vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod

Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod
« στις: Ιουνίου 21, 2022, 21:59 »
Καλησπέρα σας,  :) έχει κανείς στην κατοχή του το Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod; ( https://www.geekvape.com/aegis/geekvape-max100-kit.html )
Πόσο καιρό;Θα μπορούσα να έχω κάποιο feedback για το συγκεκριμένο Mod; (για τα αρνητικά του βασικά.. αν υπάρχουν..)
(εψαξα πολύ τ ορκίζομαι πριν ανοίξω θέμα και δεν βρήκα κάτι για το συγκεκριμένο Mod.. ή που δεν υπάρχει (αποκλείεται) ή που κάτι δεν κάνω εγώ σωστά (το πιο πιθανό..)  :-[ )

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 22, 2022, 01:06 »
Καλησπέρα φιλενάς. Από όσα βλέπω, έχει υποβαθμιστεί η ποιότητα που είχε. Ισως το κατάλαβαν & οι ίδιοι & το mod δεν φέρει καν επάνω του το εγχάρακτο "Aegis" πλέον. Δύο σημεία του είναι προβληματικά:1) Ο προμηθευτής των πλακετών έχει αλλάξει & οι νέες πλακέτες δεν έχουν την ακρίβεια που είχαν οι παλιές πλακέτες της Geekvape, ιδίως στον έλεγχο θερμοκρασίας.2) Ο πόλος του έχει κακής σχεδίασης στήριξη στο σώμα του mod & έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που το mod έπεσε με τον ατμοποιητή να προσγειώνεται στο πάτωμα (ακόμα & από το ύψος καναπέ) & να παίρνεις τον πόλο στο χέρι.Σου παραθέτω ένα βιντεάκι του μοντέλου με την ενσωματωμένη μπαταρία, ίδιας όμως σχεδίασης. Αν θες να ψαχτείς παραπάνω, ο τύπος έχει ανεβάσει ακόμα 2 βιντεάκια που κάνει φύλλο & φτερό ακόμα 2 μοντέλα του νέου "Aegis" (το 2μπάταρο & το solo18650).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2022, 01:19 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Απ: Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 22, 2022, 23:11 »
Καλησπέρα..

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου  :) Οκ δεν έχω να πω κάτι.. υπέρ αναλυτικό το βίντεο.. το έκανε φύλλο κ φτερό..  :))
Αν και δεν ειναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο.. θα δω ομως και τα άλλα του βίντεο..
Εμένα η απορία μου για το συγκεκριμένο mod πηγαζει στο οτι εγω το εχω ηδη μερικους μηνες.. και αρκετες φορες μου εμφάνιζε μηνυμα Atomizer Short.
Απ όσο εψαξα γενικα σε αρκετα Mods ειναι συνηθες φαινομενο το οποιο προκυπτει είτε στην μπαταρια.. ειτε επειδη μπορει να θελει καθαρισμα η βαση του ατμοποιητη.. να εχει πιασει υγρασία δλδ και να θελει λιγο καθαρισμα..
Το δεχομαι οκ. Αλλο να στο κανει 1 φορα τον μηνα.. κι αλλο να εχει φτασει να στο κανει 4 - 5 φορες την μερα..  :confused1:
Κι απλα ηθελα να δω αν υπαρχουν κι αλλοι παθοντες με το ιδιο μηνυμα..


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 23, 2022, 08:06 »
Αυτό συμβαίνει πάντα με τον ίδιο ατμοποιητή ή γενικότερα με οποιονδήποτε ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Απ: Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 23, 2022, 20:40 »
ο ατμοποιητης είναι ο Nautilus Tank 3 (καλούλης, πρακτικά κυρίως, αλλά σε σχεση με τον Nautilus X καμια σχεση απλά.. αλλα θα ξεφυγω απ το θεμα..  :angel: )
Τον ειχα σε χρηση στον eLeaf iStick Pico 21700 (θηρίο το mod.. άρχσε όμως να τα παίζει η οθόνη του.. παλι ξεφεύγω απ το θέμα..  :eyesplash: )Με τον eLeaf λοιπον δεν ειχα τετοια μηνυματα εκπληξη..

Σταδιακα στον Geekvape αρχισε να παρουσιαζει αυτο μηνυμα και φυσικα δεν μπορουσες να ατμισεις. είτε επρεπε να περιμενω καποια ωρα, είτε επρεπε να βγαλω για λιγο την μπαταρια και να την ξαναβαλω.. είτε να αλλαξω μπαταρία.. Και οκ ειπαμε.. να συμβει 1 φορα το μηνα, καταπινεται.. ετσι ξεκινησε και μετα αρχισε να γινεται πιο συχνα μεχρι που εφτασε να το κανει αρκετες φορες μεσα στην μερα..
Γενικά δεν εχω αλλαξει ιδιαιτερα  mods και ατμοποιητες τα τελευταια 4 χρόνια.Ειχα αρχικα τον eLeaf. Στην αρχη με τον Nautilus X και στην συνεχεια με τον Nautilus Tank 3.Μετά πέρασα στον Geekvape με τον Nautilus Tank 3.
Τον Geekvape τον εχω απ τα τέλη Απρίλη 2022. Δεν ξέρω αν είναι τυχαιο/ελαττωματικο προϊόν.

Πάντως δικός μου ανθρωπος που εχει την ιδια περιοδο με μενα το Geekvape αλλα Nautilus X δεν εχει καποιο θέμα...

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 24, 2022, 01:52 »
Το πιθανότερο επομένως είναι ότι το mod είναι ελαττωματικό. Δυστυχώς δεν είναι κάτι ασυνήθιστο.Και δεν αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο mod. Εννοείται φυσικά ότι με πραγματικά ελάχιστους μήνες χρήσης δεν θα έπρεπε να παρουσιάζονται προβλήματα. Μόνη λύση μάλλον είναι η αναζήτηση νέου mod.

Αποσυνδεδεμένος yiona.11

  • *
  • 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ..ότι να 'ναι..
Απ: Geekvape Aegis Max 2 Max100 Mod
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 24, 2022, 19:02 »
Κι εγώ αυτό υποπτεύομαι... ελπίζω να είναι τυχαίο γεγονός... Ωστόσο ξαναπρτίμησα το ίδιο.. Αν ξανακάνει τίποτε.. θα  :wall:
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια !

Υ.Γ. άσχετο αλλά ελπίζω να πόσταρα στο σωστό σημείο το θέμα μου..  :angel:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110614 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159821 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530757 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801616 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet