vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, lagoudakis

Twitter

VOOPOO DRAG S PRO

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
VOOPOO DRAG S PRO
« στις: Δεκεμβρίου 20, 2021, 21:02 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Με τον κωδικό DSPK η συσκευή κοστίζει $31.99
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)


Μία ακόμα ΑΙΟ συσκευή από τη VOOPOO με ενσωματωμένη μπαταρία,
κατασκευασμένη από Zinc Alloy και ένα τύπου δέρματος στο πίσω μέρος.
Με διαστάσεις 125.5x28.8x34.5mm και χωρητικότητα μπαταρίας 3000mAh.
Παίζει από τα 5 εώς τα 80W και μπορεί να φορτίσει μέσω μιας θύρας USB.
Το ποντ έχει χωρητικότητα υγρού 5.5ml και δέχεται όλη την οικογένεια των TPP/PNP αντιστάσεων.


Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, ένα καλώδιο USB και δύο αντιστάσεις.
Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι η TPP-DM1(0.15Ω) και η TPP-DM4(0.3Ω).


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω επτά χρώματα.


Πάλι τα ίδια από τη VOOPOO σε όλους τους τομείς, ίδιες συσκευές με ελάχιστες διαφορές και κάθε καινούργιο προϊόν και παραπάνω τα παράπονα μας για τα μειονεκτήματά της. Ξεκινώντας από το επιστόμιο, προσωπική μου άποψη ότι είναι τεράστιο χωρίς λόγο. Κανείς δεν θα παίξει με 70-80 βατ με αυτή τη συσκευή, ακόμα και αν πάρεις την 0.15Ω αντίσταση που λέει ότι παίζει 80-100 βατ το μόνο που θα καταφέρεις είναι να γεμίσεις με υγρά το εσωτερικό της συσκευής και όχι να ατμίσεις. Θα ήταν πολύ καλύτερα να έβαζαν ένα φαρδύ 510 επιστόμιο γιατί με το 810 επιστόμιο χρειάστηκε να ψάξω αντάπτορα για να βάλω κάποιο 510 δικό μου.


Ακριβώς κάτω από το επιστόμιο έχουμε το καλύτερο INNOVATION στο άτμισμα(ή και όχι) και συγκεκριμένα μιλάω για τον τρόπο αναπλήρωσης υγρού. Έχουμε αυτό το κουμπί που φαίνεται και στο gif από κάτω, το οποίο πατάμε και γυρνάμε αριστερόστροφα το πάνω μέρος του τανκ για να αποκαλυφθεί η τάπα σιλικόνης που σφραγίζει τη τρύπα για την αναπλήρωση του υγρού. Βέβαια αυτό μόνο στα χαρτιά γιατί αν πας σαν φυσιολογικός άνθρωπος να το κάνεις, θα πατήσεις το κουμπί και απλά θα γυρνάει όλο το ποντ-τανκ μαζί γιατί δεν έχει και κάποιο στοπ. Οπότε πρέπει να πιάσεις με το ένα χέρι το τανκ από το τζάμι, με τον αντίχειρα του άλλου χεριού να πατήσεις το κουμπάκι και με τα υπόλοιπα δάχτυλα, με όποια βολεύεται καθείς, να αρχίσεις να γυρνάς προς τα αριστερά το πάνω μέρος του τανκ. Εφόσον έχεις καταφέρει να κάνεις όλο αυτό, φτάνεις στο σημείο που βλέπεις την τάπα σιλικόνης. Εδώ τώρα έχουμε δύο τύπους ανθρώπων, οι έχοντες νυχάκι στο μικρό δαχτυλάκι για το ξύσιμο αυτιού μπρούν πολύ εύκολα να βάλουν το νυχάκι τους και να ανοίξουν την τάπα. Οι μη έχοντες νυχάκι και δη έχοντες λουκάνικα για δάχτυλα, καλή σας τύχη να ανοίξετε τη τάπα μπας και γεμίσετε με υγρό το τανκάκι σας. Πάρταβγοκαικούρεφτο, όλο μία λέξη.

Από την άλλη, το δαχτυλίδι για την ρύθμιση του αέρα εξαιρετικότατο! Γυρνάει άνετα με ένα δάχτυλο, έχει λίγη αντίσταση για να μένει στην ίδια θέση όταν μπαίνει σε τσέπες και τσαντάκια και αρκετές επιλογές για να παίξεις από πολύ αεράτο μέχρι μια μικρή τρυπούλα για MTL άτμισμα, αν και η 0.6Ω αντίσταση δεν λέει και πολλά.


Τα κουμπιά τώρα, ίδια όπως και στις προηγούμενες συσκευές της εταιρείας και δεν έχω κάποιο παράπονο. Το κουμπί του fire βρίσκεται σε ωραίο σημείο, πολύ ευχάριστο στο πάτημα και με καλή ανάδραση αλλά θα ήθελα να μην ακούγεται αυτός ο πολύ κακός ήχος στο πάτημα που θυμίζει παιχνίδι από τα τζάμπο. Τα συν και πλην κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης μια χαρά. Η οθόνη είναι επίσης η ίδια, φωτεινή, με όσα θα ήθελα να έχει, κανένα παράπονο επίσης. Κάτω από τα δύο κουμπιά έχουμε έναν ανοιχτο/κλειστό διακόπτη για να ενεργοποιείται/απενεργοποιείται η συσκευή και είναι από τα πιο άσκοπα πράγματα που έχει βάλει η εταιρεία σε συσκευή της. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που αντί να κλείνουμε την συσκευή με 5 κλικ έχουμε ολόκληρο διακόπτη αλλά δεν μπορώ να το θεωρήσω σαν κάτι αρνητικό. Απλά δεν βρίσκω τον λόγο.

Αυτό που πάντα μου άρεσε στις συσκευές της VOOPOO είναι η εργονομία τους, πάντα οι συσκευές τους μου κάθονται πάρα πολύ καλά στο χέρι. Με βολεύουν πάρα πολύ και το ίδιο συμβαίνει και εδώ. Ελαφρύ, όπως και να το κρατήσω δεν κόβω τον αέρα και το κουμπί του fire είναι ακριβώς εκεί που το θέλω. Αλλά αυτό πλέον δεν είναι αρκετό όταν πρέπει να σκουπίζω το εσωτερικό της συσκευής κάτω από το ποντ-τανκ γιατί βγάζει πολύ υγρασία και κάποιες φορές και διαρροές. Αυτό όμως είναι κάτι που συμβαίνει σε πολλές συσκευές και θέλοντας και μη το έχω συνηθίσει αλλά εδώ είναι ακόμα πιο δύσκολο να γίνει. Κάτω από το τανκ δεν έχουμε ένα ισιο κομμάτι ώστε όταν βγάλω το τανκ για να σκουπίσω, το περνάω μια γρήγορη με τη χαρτοπετσέτα και κομπλέ. Έχει δύο πατώματα όπως φαίνεται και στη φωτογραφία από κάτω οπότε πρέπει να ξοδέψω αληθινό χρόνο αν θέλω να το σκουπίσω καλά για να μην έχει μόνιμα υγρό στο εσωτερικό. Αλλά αυτό πρέπει να γίνεται συνέχεια γιατί οι αντιστάσεις βγάζουν υγρασία. Έχει γευσάρα, οι αντιστάσεις αντέχουν ξύλο, είναι πολύ βολικό στο χέρι αλλά κάθε φορά που θα γεμίζω ή θα πρέπει να σκουπίσω θα συχτηρίζω οπότε ποιος ο λόγος;



Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG S PRO
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 21, 2021, 12:23 »
πολυ ωραιο review...!!! εχω το drag S απο της αρχες που ηρθε στα καταστηματα και με την αντισταση 0.15ohm ειναι η μοναδικη που δεν εχει καθολου leaking... η 0.3 τρεχει υγρα full...  δεν την προτεινω σε καμια περιπτωση....  επισης σε καθε γεμισμα θελει λιγο προσοχη αφηνουμε 0.5ml εκτος και ετσι μηδενιζονται η διαρροες...! η γευση του εξαιρετικη... και η αποδοση του...!!! μεχρι να παει στο 20% η μπαταρια δινει σταθερο ρευμα... μετα για λογους ασφαλειας απο το 15% κοβει λιγο το ρευμα.. παντως ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη σε pod-mod...!!!!  επισης η 0.15ohm αντισταση που ατμιζω εγω με υγρο steam train off track το οποιο ειναι πιο καθαρο απο τα αλλα βγαζει ολοκληρα 120 ml χωρις να χασει σε γευση και αποδοση .... σπανια ομως θα μου τυχει και καμια αντισταση που θα με βγαλει και πιο λιγο πχ 70ml οπως και να εχει αξιζει το συγκεκριμενο kit για οσους ατμιζουν με πνευμονικες λιγο προσοχη μην βαλει κανεις πανω απο 3mg νικοτινη....   το λεω γιατι αρχικα ειχα βαλει 6mg και ημουν για λιγα λεπτα  σε pause απο overdose   :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110672 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530805 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40994 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet