vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 9 χρήστες
jim356, dkostas, giorgosp, Tem, Milarepa, anetost, Jorge, camber, TasMan

Twitter

Πιθανή «κάποια» προστατευτική δράση της νικοτίνης έναντι του κορωνοϊού


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Να το ξεκαθαρίσουμε λίγο γιατί μάλλον δεν έγινε κατανοητό.
Όσες πιθανότητες έχει η νικοτίνη, άλλες τόσες έχουν και οι χιλιάδες χημικές ενώσεις που εισπνέει ο καπνιστής καθώς και συνδυασμοί όλων αυτών.
Αφήστε τους επιστήμονες να κάνουν τη δουλειά τους.
(και τον Τράμπ να κάνει τη δικιά του :eyesplash:)

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-gallia-polisi-nikotinis-prostateyei

Λογικό, ένα <<Πιθανή>> απλά στον τίτλο φτάνει 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
https://www.zougla.gr/ygeia/article/eliniki-meleti-katadikni-ton-pi8ano-prostateftiko-rolo-tis-nikotinis-gia-ton-covid-19

Αυτή είναι μία Ελληνική μελέτη από Έλληνες επιστήμονες και η οποία μάλιστα Δημοσιεύθηκε.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
"Το Άρθρο είναι υπό αξιολόγηση σε επιστημονικό περιοδικό."

Αν αποδειχτεί πως υπάρχει σχέση μας βλέπω να κυκλοφορούμε όλοι με πατς.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Χλωρίνη είπε ο άλλος, όχι Dettol... ;D


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...



Αναφορά στο θέμα της νικοτίνης και της πιθανής προστατευτικής δράσης κατά του κορωνοιού απο το 13:00 και μετά.Δεν καταλαβαίνω την αντίδραση του πάνω δεξιά στο πάνελ καλεσμένου,που κατηγορεί τον επιστήμονα που έκανε την αναφορά για την νικοτίνη σαν να είπε στον κόσμο "καπνίστε για να προστατευτείται απο τον ιο"...

Αποσυνδεδεμένος kmitkas

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα,

επειδή το πέρασα και δύσκολα......, δεν παίζει αυτό που λένε. Ήμουν με 8αρα νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Υπάρχει σε εξέλιξη έρευνα για το θέμα απο τον κ.Φαρσαλινό,ίσως και απο άλλους στο εξωτερικό αν θυμάμαι καλά.Οτι και να πούμε εμείς δεν έχει κανένα νόημα εκτός και αν είναι γιατρός με τις κατάλληλες γνώσεις και το έχει ηδη ψάξει.

Θα μπορούσε κάποιος να σκεφτεί οτι μπορεί να βοήθησε η παρουσία της νικοτίνης στον οργανισμό σου να ξεπεράσεις τον ιο έστω και δύσκολα,αλλά ολα αυτά είναι σαν υποθέσεις αδαών για το θέμα,όπως είμαι εγω τουλάχιστον.

Μακάρι πάντως να αποδειχτεί οτι βοηθάει στην αντιμετώπιση του ιου,γιατί όπως έχει ειπωθεί απο τον γιατρό,είναι μια φυσική ουσία με ελάχιστες παρενέργειες στον οργανισμό του ανθρώπου.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Καλησπέρα,

επειδή το πέρασα και δύσκολα......, δεν παίζει αυτό που λένε. Ήμουν με 8αρα νικοτίνη.
Να σου ευχηθώ καλή ανάρρωση μέσα από την καρδιά μου!!!
Φέτος παραλίγο να χάσω 3 άτομα δικά μου από τον ιό κ ειλικρινά τρόμαξα απίστευτα πολύ!
Να προσέχεις κ να είσαι πάντα καλά !!! 

Αποσυνδεδεμένος kmitkas

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Σε ευχαριστώ πολύ [member=1000]DARK ANGEL[/member] . Ταλαιπωρήθηκα 2 μήνες, υγιής 36 ετών είμαι χωρίς κάποιο άλλο υποκείμενο νόσημα όπου κόλλησα σε 5 λεπτά συνομιλία με άνθρωπο τον Οκτώβρη που μας πέρασε. Ευτυχώς δεν κόλλησα κανένα άλλο. Έχασα φίλο δυστυχώς.  

Παρακαλώ επειδή μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν να μην υπάρχει ή ότι μας βάζουν τσιπ ή οτιδήποτε άλλο από προσωπική εμπειρία σας εύχομαι να μην το περάσετε ή αν το περάσετε να μην γεύεστε το υγρό ή το τσιγάρο για κάποιες ημέρες και τίποτα άλλο.

Τέλος το εμβόλιο το έκανα και τις 2 δόσεις τώρα γιατί δεν θέλω να περάσω το ίδιο που πέρασα ούτε να κινδυνέψω και άλλη φορά.

Συγνώμη για το off topic.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Είμαι εκτός θέματος κ ζητάω ειλικρινά συγγνώμη για αυτό όμως να πώ θέλω κάτι σημαντικό.
Αν μου επιτρέπετε παιδιά, πάντα έλεγα ότι είμαι ενάντια στα φάρμακα κ γενικά στα εμβόλια!!!
Κ ναι, πάνω από 22+ χρόνια δεν έχω πάρει κανένα φάρμακo!!!

Το μόνο τελικά εμβόλιο που έκανα (Εκτός από εκείνα ξέρετε τα παιδικά ναι?) είναι αυτό για τον
ιο που παίρνει ζωές δυστυχώς. Έκανα την πρώτη δόση προχθές κ είμαι πολύ καλά.

(Θα πήγαινα για προπόνηση μα ένιωσα ότι ήθελα να κοιμηθώ κ αυτό έκανα. Καμία παρενέργεια
κ όλα μια χαρά. Σήμερα είμαι στο δεύτερο 24ωρο κ σας λέω ειλικρινά ότι νιώθω απίστευτα
καλά κ αυτή τη στιγμή που σας γράφω είμαι μετά από προπόνηση κάτω από δύσκολες συνθήκες)

Δεν φοβήθηκα καθόλου γιατί φίλοι μου γιατροί από το εξωτερικό με παρκάλεσαν να αφήσω
στην άκρη τα πιστεύω μου κ να το κάνω αν ήθελα να είμαι καλά αφού μπροστά στα μάτια μου είδα
ανθρώπους από τη μια στιγμή στην άλλη να χάνονται κ με ένα θάυμα να επανέρχονται στην ζωή.

Είναι προσωπική υπόθεση του καθενός τελικά.....Όμως πιστέυω ακράδαντα ότι εδώ δεν είχα
την πολυτέλεια της επιλογής αλλά ήταν ένα κ μόνο "Πρέπει" τουλάχιστον για εμένα.  :yes:

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι ΟΛΟΙ Κ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ
ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2021, 18:23 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Καλύτερα να κλειδώσει το παρόν θέμα, εκτός αν υπάρχουν ακράδαντες επιστημονικές αποδείξεις.


Υπάρχει σε εξέλιξη έρευνα για το θέμα απο τον κ.Φαρσαλινό,ίσως και απο άλλους στο εξωτερικό αν θυμάμαι καλά.Οτι και να πούμε εμείς δεν έχει κανένα νόημα εκτός και αν είναι γιατρός με τις κατάλληλες γνώσεις και το έχει ηδη ψάξει.

Θα μπορούσε κάποιος να σκεφτεί οτι μπορεί να βοήθησε η παρουσία της νικοτίνης στον οργανισμό σου να ξεπεράσεις τον ιο έστω και δύσκολα,αλλά ολα αυτά είναι σαν υποθέσεις αδαών για το θέμα,όπως είμαι εγω τουλάχιστον.

Μακάρι πάντως να αποδειχτεί οτι βοηθάει στην αντιμετώπιση του ιου,γιατί όπως έχει ειπωθεί απο τον γιατρό,είναι μια φυσική ουσία με ελάχιστες παρενέργειες στον οργανισμό του ανθρώπου.

Δυστυχώς, είχα δει ένα βράδυ σε κάποιο κανάλι τον εν λόγω γιατρό (Φ) να εκφράζεται κατά των εμβολίων (είχε εκφραστεί και κατά του lockdown). Όσο για αυτό που είπε κατά λέξη ο κύριος στο βίντεο "οι καπνιστές προστατεύονται" μάλλον για γέλια είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34813 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 36 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9376 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos