vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

335 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, vlasismiriagos, tibolaso, bujinkan, gstamatos, maprix, manoslykos, I.P

Twitter

Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« στις: Δεκεμβρίου 15, 2020, 23:39 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Steam Crave)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Η καινούργια έκδοση του Aromamizer Supreme.


O ατμοποιητής μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν RDTA αλλά και σαν ντρίπερ.
Έχει διάμετρο 25mm, 45.5mm ύψος ως ντρίπερ και 59mm ως RDTA.
Δέχεται επιστόμια 810 και η χωρητικότητα υγρού είναι 2ml ως ντρίπερ, 6ml και 7ml ανάλογα πως θα τον χρησιμοποιήσουμε.


Η εταιρεία μου έστειλε τα advanced πακέτα τα οποία περιέχουν όλες τις δυνατές επιλογές για τον Supreme V3.

Η βασική συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή με το ντεκ για μονή αντίσταση και την καμπάνα των 5mm,
ένα bubble τζαμάκι, την καμπάνα των 7mm, έναν αντάπτορα για 510 επιστόμια,
διάφορα όρινγκ, βίδες και ένα κατσαβιδάκι/ άλεν κλειδί.

Η έκδοση με όλα τα έξτρα, που έχω και στη φωτογραφία από κάτω, περιλαμβάνει τον ατμοποιητή,
τρία ντεκ(μονής αντίστασης, διπλής αντίστασης και mesh), ένα bubble τζαμάκι,
την καμπάνα των 7mm, έναν αντάπτορα για 510 επιστόμια,
διάφορα όρινγκ, βίδες και ένα κατσαβιδάκι/ άλεν κλειδί.

Το postless ντεκ για τις διπλές αντιστάσεις περιέχει μαζί και ένα squonk pin.

Η έκδοση με τα έξτρα περιλαμβάνει το postless ντεκ για διπλές αντιστάσεις
και μπορούμε να αγοράσουμε έξτρα ένα ντεκ τύπου velocity επίσης.


Ο ατμοποιητής πωλείται στα παρακάτω τέσσερα χρώματα.



Εμφανισιακά ο Supreme V3 έχιε αλλάξει πάρα πολύ σε σχέση με τον προκάτοχο του και έχει γίνει μακράν πιο όμορφος. Θυμίζει πάρα πολύ τον Aromamizer Plus V2 και τον Ragnar, που είναι μακράν οι δύο πιο όμορφοι ατμοποιητές της εταιρείας. Ευτυχώς το παλιομοδίτικο στυλ του Supreme V2, ειδικά στην εισαγωγή του αέρα, άλλαξε και τη θεση του πήρε ένα πολύ πιο όμορφο.

Ξεκινώντας από το επιστόμιο, σε σχέση με ένα πολύ βασικό καμπυλωτό επιστόμιο που είχε ο V2 και ήθελε υποχρεωτικά άλλαγμα, εδώ έχουμε ένα πολύ όμορφο resin 810 επιστόμιο. Το οποίο δεν είναι απλά όμορφο, με τις καμπύλες του κλπ, αλλά είναι και πολύ καλό λειτουργικά. Έχει πολύ σωστή εσωτερική διάμετρο οπότε είτε παίξεις με σφιχτή πνευμονική τζούρα είτε με φουλ αεράτη, αυτό θα κάνει τη δουλειά το ίδιο καλά. Αν τυχόν θέλετε να το αλλάξετε να ξέρετε ότι στο εσωτερικό το τοπ καπ έχει όρινγκ οπότε θα πρέπει να διαλέξετε επιστόμιο που δεν έχει όρινγκ πάνω του.

Το τοπ καπ στον προηγούμενο βίδωνε και μάλιστα είχε και αρκετές βόλτες, στον V3 επιτέλους το άλλαξαν και είναι το κλασικό που ανοίγει με μισή στροφή και έχει ένα μεγάλο όρινγκ σε όλο το εσωτερικό. Πάρα πολύ βολικό εννοείται και ειδικότερα αν είσαι έξω ή στον δρόμο πχ η αναπλήρωση γίνεται πανεύκολα. Σε αυτό βοηθάνε και τα δύο τεράστια λούκια για την αναπλήρωση του υγρού. Πραγματικά, απλά ξεκουμπώνεις και πετάς υγρό μέσα. Μου αρέσει πάρα πολύ όταν DL ατμοποιητές έχουν τεράστια λούκια και μπορώ άνετα να γεμίσω με υγρό.

Η συσκευασία περιέχει δύο καμπάνες, η πολύ φαρδιά εμένα προσωπικά δεν με έχει βολέψει καθόλου. Σίγουρα μου αρέσει να παίζω με τον συγκεκριμένο πιο πολύ στο σφιχτό πνευμονικό με το μονό ντεκ παρά στο φουλ αεράτο με διπλές αντιστάσεις οπότε και η πιο στενή καμπάνα είναι πιο κατάλληλη. Αν κάποιος θέλει να παίξει με το ντεκ για διπλές αντιστάσεις θεωρώ πως η φαρδιά καμπάνα είναι μονόδρομος.

Μία ακόμα διαφορά σε σχέση με τον V2 είναι ότι η εισαγωγή του αέρα πλέον είναι κάτω από τον ρυθμιστή υγρών. Πολύ καλύτερα που το έκαναν έτσι γιατί στον V2 πολλές φορές και ειδικά αν δεν είχες λυπάνει καλά τα όρινγκ μαζί με τον ρυθμιστή υγρών γύρναγες μαζί και το κάτω καπάκι ή απλά δεν μπορούσες να το γυρίσεις καθόλου. Ο ρυθμιστής υγρών εδώ λόγω και της μεγάλης χωρητικότητας υγρού του ατμοποιητή ίσως και να είναι απαραίτητος αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει να γεμίσω χωρίς να κλείσω για να δω αν θα τρέξει γιατί ποιος θέλει να καθαρίζει μετά; χαχα!

Η εισαγωγή του αέρα έχει αρκετές επιλογές και μπορείς να παίξεις με πολλές ρυθμίσεις και να βρεις ακριβώς αυτή που κάνει σε σένα. Εγώ που παίζω με το μονό ντεκ και θέλω πιο σφιχτή τζούρα, το έχω στη μία σειρά ανοιχτή συνήθως ή στις δύο σειρές αλλά μόνο μέχρι τη μέση.

Τον έχω δοκιμάσει με μονή αντίσταση και διπλή αντίσταση, δεν τον έχω δοκιμάσει στο mesh και δεν νομίζω ότι θα το κάνω και ποτέ γιατί θέλει πολύ δουλειά και το αποτέλεσμα δεν θα είναι το ίδιο καλό όπως με τις αντιστάσεις. Ως ντρίπερ το δοκίμασα πολύ λίγο γιατί έχει στενό άνοιγμα από πάνω οπότε θέλει να βγάζεις βάζεις το καπάκι οπότε καταντάει βαρετό πολύ γρήγορα.

Και τα δύο ντεκ είναι τελείως διαφορετικά από αυτά που είχε ο Supreme V2 και τα καινούργια είναι σαφώς καλύτερα και πιο εύκολα στο στήσιμο. Το στήσιμο είναι γενικά παιχνιδάκι είτε με μονή είτε με τις δύο αντιστάσεις. Για μονή αντίσταση πραγματικά απλά πετάς την αντίσταση, κόβεις τα ποδαράκια και τσεκάρεις η αντίσταση να είναι στη μέση για να χτυπάει το ίδιο και από πάνω και από κάτω. Στο ντεκ για δύο αντιστάσεις η σημαντικότερη διαφορά είναι ότι γύρισαν 90 μοίρες το πως τοποθετείς τις αντιστάσεις και πλέον δεν χρειάζεται να γυρνάς το βαμβάκι από κάτω για να μπει στο λούκι αλλά κατεβαίνει φυσικά από την αντίσταση απευθείας στο λούκι όπως και σε όλους τους ατμοποιητές με postless ντεκ. Το velocity ντεκ δεν το έχω πλέον για να το δοκιμάσω αλλά το θεωρώ ότι είναι σαφώς υποδεέστερο από το postless. Το βαμβάκωμα επίσης δεν θέλει κάποια συγκεκριμένη τεχνική και προσέχεις να γεμίζει τελείως τα λούκια, καλό αφράτεμα και να ξεπροβάλει λίγο από κάτω μιας και είναι RDTA.

Η εταιρεία συνεχίζει το πολύ καλό σερί πολύ καλών ατμοποιητών, δεν αλλάζει πολλά πράγματα κάθε φορά αλλά κάνει ουσιαστικές αλλαγές. Αν δεν έχεις ήδη κάποιον προηγούμενο όπως ο Aromamizer V2 Plus από μένα παίρνει ναι. Αν έχεις ήδη δεν νομίζω να σου δώσει το κάτι παραπάνω αλλά σίγουρα αξίζει μια δοκιμή!


Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 16, 2020, 09:16 »
Από όταν πρωτοβγήκαν οι aromamizer τους ορέγομαι.... 
Παρόλα αυτά ΠΟΤΕ δεν έχω δοκιμάσει κανέναν..... 
Δεν ξέρω γιατί.......
Ώρες ώρες, δε με καταλαβαίνω.....

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 16, 2020, 20:25 »
αν και δεν ειμαι πολυ φαν της αερατης τζουρας τον συγκεκριμενο τον εχω ευχαριστηθει πολύ με το μονο ντεκ και την μικρη καμπάνα των 5mm. 
Ακόμη και με πλεχτές αντιστάσεις οχι τόσο χαμηλής ωμικότητας παίζει πολύ καλα και μου έχει ταιριάξει
Επι τη ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάπου σχέδιο για τα ορινγκ που παέι το καθένα ???

γιατί την τελευταία φορά που τον έλυσα νομίζω οτι μπέρδεψα κάποιο και συγκεκριμένα στο τοπ κάπ

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 12:51 »
Από όταν πρωτοβγήκαν οι aromamizer τους ορέγομαι....
Παρόλα αυτά ΠΟΤΕ δεν έχω δοκιμάσει κανέναν.....
Δεν ξέρω γιατί.......
Ώρες ώρες, δε με καταλαβαίνω.....
Πολύ ωραία σειρά ατμοποιητών, αξίζουν δοκιμή σίγουρα.
αν και δεν ειμαι πολυ φαν της αερατης τζουρας τον συγκεκριμενο τον εχω ευχαριστηθει πολύ με το μονο ντεκ και την μικρη καμπάνα των 5mm.
Ακόμη και με πλεχτές αντιστάσεις οχι τόσο χαμηλής ωμικότητας παίζει πολύ καλα και μου έχει ταιριάξει
Επι τη ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάπου σχέδιο για τα ορινγκ που παέι το καθένα ????

γιατί την τελευταία φορά που τον έλυσα νομίζω οτι μπέρδεψα κάποιο και συγκεκριμένα στο τοπ κάπ
Ναι σε όλα. Σχέδιο για όρινγκ δυστυχώς δεν έχω βρει κάπου και στο σάιτ ακόμα οι πληροφορίες είναι πολύ βασικές με ελάχιστες φωτογραφίες δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 22:16 »
αν δεν κανει κόπο μπορείς να ελέγξεις στο δικό σου τοπ καπ οτι εκτός απο το μεγάλο παχυ ορινγκ που πιάνει ουσιαστικά όλο το εσωτερικο μέρος του τοπ καπ, εαν έχει ενα μικρό ακόμη ? (εσωτερικά  του τοπ καπ) ..

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 23:02 »
Μόλις τσέκαρα και δεν έχει από κάτω κάποιο μικρότερο, μόνο το μεγάλο.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 06, 2021, 01:23 »
επιτέλους βρήκα χρόνο να ανεβάσω φωτο για το oring που ρωτησα...  - εάν υπάρχει αυτό το μικρό oring  εκει που δείχνω με το κατσαβίδάκι

Επίσης οταν θέλω να αναπληρώσω με υγρο ανοίγει πάρα πολύ εύκολα το τοπ κάπ...... :hmmm:, πολύ εύκολα όμως - σε τετοιο βαθμό που το σκέφτομαι να μπει σε τσεπη η τσαντα για τον μεταφέρω εξω μαζι μου. Γιαυτο σκέφτομαι μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος και εχω μπερδεψει τα oring



Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 06, 2021, 11:10 »
Όχι όταν βραχεί με υγρό ανοίγει εύκολα. Εγώ το άλλαξα με το αμοιβο που δίνει το πακέτο. Το oring αυτό ναι υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 06, 2021, 11:47 »
Ναι υπάρχει, εγώ κατάλαβα λάθος τι εννοούσες πιο πάνω. Νόμιζα έλεγες κάτω από το μεγάλο.

Το τοπ καπ ναι ανοίγει για την πλάκα.

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 26, 2021, 14:53 »
Παιδες καλησπερα!!!
Με ss συρμα 40αρι θα παιζει ή  :thumpdown: ?

Τι διαμετρου στησιμο ορεγεται ?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 26, 2021, 15:01 »
Παίζει πολύ καλά εγω τώρα τον ατμιζω με 0,40mm

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 26, 2021, 16:51 »
Με τι διαμετρου πυρηνα τον στηνεις ?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 10:22 »
3αρι

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 11:44 »
Και εγώ με το ίδιο στήσιμο με 4 τρύπες από την μία σειρά αερα..παίζει καλά!

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Crave Armomamizer Supreme V3 RDTA
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 13:10 »
Καλημερα!!!
Θυμιζει η τζουρα του καποιον ατμοποιητη ?
Brunhilde ας πουμε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159985 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530862 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201483 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41016 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet