vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Alexander20, Doubt, Ηρακλης, takoulas, john67, Tazz

Twitter

Pods και Διαρροές

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Pods και Διαρροές
« στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 21:37 »
Τα τελευταία δύο χρόνια, τα ποντάκια έχουν κατακλύσει την αγορά και επιζητούν να γίνουν η πρώτη συσκευή των νεοεισερχομένων στο άτμισμα και όχι μόνον.
Δεκάδες μοντέλα για όλα τα γούστα και βαλάντια. Από το πιο απλό έως το πιο σύνθετο. Και μερικά από τα πιο σύνθετα, επιδιώκουν να γίνουν "χαλίφης στην θέση του χαλίφη"...να πάρουν την θέση ενός κανονικού μοντ.
Η ποιότητα κατασκευής ποικίλει από την πιο "φτηνή" πλαστική μέχρι πολύ ποιοτική κατασκευή με δέρμα κ.λπ.
Παρ' όλο που η τεχνολογία κατασκευής ατμιστικών προϊόντων έχει κάνει άλματα, όλως περιέργως, πολλά από τα νέα αυτά ποντς κατηγορούνται για μεγάλες ή μικρές διαρροές.

Ανοίγω λοιπόν αυτό το θέμα (στην κατηγορία ΑΙΟ), με κεντρικό ζήτημα τις διαρροές  που -τυχόν- παρουσιάζουν αυτά, στις αιτίες και στον τρόπο αντιμετώπισής τους.
Οι εμπειρίες μας, πιστεύω πως θα βοηθήσουν όχι μόνον τους νέους ατμιστές αλλά και τους παλαιότερους, ώστε να βρεθεί η χρυσή τομή για όσους θέλουν ποντάκι αλλά η διαρροή τους φοβίζει.
Εννοείται πως θα αναφερθούμε και σε ποντάκια που δε παρουσιάζουν διαρροή, ακόμα και αν τα χτυπάς κάτω.

Παρακαλώ τον [member=4133]makis206[/member] ή τον [member=12562]thenetpoet[/member] ή όποιον άλλον συντονιστή θέει να κάνει τον κόπο, να μαζέψει από τα άλλα θέματα παρουσίασης των ποντς τα διάφορα παράπονα/παρατηρήσεις και να τα μεταφερει εδώ, ώστε να έχουμε μια μαγιά για αρχή.


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 01:47 »
Αν και ακριβό pod το aspire zero G δεν έχει καμια διαρροή.. περα απο μια φυσιολογική υγρασία που καθαρίζει πανευκολα εχουν βάλει 3πλο airflow με αποτέλεσμα να μην μαζεύει πολυ υγρασία... Ακόμα και με απανωτές τζουρες...

Σε σύγκριση με ολα τα αλλα pods ειναι το κορυφαίο..!!

Μετα ειναι αλλα 2  που εχω ξεχωρίσει και δεν έχουν  κανένα πρόβλημα διαρροής..

Innokin kroma Z

Innokin sceptre




Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 09:48 »
Καλημέρα, εγώ πάλι ενώ πίστευα πολύ τη συσκευή Nautilus prime X, τελικά άλλαξα 2 και επειδή δεν πήγαινε άλλο αυτή η ιστορία (περνούσε υγρό στην πλακέτα και μου έκαιγε τη συσκευή) πήγα στο Aspire Mixx όπου και βρήκα την Ιθάκη μου. Πραγματικά άλλη ποιότητα.

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 10:56 »
Έχω το DRAG X εδώ και δύο μήνες. Το δουλεύω και με τις PNP κεφαλές αλλά βασικά με την RBA που με έχει βολέψει πολύ. 
Η αλήθεια είναι ότι είχα κάποιο προβληματισμό σχετικά με διαρροές που έχουν αναφέρει κάποιοι, αλλά το πήρα γιατί μου άρεσε πολύ.
Όλο αυτό το διάστημα δεν έχει παρουσιάσει καμία διαρροή παρά μόνον μία ελάχιστη υγρασία που είναι φυσιολογικό νομίζω μιας και ο "πνεύμονας" του βρίσκεται εσωτερικά και έχει να κάνει με τον τρόπο που ατμίζεις. 
Δηλαδή, εάν ρουφάω και φυσάω πριν την τζούρα όπως κάνουμε συνήθως μερικοί ναι θα έχει διαρροή.
Συμπέρασμα δικό μου, το DRAG X δεν έχει διαρροές, μπορείς να το κάνεις να έχει διαρροές.

Αυτή ήταν η δικιά μου εμπειρία, σας ευχαριστώ. :)

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 12:55 »
Η δική μου εμπερία έχει ως εξής:

Ατμίζω σκέτη βάση με 70PG/30VG με 3-4mg νικοτίνη.
Κάνω δυο τρεις απανωτές τζούρες 4 δεύτερα και σε κάνα 5λεπτο πάλι το ίδιο. Πιπίλα δηλαδή.

Έχω τα εξής ποντάκια.

1. Joyetec Exceed Grip
2. Geek Vape Aegis Boost
3. VooPoo Navi
4. VooPoo Drag X
5. Lost Vape Ursa Quest
6. Vaporesso PX80

Σε όλα έχω διαρροή και μάλιστα αρκετή.
Τα 1, 2 και 3, τα είχαν πάρει και δύο συνάδελφοι στο γραφείο. Αυτοί οι δύο κάνουν βάση 50PG/50VG με κάποιο ελαφρό φρουτένιο άρωμα, στα 6ml νικοτίνης. Ο ένας κάνει πιπίλα σαν και εμένα, ο άλλος ατμίζει μια δυο τζούρες στα 40-45 λεπτά.
Και οι δύο είχαν τις ίδιες διαρροές με εμένα. Απλώς αυτός με το αραιό άτμισμα, είχε πιο αργά την διαρροή από ότι εμείς οι δύο με την πιπίλα.

Οι αντιστάσεις τώρα, όσον αφορά την διάρκειά τους, έχω να παρατηρήσω ότι όλες είχαν μεγάλη διάρκεια, τουλάχιστον σε εμένα που κάνω σκέτη βάση. Έβγαζα 60ml, και περισσότερο, πολύ άνετα.

Αφήνοντας τα ποντάκια γεμάτα για όλη την νύχτα, το πρωί δεν παρατηρουσα διαρροή, πλην μιας πολύ μικρής σταγόνας. Αρχίζοντας ομως το άτμισμα, σε λίγο ήθελε το ποντάκι καλό σκούπισμα. Και ολη την ημέρα ήμουν με την χαρτοπετσέτα στο χέρι. Ε, αυτό είναι βάσανο ρε παιδά! Ούτε στους πρώτους clearomizers του 2011 δεν είχα τέτοια διαρροή!

Αν είναι ο τρόπος ατμίσματος που οδηγεί τα ποντάκια σε διαρροές (αν και αμφιβάλλω), ή τουλάχιστον συμβάλλει στις διαρροές, δεν θα έπρεπε οι εταιρείες κατασκευής να το επισημαίνουν;
Και μετά από τόσες διαμαρτυρίες στο ίντερνετ, δεν θα έπρεπε να έχουν οδηγηθεί σε μια κατασκευστική διόρθωση;
Το να δίνουν σημασία μόνον στην ποιοτική κατασκευή του ποντ και όχι στις διαρροές, που με τον έναν τρόπο ή τον άλλον υπάρχουν, συνιστά αρπαχτή. Κατά την γνώμη μου.



Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 13:07 »
@λοξίας με 70PG/30VG ειναι προφανές οτι θα δεις διαρροές...  Πχ με της voopoo τα pnp coils η 0.3ohm και η 0.15 θέλουν τουλάχιστον 70VG/30PG  οταν το eliquid ειναι ποίο παχύρευστο τότε δεν υπάρχει μεγάλο θέμα με διαρροές αν και παλι η 0.15 που μου άρεσε εμένα έσταζε μικρές σταγόνες κατω απο την αντίσταση και ήθελε σκούπισμα αλλα με χαμηλότερη VG ειναι χειρότερες η διαρροές γιατί την ώρα που ατμιζεις και το υγρό θερμαίνετε ειδικά αν κάνεις απανωτές τζουρες το υγρό αρχίζει και αραιώνει καπως και ετσι ξεκινάν και η διαρροές..

Αν σου αρέσουν γενικά τα pod για την ευκολία χρήσης κλπ στην περίπτωση σου μονο ενα pod ειναι που αξίζει και δεν θα δεις καμια διαρροή το innokin Sceptre.. δοκιμασμένο pod απόλυτα στεγανό..!!

Αν και θα σου πρότεινα να αλλάξεις την αναλογία στην βάση που ατμιζεις να ειναι τουλάχιστον 50/50

Στο Sceptre με 70PG/30VG  έχει τύχει να το έχω δοκιμάσει με την 1.2ohm η οποία ειναι mtl προς το αερατο  το είχα πιπίλα όλη μέρα δεν είχα καθόλου διαρροές..

Με την 0.5 η οποία ειναι πολυ περισσότερο αέρατη δεν το έχω δοκιμάσει εκει μονο 50/50 ειχα βάλει..


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2021, 13:28 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 14:11 »
@akis_avp

Δεν είμαι σίγουρος Άκη.
Έχω σίγουρο τουλάχιστον έναν που κάνει 50/50 και έχει την ίδια διαρροή και το ίδιο μου έχουν πει και άλλοι (χωρίς να το δω προσωπικά), πως κάνουν 50/50 και έχουν διαρροές.
Ε τώρα για 70Vg/30PG, μπορεί να ισχύει, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Τώρα που το σκέπτομαι...
Μοιάζει σαν το βαμβάκι να υπερτροφοδοτείται και δεν μπορεί να συγκρατήσει το υγρό. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 15:37 »
[member=10148]Λοξίας[/member] ειναι παρα πολλα τα pods που θελουν 70VG/30PG για να μην εχουν θεμα το εχω τσεκαρει αυτο..  οπως πχ της voopoo τα pnp coils αλλα εκει υπαρχει και θεμα και με τα oring της αντιστασης... ακομα και με 70/30 παντα ειχα θεμα και ετρεχε ελαχιστα κατω απο την αντισταση αλλα οχι τοσο πολυ οπως με ενα 50/50 ηταν πιο νορμαλ.. 

τωρα για το aegis boost ειναι οτι χειροτερο υπαρχει... εκει νομιζω δεν ειναι θεμα της αντιστασης  αλλα του pod γενικα εκει που κουμπωνει η αντισταση...  μακρια και αγαπημενο το συγκεκριμενο....   :))

1000 φορες να ατμιζω με την 0.8οhm mesh  στο drag x που αυτη ειναι η μοναδικη αντισταση με ωραια γευση και σφιχτη τζουρα προς αερατη.. και δεν τρεχει σταγονα...  αυτη αν δεν την εχεις δοκιμασει τσεκαρε την αξιζει 

με 70pg ειναι λογικο να συμβαινει αυτο δηλαδη να υπερτροφοδοτείται το βαμβακι...  γιαυτο και ειπα να το αλλαξεις σε 50/50 



Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 16:48 »
akis_avp με voopoo vinci και vaporesso target PM80 έχω τα ίδια προβλήματα με Λοξία με υγρά 70VG/30PG. Έχει να κάνει καθαρά με το συνδυασμό pod και αντιστάσεων. Το OXVA που έχω είναι πολύ πιο στεγανό από τα άλλα 2.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 18:02 »
[member=11989]Kikas[/member]  δεν διαφωνώ το είπα και πιο πάνω οτι εχει διαρροές ακομα και με 70/30 VG/PG  αλλα πολυ λίγο σε σύγκριση με ενα 50/50 υγρο που εκεί τα πράγματα ειναι χειρότερα... Μου είχε τύχει να αδειάσει ολο το tank... Απλα τα pnp coils δεν ειναι πολυ καλα βελτιωμένα όπως θα έπρεπε...

Σχετικά με το PM80 και εδώ τα ίδια θεματα εχουν τα. Gtx coils της vaporesso 

Μονο η aspire και η innokin εχουν σωστές αντιστάσεις χωρίς προβλήματα με leaking...  Πχ το kroma Z δεν μου παρουσίασε ποτε διαρροές οπως επίσης και το zero G της aspire μαζεύουν απλά ελάχιστη υγρασία που καθαρίζει πανευκολα με ενα πανακι...

Το μονο που δεν ειχε ουτε υγρασία ηταν το innokin Sceptre πραγματικά αυτη η μαγκιά που έκανε η innokin που κλειδώνει η βάση απο κατω εκει που βιδωνεις την αντίσταση λεω μαζεύει εκει την υγρασία και ετσι δεν μεταφέρετε στα σπειρώματα της συσκευής.. το λατρεύω το συγκεκριμένο pod... Μακάρι και άλλες εταιρείες να κάνουν κατι αντίστοιχο... Ειναι αστείο να έχουμε 2021 και να κυκλοφορούν pod που έχουν διαρροές... 

Πριν αγοράσεις pod πάντα πρέπει να το ψάξεις καλα και να δεις αρκετα reviews ετσι ώστε να έχεις μια πλήρης εικόνα για το προϊόν που θα αγοράσεις.. οποτε το θέμα αυτο εδω στο forum πιστεύω θα βοηθήσει αρκετά άτομα που ψάχνουν ενα pod..






Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 18, 2021, 10:04 »
Χρησιμοποιουσα υγρα 50%vg/50%pg ειχα  διαροοες στο drag x και  στο manto max pod 8ml 
Το αλλαξα σε 70%vg/30%pg με αποτέλεσμα στο drag x να εχω σχεδόν μηδενικές  διαρροες (χρησιμοποιώ το rba) και  στο manto max pod έχω λιγότερες  διαρροες από  οτι ειχα αλλά  πάλι  εχω..

Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 18, 2021, 11:30 »
Εχουμε υπογραψει συμφωνο κοινωνικης συμβιωσης μια εβδομαδα τωρα με το argus air .
Βασικο κριτηριο και ενας λογος που σταματησα το ατμισμα πριν 5 χρονια , οι διαρροες .
Ατμιζω 2-3 ml την ημερα (50/50 ) , με 1.2 pnp αντισταση , στα 10 watt και στη θεση με τον λιγοτερο αερα.
Ουτε σταγονα δεν εχω δει , ουτε καν υγρασια στην υποδοχη με τους μαγνητες.

Φανταζομαι δεν ειμαι ο μεσος ορος ατμιστη.
Δεν κανω πολλα ml , ουτε ανεβαζω θερμοκρασιες .
Νωρις για συμπερασματα , αλλα θεωρησα καλο να καταθεσω την εως τωρα εμπειρια μου.


Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 18, 2021, 13:24 »
Η αντιστάσεις 0.8 mesh και 1.2 αναφέρομαι στα PnP Coils της voopoo ειναι η καλύτερες ούτε ίχνος διαρροής αλλα και ουτε υγρασία  μονο πολυ ελάχιστη οταν κάνω απανωτές τζουρες και αυτο μετα απο 5 γεμίσματα του tank και σπάνια...  Όπως επίσης και το rba και εκεί αν φτιάξεις μια καλή αντίσταση δεν εχει ουτε σταγόνα... Προσωπικά μου αρεσε το rba της mechlyfe το οποίο έχει πιο εύκολο στήσιμο και παίζει εξαιρετικα...!! Ειδικά για mtl ειναι πολυ καλό.. επίσης ενα tip αποφύγετε την χρήση του 2ml mtl pnp pod  είτε χρησιμοποιείται της εργοστασιακές είτε το rba το λέω αυτο διότι χάνει πολυ απο γεύση λογο του driptip που έχει πάνω... Το κλασικό 4.5ml ειναι το καλύτερο ίσως δεν βολεύει μερικούς το φαρδύ επιστόμιο που έχει αλλα είναι θέμα συνήθειας..

Το μονο που με χαλάει στα mod της voopoo ειναι ενα πράγμα.. οταν η μπαταρία πάει 40-45% τα ρεύματα γίνονται πιο υποτονικά  δεν έχει να κάνει με της μπαταρίες  που χρησιμοποιώ ειναι καλές γιατί της δουλεύω και σε αλλες συσκευές mod και δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα..

Να φταίει το drag x? γιατί και με το argus x τα ίδια ακριβώς συμβαίνουν... Και χειρότερα ακόμα...

Γι'αυτό τον λόγο σταμάτησα να χρησιμοποιώ προϊόντα της voopoo...  Αλλιώς θα ατμιζα ακομα με την 0.8 και την 1.2 αλλα το πρόβλημα με τα υποτονικά ρεύματα με εκανε να το αφήσω στην άκρη.. και έτσι για σφιχτή τζούρα έχω πάρει το avp cube αλλα μαζεύει αρκετή υγρασία που δεν με ενοχλεί καθόλου αφού καθαρίζει πανευκολα με ενα πανακι η διαρροές δεν είδα ποτέ.. πραγματικά πολυ βολική συσκευή μικρή και ελαφριά περίπου 64gr ειναι εχει 1300mah μπαταρία και γρήγορη φορτιστή με type C μεσα σε 45 λεπτα φορτίζει πλήρως στο 1Α και στα 2Α η φόρτιση γινετε σε μόλις 35 λεπτά  το συγκεκριμένο μπορεί να φορτίσει έως 2Α  κατι το οποίο ειναι πολυ βολικό  γιατί αρκετά powerbank της xiaomi βγάζουν 5V-2A οπότε μπορεις ανετα να κάνεις και με το powerbank μια φορτιστή αν και ειλικρινά δεν μου χρειάστηκε να το φορτίσω ποτέ μεσα στην ημέρα διότι με έβγαζε άνετα 2γεμισματα των 3.5 ml που το βρίσκω εξαιρετικό για μια τοσο μικρή φορητή συσκευή pod  και η τιμή του ειναι πολυ καλη στα 27 ευρώ και η 5 αντιστάσεις εχουν 12.50 φθηνότερες απο της voopoo..  γενικά το συγκεκριμένο pod το προτείνω Πόλυ μετα το wenax της geekvape ειναι το επόμενο καλύτερο..!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2021, 13:48 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 19, 2021, 15:22 »
Ο ένας από τους δύο συναδέλφους που είχαν καεί με τα ποντάκια, πήρε πριν μια εβδομάδα τον Zeus Mini της Geek Vape. Αυτός ο άτμο χρησιμοποιεί τις ίδιες αντιστάσεις της GeekVape για Aegis Boost. Αλλά επειδή ο αέρας εισαγωγής είναι από το πάνω μέρος και είναι με πόλο 510 και το καπάκι του πόλου αγκαλιάζει την αντίσταση, δεν μπορεί να τρέξει υγρό από την βάση του άτμο στο μοντ.Το όποιο υγρό, μαζεύεται στο καπάκι του πόλου. Όχι κατ' ευθείαν στο σώμα το ποντ και στις επαφές της αντίστασης.  
Μέχρι στιγμής, έχει παρατηρήσει ελάχιστο υγρό, μία ή δύο σταγόνες στο εσωτερικό του καπακιού. Αλλά αυτός τραβάει μία δυο τζούρες κάθε 40 λεπτά και περισσότερα.

Από τη άλλη, δοκίμασα την παρόμοια υλοποίηση της VooPoo με το νέο τανκάκι που από κάτω έχει βάση-αντάπτορα με 510 πόλο, για να το βάζεις σε κανονικά μόντ.
Με 0,6 αντίσταση στα 22W πάνω στο Vaporesso μοντ. Τρίχες...μόλις τελείωσα τα 4 ml σκέτης βάσης και αποσπώντας το τανκάκι από τον αντάπτορα, το κέλυφος έχει μαζέψει όλα τα ζουμιά!
Ωραία υλοποίηση! Πως και δεν έβαλαν κάνα τενεκάκι από κάτω να μαζεύει τα υγρά...σαν τις παλιές σόμπες πετρελαίου... :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2021, 15:37 από Λοξίας »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Pods και Διαρροές
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 19, 2021, 18:53 »
Δεν προλαβαίνω να διαβάσω τώρα όλο το θέμα οπότε αφήνω αυτό εδώ.

[member=10148]Λοξίας[/member] Αυτό μη το πάρεις καλύτερα! :)) 

http://vaping.gr/index.php/topic,49333.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110573 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530749 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet