vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 02:07 »
Μάλλον χρειάζομαι φροντιστήριο! Διστάζω να παραγγείλω γιατί φοβάμαι ότι θα κάνω χαζομάρα! Με ποιο τρόπο π.χ. μπορώ να παραγγείλω 30 ml Perique black με 18 mg? :confused1:

http://www.flavourart.it/expresseng/index1.html

Στο πρωτο νταμακι βαζεις τι θελεις για βαση. Αν θελεις δηλαδη PG, PG+νερο, PG+VG
Απο κατω στο Pack Size βαζεις το 30ml 18mg
Πιο κατω βαζεις Yes add flavor
και στο τέλος διαλεγεις την γευση.

Πληροφοριακα θα σου πω πως δεν συμφερει να παραγγειλεις μονο 30μλ λογω μεταφορικων :(

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 02:11 »
Πας εδώ: http://www.flavourart.it/expresseng/contents/en-uk/d16.html
Ρολάρεις τη σελίδα προς τα κάτω και στο πρώτο λαδί ορθογώνιο πλαίσιο επιλέγεις:

1. Eκεί που λέει "What heaven Juice ?" επιλέγεις τη βάση υγρού της αρεσκείας σου.
Έχει τρεις:
Traditional: 55% PG + 35% VG + 10% water
Velvet cloud: 80% VG + 20% water
Ice blade: 95% PG + 5% water

2. Με το τσεκάρισμα (τελίτσα) επιλέγεις το δεύτερο κυκλάκι που λέει "30 ml Soft - 18 mg   (+8,40 €)"

3. Στο επόμενο πεδίο που λέει "Flavor ?" επιλέγεις "Yes. Ad flavor (+1,00 E)"

4. Στο επόμενο πεδίο που λέει "Flavor of ?" επιλέγεις "Perique black 1%"

5. Ρολάρισε (λίγο) τη σελίδα προς τα πάνω και πάτα το καροτσάκι αγοράς πάνω δεξιά.

Καλό είναι να έχεις εγγραφεί πριν τα κάνεις αυτά με τα πραγματικά σου στοιχεία (διέυθυνση, e-mail κτλ.) πατώντας "Sign Up" τέρμα πάνω αριστερά.

EDIT: Με πρόλαβε ο Alex  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 02:35 »
Πληροφοριακα θα σου πω πως δεν συμφερει να παραγγειλεις μονο 30μλ λογω μεταφορικων :(
Σίγουρα! Ένα παράδειγμα έφερα!
Σας ευχαριστώ και τους δύο :respect:
EDIT
Τελικά, μου βγαίνουν λίγο διαφορετικά τα βήματα και είναι αρκετά μπερδεμένο!
Γράφει 3 φορές "Specify below the flavour you want"
1.Την ονομασία της γεύσης την πληκτρολογώ, έτσι?
2.Κάθε κουτί έχει shoping cart.
3.Δεν επιλέγω τη γεύση από το κουτί της, έτσι?
4.Ποιο στη σειρά shoping cart πατάω, ξεκινώντας από πάνω προς τα κάτω?
EDIT2
Κατάλαβα! Συγνώμη, τα 100ml κοστίζουν €19? Μήπως κάνω κάτι λάθος?
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2010, 03:00 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 03:05 »
Επίσης, τα κουτάκια με τις γεύσεις (αυτά με τις φωτογραφίες με τον καπνό) τι εξυπηρετούν? Αν παραγγείλεις μεμονωμένα μια γεύση τι θα σου αποσταλεί? Α, και δεν αναφέρει περιεκτικότητα σε νικοτίνη! Πολύ μπέρδεμα!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 03:27 »
Είχες πάει στο δεύτερο λαδί πλαίσιο με τίτλο "Heaven juice - MIX & TAKE", γι' αυτό μπερδεύτηκες.
Μην πας εκεί. Μείνε στο πρώτο που έχει τίτλο "Heaven Juice" σκέτο και ακολούθησε τις οδηγίες που έγραψα πριν.

Τα κουτάκια με τις γεύσεις είναι για εντελώς χειροποίητες καταστάσεις. Τα μπουκαλάκια αυτά δεν έχουν ούτε PG ούτε VG ούτε νικοτίνη. Είναι σκέτο το άρωμα (γεύση).

Εσύ μείνε μόνο στο πρώτο λαδί πλαίσιο που θα βρεις και μόλις φτιάξεις το υγρό που θέλεις πάτα το πρώτο καροτσάκι αγοράς πάνω δεξιά.

EDIT: Ναι τόσο κάνουν τα 100 ml: 19 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 03:33 »
Επίσης, τα κουτάκια με τις γεύσεις (αυτά με τις φωτογραφίες με τον καπνό) τι εξυπηρετούν? Αν παραγγείλεις μεμονωμένα μια γεύση τι θα σου αποσταλεί? Α, και δεν αναφέρει περιεκτικότητα σε νικοτίνη! Πολύ μπέρδεμα!

Τα 100μλ κοστιζουν όσο είπες :) αλλα τα μεταφορικα θα είναι αλλα τόσα
Τα παρακάτω νταμακια είναι αν θες να πάρεις το υγρο με την νικοτίνη σε αγευστο και να διαλέξεις γεύσεις διαφορες. Αυτα τα νταμακια είναι οι γεύσεις. Εχει ακομα 100+ σε μη τσιγαρίσιες γευσεις :)

Edit

Φτου... με προλαβε ο atmin :p

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 03:36 »
ΟΚ, τα κατάφερα (αρχίζουμε τα ανάποδα φλικ φλακ :)))
Παράγγειλα 300 γρ. Perique black, Virginia & Latakia (από 100). Είναι και τα τελευταία. Έχω μαζέψει πολλά υγρά και περιμένω εκτός από αυτά κι άλλα. Αν δεν μου αρέσουν, καλά και τα φιλτράκια virginia που ατμίζω! :)
Thank u Atmos & koalex :bye:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 12:21 »
Το Virginia που έχω δοκιμάσει ίσως σε απογοητεύσει, δωστου λίγο χρόνο όμως, η VG θέλει το χρόνο της. Γενικά οι τσιγαρίσιες απο flavor δεν είναι και τόσο τσιγαρίσιες.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 12:30 »
Το Virginia που έχω δοκιμάσει ίσως σε απογοητεύσει, δωστου λίγο χρόνο όμως, η VG θέλει το χρόνο της. Γενικά οι τσιγαρίσιες απο flavor δεν είναι και τόσο τσιγαρίσιες.
Πολύ το φοβάμαι κι εγώ! Αν με απογοητεύσουν κι αυτά, πολύ δύσκολα θα δοκιμάσω κάτι καινούργιο, τουλάχιστον για το επόμενο εξάμηνο. :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 13:26 »
Διάβασες Βασίλη στην αρχική σελίδα ότι θα είναι κλειστοί ως 18 Ιαν ?    :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 13:37 »
Διάβασες Βασίλη στην αρχική σελίδα ότι θα είναι κλειστοί ως 18 Ιαν ?    :thumpdown: :thumpdown:
Όχι, δεν το διάβασα αλλά σήμερα έλαβα ένα mail από κάποια Anna Facchino η οποία με ενημέρωσε ότι δεν έλαβε την πληρωμή και μάλιστα για αριθμό παραγγελίας διαφορετικό από αυτόν που έχω εγώ σύμφωνα με το "order confirmation" που έλαβε χθες. Μου φάνηκε ύποπτο αυτό. Μάλιστα η εν λόγω κυρία με προέτρεψε να προσπαθήσω ξανά με νέα φόρμα προκειμένου να πραγματοποιηθεί η πληρωμή! Φυσικά δεν το έκανα. Τώρα Abet με αυτό που μου λες με βάζεις σε σκέψεις :hmmm:. Θα πάω στην τράπεζα να διαπιστώσω αν συμβαίνει κάτι περίεργο.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 16:25 »
Η flavourart ειναι μεγαλη εταιρεια με διαφορετικο αντικειμενο απο το η.τ. Δεν νομιζω οτι προκειται για κάτι περίεργο. Μαλιστα σκεφτομαι πριν το τελος του μήνα να περάσω μια επισκεψη απο το εργοστάσιο τους :)
Απο εβδομαδα φευγω παλι αλλα αυτην την φορα περνω και την μηχανη μαζι μου. Οποτε τα γραφεια τους είναι περιπου 400 χιλιομετρα απο την βαση μου. Και συνδυαζονται και με καφέ στο μιλανο...
Αν τους ψησω να μου φτιαξουν υγρο βάσης με 100mg νικοτινή θα πάω σίγουρα :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 17:01 »
Διάβασες Βασίλη στην αρχική σελίδα ότι θα είναι κλειστοί ως 18 Ιαν ?    :thumpdown: :thumpdown:

11-16 Ιανουαρίου  θα είναι κλειστά.
Όποιος παραγγείλει μετά το τέλος της πρώτης βδομάδας θα τα πάρει μετά τις 18.
Ακόμα είμαστε στην 1η βδομάδα του Ιανουαρίου.

Flavourart will be closed for winter holidays in the following days.

11till16 January 2010 (week 2)
Orders received in week 2 will be processed starting from 18th of January

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 17:32 »
Παράθεση
Αν τους ψησω να μου φτιαξουν υγρο βάσης με 100mg νικοτινή
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:40 »
Τώρα εάν πω ότι συγκεκριμένο νήμα για κάποιο ανεξήγητο λόγο, παρότι το είχα δει, δεν το διάβασα ποτέ πραγματικά και ούτε καν το θυμόμουν δεν θα με πιστέψει κανείς...  :wall:

Ίσως φταίει και ο τίτλος που μου φέρνει λίγο στο "αλλα chat", δηλαδή απλό κουβεντολόι !?

Πάντως και οι τιμές και οι παρουσιάσεις δείχνουν κάτι καλό και με βλέπω και μένα για παραγγελία...  :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159685 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530716 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet