vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 8 χρήστες
lounik, ZoeM, manoslykos, I.P, Jorge, pngtszs1976, grag, Mantis039

Twitter

VOOPOO DRAG X PLUS

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
VOOPOO DRAG X PLUS
« στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 02:05 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από τη VOOPOO)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Η συσκευή είναι κατασκευασμένη από zinc alloy και δέρμα στο πίσω μέρος και δέχεται μία 21700/18650 μπαταρία.
Έχει διαστάσεις 88x29x35mm, ζυγίζει 89.2g και μπορεί να φορτίσει/αναβαθμιστεί μέσω μιας θύρας USB Type-C.
Παίζει από τα 5 εώς τα 100W και διαβάζει αντιστάσεις μέχρι 0.10Ω.


Η συσκευασία είναι μόνο με το μοντ και όχι το κιτ μαζί με τον ατμοποιητή
οπότε και περιλαμβάνει μόνο τη συσκευή, ένα καλώδιο Type-C
και έναν αντάπτορα για 18650 μπαταρίες.


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω πέντε χρώματα/σχέδια.



Ξεκινώντας από πάνω, ο πόλος και εδώ είναι ελάχιστα υπερυψωμένος ώστε να μη γρατζουνιέται το μοντ από τους ατμοποιητές αλλά χωρίς να δημιουργεί μεγάλο ορατό κενό στο ενδιάμεσο και παίρνει μέχρι 25αρηδες ατμοποιητές χωρίς να προεξέχουν.

Τα κουμπιά είναι τα ίδια όπως σε όλες τις τελευταίες συσκευές της εταιρείας. Το κουμπί του fire είναι πάρα πολύ ωραίο, πολύ καλή αίσθηση στο πάτημα και σου δίνει τη σιγουριά που θες από ένα κουμπί που το πατάς όλη μέρα. Μου αρέσει πολύ αυτή η εσωτερική καμπύλη που κάνει προς τα μέσα, κάνει το πάτημα ακόμα πιο ευχάριστο και κάνει έναν πολύ ωραίο και μαλακό κλικ ήχο όταν το πατάς. Αν έπρεπε να αλλάξω κάτι στο κουμπί, ίσως το έκανε ελάχιστα μεγαλύτερο για να κάθεται πιο άνετα το δάχτυλο στο πάτημα αλλά τώρα μιλάμε για υπερβολές, το κουμπί είναι τέλειο. Ακριβώς τα ίδια και για τα δύο κουμπιά από κάτω με τη διαφορά όταν αυτά είναι λίγο πιο σκληρά στο πάτημα, πράγμα θετικό όταν μιλάμε για δύο μικρά κουμπάκια και ότι το κλικ που κάνουν είναι λίγο πιο δυνατό από αυτό του fire.

Η οθόνη είναι επίσης πάρα πολύ ωραία και αρκετά φωτεινή για να είναι ευδιάκριτη πάντα και παντού. Υπάρχουν πάνω όλες οι απαραίτητες ενδείξεις και ίσως θα προτιμούσα, από καθαρά προσωπική επιλογή, ένα πιο μίνιμαλ στυλ. Οι δύο ενδείξεις των μπαταριών είναι κατά καιρούς λίγο ότιναναι και η στάθμες ανεβοκατεβαίνουν αλλά σε μετρήσεις οι μπαταρίες αποφορτίζονται κανονικά οπότε λογικά είναι πρόβλημα της πλακέτας και της πληροφορίας που στέλνει στην οθόνη, εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αυτό μιας και το παρατηρώ σε αρκετά μοντάκια τελευταία.

Πατώντας τα συν και πλην μαζί μπορούμε να διαλέξουμε ανάμεσα σε δύο θέματα για την οθόνη. Το δεύτερο γυρνάει την οθόνη οριζόντια και δεν με βόλεψε καθόλου όταν το δοκίμασα. Με τρία κλικ του fire μπορούμε να διαλέξουμε ανάμεσα σε δύο mode. Το ένα είναι για να αναγνωρίζει η συσκευή από μόνη της τα κατάλληλα βατ ανάλογα την αντίσταση που έχουμε στον ατμοποιητή και δεν μας αφήνει να πάμε πάνω από ένα όριο και στη δεύτερη έχουμε το ελεύθερο να κάνουμε ότι θέλεουμε. Επίσης, όταν ανεβαίνεις σε βατ αν ξεπεράσεις τα 80W όλες οι ενδείξεις στην οθόνη γίνονται κόκκινες και γράφει SUPER. Πατώντας το fire μαζί με το συν μπορούμε να κλειδώσουμε τη συσκευή αλλά δεν μπορούμε να ατμίσουμε παράλληλα, δηλαδή δεν έχει κανένα νόημα αυτό το κουμπί γιατί μπορείς απλά να κλείσεις την συσκευή με πέντε κλικ.

Το πορτάκι της μπαταρίας βγάζει αυτή τη μούφα αίσθηση που δε θες με τίποτα να έχει μια συσκευή και θεωρώ ότι κάποιος ατσούμπαλος μπορεί να καταφέρει να του μείνει στα χέρια πολύ πολύ γρήγορα. Προσωπικά, προσέχω πολύ κάθε φορά που το ανοίγω και κλείνω για να σιγουρευτώ ότι δεν θα γίνει μλκια. Οπότε ναι μεν ανοίγει πολύ εύκολα με το ένα χέρι αλλά θα προτιμούσα να είστε πιο προσεκτικοί μαζί του.

Η αυτονομία της μπαταρίας είναι σε νορμάλ επίπεδα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι το παράξενο. Είναι πολύ ελαφρύ με την 21700 μπαταρία και βολεύει απίστευτα στο χέρι ακόμα και να το κρατάς συνέχεια. Οπότε τώρα μπορούμε να πάμε στα δύο αρνητικά της συσκευής. Το πρώτο είναι ίδιο όπως και στα υπόλοιπα μοντάκια της εταιρείας το ότι αν το μοντ είναι στην άκρη για λίγη ώρα το πρώτο πάτημα είναι νεκρό και στην ουσία ξυπνάει τη συσκευή. Δεν ξέρω πόσους ενοχλεί αυτό αλλά εμένα με αποσυντονίζει κάθε φορά.

Το δεύτερο αρνητικό είναι αρκετά βαρύ και θεωρώ πως χαντακώνει την συσκευή για τον οποιδήποτε θέλει να την συνδιάσει μαζί με κάποιον πνευμονικό ατμοποιητή ή γενικά αν θέλει να παίξει σε σχετικά υψηλά βατ. Χωρίς να είμαι ο [member=6669]camber[/member] θα προσπαθήσω να το εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ και ελπίζω να είναι σωστά αυτά που θα γράψω. Η εταιρεία δεν έχει βάλει Voltage Boost οπότε με μια ολοκαίνουργια και γεμάτη μπαταρία θεωρητικά μας λέει ότι θα παίξουμε στα 4V αλλά στην ουσία παίζουμε στα ~3.8V οπότε όσο πέφτει η στάθμη της μπαταρίας ακόμα και να ανεβάζουμε τα βατ στην ουσία δεν γίνεται τίποτα και ατμίζουμε το ίδιο και κάθε τζούρα γίνεται και πιο υποτονική γιατί πέφτει και η τάση της μπαταρίας.

Το πρόβλημα όμως δεν το έχουν μόνο μεγάλοι ατμοποιητές με πολύ χαμηλά στησίματα. ΟΚ αν παίζεις στα 10W με αντίσταση κοντά στο 1Ω λογικά δεν θα καταλάβεις διαφορά αλλά εγώ έβαλα πάνω τον Ares 2 με μονόκλωνο σύρμα και στήσιμο στα 0.55Ω και με καινούργια μπαταρία με τη στάθμη της να είναι στη μέση, κατάφερα να πάω τη συσκευή στα 100W και να ατμίζω το ίδιο με το να άτμιζα στα 20W που ατμίζω συνήθως. Για τους δύσπιστους μπορώ να ανεβάσω και βίντεο από το συγκεκριμένο. Άσε που γενικά τα ρεύματα της συσκευής είναι πάρα πολύ υποτονικά.


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 03:36 »
Ωραία παρουσίαση..  επίσης το περίμενα οτι θα ειναι υποτονικά τα ρεύματα του.... Σε ολα τα mod της voopoo τα ίδια..... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 15:39 »
Πολύ καλή παρουσίαση. Αλλά το μοντάκι δεν παίζει καθόλου καλά.
Έκανα το λάθος να το πάρω και το έβαλα την ίδια μέρα στο συρτάρι.
Καθόλου ρεύματα, υποτονικότατο και κουραστικό. Κρίμα γιατί είναι όμορφο και ελαφρύ.
Ελπίζω σε ένα update που να διορθώνει το πρόβλημα.
Μέχρι τότε , δεν θα το συνιστούσα σε φίλο.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 16:48 »
το άκουσα και εγώ,δίνει μέχρι 3.9v ανεξάρτητα πόσα watt έχεις ρυθμίσει στο μοντ.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 16:52 »
Και update να δώσει η voopoo δεν θα αλλάξει κατι... Τα ρεύματα θα παραμείνουν τα ιδια....  Γενικά ολα της voopoo τα ιδια είναι..  το drax x για παράδειγμα στην αρχή με φουλ φορτισμένη μπαταρία δίνει άγρια ρεύματα και οσο πευτει η μπαταρία χάνει η απόδοση του...  Αλλά αυτο γίνετε όταν πάει στο 40% 

Στο argus x ακομα και με πλήρης φορτισμένη μπαταρία ειναι υποτονικά τα ρεύματα.. οπότε τα ίδια θα ειναι και στο drag x plus... Πολύ κρίμα γιατι ειναι όμορφο mod... Απο την voopoo περίμενα κατι καλύτερο μεσα στο 2021....  Ίσως το επόμενο mod που θα κυκλοφορήσει να έχει διορθώσει ολα αυτα...  Για να γίνει όμως αυτο δεν θα πρέπει να λεμε εδω στο forum τα παράπονα μας.. αλλα στην ίδια την voopoo και κάπως ετσι θα βελτιώσει τα επόμενα προϊόντα της..

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 18:03 »
Ευχαριστουμε για την παρουσιαση.Κριμα που εχει τοσο σοβαρο προβλημα το μοντακι με τα ρευματα γιατι εμφανισιακα (το ειδα απο κοντα) ειναι πανεμορφο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 20, 2021, 20:48 »
Εντελώς άκυρο σαν επιλογή με όλα αυτά τα σημαντικά αρνητικά. Και κρίμα γιατί εμφανισιακά δεν είναι καθόλου άσχημο.
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 11:22 »
Για να γίνει όμως αυτο δεν θα πρέπει να λεμε εδω στο forum τα παράπονα μας.. αλλα στην ίδια την voopoo και κάπως ετσι θα βελτιώσει τα επόμενα προϊόντα της..
Η απάντηση της εταιρείας, η οποία λαμβάνει συνέχεια παράπονα για αυτό από testers/reviewers/χρήστες, είναι ότι μας ευχαριστούν για το ενδιαφέρον και θα το προωθήσουν στο κατάλληλο τμήμα. Παρ'τ'αυγό και κούρευτο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 11:38 »
Ναι,αλλά το 40αρι ή το 50αρι ή και περισσότερο το τσιμπάνε για προιόντα μούφα(προσωπική άποψη και απο αυτά που διαβάζω εδω,δεν εχω κανένα προιόν τους στην κατοχή μου).
Σε ποιό κατάλληλο τμήμα προωθούν τα παράπονα των πελατών;Σε αυτό που έδωσε την έγκριση καταλληλότητας στα προιόντα αυτά;Ή μήπως δεν ξέρουν καθόλου τι βγάζουν;Ή γνωρίζουν τα προβλήματα και παρ'ολα αυτά τα διαθέτουν στην αγορά;
Μήπως και τα review έπρεπε στο τέλος να είναι πολύ πιο αυστηρά όταν διαπιστώνουν τέτοια προβλήματα;

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 12:49 »
Ουτε εγώ έχω κάποιο προιόν της εταιρείας.Γνώμη μου είναι ότι δεν ασχολούνται καν και γιατί να το κάνουν αφού πουλάνε. Για μένα περισσότερη ευθύνη έχουν οι καταναλωτές παρά οι reviewers αφού το κριτήριο τους στην πλειοψηφία δεν είναι η λειτουργικότητα και η απόδοση αλλά η εμφάνιση και το μάτσυ μάτσυ. Αυτός είναι και ο λόγος που αυτά τα προιόντα συνεχίζουν να πουλάνε κι αφότου reviewers έχουν αναφέρει τα ελλατώματα τους.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 17:00 »
Θυμάμαι πριν κανα χρόνο έβλεπα παρα πολλούς να κρατάνε απο ενα drag x στα χέρια και να ατμιζουν κάπως ετσι μου κίνησε το ενδιαφέρον και το αγόρασα και εγω... Πίστευα οτι για να πουλάει τοσο πολυ θα ειναι φοβερό... Αλλα ελα που δεν...   Δεν θα αγόραζα ποτε ξανα προϊόν της voopoo μεχρι να δω κάποια βελτίωση.. στην τελική ας κανει μερικές αλλαγές στο gene chip γιατι ειλικρινά αν ασχοληθεί η voopoo και δώσει βάση στα ρεύματα της συσκευής αλλα και να φτιάξει της αντίστασης να εχουν στεγανοποίηση τοτε ειλικρινά θα πάει πολυ μπροστά...!!! Μέχρι στιγμής μονο στην ποιότητα κατασκευής ειναι καλή... Πραγματικά ειναι πανέμορφες η συσκευές αλλα οπως ειπα θελω να δω βελτιώσεις..

Αυτο που μου κανει όμως τρομερή εντύπωση ειναι οτι αν διαβάσει κάποιος  reviews απο διάφορες σελίδες και eshop του εξωτερικού ειναι πόλοι αυτη που γράφουν  καλες κριτικές...  Παρα αρνητικές...  Και ειλικρινά απορώ αυτα τα άτομα που εχουν γράψει τοσο θετικές κριτικές  τι ατμιζουν?  :))

Γιατι αν ειναι να ατμιζω σκέτη βάση οκ μια χαρά και εγω είμαι καλυμμένος με ενα drag x  
Ας στείλουμε λοιπόν όλοι στην voopoo μια απάντηση να αλλάξει ηλεκτρολόγο ... Θέλουμε απόδοση και ρεύμα αλλα ας κάνουμε μια προσευχή γιατί μετα μπορει να γίνουν απο υποτονικά ποιο άγρια και να μην μπορούμε ουτε να ατμισουμε...  Και η φάση θα είναι πας να ξεκινήσεις απο χαμηλά watt δινει αυτο εκει τπτ αποτομο αρχίζεις να βήχεις.. και να πρέπει να δικαιολόγησε μετα οτι  έφαγες καμένο  απο το gene chip   :))  sorry γι'αυτό...

Voopoo μπορείς να τα καταφέρεις το ξέρω πιστεύω σε εσένα και ας μην βλέπεις αυτο το μήνυμα..!!   Λεω να αρχίσω να πιστεύω στα θαύματα....  :respect:

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2021, 17:13 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 21:04 »
Μου κάνει εντύπωση το πώς δίνει κανείς 60 70 για κάτι κινεζιες  x, s , boost, κλπ, μήπως επειδη τα κρατάνε τίποτα υπαληλοι καταστημάτων η τα αφεντικά τους στο YouTube και λένε οτι είναι χαι τεκ.Επιτρεπεται το paradox να έχει 70 ευρώ και ο άλλος να το παίρνει...γιατί δεν ξέρω, για ομορφιά καινοτομία...ενώ υπάρχει μοντ με dna στα 80 ευρώ

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 21:46 »
[member=18384]Chris66[/member] Εννοείται πως δεν ασχολούνται αφού πουλάνε και τα σκάνε χοντρά στη διαφήμα. Δεν βλέπω καθόλου reviews στο YouTube αλλά είμαι τέρμα σίγουρος ότι κανένας δεν βρήκε να πει τίποτα αρνητικό για τη συσκευή και όλοι ασχολήθηκαν πολύ παραπάνω με τα τανκ που έρχονται μαζί με τη συσκευή και το πόσο ωραία δουλεύουν γιατί αντιστάσεις να φεύγουν και να πουλάμε και το μοντάκι είναι απλά το εξτραδάκι στη παρουσίαση.

[member=19319]dimitris1167[/member] Το Paradox είναι ένα από τα καλύτερα μονομπάταρα μοντάκια που κυκλοφορούν και αξίζει κάθε ευρώ. Τώρα για τα υπόλοιπα νταξ, τέτοια τα λέγαμε το 2017 και δεν στέκει καθόλου αυτή η συζήτηση το 2021.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 22:14 »
Ούτε εγω κάθομαι να βλέπω reviews εκτός αν θελήσω να αγοράσω κάτι,αλλά και πάλι πρώτα θα προσπαθήσω να πάρω πληροφορίες μέσα απο αυτό το φόρουμ και μετά θα δω κανένα review.Δεν στέκομαι στο μοντάκι και οι κεφαλές απο οτι διαβάζω εδω έχουν σημαντικό πρόβλημα ακράτειας....Το ίδιο φυσικά ισχύει και για προιόντα άλλων εταιρειών που επίσης έχουν θέμα ακράτειας οι δεξαμενές/pod που παράγουν,δεν εχω κανένα κόλλημα με την συγκεκριμένη εταιρεία.Για την ιστορία ήμουν έτοιμος να πάρω το Argus μέχρι που διάβασα τα σχόλια στο φόρουμ και δεν το πήρα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO DRAG X PLUS
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 22:31 »
συμφωνώ ότι δε στέκει,  αλλά δεν στέκει το οτι....είναι ένα από τα καλύτερα μονομπάταρα μοντάκια που κυκλοφορούν και αξίζει κάθε ευρώ. γιατί; τι έχει και τα αξίζει συγκρινόμενο με κάποιο άλλο ίδια τιμη πες μας να το πάρω και εγώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110768 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515423 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303303 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11085 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet