vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 25, 2019, 12:41 »
[member=22924]vikos[/member],νομίζω οτι έχεις απαντήσει μόνος σου στο θέμα που έθεσες απο το αρχικό ποστ σου:

"...αλλά παράλληλα μας βάζει σε ένα τριπακι υπερκαταναλωτισμου με 1000λιαδες γεύσεις και προϊόντα που μας μπλέκει άλλα και μας μπερδεύει χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος."

Τι ακριβώς ψάχνουμε τώρα; Κάποιος να βάλει μέτρο στην ελεύθερη αγορά και στην προώθηση προιόντων; Ο καθένας πατάει το γκάζι και το φρένο όπως νομίζει,χαλάει ή δεν χαλάει τα λεφτά του άσκοπα ή όπως τέλος πάντων θέλει,δεν υπάρχει κανένας Κ.Ο.Κ που καθορίζει πως θα κινηθούμε.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2019, 19:00 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 25, 2019, 13:53 »
Νόμος του marketing: Δεν είναι ΠΟΤΕ αρκετό. Για υπερβολικό, ούτε λόγος.

Το άτμισμα και τα περιφερειακά του, είναι ένα ακόμα καταναλωτικό προϊόν. Όπως είναι τα συσκευασμένα κρουασάν. Απευθύνεται φυσικά σε διαφορετικό κοινό. Το ότι η στροφή και η τάση προς αυτό έχει ως θετική "παρενέργεια" τη διακοπή του καπνίσματος, μόνο καλό μπορεί να είναι.

Τώρα, όσον αφορά τις αγορές μας. Υπάρχει και ο ατμιστής ο οποίος έχει κατασταλάξει στον εξοπλισμό του και που και που κάνει "διορθωτικές" κινήσεις, υπάρχει και ο ατμιστής ο οποίος θέλει να έχει τα πάντα για τον οποιονδήποτε λόγο. Η Purge δεν απευθύνεται στον πρώτο. Η aspire δεν απευθύνεται στον δεύτερο. Η ατμιστική αγορά, δεν είναι ένα flat και μονοκόμματο πράγμα. Έχει διαβαθμίσεις. Και η προσφορά θα ακολουθεί πάντα τη ζήτηση. Όσο υπάρχουν ατμιστές με διάθεση να χαλάσουν χρήμα, τόσο θα υπάρχουν και εταιρείες με διάθεση να τους απαλλάξουν από αυτό το χρήμα. Σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε ότι ο ένας έχει δίκιο και ο άλλος άδικο.

Έχει και τα κακά του αυτό. Πάμπολλες οι περιπτώσεις που ατμοποιητές ή μοντάκια ακόμα και χιλιάδων ευρώ βγήκαν μάπα αλλά όσοι τα πήραν τα έχουν Θεούς γιατί πολύ απλά πρέπει να υποστηρίξουν την κίνησή τους και να διατηρήσουν τη μεταπωλητική τους αξία. Όλοι έχουμε παραδείγματα από τέτοιο εξοπλισμό.

Το να μπλέξεις σε ένα τριπάκι τέτοιο, είναι καθαρά δική σου επιλογή. Κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν να κυκλοφοράει με εξοπλισμό από δύο χιλιάρικα. Αν τώρα αυτός το θέλει γιατί το έχει και ο Μήτσος και τι θα πούνε για μένα στην ατμοσυνάντηση που θα έχω τον πιο φτηνό εξοπλισμό και δεν θα με παίζουνε τα άλλα τα παιδάκια, είναι μια άλλη ιστορία πονεμένη.

Για να μην το κουράζω άλλο, οι επιλογές του καθενός καθώς και οι λόγοι που τον οδήγησαν σε αυτές, είναι δικές του και μόνο. 

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 25, 2019, 14:22 »
καλησπέρα σε ολους 

το παρακατω που θα διαβασετε είναι αληθινη ιστορια που μου ετυχε .

κατά το λανσάρισμα του taifun gt3 τοτε , πηγα σε κατάστημα για να τον αγορασω (γνησιο) .
εκεινη την ωρα στο κατάστημα μια κυρια αρκετα μοντερνα γυρω στα 40 , αγοραζει 3 taifun gt3 , καθως και 3 mod vicious ant (διαφορετικα σχεδια ) .
όπως καταλαβαίνετε ένα σοκ το επαθα .
στην συνεχεια και πηγαίνοντας στους steam tuners για τα nano tank που μολις ειχαν βγαλει για τον gt3 , πετυχαίνω την εν λογο κυρια και εκει , αγορασε 3 σετ για τους gt3 .
δεν αντεξα λοιπον και ρωτησα , 3 ατμοποιητες και 3 μοντ ? 
η απαντηση που πηρα ηταν …..

πριν τον ατμο εκανε 4 πακετα dunhill την ημερα ,από τα οποια τα μισα καιγονταν ασκοπα μιας και είναι γραφιστρια και δουλευει απειρες ωρες μπροστα στον Η/Υ .
παρολα αυτά αγοραζε 4 πακετα ημερεσιως .
η απαντηση λοιπον ηταν ότι το κοστος των τσιγαρων σε ετησια βαση ηταν πολύ μεγαλυτερο από το κοστος του εξοπλισμου που αγορασε (αγοραζε νεους εξοπλισμούς περιπου κάθε χρονο )

βγαλτε τα συμπερασματα σας    

Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 25, 2019, 14:42 »
Έχουμε στοιχεία για αυτή την κυρία; Ρωτάω για ένα φίλο μου 8)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 25, 2019, 14:56 »
Θυμάμαι που την είχαμε κάνει στην Κέρκυρα αυτή την κουβέντα με τον [member=17987]manajoma[/member]. Θεωρώ ότι αυτή η περίπτωση δεν έχει να κάνει με μάρκετιγκ όμως. Έχει να κάνει με απλά μαθηματικά.

Θέλω και εγώ να μάθω έξτρα στοιχεία γι αυτήν, φαίνεται να χρειάζεται ένα καλό, δίμετρο λογιστή, που κατεβαίνει σχετικά συχνά Αθήνα και του αρέσει το καλό φαϊ...  :laugh1:

Συνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 25, 2019, 16:47 »
Εγώ πάλι χαίρομαι που γίνεται χαμός από μοντάκια, ατμοποιητές κλπ και χαλάω όσα λεφτά μπορώ εκεί.

Ο μόνος λόγος που με κράτησε το άτμισμα είναι ότι το έκανα χόμπι αλλιώς ακόμα θα κάπνιζα.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 25, 2019, 16:51 »
Ναι αλλα εσυ εισαι ζαμπλουτος

Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 25, 2019, 17:42 »
Εγώ πάλι χαίρομαι που γίνεται χαμός από μοντάκια, ατμοποιητές κλπ και χαλάω όσα λεφτά μπορώ εκεί.

Ο μόνος λόγος που με κράτησε το άτμισμα είναι ότι το έκανα χόμπι αλλιώς ακόμα θα κάπνιζα.
Μία από τα ίδια.Από το 2011 έκανα 4 σοβαρές προσπάθειες να ατμίσω και δεν τα κατάφερα.Μόλις έκανα το άτμισμα χόμπι έκοψα τελείως το τσιγάρο εδώ και σχεδόν δύο χρόνια.Τώρα που αισθανομαι ασφαλής έχω περιορίσει και τις αγορές μου.

vikos

Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 25, 2019, 22:00 »
Συμφωνώ απόλυτα ότι όποιος θέλει και μπορεί καλά κάνει και αγοράζει, άλλωστε ζούμε σε μια ελεύθερη οικονομία.

Απλά πιστεύω ότι ένα προϊόν όσο πιο απλό είναι ( ανάβω ένα τσιγάρο το καπνίζω μέχρι να τελειώσει δίνοντας μου ευχαρίστηση)τόσο  μεγαλύτερη θα είναι και η επιτυχία του και η αποδοχή του  στο βάθος του χρόνου .

Η απλότητα είναι μέρος του κλασικού και το κλασικό είναι διαχρονικό.

Ίσως βέβαια το Η.Τ τσιγάρο να βρίσκεται ακόμη σε στάδιο εξέλιξης, να μην έχει ακόμη τερματίσει στην τελική του πορεία και να μην έχει βρει τον τελικό  του προορισμό και στόχο.

Τα άλατα νικοτίνης π.χ είναι κάτι vεο , το απλό γέμισμα από πάνω ( Ζenith-Zlide ) με πορτάκι κτλ κτλ

Ίσως αυτή εξέλιξη βοηθήσει όλο και περισσότερο κόσμο να αποδεχτεί το Η.Τ με μεγαλύτερη ευκολία και αυτό βέβαια είναι θετικό.

Ο χρόνος θα δείξει μαλλον....









 

  

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΣΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 26, 2019, 00:52 »
πιστεύω ότι ένα προϊόν όσο πιο απλό είναι ( ανάβω ένα τσιγάρο το καπνίζω μέχρι να τελειώσει δίνοντας μου ευχαρίστηση)τόσο μεγαλύτερη θα είναι και η επιτυχία του και η αποδοχή του στο βάθος του χρόνου . Η απλότητα είναι μέρος του κλασικού και το κλασικό είναι διαχρονικό.
Μα & το κάπνισμα δεν είναι μόνο "τσιγάρο". Που & μόνο τσιγάρο να ήταν δηλαδή, ο καπνιστής που θα μπει σε ένα ψιλικατζίδικο θα "τρελαθεί" με όλο αυτόν τον συρφετό διαφορετικών πακέτων, ποικιλιών, με φίλτρο ή χωρίς & τιμών.
Κάπνισμα είναι, πέρα από το τσιγάρο, η πίπα, το τσιμπούκι, ο αργιλές, το στριφτό, το πούρο, το cigarillo ο καπνός με γεύσεις, τα διάφορα χαρμάνια ποικιλιών.
Αυτό που θέλω να πω είναι πως αν θέλεις να σε τρώει, μπορείς να βρεις χίλια πράγματα για να εξακολουθήσεις να σε τρώει. :tongue_smilie:  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 131 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos