vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, nXtLs, swtos, grag, lounik, tibolaso

Twitter

Flash E-Vapor (Clones)

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #660 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 11:06 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Το έχω κάνει, είχε πολύ κόπο αλλά καλό αποτέλεσμα. Ζεστενόταν πολύ ο fev όμως.Τώρα που το σκέφτομαι δε το έχω δοκιμάσει στο άλλο deck που θεωρητικά θα είναι πιο εύκολο.Βρήκαμε δουλειά για το βράδυ ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2022, 13:49 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #661 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 17:06 »
Για ποιο νέο ντεκ μιλάτε αυτό που είχε βγει πρίν Κανά εξάμηνο σάν upgrade version deck

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #662 στις: Δεκεμβρίου 07, 2022, 18:05 »
Τα εχω δοκιμάσει όλα σχεδόν τα εξτραδάκια και πάντα επιστρέφω στην απόλαυση του αρχέγονου ολομέταλλου φεβ.......-----

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #663 στις: Δεκεμβρίου 15, 2022, 01:54 »
Η σύνηθες ερώτηση είναι πως καταλαβαίνουμε την διαφορά ενός γνήσιου με έναν κλώνο fev?
Εγώ θέλω να το τραβήξω ακόμα παραπέρα, στην αγορά μεταχειρισμένων κλώνων πως καταλαβαίνουμε ποιος είναι  ulton, yftk ή sxk?
Και το ρωτάω καθόσον κάποια στιγμή βρέθηκα με μισή ντουζίνα φεβοκλωνάρια από την μούρλια μου, οπότε διαπίστωσα σε κάποιους  διαφορές στην απόδοση και τους έκανα πέρα.
Ο YFTK που αγοράσα προ έτους καινούργιο είναι ο κορυφαίος μου ακόμα. Παίζουν διαφορές ή μήπως φθίνουν με τη χρήση - πάροδο του χρόνου?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #664 στις: Δεκεμβρίου 15, 2022, 12:59 »
...βρέθηκα με μισή ντουζίνα φεβοκλωνάρια από την μούρλια μου, οπότε διαπίστωσα σε κάποιους  διαφορές στην απόδοση...
Μπορείς να διευκρινήσεις τί εννοείς "απόδοση" & τί διαφορές διαπίστωσες;  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #665 στις: Δεκεμβρίου 15, 2022, 15:51 »
Γιώργο εννοώ διαφορά μόνο στη γεύση και συγκεκριμένα ένας εξ αρχής (σε γνωστά μου υγρά) ήταν πολύ άτονος, άλλος η απόδοση στη γεύση μειώνονταν π.χ. μετά από μισό τανκ. Σε όλους πάντα ίδιο στήσιμο κι αεροπινάκια.

Δοκίμασα να παίξω με το ύψος των wicks  για πιο πλούσια τροφοδοσία, δεν τα κατάφερα. Εν κατακλείδι κράτησα δυο κλώνους που με ικανοποιούν ακόμα (ένα ασημί κι έναν μαυρούκο).

Έχοντας διαβάσει εμπειρίες για τις κινέζικες αντιγραφές στο χώρο των 2τροχών όπου δεν υπάρχει ποιοτικός έλεγχος και μπορεί ένα ανταλλακτικό να δουλέψει καλά, άλλο μέτρια κι άλλο να είναι για πέταμα (βλ. καρμπυρατέρ), πιθανολογώ πως ίσως συμβαίνει το ίδιο με τα ατμοκλωνάρια.

Όμως έχοντας λίγους κλώνους (περίπου 10) διάφορα αντίγραφα, είμαι πολύ ικανοποιημένος κι αν διακρίνω μεταξύ τους διαφορές μάλλον το ίδιο θα συνέβαινε και με τους γνήσιους λόγω τεχνοτροπίας τους.


Τεσπα ρωτάω εδώ γιατί έχω διαβάσει από κάποιους να μη τους ικανοποιεί ο φεβ και ίσως (λέω) να τους έλαχε κακό αντίγραφο. Θεωρώντας πως από απλούς ατμιστές εδώ θα πάρω αντικειμενική απάντηση, γιατί αν  ρωτούσα σε παρεάκι του γνήσιου θα με αντιμετώπιζαν δεόντως.. :fight_fryingpan: [size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #666 στις: Δεκεμβρίου 15, 2022, 17:32 »
Μμμμμ. Στη θέση σου θα πειραματιζόμουν (σου βρήκα δουλειά!!!  :)) ) με το να ανταλλάξω τα κομμάτια τους μεταξύ τους, Ξεκινώντας από την βάση. Ντεκ με ντεκ, καμπάνα με καμπάνα, όλη την βάση με όλη την βάση, πινάκια με πινάκια. Ακόμα & τανκ με τανκ, ειδικά αν δεν είναι πλυμένα (ισχύει φυσικά & για όλα τα άλλα κομμάτια) το ίδιο σχολαστικά.
Κατά τα άλλα (& έχει αναφερθεί συχνά) οι κινέζοι ξεφεύγουν στις διαμέτρους των αεροπινακίων τους. 
Προσωπικά, τον FeV πέρα από Ulton κλαρινέτο (4,5μλ)  τον έχω & σε Vazzling κλαρίνο (7.00ml) & αυτό επειδή είχαν βγάλει μία δικής τους σχεδίασης λίμιτιδ εντίσο (διακόσε μονάδε τεμάχια  :laugh1: ) που μου άρεσε η κοψιά της περισσότερο από του γνήσιου. Δεν βρήκα όμως διαφορές μεταξύ τους στην τζούρα/χτύπημα. Και στους δύο φοράω 0.8 mm μονό πινάκι. Στον Ulton, γνήσιο (δεν είχαν βγει ακόμη κινέζικα) & στον Vazzling, YFTK πινάκι., Για γεύση ξέρεις, δε μιλάω.
O Vazzling είναι αυτούνος, εδωνά (σολδ άουτ):

https://www.2fdeal.com/vazzling-fev-v4-shield-23mm-style-mtl-rebuildable-atomizer-silver_p10740.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2022, 17:39 από treloneritis »

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #667 στις: Δεκεμβρίου 15, 2022, 18:43 »
Μήπως, λέω... μήπως και κατά τύχη, λέω... μήπως και τόνε βαρέθηκες μήπως και τον πουλάς? Μήπως λέω βρε παιδί μου :_love_heart: :_love_heart: :_love_heart: :hapy_jump: :tongue-eyes:
Τον vazzling fev λέω!!!

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #668 στις: Δεκεμβρίου 15, 2022, 23:22 »
και μου το ΄παν φίλοι γκαρδιακοί,
να τα προσέχω τούτα τα μυρωδάτα ντουμάνια,
κάπου θα με πειράξουν σίγουρα.. :idiot1:   :WhatHeMeans: :idiot2:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #669 στις: Δεκεμβρίου 16, 2022, 01:05 »
Μήπως, λέω... μήπως και κατά τύχη, λέω... μήπως και τόνε βαρέθηκες μήπως και τον πουλάς? Μήπως λέω βρε παιδί μου :_love_heart: :_love_heart: :_love_heart: :hapy_jump: :tongue-eyes:
Τον vazzling fev λέω!!!
:laugh1: :)) :lotpot: Οχι, Σταμάτη μου... :nope: :bye:

Αποσυνδεδεμένος georgeboy

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #670 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 00:23 »
τελικά αν fev κλώνο ποιον; sxk , ulton ή yftk;

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #671 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 08:29 »
Χωρίς να έχω sxk,yftk ο κλώνος της ulton που έχω δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος fkyriazid

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #672 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 09:39 »
Εγώ έχω 2 YFTK και είμαι ευχαριστημένος... Αν "επιτρέπεται" μία κατάταξη βάσει όσων έχουν γραφτεί εδώ, θα έλεγα η σειρά προτίμησης είναι Ulton, YFTK/Vazzling, SXK, χωρίς να σημαίνει ότι δε μπορεί να πετύχεις τέλειο SXK και ελλαττωματικό σε κάτι Ulton...


Αλλά για αυτό είναι εδώ η παρέα (πόσα ευχαριστώ χρωστάμε άραγε... :respect: ) για να λύνει όλα τα προβλήματα  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος georgeboy

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #673 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 10:05 »
Λεω να πάω σε μαύρο sxk γιατί δεν υπάρχουν μαύρα πινακια αέρα σε μαύρο χρώμα, το Chamber Reducer  κάνει δουλειά ή τσάμπα τα λεφτά;

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #674 στις: Δεκεμβρίου 17, 2022, 10:44 »
Αν έχω καταλάβει σωστά υπάρχουν και top cap για γέμισμα από πάνω. Επηρεάζουν την απόδοση/λειτουργία του άτμο με κάποιο τρόπο αυτά ή όλα κομπλέ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475186 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1519950 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap