vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

316 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Alexander20, ZoeM, Βασίλης1966, Tazz, Jorge, manoslykos, Doubt

Twitter

Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 02, 2020, 22:58 »
μολις δοκιμασα και εγω τον κωδικο το ιδιο μου βγαζει...  πολυ περιεργο.....  πρωτη φορα τσεκαρω κωδικο απλα με εβαλες σε σκεψη να δω και το δικο μου... και οντως δεν αναγνωριζει καν τον κωδικο....  :dontknow:

ειναι σιγουρο παντως οτι περνεις καμενο επιδει εκανες τζουρα με στεγνο βαμβακι... ειναι λογικο να συμβει απο ενα λαθος...! παρε αυριο ενα πακετο με 2 αντιστασεις στα 5.90 εχουν...! και προσεχε οπως ειπα οταν γεμισεις το pod αστο ενα 10λεπτο πριν ατμισεις..

σχετικα με το επιστομιο αρχικα ειναι περιεργο... μετα απο λιγες μερες ειναι πολυ βολικο...! γενικα αν κανεις απανωτες τζουρες μπορει να ζεσταθει αλλα γενικα κρυωνει σχετικα γρηγορα...! τωρα λογικα θα εισαι με την αντισταση που ειχε πανω...δεν ειναι λιγες η φορες που στο πακετο τυχενουν ελατωματικες αντιστασεις...! παρολαυτα το σιγουρο ειναι οτι φταιει οτι εκανες τζουρα απο λαθος...!

αυριο που θα πας στο μαγαζι θα σου λυσουν καθε απορία..!  

γενικα η συσκευη αυτη ειναι φοβερη...! εγω το εχω λατρεψει...! και πηρα και αλλες 2 γιατι μου αρεσε το blue και και το orange επισης εχε υποψη μου το υγρο cubano...! αν σου αρεσουν τα αρωματικα πουρα ειναι εξαιρετικο...! με αυτο το pod το συγκεκριμενο υγρο δινει ρεστα...!!

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 03, 2020, 09:06 »
Καλημέρα, τελικά το έκανα από το laptop και μου το έβγαλε οκ από το κινητό δεν γίνεται μάλλον. Ναι μάλλον αυτό φταίει μιλούσα στο τηλέφωνο και ξεχάστηκα και ρούγηξα, θα πάω σε λίγο να πάρω άλλες. Κοίτα το επιστόμιο είναι περίεργο αλλά θεωρώ ότι θα το συνηθισω πιστεύω κατά τα άλλα είναι πολύ καλό όντως σαν μέγεθος, παραγωγή ατμού και κόστος φυσικά. Θα επανέρθω μετά με νέα αντίσταση. Αν εννοείς το Vgod cubano διάβασα ότι είναι πιο πολύ βανιλια παρά πούρο ενώ εγώ ψάχνω το ανάποδο γιατί κάνω μόνο καπνικά δεν μπορώ καθόλου τα γλυκά και φρούτα υπό προυποθέσεις. Σε ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 03, 2020, 09:11 »
Και μια πρόσφατη παρουσίαση από τον MermiCon .....


Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 03, 2020, 17:03 »
Καλησπέρα!Το φορτίσατε το Minican πριν την πρώτη χρήση;

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 03, 2020, 20:45 »
καλησπερα μάρια, η συσκευη απο το εργοστασιο ειναι πληρως φορτισμενη... μολις αδιασει η μπαταρια τοτε θα το βαλεις για φορτιση...!

επισης προσοχη...! ο φορτιστης να ειναι μεχρι 1Α οχι πιο πανω...! στο λεω αυτο γιατι μπορει να το βαλεις για φορτιση καποια στιγμη σε καποιο powerbank... αν ειναι να το  κανεις φορτιση σε powerbank κοιτα να ειναι 1Α και οχι 2Α  

σε pc/laptop δεν εχεις θεμα... 

εγω το φορτιζω με τον απλο φορτιστη του iPhone παντως..! θελει περιπου 30-40 λεπτα για μια πληρης φορτιση...!!

καλοατμιστο...!!!!  8)


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 03, 2020, 21:13 »
Σόρρυ για την αργοπορία αλλά τώρα τσέκαρα ότι γράψατε τόσα! ;D

Εξαιρετική παρουσίαση, όπως πάντα. Το κάθε pod να το υπολογίζουμε για 7-10 γεμίσματα περίπου; Μιλάω για "νορμάλ" υγρό, όχι βρώμικο και το υπολογίζω με 2ml ανά γέμισμα.
Βγάζει πολλά παραπάνω γεμίσματα από 10 και άνετα κιόλας.

Το οτι δεν εχει κουμπι ειναι σοβαρο μειον για εμενα. Οτι εχω δοκιμασει χωρις κουμπι ...δεν.
Κριμα γιατι ωραιο φαινεται και η τιμη ειναι χωμα.
Θα μεινουμε με τα μινιφιτ.

Ωραια παρουσιαση :thumpup:
Ούτε εγώ είμαι οπαδός των συσκευών άνευ κουμπιού αλλά εδώ δεν με ενόχλησε καθόλου. Είναι λες και έχει καμία εξελιγμένη πλακέτα και καταλαβαίνει απευθείας τι και πως.

Έχω την εντύπωση ότι αυτό που φαίνεται περίεργο είναι το κάλυμμα του επιστομίου και όχι το ίδιο το επιστόμιο.
Αν κατάλαβα καλά, το ποντ δεν έχει κάποιο κάλυμμα στο επιστόμιο. Το οποίο αν και φαίνεται παράξενο, βολεύει μια χαρά. Απλά θέλει να το βάλεις λίγο πιο πολύ μέσα στο στόμα, όπως και αν ακούστηκε αυτό. :)) Αν έχεις μόνο την άκρη στα χείλη σε μεγάλη τζούρα θα σε «κάψει» λίγο ενώ αν είναι πιο μέσα δεν το καταλαβαίνεις ότι μπορεί να ζεσταθεί.

οπως ειπα η μπαταρια βγαζει μονο ενα pod δηλαδη 2ml...  ακομα και με chain vape... αν και βεβαια ειναι ενα pod δεν θα κατσεις να κανεις αυτα τα τρελα που κανω εγω...! 2 ml σε κανα 15λεπτο με ασταματητες τζουρες...  :laugh1:

πως γινεται να κραταει 2 γεμισματα? εμενα 1 γεμισμα με βγαζει... δεν ξερω αν παιζει ρολο που κανω chain vape καποιες στιγμες...
Σίγουρα μου βγάζει δύο γεμίσματα. Ίσως επειδή κάνω λίγες και μακρόσυρτες τζούρες αντί για πολλές απανωτές συνέχεια; Μπορεί να λέω και βλακείες δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 03, 2020, 21:19 »
επισης προσοχη...! ο φορτιστης να ειναι μεχρι 1Α οχι πιο πανω...! στο λεω αυτο γιατι μπορει να το βαλεις για φορτιση καποια στιγμη σε καποιο powerbank... αν ειναι να το  κανεις φορτιση σε powerbank κοιτα να ειναι 1Α και οχι 2Α  


Ένας φορτιστής παρέχει το ρεύμα που ζητάει μια συσκευή, δεν σπρώχνει ρεύμα. Η συσκευή είναι αυτή που καθορίζει πόσο ρεύμα θα τραβήξει. Μπορεί λοιπόν να χρησιμοποιηθεί φορτιστής 2Α ή και παραπάνω. Κακώς βέβαια ο κόσμος τα ονομάζει φορτιστές αφού είναι τροφοδοτικά 5V και τίποτα παραπάνω. Ο πραγματικός φορτιστής βρίσκεται μέσα στη συσκευή.

Αποσυνδεδεμένος SystemBooms69

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • FullMoon Vaping
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 03, 2020, 22:47 »
Μόνο από το Alter Ego είναι διαθέσιμο το podάκι;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 04, 2020, 00:32 »
Όχι, διατίθεται και σε άλλα καταστήματα.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 04, 2020, 03:00 »

Ένας φορτιστής παρέχει το ρεύμα που ζητάει μια συσκευή, δεν σπρώχνει ρεύμα. Η συσκευή είναι αυτή που καθορίζει πόσο ρεύμα θα τραβήξει. Μπορεί λοιπόν να χρησιμοποιηθεί φορτιστής 2Α ή και παραπάνω. Κακώς βέβαια ο κόσμος τα ονομάζει φορτιστές αφού είναι τροφοδοτικά 5V και τίποτα παραπάνω. Ο πραγματικός φορτιστής βρίσκεται μέσα στη συσκευή.
Στης οδηγίες χρήσης αναφέρει μέγιστη φόρτιση 5V 500mah πάντως και πίστευα οτι μεχρι 1A ειναι ασφαλές να το φορτίσουμε το συγκεκριμένο pod.. άρα μου λες οτι μπορω να το φορτίσω ακομα και στο powerbank μου που ειναι 2A ?  Δεν θα το ρισκαρα πάντως αλλα απο την άλλη και να χαλάσει σιγα... 10 ευρώ εχει... Πηρα και ενα δεύτερο να εχω εχω πάθει πλάκα με το συγκεκριμένο pod...!!!



Σίγουρα μου βγάζει δύο γεμίσματα. Ίσως επειδή κάνω λίγες και μακρόσυρτες τζούρες αντί για πολλές απανωτές συνέχεια; Μπορεί να λέω και βλακείες δεν ξέρω.
οχι δεν ειναι βλακείες τελικα πράγματι αν το δουλεύεις σε κατάσταση νορμαλ χωρις να κανεις απανωτες τζουρες πραγματι βγαζει 2 γεμίσματα... σημερα με καπως πιο νορμαλ που το ατμιζα με εβγαλε 1.5  οπως και να εχει πηρα και αλλο ενα σε λευκο χρώμα μου άρεσε πολυ..  και θα παρω σιγουρα και το μπλε...!!! πηρα επισης και 20 ανταλακτικα pod να περασω για μήνες... τωρα εχω βαλει 2 διαφορετικές γεύσης ενα γλυκο και ενα καπνικο στο αλλο για να αλλαζω λιγο και τωρα απο αυριο θα γεμίσω και ενα pod με μεντα ωστε εχω επιλογες.. πραγματικα το πηρα μεχρι και για δωρακι το συγκεκριμένο για μια γνωστή μου για να σταματήσει το κάπνισμα και ειναι τωρα 4 μερες χωρις τσιγαρο εχει εντυπωσιάστει τοσο πολυ με το ατμισμα σε τοσο μικρο χρονικό διάστημα που το τσιγαρο δεν θελει ουτε να το ξαναδεί... αυτο το pod σοβαρα μιλάω θα καταφέρει να κανει τρελές πωλήσεις... και οχι μονο για κάποιους που ξεκιναν τωρα αλλα και για τους πιο έμπειρους παίκτες του ατμισματος.. το οτι θα ατμιζα 70/30 υγρο odin 101 σε pod και θα περνω την ιδια γευση που περνώ στον επισκευάσιμο ειλικρινά δεν το περίμενα... δοκιμασα παρα πολλα υγρα και η γευση αλλα και η απόδοση του είναι εξαιρετική... κι πραγματικα παρόλο που δεν έχει κουμπί ειναι τοσο καλο που νομίζεις οτι όντως πατας καποιο κουμπι...δεν μπορω να το εξηγήσω αυτο το πραγμα... τα καλύτερα 10 ευρω που έχω δώσει για συσκευή ατμισματος... σύντομα που θα ερθει και το BP60 να δουμε τι θα γινει.... περιμένω επισης και το cloudflask...  η aspire το εχει παει σε αλλο level πλεον!!!  επίσης και τα pods της uwell καταφερνουν το ιδιο αποτελεσμα με αυτο του minican.. ποιος περίμενε οτι απο ενα pod θα εχει τοσο καλη γεύση και χτύπημα? πραγματικά ο ενθουσιασμός μου για το συγκεκριμένο pod δεν περιγράφεται με λόγια...!!! το αγάπησα απο την πρώτη στιγμή οσο για το επιστόμιο στην αρχη ειπα οχ μουφα θα ειναι... μεχρι που το συνήθισα δεν θέλω τωρα κανενα mod... με έσωσε απο καθαρισμους και ταλαιπωρία.... γι'αυτό και μονο αγαπώ τα pod... και ειδικά το minican που δεν εχει καθολου leaking το μονο leak είναι κάποιες φορες στο γεμισμα μπορει να σταξει απο το επιστόμιο υγρο αν το παρακάνεις γεκικα δεν υπάρχει λογος να το γεμιζει καποιος φουλ εγω παντα αφηνω λιγο κενο ωστε να ποτίζει και σωστα το βαμβάκι!!

edit: τελικά το πρώτο που πήρα σε μαύρο χρώμα η ήταν ελαττωματικό η ηταν ελαττωματικό απο την αρχη η το χαλασε η θύρα usb στο pc... το φορτισα σε ενα παλιό σχετικά pc που ειμαι σίγουρος οτι δίνουν λιγο παραπάνω ταση τα usb...  το 2ο που πηρα μεχρι τωρα δεν το φορτισα εκανα το 2γεμισμα και εχει μια χαρα σωστή απόδοση.. το αλλο εχανε απόδοση.. αλλα οπως και να εχει δεν υπάρχει θεμα.. δεν μπλέκω με εγγύηση κλπ μιλαμε για 10 ευρώ συσκευή αν και θα παω να παρω το μπλέ χρώμα δεν το βρήκα διαθέσιμο στο κατάστημα που πηγα.. εχουνε γίνει ανάρπαστα τα πορτοκαλι και μπλε... χαχα

το λευκό το μονο κακο ειναι οτι η βαφή του ειναι λιγο περιργη και μαζεύει σκονη αλλα και και λερώνεται ευκολα... το μονο καλο ειναι οτι δεν φενονται δαχτυλιες πανω σε αυυο το rubber οπως το μαυρο χρώμα.. ολόκληρη λεπτομέρια εντομεταξη κάθομαι και κοιτάω για 10 ευρώ συσκευή... πραγματικα δεν υπάρχω... χαχαχα

θα το φορτιζω για σιγουριά με τον απλο φορτιστή 1Α του iPhone βολεύει μια χαρα..  τωρα για το καλοκαίρι πραγματικά βρήκα την υγειά μου με αυτο το pod!!  δεν μπορω να ξεκολησω πραγματικα...

το πιο απιθανο ειναι οτι οτι με το υγρο stream train αυτο με την κρεμα φραουλα ειμαι στα 20ml και η αντίσταση του ειναι σαν καινούρια ακομα... πράγματικα θα ανοίξω το pod να βγαλω το βαμβακι να δω πως εχει γινει μετα απο πολλα ml...


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2020, 07:57 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 04, 2020, 06:09 »
Οπότε αν το φορτίζω σε pc δεν θα έχω θέμα,έτσι;Και κάτι τελευταίο!Επειδή δεν έχω καταλάβει,αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει!Μέχρι που μπορώ να το γεμίζω;Που ''φτάνουν'' τα 2ml του;

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 04, 2020, 07:42 »
Μέχρι να γεμίσει!!!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 04, 2020, 14:18 »
Μετά από 2 μέρες χρήσης να αναφέρω κάποια θεματάκια που έχει κατά την γνώμη μου. Το επιστόμιο είναι άβολο όπως και να το γυρίσεις το ποντάκι και από όποια μεριά και αν ατμίσεις αν και απόκριση που έχει είναι καλή πρέπει να το ρουφήξεις όλο κάπως για να πάρεις καλή τζούρα, η τρύπα ανπλήρωσης δεν έχει άλλη τρύπα για να φεύγει ο αέρας με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το γεμίσεις εως τέρμα πάνω και να κάνει μπουρμπουλήθρες μικρές και να βγαίνει υγρό εαν δεν προσέξεις και η τάπα σιλικόνης δεν είναι και η καλύτερη όπως επίσης και η τρύπα δεν είναι και η μεγαλύτερη, η γεύση του δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο και δυστυχώς αν και όταν το δοκίμασα στο μαγαζί είχε ωραίο χτύπημα τώρα με 12 νικοτίνη δεν το νιώθω(ίσως φταίει και το υγρό που έχω). Στα θετικά του το μέγεθος  και η τιμή του φυσικά και εμένα μου πήρε ακριβώς 54 λεπτά για πλήρη φόρτιση με το φορτιστή του κινητού μου 1A. Θα μπορούσε να έχει κανονικό επιστόμιο όπως το vaporesso osmall και καλύτερο τρόπο γεμίσματος και θα ήταν μία τίμια λύση για το καλοκαίρι.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 04, 2020, 16:03 »
Εγω ένα... εχω να πω.
Για τα λεφτα του, μονο θετικά έχει.
Τζουρα, χτύπημα, γευση ...

Ολα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε...

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 04, 2020, 16:14 »
Ο καθένας όπως το βλέπει βέβαια, για μένα η τζούρα του είναι ψιλοαεράτη για ποντάκι mtl και το επιστόμιο και το γέμισμα του όχι καλά kai 54 λεπτά να φορτίσει μία μπαταρία 350 είναι πάρα πολύ αλλά φυσικά για 10 ευρώ είναι αρκετά καλό, δεν θεωρώ ότι είναι για πέταμα απλά νομίζω ότι σηκώθηκε πολύ μεγάλο hype εδώ και δεν πιστεύω πως ανταποκρίνεται σε όλο αυτό που περιγράφηκε. Τεσπα, για 10 ευρώ την κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110575 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159795 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515307 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146456 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet