vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, swtos

Twitter

Suorin Air Mod Pod

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Suorin Air Mod Pod
« στις: Αυγούστου 16, 2021, 22:48 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Με τον κωδικό SAMPK η συσκευή κοστίζει $20.99
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)



Το Suorin Air Mod είναι κατασκευασμένο από zinc alloy και PCTG.
Έχει διαστάσεις 99.6x42.6x14.1mm, ζυγίζει 89.8g και έχει 3ml χωρητικότητα υγρού.
Παίζει από τα 5 εώς τα 40W, έχει ενσωματωμένη μπαταρία 1500mAh και φορτίζει μέσω μιας θύρας Type-C.
Διαθέτει TFT οθόνη 0.96'' και δέχεται δύο διαφορετικές αντιστάσεις.


H συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, ένα καλώδιο Type-C και δύο αντιστάσεις.
Οι δύο αντιστάσεις είναι mesh, η μία είναι στα 0.6Ω και η άλλη στα 0.8Ω.


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω οκτώ χρώματα.


Πρώτη μου επαφή με προϊόν της συγκεκριμένης εταιρείας και μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα να μείνω ευχαριστημένος, με τα ελάττωματα του να μην είναι σε λειτουργικό επίπεδο αλλά καθαρά σε αισθητικό και θέμα βόλεψης αλλά ας ξεκινήσουμε από το επιστόμιο.

Το επιστόμιο είναι σίγουρα το πιο παράξενο που έχω πετύχει σε τέτοια συσκευή και έχω δοκιμάσει σχεδόν ότι κυκλοφορεί. Από μια πρώτη ματιά φαίνεται κάπως και νιώθεις ότι δεν θα είναι καθόλου βολικό. Όμως η αλήθεια είναι ότι με βόλεψε μια χαρά και δεν έχω κανένα παράπονο έκτος από τις φορές που πήγα να πάρω τζούρα από την Type-C θύρα χαχα. Η συσκευή είναι ίδια από όλες τις πλευρές και αν τυχόν την έχεις ξάπλα είναι πολύ εύκολο να τη πιάσεις ανάποδα και να πάρεις τζούρα από τη θύρα Type-C που βρίσκεται στο ίδιο μέρος με το επιστόμιο αλλά από τη κάτω μεριά. Το επιστόμιο κάνει και αυτή τη παράξενη καμπύλη οπότε δεν είχα θέμα με ανέβασμα υγρού, το εσωτερικό του έχει αρκετά μεγάλη διαδρομή οπότε δεν είχα θέμα ούτε με υδρατμούς να μαζεύονται μέσα.

Το ποντ αν και φιμέ είναι λίγο διάφανο οπότε μπορείς σχετικά εύκολα να διακρίνεις το πόσο υγρό έχεις μέσα. Για την αναπλήρωση του υγρού δυστυχώς πρέπει να βγάζεις το ποντ από τη συσκευή αλλά είναι κάτι το πολύ εύκολο και μπορείς να το κάνεις ακόμα και με ένα χέρι. Η τάπα σιλικόνης ανοίγει και κλείνει πολύ εύκολα και σφραγίζει πλήρως. Η τρύπα αναπλήρωσης είναι αρκετά μεγάλη ώστε και να μην έχουμε πρόβλημα με μύτες μπουκαλιών αλλά να υπάρχει και ένα μικρό κενό κατά την αναπλήρωση για να βγαίνει ο αέρας και μη βγαίνει το υγρό προς τα έξω όταν γεμίζουμε.


Ακριβώς κάτω από το ποντ, στο πλάι, έχουμε την ρύθμιση του αέρα και τα κουμπιά της συσκευής. Η ρύθμιση του αέρα είναι απλά ένα παραθυράκι που ανοιγοκλείνει συρταρωτά με το δάχτυλο. Το νιώθεις λίγο ψεύτικο στην αρχή και ότι αν το βάλεις στη μέση αυτό δεν πρόκειται να κάτσει εκεί αλλά αυτό δεν ισχύει καθόλου. Επειδή ακριβώς στη μέση είναι η ρύθμιση που με βολεύει στον αέρα, μπορώ να πω ότι τις δύο βδομάδες που το χρησιμοποιώ, ούτε μια φορά δεν κουνήθηκε ακόμα και σε τσάντακια και τσέπες. Στο φουλ ανοιχτό έχουμε μια σχετικά σφιχτή κάπως αεράτη τζούρα, θυμίζει ας πούμε ατμοποιητές με πινάκια στα 1.2-1.4mm στο περίπου. Αν το κλείσουμε τελείως, μπαίνει ελάχιστος αέρας αλλά ο ατμός πνίγεται οπότε δεν έχουμε σφιχτή τζούρα αλλά λάθος τζούρα. Εγώ βρήκα ότι στη μέση με τον αέρα να σφίγγει έχω μια πολύ ωραία και γεμάτη τζούρα με γεύση και γεμάτο ατμό.

Βέβαια μη ξεχνάμε ότι και οι δύο αντιστάσεις για τη συγκεκριμένη συσκευή είναι sub ohm και θέλουν τα βατάκια τους και αέρα για να λειτουργήσουν καλά. Μου άρεσαν και οι δύο αντιστάσεις, άλλωστε και οι δύο δίνουν ωραία γεύση αλλά θα προτιμήσω την 0.6Ω για να παίξω με λίγα παραπάνω βατ και να πάρω το βέλτιστο αποτέλεσμα. Επίσης και με τις δύο αντιστάσεις είχα το ίδιο θέμα με τις όποιες διαρροές. Δεν έχω δει πλημμύρες αλλά παίζοντας για αρκετή ώρα μαζί του, μαζεύονται υδρατμοί στο εσωτερικό οι οποίοι μετά από κάποια ώρα γίνονται υγρό και θέλει το σκουπισματάκι του. Αυτό βέβαια συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις συσκευές και εγώ προσωπικά το έχω συνηθίσει. Αν δεν κάνει τις τρομερές διαρροές μια συσκευή, δεν έχω θέμα να σκουπίζω που και που στο εσωτερικό. Εδώ είναι λίγο πιο δύσκολο το σκούπισμα στο εσωτερικό μιας και είναι αρκετά στενό σε αυτό το σημείο αλλά οκ, μικρό το κακό.


Έχουμε κουμπί fire αλλά η συσκευή δουλεύει και με αυτόματη τζούρα. Προσωπικά σε τέτοιες συσκευές με βολεύει η αυτόματη τζούρα ακόμα και αν καθυστερεί ελάχιστα να πάρει μπρος. Εδώ η αυτόματη τζούρα είναι σχεδόν στιγμιαία οπότε δεν παρατηρώ την καθυστέρηση τις περισσότερες φορές. Το κουμπί του fire είναι πολύ στενό, μικρό και δεν θα βόλευε καθόλου οπότε χαίρομαι που υπάρχει η αυτόματη τζούρα.

Στο μπροστά μέρος έχουμε και την οθόνη της συσκευής η οποία καλώς που υπάρχει αλλά είναι κάπως άθλια. Βρίσκεται πίσω από ένα χοντρό κομμάτι φιμέ πλαστικού οπότε ακόμα και μέσα σε ένα δωμάτιο με πολύ φως, δύσκολα να διακρίνεις τι γράφει στην οθόνη. Ευτυχώς πρόκειται για ποντάκι οπότε δεν είναι ανάγκη να πειράζουμε συχνά τα βατ και να παλεύουμε να δούμε τι γράφει.

Η αυτονομία της συσκευής μου φαίνεται μια χαρά αλλά όπως είναι φυσιολογικό, αν παίζεις 25-30W όπως παίζω εγώ με την 0.6Ω αντίσταση, δεν θα σου βγάλει όχι μέρα αλλά με λίγο πιπίλα θα σου βγάλει μισή. Το καλό εδώ είναι ότι καταλαβαίνεις ότι πέφτει η μπαταρία όταν η συσκευή πλέον φτάσει να έχει κάτω από το 30% μπαταρία οπότε μπορείς να ατμίσεις κανονικά μέχρι τη στιγμή που θα χρειαστεί να τη φορτίσεις.


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2021, 11:24 από zamploutos »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Suorin Air Mod Pod
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 19, 2021, 18:29 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Πολύ όμορφο ! 

Αποσυνδεδεμένος Ringo

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Suorin Air Mod Pod
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2021, 20:04 »
Που μπορούμε να το βρούμε;  Μου αρέσει πολυ αλλά δεν υπάρχει Ελλάδα και από εξωτερικό μπουρί να μην περάσει από  τελωνείο. Και άντε περνάει από  τελωνείο αντιστάσεις που θα βρίσκουμε; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 16, 2024, 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12289 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520170 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap