vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 2 χρήστες
lounik, Jorge

Twitter

Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 04, 2020, 16:49 »
Μέχρι να γεμίσει!!!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μέχρι που να γεμίσει;Σε ποιό σημείο του pod;Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 04, 2020, 19:44 »
@maria08012 οπως το γεμιζεις το pod θα το καταλαβεις οτι καποια στιγμη σταματαει..! δεν ειναι και τοσο δυσκολο...  εγω γενικα βαζω οσο παρει...! σχεδον τερμα...

@tony1976 αερατο δεν το λες... η τζουρα ειναι ξεκαθαρα mtl και πιο καλη απο αυτη του justfog minifit... οπως και η γευση επισης.... μηπως επεσες σε ελατωματικο? πραγματικα εχω παρει 2 και εμενα μου φενεται σφιχτη η τζουρα του...! με τι συσκευη ατμιζες πριν?

επισης δοκιμασες να βαλεις υγρο high vg? 70/30 εγω βαζω στο συγκεκριμενο pod..... και πραγματικα απολαμβανω μια χαρα το ατμισμα...! για τα 10 ευρω που εδωσα το βρισκω τελειο....! και καλυτερο απο πολλα pod σε θεμα αποδοσης και γευσης...

πραγματικα σε οσα ατομα το εχω προτινει το συγκεκριμενο pod εχουν παθει πλακα.. δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να εχει παραπονα.. δοκιμασε καποιο αλλο υγρο μηπως αλλαξεις γνωμη...!

αλλα ετσι οπως τα λες μου φενεται οτι κατι παει λαθος με την συσκευη....



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2020, 20:03 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 04, 2020, 20:19 »
50-50 τα υγρά πάντα κάνω μόνο καπνικά. Είχα το vaporesso osmall το οποίο είχε πιο σφιχτή τζούρα και νομίζω καλύτερη γεύση αλλά το ξέχασα σε καφετέρια και θα το έπαιρνα πάλι αλλά διάβασα εδώ και πήρα αυτό, δεν ξέρω δεν νομίζω να είναι απλά πιστεύω ότι το επιστόμιο και το γέμισμα του είναι χάλια. Γεύση καλή έχει με το χτύπημα έχω λίγο θέμα αν και έβαλα 12 νικοτίνη αλλά όπως ξαναείπα 10 ευρώ έχει άρα δεν μπορείς να πεις πολλά. Αυτό που με ξενέρωνε με το osmall ήταν ότι ήθελε 45-50 λεπτά να φορτίσει που είναι πάρα πολύ για 350 μπαταρία και διάβασα για αυτό εδώ ότι θέλει 30 λεπτά και ήταν ένας σημαντικός λόγος που το πήρα, δεύτερη φορά που το φορτίζω σήμερα αυτή τη φορά στο λάπτοπ με το καλώδιο που είχε συνδεδεμένο στη θύρα type -c ακριβώς 54 λεπτά πάλι όπως και με το φορτιστή του κινητού. Καλό είναι να μην γράφονται πράγματα που δεν ισχύουν,γνώμη μου πάντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2020, 21:33 από tony1976 »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 05, 2020, 02:11 »
[member=22714]tony1976[/member] εχω και εγω το vaporesso osmall δεν θα ελεγα πως εχει καλυτερη γευση... επισης ακριβως το αναποδο συμβαινει σε εμενα... το osmall μου φενεται πιο αερατο...  :dontknow:

το γεμισμα οπως σου ειπα ειναι οντως καλυτερο στο vaporesso... αλλα και στο minican αν το γεμισεις σωστα και ενα μπουκαλακι με πιο λεπτη μυτη ειναι μια χαρα...!

απο 30-40 λεπτα κανει παντως σε εμενα να φορτιση με τον φορτιστη αυτο τον απλο του iPhone  5V/1A

παντως και 45-50 λεπτα να κανει ειναι απολυτα φυσιολογικο...! μιλαμε για μια μπαταρια μικρης χορητικοτητας 350Mah που φορτιζει με ενα απλο usb

το θεμα ειναι οτι ειχες βολευτει το επιστομιο απο το vaporesso osmall με αποτελέσμα τωρα να σου ειναι περιεργο το aspire minican...

οσο για την γευση τι υγρο ατμιζεις αυτη την στιγμη? μηπως σου φενεται ατονη η γευση επιδει εχεις συνηθησες το υγρο? συμβαινει πολλες φορες ακομα και σε εμενα....

κρατησε το καμια εβδομαδα και θα δεις οτι θα το βολευτεις μετα...! και εμενα στην αρχη καπως μου φενοταν περιεργο...! τωρα δεν το αλλαζω με τπτ...!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 05, 2020, 07:24 »
Αν το δικό σου pod φορτίζει σε 30 λεπτά τότε 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:
1. Το βάζεις για φόρτιση πολύ πριν εξαντληθεί η μπαταρία
2. Η μπαταρία σου είναι ελαττωματική
3. Το ρολόι σου χάνει!

Το Minican έχει μπαταρία 350mAh και φορτίζει με 500mΑ. Αυτά λέει ο κατασκευαστής.
Επομένως όταν αδειάσει η μπαταρία του για να γεμίσει χρειάζεται 350/500=0.7 ώρες δηλαδή 42 λεπτά.

Αυτός είναι θεωρητικός χρόνος καθώς
α) Το τέλος της φόρτισης στις μπαταρίες λιθίου γίνεται με πολύ χαμηλότερο ρεύμα του αρχικού.
β) Υπάρχουν απώλειες στο κύκλωμα φόρτισης
Για τους λόγους αυτούς υπολογίζουμε 20-30% απώλειες ώστε να βρούμε τον πραγματικό χρόνο φόρτισης μιας μπαταρίας
Με απώλειες λοιπόν 20% θέλουμε 50.4 λεπτά
και με απώλειες 30% θέλουμε 54.6 λεπτά

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 05, 2020, 09:35 »
Καλημέρα camber όπως τα λες ακριβώς είναι με το 30% απώλεια θέλει ακριβώς 54 λεπτα, μιλάμε πάντα από το σημείο που αναβοσβήνει και δεν σε αφήνει να πάρεις τζούρα μέχρι να σβήσει το λαμπάκι που φωτίζει όταν φορτίζει. Φίλε Akis εαν σου φαίνεται πιο σφιχτή η τζούρα του από το osmall δεν ξέρω αλήθεια τι να πω μου φαίνεται περίεργο η απόδοση στη γεύση είναι υποκειμενική, το υγρό πρώτη φορά το κάνω θα δοκιμάσω αύριο 1 άλλο που έχω. 'Εχει 2 μικρές τρυπούλες ατο πλάι και έβαλα σελοτέιπ πάνω τους και η τζούρα έσφιξε εντυπωσιακά χωρίς να επηρεάζει τη γεύση, δεν ξέρω βέβαια πόσο ασφαλές είναι ή αν ζορίζει την αντίσταση πιο πολύ. All in all για 10 ευρώ είναι μία πολύ τίμια επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 05, 2020, 18:14 »
[member=6669]camber[/member] πολυ σωστός... Το τσεκαρα σήμερα ξανα οταν άδειασε η μπαταρία το εβαλα για φόρτιση και εβαλα χρονόμετρο εκανε ακριβώς 50 λεπτα.. νομίζω ειναι οκ...  Πράγματι 30 λεπτά φόρτιση εκανε  οταν δεν ηταν η μπαταρία τελείως άδεια..


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 05, 2020, 20:15 »
απλά νομίζω ότι σηκώθηκε πολύ μεγάλο hype εδώ και δεν πιστεύω πως ανταποκρίνεται σε όλο αυτό που περιγράφηκε.
Πολύ μεγάλο hype σηκώνεται όταν ποστάρουν ένα υγρό 50 άτομα σε 20 διαφορετικά γκρουπ στο Facebook την ίδια μέρα που το πήραν πριν καν το φτιάξουν.

Δύο άτομα έγραψαν καλά λόγια εδώ, ο akis_avp που ίσως πορώθηκε λίγο παραπάνω από το φυσιολογικό αλλά το παλικάρι αγόρασε την συσκευή οπότε δεν έχουμε δικαίωμα να του πούμε κάτι και εγώ που ναι μεν δεν πλήρωσα το προϊόν που φωτογράφησα και έγραψα μια παρουσίαση αλλά έχω αγοράσει ήδη άλλα 2 για μένα και 4 για φίλους μου. Οπότε νομίζω έχω το δικαίωμα να γράψω και εγώ την γνώμη μου, όποια και αν είναι αυτή.

Για μένα είναι 100% καλύτερο από το Minifit γιατί
1. Έχει πολύ καλύτερη τζούρα
2. Έχει πολύ καλύτερο χτύπημα
3. Έχει πάρα πολύ καλύτερη γεύση
4. Οι αντιστάσεις κρατάνε για καιρό
5. Έχει 10ε η συσκευή και 6ε τα δύο ποντ.

Εσένα δεν σε βόλεψε το επιστόμιο και δεν τρελάθηκες με την γεύση αλλά εγώ είμαι ευχαριστημένος και με τα δύο, δεν είναι πολύ μεγάλο hype αν αρέσει κάτι σε 2 άτομα και εσένα δεν σου αρέσει. Αν το θέμα είχε 50 ποστ me handcheck φωτογραφίες με το ποντάκι, τότε και εγώ θα συμφωνούσα μαζί σου.

Η μόνη μλκια που έγραψα εδώ είναι ότι η μπαταρία φορτίζει σε 30-35 λεπτά ενώ ο camber έγραψε ότι αυτό δεν γίνεται. Είτε δεν είχε ξεφορτίσει πλήρως είτε τσέκαρα λάθος την ώρα αλλά εγώ όταν το έγραψα τόσο το μέτρησα. Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου αν κάνει 50 λεπτά, εσένα σε πειράζει οπότε είναι δικό μου λάθος που έγραψα κάτι που δεν ισχύει.

*Και ένα disclaimer πιο γενικό και προσωπικό. Τα προϊόντα που έχω παρουσιάσει εδώ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ δεν το πήρα με βασική προϋπόθεση την παρουσίαση του στο φόρουμ. Η σχέση μου με τις εταιρείες από την Κίνα είναι για άλλη δουλειά και για αυτό όταν κάτι δεν μου αρέσει το γράφω πολύ ανοιχτά και κοφτά χωρίς να με νοιάζει γιατί τα προϊόντα θα συνεχίσω να τα παίρνω όσα αρνητικά και να γράψω εδώ.

Κάνω τις παρουσιάσεις γιατί έχουν σταματήσει οι περισσότεροι και απλά προσπαθώ να βοηθήσω το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 05, 2020, 20:47 »
Φίλε μην το παίρνεις προσωπικά σε παρακαλώ δεν εννοούσα εσένα, εσύ απάντησες στις απορίες μου και εγώ το αγόρασα με δική μου βούληση, πήγαινε σε ένα φίλο που ενώ εξέφρασα τη γνώμη μου πετάχτηκε και είπε για τα λεφτά του έχει μόνο θετικά, όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε δηλαδή σαν να λέμε μην πούμε την γνώμη μας. Μόνο θετικά δεν έχει καμία συσκευή εμένα δεν με βόλεψε το επιστόμιο του και το γέμισμα του και επίσης την τζούρα του δεν τη θεωρώ σφιχτή mtl όπως το osmall που είχα και έχασα. Ένας λόγος που το πήρα είναι ότι ήθελε το osmall περίπου 45-50 λεπτά τα οποία θεωρώ πολλά για 350 και χάρηκα για τα 30 λεπτά που αναφέρατε όχι εσύ μόνο αλλά και 2 στο youtube και ο akis, δεν είπα ότι θα πεθάνω γιατί θέλει 54 λεπτά ακριβώς να φορτίσει απλά δεν θα το έπαιρνα γιατί μου άρεσε αρκετά το άλλο και είναι 3 ευρώ ακριβότερο. Τέλος το ανέφερα πολλές φορές ότι για 10 ευρώ είναι μία τίμια επιλογή απλά το hype εννοούσα τον akis γιατί ανέφερε γεύση σαν την 0,7 του ναυτίλου και πολλά άλλα  και τα ίδια έγραψε στο alterego που ήταν το πρώτο μαγαζί που το έφερε και επειδή δεν υπάρχουν πολλά reviews αρκέστηκα σε αυτά. Σε καμία των περίτώσεων δεν εννοούσα εσένα, ήσουν ευγενέστατος και απάντησες στις απορίες απλά διαφωνούμε λίγο για τη συσκευή thats all. Συγγνώμη εαν σε προσέβαλα δεν ήταν σκοπός μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2020, 20:56 από tony1976 »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 05, 2020, 21:51 »
Ρε παιδιά ας μην γίνει παρεξήγηση τωρα για τα 30 η 50 λεπτά... Προφανώς δεν δώσαμε και ολη τοσο σημασία στην μπαταρία και εγω αρχικα απο διάφορα reviews ειδα οτι ειπαν 30-40 λεπτα...  Και εγω αρχικά δεν έβαλα χρονόμετρο πανω κάτω τοσο κατάλαβα οτι κάνει μετα που το τσεκαρα περισσότερο και απο αυτα που ειπε ο camber διαπίστωσα οτι ειναι πολυ σωστά... εγω το πηρα απο alterego με το που το ειδα στο site γιατι πρώτη αυτη το έφεραν... Ενθουσιάστηκα παρα πολυ με το συγκεκριμένο pod και πραγματικά ηθελα να πω την γνώμη μου και οχι να κανω διαφήμιση... Απλα θα ελεγα πως ξετρελαθηκα με την συσκευή για τα 10 ευρω που εχει... Εχει καλη καλη απόδοση και γεύση... το πρότεινα σε φίλους και γνωστούς μου και έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι με το pod...   Επισης πράγματι εγω καταλαβαίνω την ίδια γεύση με αυτη του nautilus της 0.7 mesh ισως εχει να κανει και με τα e-liquids που ατμιζω...  Ειλικρινά τι να πω... Πριν ειχα διάφορα αλλα pods μα αυτο με κέρδισε περισσότερο... Ειναι καθαρά τι θα αρέσει στον καθε ατμιστη...

σιγουρα υπάρχουν πολλα ατομα που δεν τους αρέσει η αυτοματη τζουρα.. αλλος μπορεί να μην τον βολεύει το επιστόμιο γενικα ο καθε ενας ατμιστής εχει της δικες του ανάγκες...

ζητάω συγνώμη αν για κάποιο λογο κάποιος με παρεξήγησε εγω οτι ειπα ηταν ξεκάθαρα απο ενδιαφέρον γιατι το ατμιζω πολύ καιρο το συγκεκριμένο pod...  Οταν κατι ειναι τοσο φθηνό και ταυτόχρονα κάποιον κανει καλή δουλειά σίγουρα υπάρχει ενθουσιασμός.. εγω οκ ίσως πορωθηκα λιγο παραπάνω γενικα με ξετρελαίνουν τα pods εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα  το αγαπημένο μου πριν ηταν το uwell caliburn και παραμένει ακομα στης επιλογές μου... γιατι εχει ακομα καλύτερη γεύση αλλα αλλα εχω την εντύπωση οτι εχει λιγότερο χτύπημα σε σύγκριση με το minican ίσως να ειναι και ιδεα μου... Αλλα Αυτη την εντύπωση ειχα..

Οπως και να εχει μιλαμε για ενα pod των 10 ευρώ...  Ας μην γίνονται παρεξηγήσεις σιγουρα ολοι μας κανουμε λαθοι δεν νομίζω πως κανενας εβαλε χρονόμετρο να δει ποσο θα κανει να φόρτιση το pod

[member=22714]tony1976[/member] δεν υπάρχει κανενα θεμα καταλαβαίνω απόλυτα.. και οπως εγραψα καθε ατμιστης εχει μια άλλη άποψη για το συγκεκριμένο pod παντού συναντάμε διαφωνίες ολοι η άνθρωποι και ειναι απόλυτα φυσιολογικό δεν αρεσουν ολα σε ολους.. οταν το πρωτοείδα λεω 10 ευρώ καμία χαζομάρα θα ειναι... Ξεκάθαρα το πήρα για πλάκα να το δοκιμάσω και καπως καπως ετσι ενθουσιάστηκα...  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2020, 22:00 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 05, 2020, 23:16 »
Akis συμφωνώ απόλυτα δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε άλλο, εγώ απλά επισήμανα κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν όπως το επιστόμιο και το γέμισμα του. Η τζούρα του και η γεύση του είναι θέμα γούστου απλά δεν με ενδιαφέρει και πολύ εάν κάνει 10 ή 18 ευρώ εφόσον έρχεται με 1 ποντ το caliburn που ανέφερες κάνει 22 με 2 ποντ και είναι κορυφή σε γεύση αλλά αεράτη τζούρα χωρίς λόγο για μένα και χωρίς λόγο δεν βάλανε μία καλύτερη τάπα σιλικόνης  και ένα στενό κεντρικό συμμετρικό επιστόμιο πράγματα που δεν κοστίζουν εννοώ. Το ότι θέλει 54 λεπτά να φορτίσει 350 μπαταρία εγώ το θεωρώ γελοίο αλλά το Type c κοστίζει άρα το καταλαβαίνω επειδή έχει 10 ευρώ και δικαιολογείται. Είναι μια χαρά ποντακι και κανένας δεν κατηγορεί κανέναν είμαι σίγουρος ότι να βοηθήσεις ήθελες και να μοιραστείς τον ενθουσιασμό σου άρα δεν τρέχει τίποτα 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 05, 2020, 23:51 »
Σωστός και καλο ειναι να λέμε τι μας αρέσουν και τι όχι.. σύμφωνο όμως με το γέμισμα οτι θα επρεπε να ειχε κάποια τρύπα για να φεύγει ο αέρας γιατι τωρα δεν μπορείς να το γεμίσεις τερμα πάνω... Μονο με πολυ λεπτή μύτη που ειναι σαν βελόνα αλλα δεν ειναι λυση τωρα αυτό.. εγω πάντως το γεμίζω μεχρι που σταματάει λιγο πριν παει να σταξει απο το επιστόμιο..

Τωρα σχετικα με το caliburn όντως θα ήθελα πιο σφιχτή να ειναι η τζούρα γιατι σαν pod ειναι εξαιρετικό με απίθανη γεύση ολα γενικα τα pod της uwell εχουν πολύ καλές αντιστάσεις... Τωρα οσο αφορά την μπαταρία αν πχ το minican ειχε 1000mah μπαταρία και type C εκει θα φορτίζε εξαιρετικά γρηγορα... Γενικά μπορει να φενεται αρκετό κοντα μια ωρα να φόρτιση ενα pod με 350mah αλλά ο camber έδωσε την πιο σωστή απάντηση..!!  Εγω για να ειμαι ειλικρινής δεν με ένοιαζε ποση ωρα θα κανει νσ φόρτιση ξεκάθαρα απο τον ενθουσιασμο μου πέρασε η ωρα και ειπα 30-40 λεπτα περίπου μετα που μου είπες οτι θέλει 54 λεπτά οντως τόσο εκανε και εμενα... Με χρονόμετρο το ειδα ειδα για να το διαπιστώσω.. πραγματικα και παλι sorry για το λαθος που έκανα για το θεμα τηε μπαταρίας και εγω μην νομίζεις απο reviews που ειδα σε σελιδεσ του εξωτερικού αλλα και youtube 30λεπτα ελεγανπελεγαν και με μπέρδεψε.. 

Πάντως περα απο την μπαταρία ολα τα υπόλοιπα για την γεύση και το χτύπημα ειναι με βάση την εμπειρία μου που το ατμιζω 1.5 εβδομάδα τώρα καθημερινά...  Κανε μια δοκιμή και με ενα άλλο υγρο που είπες πάντως.. αν δεν σε καλύπτει και παλι τοτε παρε κατι άλλο...  θελει ψάξιμο αυτό ειναι οτι ταιριάξει στον καθένα καλύτερα.. εσυ απο οτι είδα είπες το έκλεισες το airflow με ταινία; Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που λες οτι είναι αερατη η τζούρα μηπως εγω επιδει το δουλευω με 60/40 και 70/30 που είναι πιο παχύρρευστα e-liquids μου δινει πιο σφιχτή τζουρα; Ειλικρινά δεν ξέρω...  Πάντως ειναι πιο σφιχτή απο αλλα pod που είχα... 


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 06, 2020, 00:05 »
Τώρα είναι μια χαρά η τζούρα του με τη μία τρύπα κλειστή, εκτός από το ότι δεν έχει τρυπουλα διαφυγής του αέρα είναι και κάπως φτηνιάρικη η σιλικόνη δηλαδή του osmall είναι πολύ καλύτερη και στεγανή και γεμίζει ευκολότερα. Έβαλα άλλο υγρό αλλά 50-50 όπως κάνω πάντα και πάλι αυτό που με ενοχλεί είναι ότι είναι κάπως υγρή η τζούρα σαν να πάει να σου φέρει υγρό στο στόμα όταν ρουφας και κάνεις το κυκλακι πριν την εκπνοή δεν ξέρω πως να το περιγράψω ακριβώς εγώ πάντως του βάζω λίγο χαρτάκι μέσα και βγαίνει γεμάτο υγρό στο επιστόμιο εννοώ. Γνώμη μου είναι ότι όταν βγάζεις ένα ποντακι με 1+αντίσταση μόνο και χωρίς ρυθμιζόμενο airflow απευθύνεσαι σε νέους ατμιστες ή αμιγώς mtl users άρα το να έχει αεράτη τζούρα το θεωρώ χαζό λίγο γιατί αυτό το αγοραστικό κοινό θέλει την αίσθηση του τσιγάρου. Θα περιμένω το νέο της vaporesso με type c, 900 μπαταρία, γέμισμα αλλά caliburn και ρυθμιζόμενο airflow και τέλος τα πειράματα, μια χαρά είμαι με zlide 0.8 1 τρύπα ανοιχτή με καλύπτει απόλυτα. 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 06, 2020, 02:26 »
την πρωτη φορα που γεμιζω το pod το τιναζω σαν θερμομετρο να φυγει αυτο το υγρο..! και μετα ολα οκ...! επισης τωρα που εκλεισες την μια τρυπα δεν νομιζω να ειναι καλη ιδεα... μπορει να χαλασει η αντισταση πιο ευκολα...! πραγματικα μου κανει εντυπωση ακομα που λες οτι ειναι αερατη η τζουρα... εχω παρει 3 pod minican και τα 3 ειναι ακριβως μια σφιχτη mtl τζουρα... εσυ μαλλον εχεις μαθει ενα click πιο σφιχτη ακομα... ισως γιαυτο και να σου φενεται περιεργο...!

επισης σχετικα με το νεο pod της vaporesso το XROS μου ειπε μια γνωστη μου που ειναι στον καναδα και δουλευει σε vape shop οτι τους εστειλε η vaporesso δειγματα απο το συγκεκριμενο για δοκιμη και εχουν παθει πλακα απο την αποδοση και την γευση...! καλυτερη απο το caliburn μου ειπε... θα το δουμε απο τον επομενο μηνα λογικα και στην Ελλαδα... αν και δεν ξερω αν θα το φερουν τα καταστηματα της alterego... η nobacco... γενικα αυτα τα 2 καταστηματα επιδει εχει σχεδον παντου βολευουν πολυ...! γενικα εγω θελω να πηγαινω στο καταστημα της επιλογης μου και το πιο κοντινο μου και να βρισκω αντιστάσεις..  αυτο που με ξενερωνει ειναι οτι καπια καταστηματα βγαζουν ενα pod και μετα απο καποιους μηνες δεν ξαναφερνουν ανταλακτικα pod αυτο ειναι τραγικο...... δηλαδη καθε φορα πρεπει να αγοραζω κατι νεο?  μονο mod λεει με εναν ατμοποιητη επισκευασιμο και πραγματικα σου λυνει τα χερια.....! μετα απο εργοστασιακoυς nautilus και zlide και η 2 πολυ καλη.. και το βασικο βρισκεις παντου ανταλακτικες αντιστασεις...!

εγω εχω παρει το kroma R και εχω πανω εναν nautilus GT και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...  απλα τωρα το καλοκαιρι δεν με βολευει να ειμαι σε φαση να καθαριζω τον ατμοποιητη...θελω κατι απλο και ελαφρύ οπως ενα pod για να το εχω παντου μαζι μου...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2020, 02:42 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 06, 2020, 08:00 »
Κάτοχος και εγώ από την παρασκευή.Θα συμφωνήσω με αυτά που είπαν οι προηγούμενοι.Πολύ ωραία smooth mtl τζούρα.Να συμφωνήσω με τον Zamploutos ότι το επιστόμιο πρέπει να μπαίνει πιο μέσα στο στόμα γιατί σε δυνατές τζούρες σου καίει τα χείλη.Για χτύπημα ακόμα δεν μπορώ να πώ κάτι γιατί το δοκίμασα με element tobacco 555 αλάτων και δεν κατάλαβα χτύπημα όπως ήταν αναμενόμενο.Θα το δοκιμάσω με tribeca 12mg και θα επανέλθω.Εν συντομία για 10€ ώς συμπληρωματική συσκευή για το καλοκαίρι (παραλίες,ποτά) είναι άψογο,και είναι τόσο μικρό σαν αναπτήρας.Πολύ καλή προσπάθεια.Αν οι αντιστάσεις κρατούν όσο του caliburn που για μένα είναι ο αδιαμφισβήτητος ηγέτης θα μπορούμε να πούμε ότι είναι λίρα 100 το μικρό της aspire.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110706 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159940 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515414 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530831 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801667 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet