vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Pods και Διαρροές

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 22, 2021, 23:30 »
εχει πολυ καλο χτύπημα νικοτίνης αν και πλεον κανω μηδενική εδω και ενα χρόνο παρόλαυτα το δοκίμασα με 6MG με την 1.15ohm  και ηταν ενα κλικ πιο πάνω σε σύγκριση με το wenax με την 0.6

σχετικα με το airflow στης 2 τρύπες είναι αρκετά σφιχτή καθαρά MTL εγω δεν  το άντεχα εκει και ετσι το εχω στης 4 του airflow που είναι πιο χαλαρή MTL 

επίσης σου δίνει την επιλογή να κλείσεις εντελώς το airflow εκει είναι υπερβολικά σφιχτή ίσως πιο σφιχτή και από φίλτρο τσιγάρου... στης 2 τρύπες που εχει ειναι η ιδανική MTL δεν νομίζω να χρειαστεί να κλείσεις εντελώς τον αέρα..


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 30, 2021, 22:47 »
Ακόμα μία συσκευή από τη VOOPOO στο βουνό με τις συσκευές που έχουν διαρροές.

http://vaping.gr/index.php/topic,49470.0.html

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 01, 2021, 10:09 »
Τι κακό είναι αυτό ρε παιδιά!
Μα να μην παίρνουν χαμπάρι από τις εκατονταδες διαμαρτυρίες και να συνεχίζουν απτόητοι να κατασκευάζουν "ποτιστήρια"... :))

Καλό μήνα!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 01, 2021, 11:05 »
καλο μηνα Vapers...!!!! 
δοκιμαζω το vaporesso luxe Q pod λεει οτι δεν εχει leaking..... για να δουμε...!!!!!! ;)

μεχρι τωρα ουτε υγρασια δεν εχω δει... στα 3 γεμισματα που εχω κανει.....

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 01, 2021, 12:38 »
Είναι μέχρι να το δοκιμάσει ο [member=10148]Λοξίας[/member]
Μετά........ Νιαγάρας  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 01, 2021, 13:05 »
Τι κακό είναι αυτό ρε παιδιά!
Μα να μην παίρνουν χαμπάρι από τις εκατονταδες διαμαρτυρίες και να συνεχίζουν απτόητοι να κατασκευάζουν "ποτιστήρια"... :))

Καλό μήνα!
Πως αλλιώς θα έβγαινε η έκφραση ''ακούς αλλά κάνεις τον κινέζο'' !! ;)

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 01, 2021, 13:25 »
Είναι μέχρι να το δοκιμάσει ο [member=10148]Λοξίας[/member]
Μετά........ Νιαγάρας  :laugh1:
Έτσι μου 'ρχεται να το αγοράσω να τον στείλω αδιάβαστο... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 01, 2021, 13:48 »
χαχαχα εγω ειμαι σαν εσενα εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα pod...  σε ολα μεχρι στιγμης εχω δει υγρασια/διαρροες εδω ειλικρινα δεν ειδα τπτ...!

δεν υπαρχει περιπτωση ακομα και σε τρελο chain vape  δεις ουτε υγρασια........!!!!

edit: δοκιμασα και με 70PG ουτε σταγονα δεν τρεχει.....!  




[member=10148]Λοξίας[/member]  το έχω λιώσει σήμερα το vaporesso luxe Q pod... ειλικρινά σου μιλάω δεν έχω σταματήσει το chain vape εχω βαλει πανω το   pod 0.8ohm με υγρο 50/50 lemon tart από diner lady.. είχα καιρό να ατμισω αυτή την υπεροχη τάρτα λεμονιού.....  επισης δινει απίστευτη γεύση το pod πραγματικά δεν το περίμενα.... και η μπαταρία απίστευτη...!!!!

η μπαταρια επισης φοβερη....! μου εβγαλε 3 γεμισματα σε chain vape.. και η φορτιση με type C λιγοτερο απο 1 ωρα...!

αν θελεις pod με φοβερη αερατη τζουρα.. και φοβερο χτηπημα και καθολου leaking ειναι απλα top...!!!   :thumpup:

πρεπει να το δοκιμασεις οπωσδήποτε ειναι ξεκαθαρα το pod για ολους εμας που εχουμε τοσο καιρο ξενερωσει με της διαρροες για εμας τους chain vapers επισης ιδανικο...  τωρα το ποσο κραταει η αντισταση δεν ξερω.... παντως ζεματαγε η αντισταση απο της απανωτες τζουρες και δεν καταλαβαινει τπτ.... ακομα δινει τρελη γευση.... λογικα θα βγαζει αρκετα ml....  ακομα και 30 ml να βγαζει που το διαβασα τυχαια στο reddit που το ειχε πει καποιος πιστευω ειναι μια χαρα... τα pod/coils 2τμχ ερχονται στα 6.40 ειναι σχετικα οκ...!  

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2021, 10:23 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος arkoudos1980

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 10, 2021, 17:41 »
Γεια χαρά σε όλους,

είδα κάποια παιδιά πιο πάνω ανέφεραν τον KROMA-Z.

Μπορείτε να μου πείτε τι αντιστάσεις χρησιμοποιείτε; Γιατί εγώ με τις Z-Coils (0,8 με κάψιμο κυρίως στα 16) και υγρό Nobacco Echo 6mg, έχω και διαρροές, ενώ έχω και την αίσθηση πως οι αντιστάσεις δεν σκάνε καλά και χαλάνε αμέσως.

Υπάρχει κάποια άλλη αντίσταση για τον KROMA εκτός τις Z-Coils που μπορώ να δοκιμάσω;

Να τονίσω εδώ πως το τσιγάρο το έχω αγκαλίτσα, ακόμα και πιπίλα να το πω, θα είναι understatement.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2021, 17:50 από arkoudos1980 »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 10, 2021, 19:03 »
καλησπερα, γενικα τα Ζ coils και η 0.8 μεχρι σημερα πολλες παρτιδες ειναι ελατωματικες και χαλανε αμεσως...  τωρα για το leaking που εχεις δεν ειναι απο την αντισταση... αλλα απο το replacement pod ισως .τσεκαρε το  το oring εσωτερικα που εχει. μπορει να εχει χαλασει απο την χρηση... ισως να παρεις ενα ανταλακτικο pod  

εγω στο kroma Z χρησημοποιω την 1.6ohm για MTL πολυ καλη αντοχη και γευση...! αλλα μην κανεις με καμια αντισταση πανω απο 20 απανωτες τζουρες.. γιατι η αντιστασεις της innokin αν της εχεις πιπιλα χωρις να το αφηνεις λιγο στην ακρη για 1-2 λεπτα τοτε μπορει να καει το coil.. 


Αποσυνδεδεμένος arkoudos1980

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 10, 2021, 19:56 »
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Πολύ κρίμα για τις ελαττωματικές παρτίδες, γιατί όταν είναι στα καλά τους, πραγματικά δίνουν μια γεύση που δεν ξεπερνιέται. Απλά κάτι τέτοιο έχει να μου συμβεί καιρό και σκέφτηκα να αλλάξω αντίσταση.

Θα πάρω αύριο άλλο mod μπας και... Δεν είναι συχνό το leaking, όμως 1-2 φορές που έχει γίνει έχει... πλημμυρίσει από κάτω.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 10, 2021, 20:29 »
γιατι να παρεις αλλο mod? μηπως ηθελες να πεις αλλο ανταλακτικο pod? 

δοκιμασε και την 1.6 που σου ειπα..! δινει πολυ καλη γευση και δεν ειναι πολυ καυτος ο ατμος... 

δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα με την γευση απο τα Z coil... αυτες η αντιστασεις του sceptre της innokin στο sceptre pod με την 1.2 μου εδινε φοβερη εξαιρετικη γευση....! απο την 0.8ohm-Zcoil ποτε δεν πηρα την τελεια γευση... ισως να ειχα πεσει σε ελατωματικες παρτιδες.... τι να πω.... μονο με την 1.6ohm ειχα καλη γευση...  και ποτε δεν ετυχε ελατωματικη αντισταση....! 

Αποσυνδεδεμένος arkoudos1980

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 10, 2021, 21:28 »
Ναι, άλλο pod εννοούσα.

Την 1,6 την ατμίζει η γυναίκα μου (δεν είναι απαιτητική, απλά να χει κάτι στο στόμα), μου φαίνονται λίγα τα Watt (10-12), όμως παράπονα για χαλασμένες αντιστάσεις δεν έχει κάνει, οπότε προς τα εκεί θα πάω κι εγώ!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 11, 2021, 00:24 »
πράγματι ειναι λιγα τα watt αλλα δινει πολυ καλη αποδοση σε γευση και σε χτύπημα...  κανε μια δοκιμη και θα το λατρέψεις ξανα το kroma Z εγω το δουλευω στα 11.5W με το MTL ring με την μια τρυπουλα που εχει.. και εχει τρομερη σφιχτη τζουρα... ιδανικη με καπνικα αλλα και ημικαπνικα υγρα...!   

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 20, 2021, 22:08 »
Έβγαλε η Wotofo το SMRT, ένα ποντάκι στο οποίο μπορείς να φτιάξεις μόνος σου τις εργοστασιακές αντιστάσεις από την αρχή.

Λογικά το έβγαλε για να δούνε όλοι πόσο χαζό σχεδιασμό έχουν και γιατί τρέχουν υγρά από παντού. Δεν υπόσχομαι review με τέτοια διαρροή στη πρώτη μέρα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110467 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515251 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet