vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 8 χρήστες
bujinkan, maprix, camber, manoslykos, tibolaso, Alexander20, Buliwyf, gama

Twitter

Tested on HUMANS

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Tested on HUMANS
« στις: Σεπτεμβρίου 21, 2019, 21:54 »
Και μάλιστα, άσχημα φορολογημένων.

Θα είμαι σύντομος  ;D
Αφορμή για το θέμα στάθηκαν οι τελευταίες εξελίξεις, αλλά και τα απανωτά πμ μελών που φοβούνται [;] να εκθέσουν την άποψή τους.
Ο τίτλος θα μπορούσε να είναι διαφορετικός, αλλά…
Σκοπός η αφύπνιση των παλιών – κυρίως – μελών αλλά και όλων των ενεργών εδώ.
Αν συμφωνείτε με τα παρακάτω, διαδώστε τα κύρια μέρη. Αν όχι, το συζητάμε εδώ.
Με κατάλληλο ρετουσάρισμα, θα κοινοποιηθεί και στην gvc.
Μια φορά κι έναν καιρό, σε κάααποιο Σύμπαν, οι άνθρωποι εξαρτήθηκαν από την νικοτίνη.
Μοναδικός τρόπος πρόσληψης της ουσίας, η καύση καπνού.
Οι Ινδιάνοι, που είχαν την ιδέα, εξολοθρεύτηκαν για άσχετους λόγους.
Τη δεκαετία του 1960 ήταν must να καπνίζεις.
Αν ήσουν γιατρός, ήταν must να το διαφημίζεις κιόλας.
Τω καιρώ εκείνω δεν ήξεραν οι άνθρωποι τι εστί καύση.
Μπλα… πέρασαν χρόνια, 4 αιώνες και καλο-κακο-άσχημοι καιροί.
Κάποιοι άρχισαν να καταλαβαίνουν ότι κάτι δεν πάει καλά.
Το καρκινοσωληνάριο δεν σε έκανε άντρα με μούσια και 76,3 τερα-απείριονς τεστοστερόνη, ούτε η ρουφηξιά καμμένου μέσω πίπας σε έκανε την σούπερ-ντούπερ γοητευτική γυναικάρα.
Όμως…. Έτσι το έκανε ο μπαμπάς.
Κάτι Σκανδιναβοί βρήκαν κάτι – μπούκωσέ το στη μύτη – πατέντες, τις πρόλαβα μικρός, αλλά δεν διαδόθηκε η πατέντα πέραν της περιοχής τους.
Ύστερα, ήρθαν οι ροχάλες.
Διακόπηκαν, ούτε μήνα μετά την εγγραφή στο φόρουμ.
Ωραία χρόνια. Ανακαλύψαμε ότι οι σουβλατζήδες στην Ελλάδα είναι οι καλύτεροι του κόσμου [ξανάρθε η γεύση]
Ανακαλύψαμε το γενεαλογικό μας δένδρο και το πιπιλίσαμε κι αυτό.
Είχαμε βρει την κολυμβήθρα του Σιλωάμ, ναι.
Βέβαια, κάποιες υποψίες για το μέλλον τις είχαμε [εδώ]
Μας περνούσαν ιδέες από το μυαλό
Αλλά ζούσαμε καλύτερα.

Κι ύστερα ήρθαν οι Αμερικάνοι. Με τα υπο-ώμ, τα έλαια και τις κάναβες.
Το άτμισμα έπαψε να είναι το Άγιο Δισκοπότηρο.
Γίναμε του Σατανά [διάβασε σχόλιο νούμερο δύο]
Αρχίσαμε να ανησυχούμε για τα δόντια μας, τα πνευμόνια μας, τα όλα μας
[ναι, ρίξε μια ματιά στο φόρουμ και σκέψου πόσοι άλλοι φοβούνται να το μοιραστούν]

Τι θέλω να πω;
Το μπαστάρδεμα ήταν θέμα χρόνου. Η γνώση της ηλιθιότητας της ανθρώπινης φύσης το προεξοφλούσε.

Τι ζητάω/απαιτώ; Τώρα που φορολογούμαι τα μάλα; [ενώ πριν τα υγρά άτμισης ήταν πιο ακριβά και από το ραδιενεργό όσμιο στην απάτητη βραχονησίδα;]

1] να διαλευκανθεί το θέμα «πιστοποιημένα υγρά» [είχα μείνει no atomizer όταν ο ίδιος ο Φαρσαλινός γνωστοποιούσε, όταν έσκαγε το θέμα του διακετύλιου, ότι οι εταιρείες δεν ήξεραν τις πρώτες ύλες, απλά έκαναν παραγγελία τα αρώματα]
2] τα μπουμπούκια των ΗΠΑ που είχαν την ιδέα να βάλουν το έλαιο που προκάλεσε τόσους θανάτους, θα μπορούσαν να είναι αγνοί κατασκευαστές πιστοποιημένων; Έλεγχος από φορέα που ΘΑ δημιουργηθεί. Άμεσα.
3] συγκρότηση μονάδας έρευνας για τα υγρά άτμισης. Το Πανεπιστήμιο Πάτρας παράγει υγρά; Αν ναι, ας την αναλάβει. Μπορεί να είμαστε μικρή χώρα, αλλά στο άτμισμα πρωτοπορούμε. Κονδύλια υπάρχουν. Ένας στυλός bic κοστίζει 0,5, όχι 75.
4] σαφής νομοθετικός διαχωρισμός του «συσκευή παραγωγής ατμού» από το «υγρό άτμισης». Εκ των πραγμάτων.
5] ουδεμία φορολόγηση για τα παραπάνω. Μας φτάνει [και το χαιρόμαστε] που είμαστε πειραματόζωα.

Αρκεί το πείραμα να είναι αντικειμενικό και να έχει ταπεινά ελατήρια…
Είναι μια ασφάλεια κι αυτό.
Ας γίνει κάτι, μέρες Έκθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 01:34 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 09:40 »
συμφωνω με 1.000 και στα 5 απλα πρεπει να απαιτηθουν,ουτε καν να ζητηθουν.
το θεμα με τα υγρα εχει παραγινει ανεξελεγκτο,βλεπεις στα μαγαζια και στα ιντερνετομαγαζα 1.000.000 μπουκαλακια,εταιριες απο το πουθενα να βγαζουν υγρα με ωραια και λαχταριστα αυτοκολλητα αλλα το τι περιεχουν μεσα ΜΟΥΓΚΑ..εερεεεε Φαρσαλινος που σας χρειαζεται...
TPD βαζουν,φορους βαζουν αλλα προστασια στην υγεια του ανθρωπου δεν βαζουν απο υγρα που δεν ξερουμε τι περιεχουν.

να πιασεις κανα 3μπαταρο μοντ απο αυτα τα βαρια να τους τα χτυπας στην κεφαλα θελουν,με νευριασαν πρωι πρωι γμτ.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 12:01 »
Η συμφωνία μου με τις αιτιάσεις μας είναι δεδομένη.
Ούτε την γνώμη μου φοβάμαι να πω, ούτε και να υποστηρίξω την (όποια) κοινή απόφαση πάρουμε, με ό,τι μέσον αποφασιστεί.

Αυτό που με λυπεί και με αποκαρδιώνει είναι το γεγονός ότι οι λαμβάνοντες τις αποφάσεις παγκοσμίως, μας γράφουν και παγκοσμίως στα αχαμνά τους.
Όμως το ποστ από την Βικιπαίδεια που ανέβασε ο [member=21121]gangelo[/member] και ειδικότερα η τελευταία παράγραφος, που την παραθέτω εδώ μεταφρασμένη
εμένα μου δείχνει κατά που θα βαδίσουν αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 16:54 »
εγώ φίλοι μου διαφωνώ σε οποιονδήποτε έλεγχο η φορέα που θα ελέγχει τα υγρά η της συσκευές η.τ
για να το θέσω απλά προτιμώ το καθεστώς πριν το 2016 που εισάγαγε για το καλό μας φυσικά το η.τ. στον νόμο με τα καπνικά .

μα καλά θα μου πείτε δεν θέλεις να ελέγχονται τα υγρά που ατμίζεις για την υγεία σου πρόκειται . πάλι η απάντηση μου είναι όχι .

 γιατί απλά ενώ έχουνε δημιουργήσει το νομο στην πράξει δεν λειτούργησε ποτέ . το μόνο που κάνανε είναι .
- τους ατμοποιητες 2μελους
- να ψάχνουμε να βρούμε  νικοτίνες απο οπουδήποτε στον κόσμο και αμφιβόλου ποιότητας  , ενώ πριν της είχαμε εμπρός στα μάτια μας .
-να περάσει το μήνυμα σε όλο τον κόσμο οτι ο ατμός είναι καπνός αφού τον εντάξανε στα καπνικά άρα το ίδιο βλαβερός .
-να απαγορεύσου το ατμοισμα σε δημόσιους χώρους (εν μέρει συμφωνώ σε αυτό)
-να μας φορολογήσουν
- να μας απαγορεύσουν να ψωνίζουμε ατμοιστηκα προϊόντα απο έξω .
-να φέρουν το snv η χαρά του καταστηματάρχη αφού μαζί με το άρωμα σπρώχνει booster, βάσεις,
-να συνεχίζουνε κάποιοι από το πουθενά φτιάχνουν αρώματα και να τα πουλάνε φυσικά χωρίς να ξέρει κάνεις με τι φτιάχτηκαν .
άρα λοιπών ήρθαν όλα τα παραπάνω για το καλό μας αλλά δεν ήρθε το ζητούμενο που ήταν η ασφάλεια και ο έλεγχος το υγρών .

ξέρετε κάποτε τα καπνά δεν είχανε την μορφή την σημερινή δηλ το ωραίο πακέτο με τα 20 σιγαρέτα .
τα πουλούσανε η παραγωγή χύμα . ήρθανε κάποιοι και τους είπανε
πούλα τα καπνά σου όλα σε μένα θα απορροφήσω όλοι σου την παραγωγή και θα σε βοηθήσω να εξελιχθείς . θα σε επιδοτήσω και για παραγωγή του χρόνου . έτσι λοιπών σιγά σιγά  η παραγωγή εξαφανίστηκαν από την πώληση και στην θέση τους ήρθανε η καπνοβιομηχανίες η οποίες θωράκισαν την θέση τους με νομούς που έφτιαξαν λαδωμένη πολιτική .

σήμερα το η.τ νομίζω οτι περνάει την ίδια κατάσταση δηλ προσπαθούν να το περιορίσουν , να το φέρουν στα μέτρα τους . φυσικά με σύμμαχο τους πάντα πρόθυμους πολιτικούς  να το κάνουν ποιο φιξ .

αυτό που συνέβη στη Αμερική είναι μια ευκαιρία για αυτούς , να πω εδώ ότι 1 πακέτο τσιγάρα στην νέα Υόρκη κάνει 15 δολάρια  5 η καπνοβιομηχανία 5 το κράτος 5 κάπου αλλού δεν θυμάμαι που . το υγρό η.τ πωλείτε σε πολύ χαμηλότερη τιμή αποτέλεσμα ο κόσμος να στραφεί μαζικά σε αυτό . η καπνοβιομηχανίες πάθανε μεγάλες ζημιές  όπως και το κράτος από την μη είσπραξη φόρου .


-ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ-
 που ειναι η ημερες  που κρατούσα στο χέρι ένα τηλεσκοπικό μοντακι με έναν expromaizer 23 πόντους στειλιάρι και έβγαινα στον δρόμο κρατώντας το σαν την γκλίτσα του τσοπάνη .
τότε όλοι με κοιτούσανε σαν τους χάνους και όποιος με ρωτούσε προσπαθούσα να του εξηγήσω τον ατμό και να τον πίσω να αφήσει τον καπνό .
μήπως τελικά θα ήτανε καλύτερο να ήμασταν λίγοι και να είχαμε το κεφάλι μας ήσυχο  . τελικά κάθε χρόνο και χειρότερα  :'( :'(
 
     

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 17:10 »
Τί λες ρε φιλε; Το θέμα σου είναι να κάνεις εσύ το χόμπι σου άνετα, ή να βοηθηθεί να κόψει το τσιγάρο όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος;

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 17:24 »
λάθος κατάλαβες το αντίθετο λέω .
αν αναφέρεσαι στην τελευταία σειρά που γράφω (μήπως τελικά θα ήτανε καλύτερο να ήμασταν λίγοι και να είχαμε το κεφάλι μας ήσυχο) σαν ερώτημα το καταθέτω.
το ατμοισμα δεν είναι χόμπι εξαρτώμενος από νικοτίνη είμαι


διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 17:34 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 20:24 »
{...}
ξέρετε κάποτε τα καπνά δεν είχανε την μορφή την σημερινή δηλ το ωραίο πακέτο με τα 20 σιγαρέτα .
τα πουλούσανε η παραγωγή χύμα . ήρθανε κάποιοι και τους είπανε
πούλα τα καπνά σου όλα σε μένα θα απορροφήσω όλοι σου την παραγωγή και θα σε βοηθήσω να εξελιχθείς . θα σε επιδοτήσω και για παραγωγή του χρόνου . έτσι λοιπών σιγά σιγά  η παραγωγή εξαφανίστηκαν από την πώληση και στην θέση τους ήρθανε η καπνοβιομηχανίες η οποίες θωράκισαν την θέση τους με νομούς που έφτιαξαν λαδωμένη πολιτική .
{...}
Βγαίνουμε off topic, αλλά η αναφορά σου είναι του 19ου αιώνα!
Επί Τρικούπη το 1885, αποφασίστηκε το τέλος της χύμα αγοράς καπνού από τους καταναλωτές, η φορολόγηση του καταναλωτή καπνού αντί του παραγωγού και η συσκευασία των τσιγάρων. 
Αργότερα, το 1918, εμφανίστηκαν τα βιομηχανοποιημένα τσιγάρα σε κουτιά των 44 και 22 τσιγάρων.
Ε, δεν πιστεύω να νοσταλγεί κανείς το 1885...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 22:19 »
Ίσα-ίσα, τώρα μπαίνουμε στο θέμα.
Η κεντρική ιδέα του οποίου είναι:
Πληρώνουμε αδρά...
για υγρά που ποιος ξέρει τι περιέχουν.

Ή θα τα δίνουμε στους κατασκευαστές, αλλά να μας ενημερώσουν...

ή στο κράτος, να μας πει ένας με σακάκι [και γραβάτα ενδεχομένως] κάτι που φυσικά δεν θα έχει νόημα για να καταλάβουμε κάτι  ;D αλλά θα είναι σημάδι ότι κάποιος γνωρίζει ότι υπάρχουμε, ατμιστή μου.

ή τα νυφιάτικα θα πηγαίνουν σε έρευνες για τα υγρά


οπουδήποτε θα πιάσουν τόπο, έστω, αλλά...

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tested on HUMANS
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2019, 04:30 »
Κάποτε υπήρχε ενα νήμα και ζητούσαμε αναλύσεις κτλπ απο κάθε εταιρεία...εναν έλεγχο ρε αδερφέ, κάτι...ελέγχαμε και ψάχναμε να δούμε εργαστήρια και τρόπο παρασκευής, τωρα( συμφωνω απολυτα με τους προηγουμενους) ξεφύτρωσαν δεκάδες εταιρείες κατασκευαστες (ο θεος να τους κανει) ,με αγνωστες πρωτες υλες ,άγνωστο τρόπο κατασκευής .Και σου πλασάρουν ενα άρωμα -που παλιά το αγοράζαμε 6ε - μαζί με μπουκάλι 16Ε ....12Ε και παει λέγοντας.
Σημειωση: πεισματικά ορισμένες εταιρείες αρνούνταν την παρασκευη αρωματος (βλεπε τριμπεκα)...και τωρα παραγουν...μαλιστα επικαλούνταν παλιά ότι η κατασκευή των υγρών τους γίνεται σε διασταύρωση εθνικής οδού με θυσία μιας αγελάδας :laugh1: :laugh1:.
Η απαγόρευση εισαγωγής συσκευών δεν με απασχόλησε ποτέ(εχω πρόβατο για πάντα αιώνιο :)) :))) αλλά ούτε και τους ιδιους(κρατος επιχειρηματιες) πιστεύω .Χτυπησαν κατακέφαλα το καύσιμο,δηλαδή τα υγρά.

Ο όλος νόμος ωφέλησε τον ΣΕΗΗΤΕ (και δεν εννοώ τα μικρά καταστήματα όταν γράφω ΣΕΗΗΤΕ η όπως αλλιώς γράφετε), αρκετά τα τσιγαροπεριπτερα και ακομα λιγότερο το κράτος(μην τρελαθούμε κιόλας που ξαφνικά γίναμε ενσυνείδητοι φορολογικά πολίτες).Σαν να είχαν κάνει συμφωνία κράτος -σεηητε ενα πράγμα.... :hmmm:
Θα ήθελα τουλάχιστον από όλο αυτό(λιγο το περιμενα), καθε εταιρεία να παίρνει μια πιστοποίηση να περνά έναν έλεγχο στα υγρά τους ρε αδερφέ.
Δαιμονοποιησαμε(οχι εγω σιγουρα) την νικοτίνη ,και απελευθερωσαμε και αγιοποησαμε τα αρώματα...αγνά αρώματα,με ωραία λογότυπα ,περιγραφές βγαλμένες απο τον άρχοντα των δαχτυλιδιών και reviews απο αλλο πλανήτη λες και δεν είχαμε ξαναδοκιμασει συνδυασμό αρωμάτων πχ φράουλα-βανίλια.... :yes: :yes:.
Ευτυχώς δεν μπήκα στο τρυπακι και δεν άρχισα να δοκιμάζω οτι snv βρισκόταν και αυτό με βοήθησε το γεγονός οτι ρει στο αιμα μου τριμπεκα.Δεν ειμαι ουτε και γιαυτα τα υγρα που ατμιζω σιγουρος,ειναι βεβαιο οτι θα τα προτιμήσω απο υγρά άγνωστης προελεύσεως και με λιγότερους έλεγχους.
Περίπου τα ίδια τα είχα ξαναγράψει πριν απο 3-4 χρόνια αλλά τότε,αρκετοι συνατμιστες σχολίασαν αρνητικά το ποστ μου διοτι θυγονταν.Ισως ο γραπτος μου λόγος δεν είναι καλος. 
Απο εδω εμεις οι ιδιοι ,και απο αλλα φόρουμ οδηγηθήκαμε μόνοι μας.Μονοι μας μπήκαμε στο μάτι των επιχειρηματιων ,μόνοι μας τους ανοίξαμε τα μάτια στο κράτος και σε τελωνειακους,μόνοι μας προωθήσαμε την παρασκευή υγρων απο καθε ανεγκέφαλο που βάζει οτι του κατέβει στο κεφάλι μεσα στα υγρά...(βεβαια γευστικά ειναι πανδαισία αρωμάτων με μπανανα βουτηγμενη σε παγωτο βανιλιας μαδαγασκαρης με λεπτες νοτες καραμελας βουργουνδιας---που τα βρισκεται βρε μαγκες και ποσο καλος σας φιλος ειναι ωστε να κατσετε να τα γραψετε αυτα)
Εν ολιγοις για εμενα ο νομος εχει καποια καλα ,αρκει να εφαρμοστει ελεγχος σε ολα τα υγρα και περιοριστεί η αισχροκερδεια .Άλλωστε όταν μεγάλε, σε νοσοκομείο εβγαζες την μονταρα σου και τραβούσες τζουρα ,που εβγαινε ατμος τοσος οσο χρειαζεται και η μαντονα για να βγει στην σκηνη δεν προκαλουσες μονο την οργή των ανθρωπων γυρων σου ,έδινες και στίγμα σε κοράκια για να πιουν το αιμα σου  στο μέλλον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146441 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303194 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530714 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801545 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet