vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hellvape Dead Rabbit Max RDA

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Hellvape Dead Rabbit Max RDA
« στις: Ιουλίου 10, 2022, 17:25 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Hellvape)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Πόσοι Dead Rabbit είναι αρκετοί; Ναι. Πόσοι ακόμα Dead Rabbit θα βγουν; Ναι.

Ο Dead Rabbit Max RDA είναι ο τελευταίος ντρίπερ της Hellvape έχει διάμετρο 28mm και ύψος 378mm.
Έχει επιστόμιο τύπου 810 και στήνεται με δύο αντιστάσεις.
Η συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή, ένα άλεν κλειδί, ένα κατσαβιδάκι,
βαμβάκι, δύο αντιστάσεις, ένα εργαλειάκι για το κόψιμο των αντιστάσεων,
ένα σκουόνκ πιν, όρινγκ και ανταλλακτικές βίδες.


Ο ατμοποιητής πωλείται στα παρακάτω εφτά χρώματα.


Σύντομη παρουσίαση:
Τούμπανο ατμοποιητής, αν ατμίζετε ακόμα με μεγάλους ντρίπερ να τον τσεκάρετε σίγουρα.

Λιγότερο σύντομη παρουσίαση:
Ο ατμοποιητής θυμίζει αρκετά τον προηγούμενο ντρίπερ της εταιρείας, τον Seri RDA, τόσο στο ντεκ όσο και εμφανισιακά, το μόνο που λείπει είναι ένα ακόμα ποστ στη μέση για την τρίτη αντίσταση που έπαιρνε ο Seri. Σημαντική επισήμανση που θέλω να τη γράψω πάνω πάνω είναι ότι από τα εφτά χρώματα που κυκλοφορεί ο συγκεκριμένος ατμοποιητής, εγώ έχω τσεκάρει τα τέσσερα(ασημένιος, φουλ μαύρος, gunmetal και χρυσός) τα οποία έχουν καπάκι από stainless steel. Τα υπόλοιπα τρία χρώματα που κυκλοφορούν(κόκκινο, σκούρο πράσινο και μαύρο με κόκκινες λεπτομέρειες) το τοπ καπ τους είναι κατασκευασμένο από αλουμίνιο ή κάτι παρεμφερές οπότε έχουμε ανεβασμένες θερμοκρασίες σε συνεχόμενες τζούρες κλπ. Κάποιους ίσως δεν τους ενοχλεί αλλά σε τέτοιους ντρίπερ οι ανεβασμένες θερμοκρασίες ακόμα και με 3-4 απανωτές τζούρες δεν είναι κάτι που θέλουν οι περισσότεροι και να το έχετε υπόψιν σας αυτό.

Το επιστόμιο και εδώ είναι το κλασσικό που χρησιμοποιεί η εταιρεία κατά καιρούς και συνεχίζω να μην έχω κάποιο παράπονο και συνήθως δεν το αλλάζω καν εκτός από τον φουλ μαύρο ατμοποιητή γιατί του έβαλαν ένα άσχετο χρυσό χρώμα στο επιστόμιο και μου χαλάει το σετάκι με το μαύρο μοντάκι χαχα. Το τοπ καπ τώρα που έχει και τις δύο τρύπες στο airflow είναι παράλληλα και σφιχτό αλλά και γυρνάει εύκολα. Χωρίς να έχω βάλει VG στα όρινγκ και μετά από πλύσιμο, μπορώ πολύ εύκολα να το γυρίσω για να φτιάξω το airflow όπως θέλω και δεν φοβάμαι να το βάλω σε τσέπες και τσαντάκια γιατί δεν θα γυρνάιε ανεξέλεγκτα αλλά ούτε θα ανοίξει. Οι δύο εισαγωγές του αέρα λόγω σχεδιασμού φαίνεται σαν να μην έχουν να δώσουν αρκετό αέρα προς τα μέσα αλλά δεν υπάρχει κανένα θέμα, ο αέρας που μπαίνει είναι μπόλικος και φτάνει μια χαρά. Το πρόβλημα εδώ είναι αν δεν θες να έχεις τον αέρα φουλ ανοιχτό. Πρόβλημα γιατί αν έχουμε φουλ ανοιχτά, ο αέρας από τις δύο τρύπες χτυπάει τις αντιστάσεις στο κέντρο τους ενώ αν αρχίσουμε και κλείνουμε και φτάσουμε πχ να κλείσουμε την μία εισαγωγή, ο αέρας πλέον χτυπάει την αντίσταση υπό γωνία και αρχίζουμε και χάνουμε γεύση και ποιότητα τζούρας. Προσωπικά, στους περισσότερους ντίπερ κλείνω τις εισαγωγές του αέρα στη μέση οπότε το ίδιο κάνω και εδώ αντί να κλείσω τη μία μόνο και ο αέρας έτσι συνεχίζει να χτυπάει την αντίσταση όπως θα έπρεπε.

Το ντεκ τώρα πάει να θυμίσει παλιούς Dead Rabbit για να έχουμε να λέμε και για το όνομα, δεν τα καταφέρνει ιδιαίτερα αλλά δεν πειράζει. Το μόνο που ίσως με ενοχλεί με τον νέο σχεδιασμό είναι ότι δεν μπορούμε πλέον να κόβουμε τα πόδια της αντίστασης ενώ την έχουμε κουμπώσει πάνω όπως με τους πρώτους Dead Rabbit αλλά πρέπει να το έχουμε κάνει από πριν. Νομίζω αυτό ήταν ένα πολύ μεγάλο συν στους πρώτους Dead Rabbit και κρίμα που πλέον δεν μπορούμε. Θετικό ότι ως ένας μεγάλος ντρίπερ έχει μπόλικο juice well(δεν μου έρχεται πως να το γράψω στα ελληνικά, ο χώρος κάτω από το ντεκ) οπότε μπορούμε να ντριπάρουμε αρκετά και δεν θα θέλει ντριπάρισμα ανά δύο τζούρες. Το εσωτερικό τώρα του ατμοποιητή όπως και το τοπ καπ έχουν αρκετό χώρο στο εσωτερικό οπότε δεν έχετε πρόβλημα να βάλετε μεγαλούτσικες αντιστάσεις για να φτάσετε τον ντρίπερ στα όρια του. Το στήσιμο εφόσον βρεις που να κόψεις τα ποδαράκια είναι παιχνιδάκι και δεν θέλει τίποτα το ιδιαίτερο. Το βαμβάκωμα επίσης ευκολάκι και έχει μπόλικο χώρο να βάλεις αρκετό βαμβάκι. Εγώ θα το έκοβα και λίγο μακρύ για να ακουμπάει κάτω και να μπορώ άνετα να ντριπάρω παραπάνω και να πιάνει υγρό και από κάτω.

Με δύο λόγια:
Επιτέλους ένας ντρίπερ που δουλεύει σωστά και έχει ικανοποιητική γεύση και τζούρα. Όσα προβλήματα βρήκα ήταν στα όρια του δεν με απασχολούν ιδιαίτερα με τον τρόπο που ατμίζω οπότε είμαι ικανοποιημένος. Αξίζει η δοκιμή.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110616 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515315 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530758 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet