vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, dkostas, tibolaso, Tem, Eternal, th3ofilos, Tazz, dimitrisd

Twitter

Philotimo shake n vape

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 02, 2021, 13:48 »
Από που προκύπτει όμως ότι είναι 50/50 ? Γιατί δεν βλέπω κάποια σχετική αναφορά.
Μόνο ίσως στο παρακάτω video, αλλά είναι όντως έτσι ?

https://www.youtube.com/watch?v=ZLCaP1kU0K0&feature=emb_logo

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 02, 2021, 15:28 »
Σε επικοινωνία με την εταιρία, πριν κάνα μήνα, μου είπαν πως το περιεχόμενο είναι 50/50

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 02, 2021, 16:19 »
Πρώτη φορά το βλέπω, μάλλον είναι καινούργιο αυτό. :dontknow: Θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε. :yes:
Κλωνος του castle long είναι.  Αν σου αρέσουν αυτά τα υγρά είναι οκ
 
 Για το 50 50 μου απάντησε η εταιρεία.  Με το μάτι δεν το έκοβα για φουλ pg.
 Κακως δεν το γράφουν,  αλλα καταλαβαίνω και τον λογο

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 02, 2021, 17:34 »
Τα έφτιαξα νομίζοντας ότι είναι pg ,φουλ vg  θα βγουν. 

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 02, 2021, 18:01 »
Κουλουράκια κανέλας , μπισκοτάκια κανέλας, τρίγωνα Πανοράματος, παγωτό παρφέ λεμόνι κλπ , τα έχω πάρει πάρα πολλές φορές. Εμένα  που δεν μου αρέσουν οι έντονες γεύσεις , μου έρχονται κουτί.
Μόνο τα καλύτερα λόγια έχω να πω..

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 02, 2021, 20:04 »
Περιμένουμε και έναν άλλο νεαρό που θα πει τα καλύτερα... :yes: :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 02, 2021, 20:52 »
Προσωπικά θεωρώ τα Philotimo ως shortfill των 30ml για 50ml  τελικού υγρού , [ στα 60ml το υγρό “σπάει” ] και δεν τα θεωρώ ως SnV . [ πρώτο φάουλ ]


Φυσικά υπάρχουν άνθρωποι που προτιμούν τα υγρά τους να έχουν χαμηλότερη ένταση στην γεύση , αλλά , άλλο είναι το να παίρνω ένα προϊόν και να το αραιώνω παραπάνω και μέχρι του σημείο του προσωπικού μου γούστου όσον αφορά την ένταση κ.τ.λ , και άλλο είναι το να παίρνω ένα προϊόν , και να το αραιώνω στην προτιμώμενη και αναγραφόμενη επάνω στο προϊόν ποσότητα , και εκείνο να μου βγαίνει παραπάνω αραιωμένο .[ δεύτερο φάουλ ]


Επίσης αρκετός κόσμος τα θεωρεί ως SnV 30ml pg και όχι σαν shortfill  50-50 , λόγο του ότι η εταιρεία δεν το αναφέρει επάνω στο προϊόν , και με ότι αυτό συνεπάγεται . [ τρίτο φάουλ ]


Ο σκοπός μου δεν είναι να 'θάψω” τα Philotimo ως προϊόν , και σίγουρα , υπάρχει κόσμος που θα βρει σε αυτά , κάτι που να του ταιριάζει , και γενικά υπάρχουν προφίλ στην σειρά , που είναι τίμια , και που δίνουν σαν συνταγές αυτό που λένε .


Τέλος όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι δεν θεωρώ τα Philotimo και τόσο οικονομικά σε σχέση απόδοσης -τιμής , στα 13.50 ευρώ τα 100ml τελικού προϊόντος , την στιγμή που υπάρχουν , π.χ τα K Flavours  με 14.90 [ 1.40 ευρώ διαφορά .] 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2021, 21:04 από iliaspcw »

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 02, 2021, 21:10 »
Το ότι εμένα αρέσει κάτι , δεν σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει σε όλους.
Σε κάποια άλλα snv μόλις κάνω τα πρώτα 20 ml , ρίχνω λίγη vg μέχρι πάνω για να αραιώσει ακόμα, δεν τις μπορώ τις έντονες γεύσεις.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 03, 2021, 00:33 »
Περιμένουμε και έναν άλλο νεαρό που θα πει τα καλύτερα... :yes: :bravo_encouragements:
Ο οποίος βέβαια μας έχει προϊδεάσει και έχει ήδη δηλώσει ότι έχει να πει χοντράδες. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει κατ ανάγκη ότι τα συγκεκριμένα υγρά είναι για πέταμα. Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει κάποιο, η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ των αρωματικών υγρών-γεύσεων. Των απλών σκέτων βάσεων είμαι. Και όταν κάνω κάποια εξαίρεση προτιμώ υγρά με όχι έντονο αρωματικό προφίλ. Στις ελάχιστες εξαιρέσεις με πιο έντονο προφίλ τοποθετώ χωρίς δεύτερη σκέψη το κλασσικό castle long. Με πρώτη ευκαιρία θα ήθελα να δοκιμάσω και το ελληνικό κάστρο της σειράς philotimo dark.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 03, 2021, 10:13 »
Για να είμαστε δίκαιοι το αναφέρει ότι έχει φυτική γλυκερινη (vg) όπως και γλυκολη προπυλενιου  (pg),στα ψιλά γράμματα, χωρίς όμως να αναφέρει ποσοστό. Το  κάστρο Πλαταμωνα συμπαθητικό  μετά από 6 μερες ωρίμανση αν και 75vg -25 pg που μου βγήκε. 

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 03, 2021, 11:00 »
Ο οποίος βέβαια μας έχει προϊδεάσει και έχει ήδη δηλώσει ότι έχει να πει χοντράδες. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει κατ ανάγκη ότι τα συγκεκριμένα υγρά είναι για πέταμα.
Προσωπικά δεν θα έλεγα οτι είναι για πέταμα.Πάει καιρός και δεν θυμάμαι καλά αλλά το Λευκός Πύργος και η Πανακότα που είχα δοκιμάσει νομίζω οτι ήταν αρκετά ωραία.Αντιθέτως,το Λουκουμάδες που δοκίμασα πέρυσι ,θα ήθελα να το ξεχάσω.Τελείως όμως! :nope:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 03, 2021, 11:08 »
Λογικό ακούγεται. Δεν είναι όλες οι γεύσεις ιδανικές για άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 03, 2021, 11:31 »
Να συμπληρώσω πάντως οτι ο νεαρός αποκλείεται να πει χοντράδες.Είναι λεπτός άνθρωπος.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 03, 2021, 12:17 »
Ατμιζω τον πλαταμωνα σε asgard σε ψηλά βατ μετά από φραπεδιασμα και χωρίς ωρίμανση. Αν και πολύ νωρίς δείχνει πολύ καλή υλοποίηση για κλώνοκαστρο. Τουλάχιστον για μενα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Philotimo shake n vape
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 03, 2021, 13:14 »
...ο νεαρός αποκλείεται να πει χοντράδες...

Ούτε χοντράδες θα γράψω ούτε καν την άποψη μου γιατί στην πραγματικότητα δεν έχω καμία. 2-3 φιλότιμα έχω δοκιμάσει μόνο και τα βρήκα μάλλον μέτρια. Αλλά ακόμα κι αν τα είχα δοκιμάσει όλα και τα είχα βρει ξίδια, τι σημασία θα είχε; Σε μένα δεν αρέσουν, στον άλλον όμως αρέσουν οπότε εγώ τι να του πω; Πως κάνει λάθος και του αρέσουν;

Η συζήτηση περί ατμιστικών υγρών ανήκει στην σφαίρα του απολύτως υποκειμενικού οπότε δεν έχει και ιδιαίτερη χρησιμότητα. Το ίδιο άχρηστα βρίσκω και τα reviews για υγρά, εκτός κι αν γνωρίζεις καλά τον reviewer (και ταιριάζουν και τα γούστα σας). Με τα χρόνια βέβαια βρίσκει κανείς συνατμιστές με συμβατούς γευστικούς κάλυκες και τους ακούει λίγο περισσότερο. Εγώ ας πούμε ξέρω πως ταιριάζουν τα γούστα μου με του Ribot και του Paloukarou και του Armadoran και του Dimitrisbo (και άλλων...), αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μοιραζόμαστε μία μυστική γνώση για την υπέρτατη αλήθεια που όλοι οι υπόλοιποι αγνοούν. Απλώς σ' ένα ζαχαροπλαστείο μάλλον θα τρώγαμε την ίδια πάστα...

Η συζήτηση όμως περί των τιμών των ατμιστικών υγρών είναι απολύτως αντικειμενική και έχω πολλά να πω επί του θέματος. Κάποια άλλη φορά όμως γιατί τώρα πάω να κάνω διαδημοτική μετακίνηση. Σαν τον Νιλ Άρμστρονγκ όταν ετοιμαζόταν να πατήσει το πόδι του στο φεγγάρι αισθάνομαι!  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110587 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515309 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801608 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet