vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Precious Liquids by Abuelos

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Precious Liquids by Abuelos
« στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 16:09 »
(Επειδή οι συνάδελφοι παπαγάλοι reviewers έχουν πιάσει δουλειά από μέρες τώρα, πρέπει κι εγώ να τρέξω να καλύψω το χαμένο έδαφος γιατί πώς αλλιώς θα δικαιολογήσω τα εκατομμύρια που μου δίνει ο ζιρομπάκος;...)

Precious Liquids by Abuelos



Precious Liquids by Abuelos

Δεκατέσσερα νέα flavor shots από την Abuelos και επιτρέψτε μου να ξεκινήσω από τα απολύτως αντικειμενικά. Το μπουκάλι των Precious περιέχει 30ml αρώματος που δίνει τελικό υγρό 120ml. Με κόστος €9,90 είναι νομίζω από τα πιο φθηνά shake & vape της αγοράς, χωρίς να είναι καθόλου ξύδια όπως κάποια άλλα οικονομικά υγρά που φυσικά δεν θα κατονομάσω γιατί δεν έχω γλυτώσει (μέχρι τώρα...) από τον κορωνοϊό για να πάω από κατασκευαστή υγρών... Πως θα μπορούσαν άλλωστε να είναι ξύδια τα υγρά του ζιρομπάκου που είναι ο παρασκευαστής του παπαγαλόζουμου που όλοι αγαπήσαμε; Πάντα ήταν οικονομικά τα υγρά του ζιρομπάκου αλλά τα Precious είναι ακόμα περισσότερο διότι το κόστος τους (για την ακρίβεια, το κόστος ανά ml τελικού υγρού) πλησιάζει πολύ το κόστος των one shots που είναι και το πιο συμφέρον format για εμάς τους ατμιστές (μετά φυσικά το DIY που όμως δεν είναι για όλους...). Aν δε κάποιος ατμίζει one shots που έχουν υψηλό ποσοστό αραίωσης (>15%) τότε τα precious έρχονται πιο φθηνά ακόμα κι από τα one shots! Επί πλέον, αν κάποιος αγοράσει από την zerobacco και δύο μπουστεράκια baroque (€2,50/10ml, που κι αυτή είναι μια πολύ καλή τιμη) έχει και €1 έκπτωση στο μπουκάλι του precious. Αν λοιπόν τα δοκιμάσετε και σας αρέσουν, τα Precious θα γίνουν ο καλύτερος φίλος του πορτοφολιού σας! Oh yes!!!

Πάμε τώρα στα υγρά και ας δούμε το προφίλ του καθενός.

Amber: Καραμέλα γάλακτος με κρέμα, σοκολάτα και κεράσι
Aurora: καρπούζι με φράουλες, παπάγια και coolada (νομίζω coolada...)
Carnelian: μπισκότο κανέλας με κρέμα και μέλι
Citrine: λεμόνι και λάιμ με coolada (νομίζω coolada...)
Deyoung: ημικαπνικό με κρέμα και καραμέλα
Heliodor: μπισκότο λεμονιού με ψημένο αμύγδαλο και κρέμα
Jade: μάνγκο, ανανάς, πορτοκάλι και coolada (νομίζω coolada...)
Jasper: μπισκότο βανίλιας με αμύγδαλο και πορτοκάλι
Moonstone: ημικαπνικό με φουντούκι και κρέμα
Opal: μπισκότο βανίλιας με καρύδα, φουντούκι και κρέμα
Redonite: μπισκότο με φράουλα, βανίλια και μιά ιδέα γλυκό λεμόνι
Spinel: ημικαπνικό με κεράσι, καραμέλα και κρέμα
Topaz: ημικαπνικό με μήλο γλυκιά βανίλια και κρέμα
White Pearl: ημικαπνικό με βανίλια, μπισκότο και καρύδα

Τα υγρά δεν τα έχω δοκιμάσει όλα. Έχω δοκιμάσει μόνο αυτά που δεν έχουν coolada (μάλλον WS-23 είναι και όχι coolada) και δεν είναι ημικαπνικά. Από αυτά το Opal και το Redonite έχουν γίνει μόνιμα υγρά και το Carnelian, το Jasper και το Heliodor περιμένουν υπομονετικά να τους δώσω δεύτερη ευκαιρία. Δεν έχει βέβαια καμία σημασία τι αρέσει σε μένα και τι όχι γιατί εδώ είμαστε στην σφαίρα του απολύτως υποκειμενικού και ο δικός μου παράδεισος μπορεί να είναι η δική σας κόλαση (και τούμπαλιν φυσικά...). Γι' αυτό δεν θα γράψω τίποτα άλλo εκτός του να πάτε να τα δοκιμάσετε και να τα αγοράσετε για να βγάλουμε κι εμείς τα παπαγαλάκια το ψωμί μας. Τι θέλετε δηλαδή; Κλέφτες να γίνουμε;  :dontknow:


ΥΓ. Το Opal βέβαια έχει γίνει το νέο παπαγαλόζουμο... :dance2:


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 16:28 »
 Καλώς τον και ας αργησε.
ζερομπακο και μπαροκος = a match made in heaven

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 20:36 »
Μεγάλε παπαγάλε έβγαλες και πουστεράκια με το όνομα σου?!?!?!? :o
Είδωλο  :respect: :respect: :respect:

ΥΓ.Έχω δοκιμάσει και εγώ 2-3.Δυστυχώς ήταν όλα με παγωτικό που ξέρετε οτι και εγώ το απεχθάνομαι  :angry_orange:
Πρέπει να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα κάποια στιγμή σύντομα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2020, 21:52 από paloukaros »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 21:07 »
Το βασικό άρωμα των ημικαπνικών είναι σε όλη τη σειρά ίδιο? Και αν ναι ποιό είναι αυτό ?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 03, 2020, 21:20 »

Μεγάλη παράλειψη, έχεις δίκιο Θέμη αλλά επειδή απεχθάνομαι τα καπνικά περισσότερο κι από όσο ο καρχαρίας τα παγωτικά δεν σκέφτηκα καθόλου να ρωτήσω. Θα το κάνω την Δευτέρα και θα ενημερώσω...

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 04, 2020, 12:05 »
Τι εστί παπαγαλόζουμο;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 04, 2020, 12:25 »
Παπαγαλόζουμο: https://www.zerobacco.gr/late-hours-flavor-shot-by-saints-sinners.html

Η σειρά σίγουρα θα δοκιμαστεί γιατί εμπιστευόμαστε ζιρομπάκο και cpbaroque! ;D

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 04, 2020, 13:12 »
επιτέλους, αξιοπρεπέστατα poor man's SnV :)


Deyoung
Η κλασσική και αγαπημένη καπνική γεύση RY4 συνδυασμένη με διάφορες πλούσιες κρέμες, κ μία νότα λαχταριστής καραμέλας
Moonstone
Καπνικό άρωμα Latakia με φουντούκι κ κρέμα
Spinel
Η γεύση καπνού πίπας αυτού του υγρού κορυφώνεται όταν σε αυτή προστίθεται το γλυκό κεράσι, η γευστική καραμέλα κ η αφράτη κρέμα
Topaz
Ποικιλίες καπνών, με νότες μήλου συνδυασμένου με κρέμα κ γλυκιά βανίλια
White pearl
Ποικιλίες καπνών, με τόνους βανίλιας κ μπισκότου, συναντά την φρουτώδη γεύση της καρύδας



πλέον, βεβαίως, τα αναρίθμητα παπαγαλόζουμα...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 05, 2020, 14:51 »
Κωνσταντίνε άργησες αλλά μπήκες δυναμικά............κάλιο αργά παρά ποτέ  :laugh1:

Φυσικά και θα σε ακούσω ειδικά στα σιροπιαστά που είναι και η ειδικότητά σου.    :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 05, 2020, 16:00 »

Βασίλη καλύτερα να μην με ακούσεις γιατί εδώ και καμιά εικοσαριά μέρες έχω έναν τέτοιον διαβολεμένο κορεσμό που μου φαίνονται όλα τα υγρά ίδια. Ακόμα και το lemon tart με το υγρό καβουροπόδαρα!  :laugh1:


Για το Opal και το Redonite έχω άποψη διότι τα έχω δοκιμάσει από την αρχή του καλοκαιριού και μου άρεσαν. Ειδικά το Opal, που είχα και μια σεβαστή ποσότητα ώστε να είναι το βασικό μου υγρό στις διακοπές, το έχω λιώσει! Τα άλλα τρία γλυκά υγρά τα δοκίμασα μεν αλλά με κορεσμό οπότε είτε πορτοκάλι δοκίμαζα είτε σκέτη βάση, τα ίδια μου φαινόντουσαν... :'(

Τα παγωμένα και τα καπνικά ούτε τα δοκίμασα ούτε πρόκειται. Προτιμώ να φάω καμία κανονική γρανίτα ή να φουμάρω κανένα αληθινό πούρο να το φχαριστηθώ... :yes:


Deyoung
Η κλασσική και αγαπημένη καπνική γεύση RY4 συνδυασμένη με διάφορες πλούσιες κρέμες, κ μία νότα λαχταριστής καραμέλας
Moonstone
Καπνικό άρωμα Latakia με φουντούκι κ κρέμα
Spinel
Η γεύση καπνού πίπας αυτού του υγρού κορυφώνεται όταν σε αυτή προστίθεται το γλυκό κεράσι, η γευστική καραμέλα κ η αφράτη κρέμα
Topaz
Ποικιλίες καπνών, με νότες μήλου συνδυασμένου με κρέμα κ γλυκιά βανίλια
White pearl
Ποικιλίες καπνών, με τόνους βανίλιας κ μπισκότου, συναντά την φρουτώδη γεύση της καρύδας

Να επιβεβαιώσω απολύτως τις περιγραφές του φίλου μου [member=21205]otakis[/member] και να συμπληρώσω μερικά εξτραδάκια. 

Το καπνικό μέρος του Deyoung είναι όντως RY4. Για την ακρίβεια είναι δύο διαφορετικά RY4.
Το καπνικό μέρος του Moonstone είναι Λατάκια συν λίγο Burley.
Το καπνικό μέρος του Spinel εκτός από καπνό πίπας περιέχει και λίγο πούρο Αβάνας.
Το καπνικό μέρος του Topaz είναι Λατάκια συν διάφορα αρωματικά καπνά που δεν σας τα λέω για να μην πάτε να το φτιάξετε μόνοι σας το υγρό και χάσω τα παπαγαλιάτικα μου...
Τέλος, το καπνικό μέρος του White pearl είναι διάφορα αρωματικά καπνά που κι αυτά δεν σας τα λέω γιατί μόλις ήρθε ο λογαριασμός της Vodafone...


Μπαρόκος over and out


ΥΓ. Πολύ θα ήθελα να ήξερα που βρήκε της πληροφορίες ο [member=21205]otakis[/member]. Ούτε ο ίδιος ο σεφ δεν θυμόταν ότι το moonstone περιέχει latakia... :laugh1:


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 05, 2020, 17:25 »
Μάλλον τις βρήκε εδώ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 05, 2020, 17:46 »

Εγώ γιατί δεν βλέπω καμία περιγραφή για τα υγρά στο site της fabvape?  :hmmm:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 05, 2020, 17:50 »
Για παράδειγμα ούτε αυτό ?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 05, 2020, 18:02 »
Βλέπω μόνο αυτό:



Λες να πρέπει να κάνει κάποιος sign in για να μπορεί να δει τις πλήρεις περιγραφές; Πολύ χαζό θα ήταν κάτι τέτοιο...


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 05, 2020, 18:08 »
Όχι, απλά πρέπει να γυρίσεις στα Ελληνικά για να δεις την περιγραφή :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159839 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515326 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530761 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801621 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11058 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet