vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Labs MTL RTA – BP MODS

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 08, 2022, 11:02 »
Ξεκίνησα το ατμισμα το 16 με ενα set vtc με ego one, μπήκα κατευθειαν στους επισκευασιμους με την κεφαλή του ego one. Έκτοτε περασαν απο τα χέρια μου διάφοροι ατμο και οπως συνηθιζόταν εκείνα τα χρόνια πολλοί απο αυτούς δεν συγχωρούσαν λάθη στο στήσιμο (οπως ο goblin v1 ή o bachelor της ehpro)Ηταν η εποχη που άνθιζε το subohm και εαν εκανες mtl έπρεπε είτε να τα σκάσεις ειτε να δοκιμάζεις την τύχη σου με δαυτους.Ανεφερα αυτούς τους δυο γιατί κυρίως αυτούς τους δυο θυμαμαι να με κουράζουν απίστευτα με τα κομπλεξ τους σε σημείο να πάνε συρτάρι και στην συνέχεια εδω σε αγγελία. Δυο χρόνια τωρα δεν ειχα κάνει αγορά, ήμουν και είμαι με τον kayfun του 21. Με τον labs την πάτησα, λίγο η εμφάνιση του λίγο το hype προχώρησα στην αγορά του.
Το 2016 θα ημουν τρομερά ευχαριστημένος μαζι του, σήμερα το θεωρώ ανεπίτρεπτο να κυκλοφορούν τόσο κομπλεξικοι ατμοποιητες. Οπως και να χει,μια κακη αγορα που θα δουλεψει με την αντίσταση πολυ χαμηλά και τα μικρά pin,εκει δεν γουργουριζει αλλά υγρασία μαζευει.


Υ.γ Η bp σε ερωτηση γιατι δεν έβγαλε το lightsaber mod με 18650 αλλα με ενσωματωμένη απάντησε οτι το κοινο πλεον δε γνωρίζει τι είναι η 18650 και αναζητάει την απλότητα (παρ'ολα αυτα θα το βγάλει και με 18650)Μια εταιρεία λοιπον που αποσκοπεί στην απλότητα, έβγαλε αυτόν τον ατμοποιητη. Good job  :thumpup:


Υ.γ2 συγγνώμη εάν κούρασα,δεν είχα πολλά να σχολιάσω για τον ατμοποιητη του θεματος διότι δε το αξίζει αλλα περισσότερο να λαβω μερος στην παραπάνω συζήτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2022, 11:24 από Lobotomizer »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 00:37 »
Δηλαδή να καθίσω στα αυγά μου με τον bishop? Είναι παααρα πολύ ευχαριστημένος απλά έλεγα να κάνω μια αλλαγή... Πολύ αποτρεπτικά βλέπω τα σχόλια στο thread.

Αποσυνδεδεμένος georgeboy

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 26, 2022, 20:13 »
μετά το reviews του meemicon παράγγειλα τον labs από το internet, το βρήκα 52,90 μου φάνηκε καλή τιμή. Η αλήθεια είναι ότι γλυκοκοιταζα τον kuma ή τον fev από το 2fdeal.com αλλά επειδή έχω και τον pioneer και τον sure και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος είπα να πάρω πάλι bp mods

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 26, 2022, 21:05 »
Tι λέει ο mermicon δηλαδή, ότι δε σφυράει κι έχει γευσάρα?

Αποσυνδεδεμένος georgeboy

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 26, 2022, 21:26 »
όχι, δεν είπε κάτι τέτοιο, ούτε περιμένω γεύση σαν του pioneer,  αλλά έχει πολύ παιχνίδι.

Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 26, 2022, 22:31 »
Tι λέει ο mermicon δηλαδή, ότι δε σφυράει κι έχει γευσάρα?
Εγώ τον πιστεύω, όποιος τον πήρε και δεν του αρέσει τον ανταλλάζω με ολοκαίνουργιο dlc Sure, με ένα στήσιμο, πάρα πολύ καλός ατμοποιητής, τον πήρα μόνο για δοκιμή με την προοπτική να τον δώσω/ανταλλάξω γρήγορα. Θα βάλω και κανονική αγγελία

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 03:42 »
Tι λέει ο mermicon δηλαδή, ότι δε σφυράει κι έχει γευσάρα?
ότι δεν σφυράει.... και ότι έχει απλά καλή γεύση, όχι γευσάρα. Γευσάρα έχει ο Pioneer. Λέει ο mermicon !

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 08:12 »

Αποσυνδεδεμένος georgeboy

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 09:49 »
Εντάξει,  κάποιοι τον εμπιστεονται,  κάποιοι όχι, δικαίωμα του καθενός είναι, θα μου έρθει σε λίγες μέρες και θα δω και εγώ.
αλλά και στην τελική αγοράζεις να κάνεις τον χαβαλέ σου όσο σε κρατάει η τσέπη σου,  αλλιώς όλοι θα είμαστε με έναν bishop ή ένα fev στο χέρι!

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 11:00 »
Το σχολιάζω επειδή έκανε πάνω σε αυτό εκτενή αναφορά ο ίδιος ο Mermicon. Ναι μεν ο ίδιος δεν έχει άμεση επαγγελματική σχέση με τον χώρο του ατμίσματος (αν δεχτώ ως ειλικρινή την δήλωσή του). Ομως, ανήκει σε μία άλλη κατηγορία παρουσιαστών (επειδή στην ουσία αυτό κάνουν, παρουσιάσεις για προϊόντα που τους αποστέλλονται δωρεάν με αυτήν την υποχρέωση) που δεν τους τοποθετώ στην κατηγορία "ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ¨.Τους κάνει το γεγονός αυτό αναξιόπιστους ή ιδιοτελείς; Ισως ναι, ίσως & όχι. Σε κάθε περίπτωση όμως, για μένα, απέχουν πολύ από την βάση που θα δώσω στην άποψη ενός ατμιστή/καταναλωτή/χρήστη (απλό τον λέμε  ::) ) που τον αγόρασε για να τον χρησιμοποιήσει για τις ανάγκες του. & ενός ημιεπαγγελματία/χομπίστα που το ντουλάπι του είναι γεμάτο με ετερόκλητα προϊόντα που έχει την υποχρέωση να παρουσιάσει. Μοντάκια, ποντάκια, mtl, rdl, dtl, υγρά, αρώματα & βάσεις περιμένουν την σειρά τους για παρουσίαση με τον παρουσιαστή να ψάχνει χρόνο για δοκιμές & παρουσίαση.
ΑΡΑ
Σύμφωνα με την παραπάνω προσωπική μου αξιολόγηση, για τον συγκεκριμένο, βάση δίνω σε 2 απόψεις που διάβασα εδώ μέσα. Μία του Ζάμπλουτου που τον θάβει (λειτουργικά) & μία του Οβάλιου του Φορμάνη που τον αποθεώνει. Θυμήθηκα την παλιά καλή εποχή των ιταλικών μοτοσυκλετών που μόνο σταθερή ποιότητα παραγωγής δεν είχαν. Γι αυτό & δεν αγόρασα ποτέ μου ιταλική μοτοσυκλέτα, από φόβο να μην πέσω πάνω στο "κακό"κομμάτι, την ατυχία μου μέσα!  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2022, 15:34 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 11:55 »
Για να είμαστε και δίκαιοι όμως, πήρα έναν Labs να δοκιμάσω από το λεγόμενο "δεύτερο batch" και όλα τα προβλήματα που είχαν παρουσιαστεί σε αυτόν που μου είχε σταλεί και δοκίμασα, σε αυτόν δεν υπάρχουν.

Και όπως τονίζει πάντα και ο @treloneritis τόσο στους κλώνους τόσο και στους αυθεντικούς china motors, όσο και στους hi end πολλές φορές, ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΤΕ. Αφήστε τους υπόλοιπους να τρέξουν να πάρουν έναν ατμοποιητή, να βγουν στην επιφάνεια τα προβλήματα του και μετά να τον τιμήσετε και εσείς πιθανόν και σε μικρότερη τιμή.

Γυρνώντας και στα του ατμοποιητή τώρα, αυτός που δοκιμάστηκε στην έκθεση δεν έχει καμία σχέση με αυτούς που ήρθαν ως πρώτο batch στην Ελλάδα, quality control του γκώλου με λίγα λόγια.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 12:53 »
Πρωτα απο ολα Χρονια Πολλα σε ολους, να πω και εγω την αποψη μου απο την στιγμη που καποιος εχει οικονομικη σχεση με τα προιοντα ή του ερχονται δωρεαν για να τα παρουσιαση απο μενα τρωνε ακυρο δεν τους εμπιστευομαι απλα κανω το εξης βλεπω τις παρρουσιασεις βλεπω τις αντιδρασεις μετα απο λιγο καιρο στα σχολια και απο εκει και περα βγαζω ενα συμπερασμα που και παλι δεν ειναι σιγουρο γιατι αρκετοι στα σχολια (youtube) μπορει να ειναι κολλητοι, φιλοι και παει λεγοντας δυστηχως εχει καταντησει ενα μεγαλο μερος (youtube) τηλεπωλησεων οχι μονο στο ατμιστικο μερος αλλα παντου.
Εβαλα και παραγγελια σημερα τελικα Kuma,Dvarw FL, Tripod V2

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 13:19 »
Για να είμαστε και δίκαιοι όμως, πήρα έναν Labs να δοκιμάσω από το λεγόμενο "δεύτερο batch" και όλα τα προβλήματα που είχαν παρουσιαστεί σε αυτόν που μου είχε σταλεί και δοκίμασα, σε αυτόν δεν υπάρχουν. ...............

Γυρνώντας και στα του ατμοποιητή τώρα, αυτός που δοκιμάστηκε στην έκθεση δεν έχει καμία σχέση με αυτούς που ήρθαν ως πρώτο batch στην Ελλάδα, quality control του γκώλου με λίγα λόγια.

Ένα ζήτημα βέβαια είναι πως ξεχωρίζει αυτό το "δεύτερο batch" , αν όντως υπάρχει δεύτερο. Και βέβαια μπορεί κάποιος να είναι βέβαιος ότι θα αγοράσει το δεύτερο και όχι το πρώτο που είναι προβληματικό? Από την άποψη αυτή είναι μάλλον πιο ασφαλές να αποφύγει κάποιος την αγορά του συγκεκριμένου ατμοποιητή, με δεδομένο μάλιστα ότι δεν προσφέρει και κάτι ιδιαίτερο στο θέμα της γεύσης.

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 14:53 »
Αρα, συνοψίζοντας:
1) Ηρθε στην έκθεση ένας "ιταλός" που ήταν "κροάτης που έμενε στην Ιταλία" (κάτι σαν την τσιριμπίμ-τσιριμπόμ ιταλίδα από την Κυψέλη  :lotpot: ) & παρουσίασε έναν ατμοποιητή που άρεσε,

2) Στην κυκλοφορία ήρθε ένας διαφορετικός (ατμοποιητής, όχι κροάτης) που δημιούργησε εντάσεις, διαμαρτυρίες, ξεκατινιάσματα καταστηματαρχών & τελικά στην αποκάλυψη του...βουκΩλατμιστικού κωμειδυλλίου της στάνης & του μαντριού.  :laugh1:   Ενώ βγαίνει & εσπευσμένα ο κατασκευαστής του για να υποδείξει το στήσιμο το σωστό (σε ένα ατμοποιητή με τόσο δύσκολο ντεκ που το είδε ο Gus & ξεράθηκε στα γέλια  :)) ).

3) Κυκλοφορεί τελικά 2η παρτίδα (batch επί το ελληνικότερον) που όλοι συμφωνούν ότι δουλεύει σωστά & ότι είναι αυτό που λέμε (& που ποτέ δεν κατάλαβα) ένας "τίμιος" ατμοποιητής.  :angel:

4) Οπως παρατηρεί & ο Θέμης, το πρόβλημα τώρα για τον υποψήφιο αγοραστή είναι το να πέσει πάνω στο λάθος batch.  :eyesplash:
Και καλά να τον αγοράσεις από το κατάστημα που τον πουλάει €55 (αν & δεν ακούστηκαν προβλήματα από αυτό). Αν όμως είναι να δώσεις έως & €80, ρε σύντρολε, δεν βάζεις κάτι πολύ λίγο παραπάνω & να αγοράσεις έναν πραγματικά hi-end ατμοποιητή;  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2022, 15:35 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Labs MTL RTA – BP MODS
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 27, 2022, 14:54 »
Γιώργο συμφωνώ σε όλα όσα λες , όσων αφορά τον συγκεκριμένο ( Mermicon ) τον παρακολουθώ απο τα πρώτα του βίντεο ( παρουσιάσεις) έχω και προσωπική επαφή  μαζί του , όντως δεν έχει καμία επαγγελματική σχέση, είναι χομπιστας ριβιουερ αλλά δεν θα σου πει ......δεν κάνει , θα πει καλούτσικη γεύση ( οπότε είναι μέτρια) η στο ποντακι ( όταν το βγάλετε να γεμίσετε σκουπίστε και λίγο , σημαίνει ότι έχει διαρροές) Αν τα έλεγε στα ίσια δεν θα τον ξαναστέλναν  ;D
Πάντως απ όλους τους εγχώριους είναι ο περισσότερο ειλικρινείς  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2022, 20:26 από Ηρακλης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515334 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146474 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530792 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801631 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet