vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mulder, Alexander20, dkostas, billythekid, Giannis.B, Tazz, paiktaras, Christos Z

Twitter

Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« στις: Ιουνίου 29, 2021, 12:59 »
Να ρωτήσω κάτι;
Είμαι εγώ παράξενος που δε μ' αρέσει όταν έρχονται ανοιγμένα τα μπουκαλάκια όποτε παραγγέλνω υγρά ή βάσεις από κατάστημα;
Μόνο τα booster έρχονται με κλειστό το καπάκι. Όλα τα άλλα είναι ανοιγμένα, με το "οδοντωτό δαχτυλίδι" να έχει ήδη αποκοπεί από το καπάκι. 
Από όποιο κατάστημα κι αν παραγγείλω. 
Ό,τι κι αν παραγγείλω. Βάση, shortfill, άρωμα, longfill, γιατί είναι πάντα ανοιγμένα; Πού ξέρω τι βάση μπορεί να μου έχουν βάλει μέσα; Και τα short/longfill, αν αγοράζω μια μάρκα εξωτερικού, με ακριβότερη τιμή, γιατί πρέπει να πιστέψω ότι η διαφορά στη γεύση είναι ιδέα μου; (Είναι ιδέα μου?)
Πειράζει που δε μ' αρέσει; Όπως δε θα μου άρεσε να πάρω νερά από το σουπερμάρκετ και να είναι όλα τα καπάκια ανοιγμένα.
Είσαστε όλοι οι υπόλοιποι ΟΚ μ' αυτό;


Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 29, 2021, 13:04 »
Δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Αν συνέβαινε θα τα γυρνούσα πίσω. Καλό είναι να αναφέρεις το μαγαζί που το κάνει για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι. Επίσης ίσως έτσι σφίξουν και κάποιοι κ..λοι. Το φόρουμ μας έχει κάποια δύναμη. 

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 29, 2021, 13:05 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Έχω λίστα ολόκληρη. Τουλάχιστον 5 διαφορετικά μαγαζιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2021, 14:00 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 308
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 29, 2021, 16:35 »
Τα πέντε καταστήματα που αναφέρεις είναι πολύ μεγάλος αριθμός , Προσωπικά μου έχει τύχει μία φορά σε δώρο από κατάστημα .
Και βέβαια αυτό που αναφέρεις μας νοιάζει ΟΛΟΥΣ . Επικοινώνησες με τα καταστήματα απο τα οποία  ψώνισες να το αναφέρεις ?
Και αν ναι τι σου απάντησαν ? Σου έστειλαν άλλο υγρό όπως ΟΦΕΙΛΑΝ ? Και όπως είπε και ο συνατμιστής πιο πάνω μήπως να ανέφερες τα εν λόγω καταστήματα ?
Πάντως ανοικτά μπουκαλάκια ούτε σε re-bottled  αρώματα δεν έχω βρει . Τι να πω ........

Αποσυνδεδεμένος Teokoro

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 29, 2021, 16:43 »
Ούτε σε εμένα έχει συμβεί ποτέ και εάν γινόταν θα έπαιρνα τηλέφωνο και επιστροφή άμεσα.

Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 29, 2021, 18:43 »
Είναι ένα θέμα που έχει ξανά αναφερθεί στο forum και τότε είχα δώσει την ίδια απάντηση. Δεν πήρα ποτέ ανοιχτό πακέτο τσιγάρα, είναι παντελώς ανεπίτρεπτο τα ανοιχτά μπουκαλάκια και μου έχει τύχει και εμένα πολλές φορές.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 29, 2021, 21:21 »
Πρέπει να ομολογήσω ότι γινόταν με μεγάλη άνεση όταν βρισκόμουν σε "φυσικά" καταστήματα. Όταν έψαχνα γεύσεις μου άνοιγαν διάφορα μπουκάλια να μυρίσω και όταν επέλεγα κάποιο, εννοείται ήταν ανοιγμένο γιατί κάποιος άλλος θα το είχε μυρίσει φαντάζομαι. Έπρεπε να πω "συγνώμη, θα το πάρω αν έχετε άλλο μπουκάλι που δεν έχει ανοιχτεί".

Ίσως φταίει το ότι έχω επιστρέψει στο άτμισμα εδώ και 2 μήνες μετά από αρκετά χρόνια αποχής. Την προηγούμενη φορά που άτμιζα, μύριζες γεύση μόνο εάν υπήρχε "δείγμα". Τώρα έχουν αλλάξει όλα, με τα boosters και τις έξτρα βάσεις, και είχα την αμηχανία του πρωτάρη.

Όσες φορές παράγγειλα από e-shops τα αρώματα και οι βάσεις ήρθαν πάλι ανοιγμένα, κι άρχισε να σχηματίζεται μέσα στο μυαλό μου η εντύπωση ότι αυτό είναι πια φυσιολογικό. Εξ' ου και ο τίτλος ετούτου του post.

Την πήρα την απάντηση: δεν είναι φυσιολογικό, ούτε επιτρεπτό και χαίρομαι. Θα το χειριστώ διαφορετικά την επόμενη φορά που θα συμβεί.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 29, 2021, 22:35 »
Παιδιά, δυστυχώς τα ανοιχτά μπουκαλάκια είναι φαινόμενο που συμβαίνει κατά κόρον και από παλιά!
Δεν έχω δει ούτε ένα shake and vape που να ήταν κλειστό! ΚΑΝΕΝΑ!
Κανένα πώμα δεν κάνει το χαρακτηριστικό "κρατς" για ν' ανοίξει. Θα το δεις σπάνια!
Κι όταν τους το πεις, σου λένε πως όλα έτσι είναι...
Το έχω δει και με αρώματα και με μπουστεράκια και -ξαναλέω- δεν είναι τωρινή νοοτροπία...
Πραγματικά, αν γνωρίζετε κάποιο κατάστημα που να τα πουλάει ΟΛΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ , θα ήθελα να το μάθω...

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 29, 2021, 22:36 »
Έχω αυτή τη στιγμή τουλάχιστον 20 μπουκάλια s&v στο ντουλάπι μου άθικτα, απο διάφορα μαγαζιά και διαγωνισμούς
Τα κοίταξα ενα ενα και είναι όλα κλειστά :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 29, 2021, 22:37 »
Ιωσήφ, θα ήταν χρήσιμο να δώσεις & τα ονόματα των καταστημάτων, ώστε ο "χειρισμός" τους να μην μείνει μεμονωμένα από εσένα. Σε εμένα προσωπικά δεν έχει συμβεί ποτέ αυτό που περιγράφεις, αλλά, να, η καταναλωτική συνείδηση δεν είναι κάτι για το οποίο να υπερηφανευόμαστε στον τόπο μας...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 30, 2021, 08:25 »
Διστάζω να δημοσιεύσω τα καταστήματα επειδή ήταν όλοι πολύ ευγενικοί κι επειδή δεν είπα τίποτα εκείνη την στιγμή.

Ακόμα και με το τελευταίο e-shop που ήταν και η αφορμή για να κάνω το post, είχα κάνει ένα λάθος στην παραγγελία μου και τους είχα πάρει τηλέφωνο και με εξυπηρέτησαν.

Από εδώ και στο εξής θα κάνω θέμα την ίδια στιγμή που θα τα παραλαμβάνω με το ίδιο το κατάστημα και αμέσως μετά θα το ποστάρω εδώ.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 30, 2021, 19:09 »
εκνευριστικο και σε βάζει σε σκέψεις γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο.
η θεωρία μου ειναι οτι από τότε που βγήκαν τα snv πολλά καταστήματα δεν έχουν έτοιμο το υγρό αλλα το ανοίγουν για να το μυρισουν οι πελατες πριν το αγοράσουν (έλεος).
ψωνίζω υγρά πάντα online και μόνο από atmology δεν είχα θέμα με κανένα μπουκάλι ποτέ,δεν νομίζω να είναι θέμα τύχης.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 30, 2021, 23:46 »
Σε κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης έχω δει μέχρι και πωλητή να ανοίγει το υγρό στον πελάτη, να του ρίχνει σταγόνα από το άρωμα στο χέρι και να του λέει "δοκίμασε το, έτσι θα καταλάβεις την αληθινή του γεύση κι όχι από τη μυρωδιά."
Τι να λέμε τώρα;
Η επαρχία ειδικά οργιάζει. Πόσοι και πόσοι πελάτες δεν έχουν κάνει σύστημα πια να ανοίγουν τα μπουκάλια χωρίς να τους διακόπτει κανείς, ο άλλος προ καιρού άνοιξε ολόκληρη τη νέα σειρά που παρέλαβε το κατάστημα και τα δοκίμασε όλα..


Όλα επέστρεψαν στο ράφι της πώλησης εννοείται. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2021, 07:29 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 01, 2021, 00:15 »
Δεν μου έχει τύχει ποτέ, δεν είναι καθόλου σωστό να μπαίνουν στο ράφι προς πώληση υγρά που δεν είναι σφραγισμένα.

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 02, 2021, 10:20 »
Το να ανοίγονται μπουκάλια , έτσι ώστε ο πελάτης να δοκιμάζει το περιεχόμενο , είτε με σταγόνα είτε μυρίζοντας , είτε ότι άλλο , και μετά αυτά τα μπουκάλια να μπαίνουν στο ράφι προς πώληση κτλ , είναι το λιγότερο απαράδεκτο . Σαφέστατα και πρέπει να σε νοιάζει , όπως και όλους μας .

 
Είναι το ίδιο ακριβώς , με το να πηγαίνουμε να αγοράσουμε γάλα η έναν χυμό , και το μπουκάλι να είναι ανοιχτό επειδή διάφοροι πιο πριν δοκίμαζαν 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110537 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet