vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, trabaman, Jorge, gstamatos, saltcity, vsotos, giorgos1999

Twitter

Flash E-Vapor (Clones)

Αποσυνδεδεμένος fkyriazid

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #675 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 10:50 »
Υπάρχουν σχόλια στο νήμα, από ότι κατάλαβα δεν επηρεάζουν
https://vaping.gr/index.php?topic=48470.480

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #676 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 11:36 »
@fkyriazid, ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος thebull

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #677 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 11:49 »
Έχω 3 YFTK, 2 SS & 1 μαύρο περίπου 2 χρόνια. Άψογοι όλοι ακόμα και ο μαυρος που φοβόμουν μην ξεβάψει.Τα orings στην βάση στην αρχή είναι λίγο "ζόρικα"

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #678 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 14:17 »
Αυτό που με χαλάει περισσότερο κι από το μέγεθος του γι αυτο και ρώτησα και για το τοπ καπ πιο πάνω ειναι το γέμισμα από κατω.Κι επειδή δε βλέπω καμιά προκοπή με τους ατμοποιητες που βγαίνουν τα τελευταία χρόνια το σκέφτομαι πλέον για αγορά.
Εριξα και 2-3 τζούρες στου υπαλλήλου στο ατμομάγαζο που πηγα για υγρό προχθες και μου φανηκε καλός.
Με έιχατε κάψει το κεφάλι τόσο καιρο με την απιστευτη αίσθηση τζουρας.

Αποσυνδεδεμένος thebull

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #679 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 14:39 »
Πιστεύω το τοπ Καπ για γέμισμα από πάνω του δίνει ακόμα μεγαλύτερο όγκο -υψος.
Προτιμώ αυτά τα τοπ Καπ από 2f
https://www.2fdeal.com/replacement-tank-chimney-510-drip-tip-for-fev-flash-e-vapor-v45s-style-rta-tank-35ml-black_p15827.html

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #680 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 14:48 »
Λεω να πάω σε μαύρο sxk γιατί δεν υπάρχουν μαύρα πινακια αέρα σε μαύρο χρώμα, το Chamber Reducer  κάνει δουλειά ή τσάμπα τα λεφτά;


- Υπάρχουν μαύρα πινάκια, έχω πάρει, αλλά δε τα λες τελείως μαύρα, σα μολυβί, πάντως δε μου ξεβάψανε. Θα τα βρεις σε SXK



https://www.2fdeal.com/sxk-replacement-bohrung-airflow-insert-air-screw-for-flash-e-vapor-v45-v45s-rta-11mm-503-x-386mm-1pc-black_p14531.html


- Επίσης πήρα και τους δυο πλαστικούς peek περιοριστές αέρα, δοκίμασα της καμπάνας και δεν κατάλαβα διαφορά ο αναίσθητος.
Βαρέθηκα να παίξω με τον περιοριστή του ντεκ. Πάντως είναι φθηνά για το γ@#ώτο να τους δοκιμάσεις Αυτό που θα έχει ενδιαφέρον είναι η νέα καμπάνα που περιορίζει ΠΑΡΑ πολύ το χώρο της καμπάνας.


Αυτό που με χαλάει περισσότερο κι από το μέγεθος του γι αυτο και ρώτησα και για το τοπ καπ πιο πάνω ειναι το γέμισμα από κατω.


Μη το σκέφτεσαι καθόλου το γέμισμα από κάτω, είναι τόσο γελοία εύκολο και ασφαλές, όχι σαν κάτι άλλους που κλείνεις υγρά, βρίσκεις σημάδια ξεκουμπώνεις κ.λπ., κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #681 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 15:59 »
Πιστεύω το τοπ Καπ για γέμισμα από πάνω του δίνει ακόμα μεγαλύτερο όγκο -υψος.
Προτιμώ αυτά τα τοπ Καπ από 2f
https://www.2fdeal.com/replacement-tank-chimney-510-drip-tip-for-fev-flash-e-vapor-v45s-style-rta-tank-35ml-black_p15827.html
Σχεδόν μια η άλλη με το μαμά κοστούμι είναι μη σου πω κ ελάχιστα πιο κοντός !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #682 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 16:00 »
Το μόνο after market αξεσουάρ του fev που έχω πάρει και πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του, είναι αυτό που κάνει το στήσιμο ακόμα πιο εύκολο ΚΑΙ μειώνει το χώρο ατμοποιησης: https://www.2fdeal.com/flash-e-vapor-fev-v45s-style-rta-build-deck-base-improved-black_p16799.html

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #683 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 17:18 »
Λεω να πάω σε μαύρο....το Chamber Reducer  κάνει δουλειά ή τσάμπα τα λεφτά;

Συνονόματε, στο πρώτο σου ερώτημα για ποιόν κλώνο, η γνώμη μου είναι 1 ulton, 2 YFTK, 3 Vazzling & 4 SXK. Σε Ulton θα βρεις & πολλούς διαφορετικούς συνδυασμούς (combo) που θα σου έρθει αρκετά φθηνότερα από το να πάρεις τον ατμοποιητή ΣΥΝ τα συγκεκριμένα αξεσουάρ ξεχωριστά. Το πρόβλημά μου με την  SXK δεν έχει να κάνει με την ποιότητα υλικών & επεξεργασίας τους. Κάθε άλλο. Αλλά κυρίως επειδή είτε παίρνει δικές της πρωτοβουλίες & πολλοί κλώνοι της είτε δεν είναι 1:1 ως προς τα γνήσια, είτε επειδή παρουσιάζουν λειτουργικές αστοχίες. ΕΝΩ σαν τιμή είναι ΠΑΝΤΑ ακριβότερη από τις άλλες κλωνοεταιρείες.

Μαύρο ή & σε οποιουδήποτε άλλου χρώματος βαφή δεν θα έπαιρνα ποτέ, Βάζω που βάζω στον οργανισμό μου αρκετές επιβλαβείς ουσίες, δεν είναι ανάγκη να προσθέσω ακόμα μία με την άγνωστη προέλευσης & σύστασης κλωνοβαφή.

Αντί για το chamber reducer, καλύτερα να σκεφτείς την νέας σχεδίασης καμπάνα που πριν καλά-καλά την παρουσιάσει ο γερμανός τον αντέγραψαν & οι κινέζοι.

Τέλος, κάτι που είχα αναφέρει & παλιότερα, χωρίς την εξαιρετική παρουσίαση του Mermicon όμως (του είχε ρίξει η Google το βίντεο  :hmmm: ) . Μιλάω για τον YDDZ V1, γνήσιο προϊόν, σε τιμή κελεπούρι, ένα update του FeV θα έλεγα, πιό εύκολο, πιό κοντό, με top fill, με έλεγχο υγρών, με εύκολο στήσιμο, με ίδια ατμιστική απόδοση & εμπειρία του FeV. Μειονέκτημά του τα λίγα αεροπινάκια 1.2mm, 1.6mm, 2.00 ΑΛΛΑ δίνει & ένα ανοιγμένο στο 0.1mm για να το ανοίξεις εσύ στην διάμετρο που το θες. Ταιριάζουν όμως & πινάκια του FeV που τα προτιμώ επειδή είναι μακρύτερα & χτυπάει ο αέρας την αντίσταση από πιό κοντά. BTW, αυτόν ατμίζω τώρα.  :love_hearts: (εννοείται τον ss & όχι αυτό το...συσαφομαυροπανηγυριώτικο :-[

 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2022, 17:51 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #684 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 17:49 »
Συμφωνώ με τον τρελονερίτη όσον αφορά τον ulton στη συσκευασία με το τοπ καπ στην τιμη που είναι ειναι η πιο συμφερουσα επιλογη.
Ο era o 1oς δε λέει τίποτα ρε παιδια;δεν ακουστηκε καθόλου αυτός και καπου τον πηρε το ματι μου σε πολυ καλή τιμή χθες.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #685 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 17:55 »
Για τον Era θυμάμαι πως είχαν ακουστεί παράπονα για απώλεια ρεύματος. Δεν τον είχα ποτέ για να το επιβεβαιώσω ή & να δω αν μπορούσε να διορθωθεί.

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #686 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 20:20 »
Συμφωνώ με τον τρελονερίτη όσον αφορά τον ulton στη συσκευασία με το τοπ καπ στην τιμη που είναι ειναι η πιο συμφερουσα επιλογη.
Ο era o 1oς δε λέει τίποτα ρε παιδια;δεν ακουστηκε καθόλου αυτός και καπου τον πηρε το ματι μου σε πολυ καλή τιμή χθες.


Είχα τον era τον 1ο και ειχα συνέχεια προβλήματα τροφοδοσίας. Πότε πλημμύρες, πότε καμμένα. Μετά από πολλές ευκαιρίες που του έδωσα, τον σούταρα.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 755
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #687 στις: Δεκεμβρίου 20, 2022, 14:58 »
Εμενα παντως μου αρεσε τοσο που πηρα και 2ο

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #688 στις: Δεκεμβρίου 24, 2022, 15:11 »
Καλησπέρα και καλά Χριστούγεννα.
Μου έσπασε το τζαμάκι του 4.5s+ καθώς τον έπλενα. Βέβαια στην τελευταία μου παραγγελία είχα βάλει κι ένα τζαμάκι να το έχω καβάτζα, όμως θα αργήσει. Ξέρετε μήπως κάποιο άλλου ατμο της αγοράς που να είναι συμβατό;

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #689 στις: Δεκεμβρίου 24, 2022, 17:52 »
Του γνήσιου από Vape experts !


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084120 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 74 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114638 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos