vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, tasos1976, costasibiza84

Twitter

Προβλήματα με το Firmware και τις Pnp κεφαλές της Voopoo

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Η κουβέντα μεταφέρθηκε από εδώ.


καλημερα σε ολους. πραγματι κανουν ωραια δουλεια,αλλα θα ηθελα αν καποιος απο εσας εχει προσβασει,στην εταιρια, να τους μιλησει για τις διαρροες που εχει. ειναι κριμα τοσο ωραιες δουλειες να πανε απατες . με καλη προθεση τα λεω παντα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 09:15 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 12:26 »
Βλέπω συνεχώς νέες συσκευές απο την εταιρεία και διαβάζω παρουσιάσεις αλλά και τα σχόλια ατόμων που τις χρησιμοποιούν και μου έρχεται στο μυαλό η φράση ''απ'εξω κούκλα και απο μέσα...πανούκλα''.... :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 12:35 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 14:48 »
Θα συμφωνήσω με τους [member=18384]Chris66[/member] και [member=11801]hlias bax[/member]

Οι αποδοκιμασίες ή τα παράπονα αν θελετε (αν πέφτει βαρύς ο όρος αποδοκιμασίες), για τις διαρροές από τις αντιστάσεις είναι πάρα πολλά. Σε όλες τα PODs της VOOPOO.
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, δεν είναι μόνο τα PODs της VOΟPOO που παρουσιάζουν διαρροές, αλλά και PODs άλλων κατασκυεαστών, όπως το Aegis Boost.

Κατά την γνώμη μου, είναι μεγάλη αστοχία της VOOPOO, και όχι μόνον αυτής.
Έχοντας αγοράσει δύο PODs της εταιρείας αυτής και έχοντας "καεί" από τις διαρροές, δεν την ξαναπλησιάζω όσο ελκυστικά και αν δείχνουν κατασκευαστικά τα PODs της.

=-=

Από την άλλη, έχω μία ερώτηση: και αυτό το POD λειτουργεί με το ίδιο firmware των άλλων;
Δηλαδή αναγνωρίζει τιμές αντίστασης μόνο στο προκαθορισμένο ("κβαντισμένο") ωμικό εύρος των δικών της αντιστάσεων;
Αν ναι, μου φαίνεται άστοχο να βάλω πανω του έναν RDA ή έναν RTA, όπως τον Taifun Gt4s που έβαλε ο [member=4133]makis206[/member]
Αν εγώ την έχω "βρει" με αντιστάσεις 0,7 ή 1,0 θα πρέπει να φτιάξω υποχρεωτικά ή 0,6 ή 1,2.
Το παραπάνω είναι προσωπική εκτίμηση βέβαια, αφού πολλούς μπορεί να μην τους πειράζει η διαφορά αυτή.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 15:06 »
Και άν και γνωρίζουν τα προβλήματα αυτά με το Firmware δεν κάνουν και κανένα update.
Προφανώς η πολιτική της εταιρείας είναι η αρπαχτή. Βλέπε Voopoo Argus 160 watt (πραγματικά watts μόνο 109watt) και φυσικά τα ωμικά προβλήματα είναι παρόντα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 23:04 »
Εχω πολύ περιορισμένο χρόνο αυτές τις μέρες και λίγο ίντερνετ αφού βρίσκομαι εκτός σπιτιού συνεχώς, συγχωρέστε μου λοιπόν αρχικά την καθυστέρηση στις απαντήσεις - αν και δεν θεωρώ φυσικά τον εαυτό μου σαν κάποιου είδους "δικηγόρο" της Voopoo (και της κάθε Voopoo ).
Θα προσπαθήσω να καλύψω όσα περισσότερα μπορώ με λίγες λέξεις.

Μήνυμα είχα στείλει και ο ίδιος στην εταιρία για τις αναφορές που διάβασα περί διαρροών μιας και ο ίδιος δεν αφιέρωσα ποτέ πολύ χρόνο στις έτοιμες κεφαλές, άρα και δεν ήρθα αντιμέτωπος με το πρόβλημα. Τουλάχιστον όχι σε έντονο βαθμό. Απάντηση ουσιαστική δεν πήρα.
Βλέπετε, υπάρχουν πολλοί που δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα και άλλοι τόσοι που σύμφωνα με τις αναφορές τους όντως συναντώνται μαζί τους καθημερινά. Η Voopoo δεν περίμενε από εμένα να το μάθει, το ήξερα κι ο ίδιος από την αρχή. Ήδη είχαν αναφερθεί πολλά για το θέμα στη σελίδα της στο Facebook κι όμως, ακόμα κι εκεί, ουσιαστικές απαντήσεις δεν βρήκα πουθενά.

Θέλετε προσωπική άποψη; Για όλα φταίει το λαστιχάκι/insulator κάτω από τις κεφαλές. Θα αλλάξει ποτέ; Ένας Θεός ξέρει. Πρόβλημα όμως που ισχύει σε παρά πολλές κεφαλές, είτε αυτές τις παράγει η Voopoo, είτε η Aspire, η Geekvape κλπ κλπ.. θέμα κόστους; Ένας Θεός.
Δεν συμβαίνει σε όλες τις κεφαλές, να που όμως συμβαίνει σε τεράστιο ποσοστό αυτών. Οι rba που χρησιμοποιώ πάντως με έχουν βγάλει παλικάρι.
Ελάχιστες διαρροές και μόνο αν αφήσω το ίδιο βαμβάκι για μέρες.

Παρακάτω, το firmware. Ναι, θεωρώ ότι έχουν τη δυνατότητα να αλλάξουν τα όποια θέματα. Κυρίως του διαβάσματος της αντίστασης.
Απο την άλλη πάλι στο συγκεκριμένο θέμα είναι και λίγο χαμένος μπούσουλας η ιστορία. Να εξηγηθώ. Ας πούμε ότι έχω τον Gt4s που έβαλα παραπάνω έτοιμο στημένο και γεμάτο με υγρό. Τον βάζεις πάνω σε mod και ατμίζεις. Πιστεύει κάποιος ότι αν τον βάλει σε 5-10 διαφορετικών εταιριών mods θα πάρει την ίδια τιμή αντίστασης; Είστε βέβαιοι ότι οι διαφορές δεν μπορούν να γίνουν και μεταξύ τους χαοτικές;
Μην το τραβάω, θα πω απλώς ότι προσωπικά έπαψα να δίνω πια τόση προσοχή σε αυτές τις λεπτομέρειες σαν ατμιστής. Βάζω τον ατμοποιητή που έστησα μόλις σε οποιοδήποτε mod πέσει στα χέρια μου, ρυθμιζω τα watts εκεί μου με βολεύει και τέλος ιστορίας. Ενδείξεις οθόνης δεν κοιτάζω πια. Έτσι είμαι όμως εγώ και σαφέστατα μπορώ να σεβαστώ τον άλλο που ατμίζει διαφορετικά. Και φυσικά οι τεράστιες διαφορές σε ενδείξεις ωμικότητας ναι, δέχομαι ότι είναι μεγάλο πρόβλημα.

Το ότι τα 109 watts τα παρουσιάζουν 160 το βρίσκω και σε προσωπικό επίπεδο τραγικό. Αν ισχύει (δεν είμαι βέβαιος εντέλει αν με καλύπτουν τα μηχανήματα του Dlsjb - πως στο καλό λέγεται αυτός.. ) είναι θέμα. Θα προτιμούσα βέβαια να μπορούσα να το διαπιστώσω κι ο ίδιος. Να όμως που ούτε μηχανήματα έχω, ούτε ατμίζω πάνω από τα 40watts για να μπορώ να πω με σιγουριά τι στο καλό ισχύει εκεί ψηλά τελικά.
Το μόνο που μπορώ να εγγυηθώ είναι ότι τον Gt4s θα τον δουλέψω στα ίδια watts είτε τον βιδώσω στο 1ο Drag, είτε σε κάποιο mod της Geekvape, είτε σε κάποιο άλλο διμπάταρο, είτε στο "επίμαχο" Argus Gt.
Εκει που ατμίζω εγώ λοιπόν με καλύπτει 100%. Και μπορώ να πω ότι θα 40 που βλέπω στην οθόνη του Argus είναι όντως 40, όπως δηλαδή θα μου έλεγαν και όλα τα υπόλοιπα mods. Φυσικό επακόλουθο; Ο makis206 θα σας πει ότι το mod δουλεύει υποδειγματικά.. ;)

Δεν ξέρω ρε παιδιά, ο καθένας ας πράξει όπως νιώθει καλύτερα. Λίγα (..έως τίποτα στην ατμιστική κοινότητα ) δεν λειτουργεί απόλυτα σωστά. Τουλάχιστον -σχεδόν- τίποτα δεν μπορεί να καλύψει στο 100% όλους τους χρήστες. Άλλοι δίνουμε βαρύτητα εκεί, άλλοι δίνουν βαρύτητα αλλού.

Το αστείο ("γεγονός" καλύτερα ) είναι ότι θα δείτε τύπους με Drag X που δεν το αφήνουν στιγμή από τα χέρια, ρε δεν πανα βγάζει θα υγρά από την τρύπα του αέρα.. από την ώρα που έπιασαν το κουκλί στα χέρια δεν το αλλάζουν με τίποτα, πόσο μάλλον όταν με ένα απλό κλικ στο τανκ αλλάζουν τόσο άμεσα από DL σε Mtl. Και ποιος ασχολείται με τα όποια θεματάκια.. Και στο φινάλε ποιος είμαι εγώ να τον πείσω ότι ο παράδεισος δεν βρίσκεται σε αυτό που εκείνους τους κάλυψε τόσο;

"Λίγα" είπα πως θα πω, πάλι σεντόνι βγήκε.

Ο καθένας όπως νομίζει παιδιά. Να ξέρετε μόνο πως εγώ, ο Πέτρος και η Πέτρα δεν είμαστε οι μόνοι "δρόμοι" για την επικοινωνία με τη Voopoo.
Μακάρι να μπορούσα να εγγυηθώ ότι θα πάρετε και τις απαντήσεις που ζητάτε αλλά δυστυχώς δεν μπορώ. Δεν είμαι στη θέση.
Το βέβαιο είναι πως οι αναφορές σε όποια προβλήματα καλό θα είναι να λέγονται. Και μακάρι να ακούνε τα αυτιά που τις λαμβάνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 23:13 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 02:50 »
Το αστείο ("γεγονός" καλύτερα ) είναι ότι θα δείτε τύπους με Drag X που δεν το αφήνουν στιγμή από τα χέρια, ρε δεν πανα βγάζει θα υγρά από την τρύπα του αέρα.. από την ώρα που έπιασαν το κουκλί στα χέρια δεν το αλλάζουν με τίποτα

Αυτό μου θυμίζει παλιά κάτι τύπους με πανέμορφους αναπτήρες που προσπαθούσαν να ανάψουν τσιγάρο. Μετά από 5 λεπτά άναβαν με τον Big του διπλανού τους.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 07:54 »
Όχι ακριβώς, υπάρχει μια τεράστια διαφορά στο παράδειγμα. Ο φαντεζί αναπτήρας αν σταματήσει να ανάβει απλώς θα συνεχίσει να το κάνει όσο κι αν προσπαθείς.. ;)

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 08:28 »
Πραγματικα με τις ετοιμες τις αντιστασεις φοβασε μην χαλασεις το μοντ. Ειχα στημενο ενα ποντακι με την 0,6 την ετοιμη και το ειχα μια βδομαδα στο γραφειο ακουμπημενο. Απο κατω εβγαλε το μισο και λιγο λιγοτερο τανκ. Φαντασου αν το ειχα πανω στο μοντ. Με την RBA ομως δεν εχω ουτε υποψια διαροης και μαλιστα απολαμβανω ατμιζα που λιγοι ατμοποιητες μου δινουν για τα γουστα μου. Γιαυτο και πηρα και δευτερη RBA και εχω 2 ετοιμες με διαφορετικα υγρα και δεν χρειαζετε να κουβαλαω 2 μοντ μαζι μου οπου και αν παω. Αξια.....ανεκτιμητη.....

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 09:11 »
Έγινε διαχωρισμός του θέματος αφού τα προβλήματα των Pnp κεφαλών και τα όποια θέματα με το firmware της Voopoo σηκώνουν διαφορετική κουβέντα από το να χάνονται στο νήμα παρουσίασης του νέου Voopoo Drag Max. 

Για όποια προβλήματα αντιμετωπίζουμε με τα συγκεκριμένα προϊόντα ας τα αναφέρουμε εδώ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με το Firmware και τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 13:32 »
Μάνο, καλά τα λές όλα, αλλά θα προτιμούσα να ξέρω μερικά από τα σοβαρά προβλήματά του κάθε MOD ή POD..........πρίν προβώ στην αγορά του,ειδικά όταν αυτή η αγορά θα είναι για πέταμα. Φυσικά το VOOPOO ARGUS δεν χρειάζεται να το πετάξουμε αλλά λόγω ομορφιάς θα μπορούσε να μπεί και σε κάποια βιτρίνα του σπιτιού.... :laugh1:

ΥΓ. Μάνο, όταν βάλεις τον GT4s πάνω στο ARGUS και σου την διαβάσει στά 0.50 Ohm τοτε εσύ το καρφώνεις στα 40 watt, όταν κοιμηθεί το MOD και το ξυπνήσεις με 2 κλικ τότε την ξαναδιαβάζει στα 0.60 Ohm και προτείνει 25 Watt, τότε εσύ του βάζεις 40 Watt (πάλι) γιατί έτσι γουστάρεις, όλα αυτά μέχρι να κοιμηθεί ξανά και πάμε πάλι από την αρχή. Για πόσο καιρό θέλεις να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία???
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 13:45 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με το Firmware και τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 13:51 »
Ο [member=4133]makis206[/member] έχει σε αρκετά δίκιο. Μια δυο παρατηρήσεις από εμένα.

Παράθεση
Θέλετε προσωπική άποψη; Για όλα φταίει το λαστιχάκι/insulator κάτω από τις κεφαλές. Θα αλλάξει ποτέ; Ένας Θεός ξέρει. Πρόβλημα όμως που ισχύει σε παρά πολλές κεφαλές, είτε αυτές τις παράγει η Voopoo, είτε η Aspire, η Geekvape κλπ κλπ.. θέμα κόστους; Ένας Θεός.
Όντως το μονωτικό λαστιχάκι είναι που προξενεί τις διαρροές. Αν το κοιτάξεις, θα διαπιστώσεις πως δεν μονώνει καθόλου, επειδή "βρίσκει" στο ποδαράκι της αντίστασης. Στο νήμα για το Drag X ή το Navi, έχω βάλει φωτό που το δείχνουν.
Οι 1,2 αντιστάσεις, ΔΕΝ έχουν αυτό το ελάτωμα και, απ' ό,τι έχω διαβάσει, δεν έχουν διαρροές.
Το ίδιοα και οι αντιστάσεις της της Geekvape για το Aegis boost. Ούτε αυτές έχουν αυτό το "ελάττωμα". Και έτσι δεν έχουν διαρροή από την αντίσταση, αλλά από το ίδιο το τανκ.
Συμπέρασμα; Αρπακολλατζίδικη κατασκευή και στις δύο περιπτώσεις.

Οι αντιστάσεις όμως της Innokin για τον Zenith, έχουν μηδενικές διαρροές.
Αυτοί της Innokin δηλαδή τι είναι; μάγοι;

Συνεπώς, το συμπέρασμα για αρπακολλατζίδικη συμπεριφορά επαυξάνεται.



Παράθεση
Δεν συμβαίνει σε όλες τις κεφαλές, να που όμως συμβαίνει σε τεράστιο ποσοστό αυτών. Οι rba που χρησιμοποιώ πάντως με έχουν βγάλει παλικάρι.
Ελάχιστες διαρροές και μόνο αν αφήσω το ίδιο βαμβάκι για μέρες.
Οι RBA, αν και μικρογραφία, είναι ακριβώς όπως η κεφαλή ενός επισκευάσιμου, σωστά;
Δεν μπορούμε να την συγκρίνουμε λοιπόν με τις έτοιμες. Συνήθως, όχι πάντα αλλά συνήθως, η διαρροή σε έναν επισκευάσιμο οφείλεται σε κακό στήσιμο ή βαμβάκωμα.


Παράθεση
Το αστείο ("γεγονός" καλύτερα ) είναι ότι θα δείτε τύπους με Drag X που δεν το αφήνουν στιγμή από τα χέρια, ρε δεν πανα βγάζει θα υγρά από την τρύπα του αέρα.. από την ώρα που έπιασαν το κουκλί στα χέρια δεν το αλλάζουν με τίποτα, πόσο μάλλον όταν με ένα απλό κλικ στο τανκ αλλάζουν τόσο άμεσα από DL σε Mtl.
Εγώ το χρησιμοποιώ το Drag X, όχι γιατί είναι "κουκλί", αλλά επειδή με έχει βολέψει το χτύπημα της 0,6 και η χαλαρή πνευμονική που δίνει, καθώς και το μέγεθος.
Ακριβώς την ίδια ατμιστική εμπειρία έχω και με τον Zenith Pro και με μηδενικές διαρροές. Αλλά πάνω στο Swag δεν είναι τόσο βολικός στο κράτημα για έξω από το σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με το Firmware και τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 14:10 »
Έτσι φίλτατε Λοξία, στην ουσία ευθύνεται το γεγονός ότι το σύρμα της αντίστασης "τσακίζει" -ουσιαστικά- το λαστιχάκι που αγκαλιάζει το κάτω pin του θετικού πόλου με αποτέλεσμα να περνάει υγρό από ανάμεσα.

Θα έπρεπε να συμβαίνει; Σαφέστατα όχι.

Γιατί δεν συμβαίνει στις rba; Απλούστατα επειδή οι rba διαθέτουν deck που κρατάνε το σύρμα κι έτσι εκείνο δεν χρειάζεται να περνάει ανάμεσα από το λαστιχάκι του pin του θετικού του πόλου. ;)

Θα μπορούσε να αντικατασταθεί το λαστιχάκι με κάποιο που να μονώνει καλύτερα;  Άκου λέει..

Μήπως τελικά οι αεράτες Pnp κεφαλές φτιάχτηκαν αποκλειστικά για full VG υγρά ενώ εμείς τις χρησιμοποιούμε στη ζεστή Ελλάδα με υγρά σε άλλες αναλογίες; Ποιος ξέρει. Σίγουρα όμως η ίδια η εταιρία θα έπρεπε να το έχει αναφέρει κάπου - αν ισχύει φυσικά. Η να απαντήσει έστω σε εκείνους που αντιμετωπίζουν προβλήματα με διαρροές..

Δεν είμαι και φαν των έτοιμων κεφαλών για να κάτσω να τα ψάξω όλα να βγάλω ένα πιο ασφαλές πόρισμα. Το μόνο που καταλήγω με τη λιγοστή χρήση που τους κάνω είναι ότι όλες οι κεφαλές μπορούν να ξερασουν υγρό από κάτω κάποια στιγμή. Χαρακτηριστικό παράδειγμα για εμένα αυτές τις μέρες ο Nautilus GT που χρησιμοποιώ στη δουλειά με τις 0.7 mesh κεφαλές.
Λίγοι ανέφεραν προβλήματα, εγώ συνάντησα αρκετά με μία τέτοια κεφαλή.
Η επόμενη δεν είχε θέμα, άρα δεν έφταιγε και το τανκ. Όμως συνάντησα κεφαλή Aspire (και μάλιστα Ναυτίλου ) που με ταλαιπώρησε αρκετά.

Φυσικά όλα θέμα ποσοστών είναι οπότε το δικό μου το τόσο μικρό δεν πιάνεται. Στις Pnp έγινε μεγάλο. Ας συνεχίσει να αναφέρεται τουλάχιστον και βλέπουμε..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με το Firmware και τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 14:24 »


ΥΓ. Μάνο, όταν βάλεις τον GT4s πάνω στο ARGUS και σου την διαβάσει στά 0.50 Ohm τοτε εσύ το καρφώνεις στα 40 watt, όταν κοιμηθεί το MOD και το ξυπνήσεις με 2 κλικ τότε την ξαναδιαβάζει στα 0.60 Ohm και προτείνει 25 Watt, τότε εσύ του βάζεις 40 Watt (πάλι) γιατί έτσι γουστάρεις, όλα αυτά μέχρι να κοιμηθεί ξανά και πάμε πάλι από την αρχή. Για πόσο καιρό θέλεις να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία???

Όχι Μπιλ μάλλον δεν έχεις καταλάβει κάτι εδώ. Μόλις το Argus μου διαβάσει την αντίσταση (με όποια διαφορά πιθανόν υπάρξει από τα υπόλοιπα mods ), η τιμή αυτή παραμένει μέχρι να αλλάξω ατμοποιητή.
Δεν σημαίνει ότι η τιμή αυτή αλλάζει κάθε φορά που "κοιμάται" το Argus.
Και φυσικά όταν χρησιμοποιώ το rba mode της συσκευής τα watts δεν αλλάζουν από μόνα τους. Όπου ρυθμίσω αρχικά, εκεί θα παραμείνει και η ρύθμιση όσες φορές κι αν μπει το Argus σε sleep mode. ;)

Αν τώρα αρχίσω να βιδωνω ξανά και ξανά τον όποιο επισκευασιμο ατμοποιητή πάνω στο Argus πιθανότατα να υπάρξουν μικρές αλλαγές στις τιμές της ίδιας αντίστασης, δεν είναι το πρώτο mod που μου το κάνει αυτό φυσικά. Ειδικά με Νi σύρματα στο στήσιμο. Το rba mode όμως δεν προτείνει από μόνο του watts σε επισκευάσιμους ατμοποιητές.. ;)


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Προβλήματα με το Firmware και τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 14:27 »
Η 1.2 έχει λεπτό σύρμα μέσα με αποτέλεσμα το λαστιχακι να το αγκαλιάζει καλύτερα και να μην έχει διαροη, η 0,60 σαφώς πιο χοντρό σύρμα αφήνοντας μεγαλύτερο άνοιγμα και  διαροη. Κουκλί  ναι, να μην διαβάζει την αντισταση  από άλλους ατμοποιητες σωστά λάθος μεγάλο της  εταιρείας, προς  τι ο ανταπτορας τότε. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα με το Firmware και τις Pnp κεφαλές της Voopoo
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 14:35 »
Μπορεί και να κάνω λάθος, δεν έχω χρόνο να το ψάξω τώρα γιατί πρεπει να φύγω στη δουλειά. Έχω την εντύπωση όμως πως ο αντάπτορας δεν είναι της ίδιας της Voopoo..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159892 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515348 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303278 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530813 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801641 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet