεια η ψεματα.. Ο εμπορος μπορει να μυνησει εμενα αλλα και το φορουμ για διασπορα ψευδων ειδησεων.. Και εγω ανεφερα για τον ξαδερφο μου αλλα δεν εδωσα τον εμπορο και οποιος θελει ας με πιστεψει.. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:31 »
Kαλά έκανε ο συνατμιστής που το ανέφερε.
Καλά έκανε και ο Γιάννης που υπογράμμισε το νομικό του θέματος, για να είναι καλυμμένο το φόρουμ.
Στους καιρούς που ζούμε, better safe than sorry, που λένε στην ελληνική ύπαιθρο.
Κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε, που λένε στην αγγλική ύπαιθρο.

Δεν υπάρχει λόγος να του την πέφτουμε γι΄αυτό το θέμα.
Ας σταθούμε στο θέμα της προσοχής γενικά με τις μπαταρίες, πόσο μάλλον με τους φτηνούς φορτιστές (δε θεωρώ ότι απαραίτητα επειδή είναι joyetech ή ovale είναι 1000% ασφαλείς)

Τώρα για το κατάστημα, η αλλαγή ήταν το λιγότερο που μπορούσε να κάνει, ας μην το συζητάμε, είναι αυτονόητο.

Υπενθυμίζω επίσης κάτι που μου είπε μαγαζάτορας όταν μου έσκασε φορτιστής ταμπλέτας: Τέτοιου τύπου φτηνοί φορτιστές να μένουν στην πρίζα μόνο όσο φορτίζει η συσκευή. Η δε συσκευή να φορτίζει μόνον όσο χρειάζεται.

Νομίζω ότι ο dep-on ήταν αρκούντως κατατοπιστικός.



Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:31 »
ενταξει..το σκασιμο μπαταριας δεν ειναι κι οτι καλυτερο, αλλα εδω και πολλα χρονια ακουμε για φοβερες πυρκαγιες σε κτηρια με θυματα κλπ. απο ξεχασμενα αναμμενα τσιγαρα και.....δεν ειδα να κλεινουν τα περιπτερα και να εκτελουν στα 10 μετρα κανενα καπνοβιομηχανο....

...επαναφορτιζομενες μπαταριες σκανε σε διαφορες συσκευες, απλα κουραστηκα απο καθε ασχετο (στη δουλεια κι αλλου) να μου λεει την περιπτωση του Αμερικανου που του΄σκασε στα μουτρα...σπασμενα δοντια, κομμενες γλωσσες και τα ρεστα........ουφ..... :wall:

Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:32 »
δεν χρειζεται να γινει φασαρια.απλα λιγη προσοχη στη φορτιση ρε παιδια
ελλαδα ειμαστε,θελετε να ατμιζετε στη ζουλα για καμια 10ετια?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:33 »
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥΣ

Σε περίπτωση που δείτε ένα τέτοιο μήνυμα - υπόδειξη, το καλύτερο που θα έχετε να κάνετε είναι να συμμορφωθείτε αμέσως με τις υποδείξεις και να μην επαναλάβετε το ίδιο παράπτωμα.

+1000  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

προφανως ο φιλος του μελους που εκανε το ποστ μετα την ανταποκριση της εταιρειας δεν προχωρησε σε καταγγελια η κατι τετοιο...
Αν υποθεσουμε οτι οντως ετσι εγιναν τα πραγματα (και για να  κατανοησουμε ολοι καλυτερα τους κανονισμους του Φορουμ Γιαννη  :yes: ), τοτε κακώς ανεβασε αυτο το πόστ ο συν-φορουμιτης? Η απλά κακώς ανεφερε το ονομα της εταιρειας?

Ο κανονισμος ειναι σαφης -
Περί καταγγελιών
Για οποιαδηποτε απορια η ενσταση αναφορα ή πμ στον διαχειριστη Atmos ή τους γενικους συντονιστες Vangos και Jeke04.

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκασιμο Μπαταριας σε συναδελφο...?
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 08, 2012, 22:38 »
αυτα βλεπω και αντε να παω να το παρω μετα να κοψω το κανονικο... :( :( :(
τα κακκακια φτασανε παντοφλα ευκολα!!!  ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1519989 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap