vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, lemon78, Joskoil, gfilip, mathimatikos1966

Twitter

Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 04, 2019, 20:44 »
[member=1000]DARK ANGEL[/member]
Η νικοτίνη αυξάνει την πίεση, είσαι σίγουρη ότι εσένα στην έριξε;γιατρός σου το είπε;
Επίσης νομίζω ότι έχει να κάνει και με το χτύπημα στο λαιμό άρα και ενδεχόμενο ερεθισμό.Και με τα τσιγάρα αυτό λέγαμε,ελαφριά,βαριά που είχε να κανει και με την περιεκτικότητα της νικοτίνης.
Βγαινουμε εκτος  :-[
Oμως ναι  η νικοτινη   αυτο που μου κανει ειναι το κατι αλλο! Κ το λεω αυτο γιατι εχω δυο φιλες που το παθαινουν ομως με πολυ πιο υψηλα mg νικοτινης!!
Εχω παντα χαμηλη πιεση αλλα ζω με αυτην ναι? Δλδ δεν με ενοχλει.  Στις αρχες, οταν ατμιζα συνεχομενα με 11 mg  λιγες μερες μετα αρχιζαν κ τα παρατραγουδα!!! Ενω οσο  καπνιζα ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα!!

Ισως  γιατι ετσι ειναι πιο καθαρη η νικοτινη? Δεν ξερω τι να πω αλλα σου λεω υπευθυνα οτι οποτε το παθαινα αυτο? Ετρεχα σε εναν καλο μας φιλο γιατρο ο οποιος απο την αρχη που αρχισα το ατμισμα ηταν μαζι μου κ προσπαθησε κ αυτος να παψει τον ναργιλε που εκανε ναι? Ολα αυτα στο εξωτερικο κ τα παιδια που ειναι απο παλια εδω στο φορουμ σιγουρα ξερουν τι λεω  :yes:

Δεν ειχα κανενα θεμα υγειας κ καναμε κ διαφορες εξετασεις κ ηταν κ ειναι ολα καλα!!! Ομως η γιατρεια μου ηταν οταν περνουσαν 5 μερες με 11αρα νικοτινη να πεφτω στην 6αρα μεχρι πια που αυτο με κουρασε δλδ να φοβαμαι να ατμισω κ ετσι εφτασα να κανω 2mg κ ειμαι απο τοτε χωρις κανενα θεμα με την πιεση!

Κ ξερω τι θα με ρωτησεις για αυτο θα σου απαντησω ναι?
Η μητερα μου ατμιζει με 6αρα κ δυο φορες που πηγα να ατμισω αρχισε να με ενοχλει κ να εχω τα ιδια!! Δλδ η πιεση παλι επεφτε αλλα οχι αποτομα ναι?
Ετσι ξερω εκατο τοις εκατο οτι αυτο μου το κανει  η νικοτινη πανω απο τα 5-6mg με συνεχομενο ατμισμα.
Ποτε με την 11αρα νικοτινη δεν ενιωσα αυτο που λες στον λαιμο παρα μονο με την pg κ με κατι υγρα που ηταν αθλια!!!
Ηταν Κινεζικης προελευσης ομως αυτο που μου εκανε η pg ηταν πολυ χειροτερο.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 17, 2019, 00:45 »
ξεκινησα με 7 νικοτινη,μετα πηγα στο 11 που εκει ειδα οτι πλησιαζει το χτυπημα των τσιγαρων που καπνιζα,αλλα επειδη ατμιζω πολυ,καπου στα 15ml ξανα εριξα στο 7 νικοτινη.
αλλα δεν ειναι μονο αυτος ο λογος,η πολυ νικοτινη στο ξεκινημα της μερας με ενοχλουσε στον λαιμο,πχ με τον πρωινο καφε που ειχα πολλες ωρες να ατμισω

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 17, 2019, 11:04 »
Ακριβως το ιδιο συνεβη και σε μενα, εριξα  την ενταση απο 6αρι σε 5αρι.

Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 24, 2019, 00:40 »
Καλησπέρα στη παρεα.
Ξεκίνησα με 18mg και τα τελευταία 2 χρονια ειναι σταθερά στο 12mg επισκευασιμο τσιγαρισιο.
Προσωπική άποψη πιστεύω πως το 12 ειναι η χρυσή τομη.το πρωί οι προτες 5,6 τζούρες πολυ καλο χτύπημα σε συνδυασμό με το καφεδάκι στις επομενες 5,6 καπου το χάνω στο χτύπημα το τανκ ζεσταθικε,εχει δοθεί η εντολή αμπάρια γεματο νικοτίνη για κανα 20αλεπτο αλλα εγω συνεχίζω,δεν περνω χτύπημα,μονο γεύση .
Απο το απόγευμα και μετα που εχω ατμισει ιδι 5 ml παντα με ικανοποιεί η καθε τζουρα.
Αυτη η κλωτσιά της νικοτίνης οταν εχεις φαει,οταν πινεισ ποτό,μετα την σεχουαλικη πραξη,το πρωΐ με τον καφε,οταν εισαι νευρικός/ανχομενος κλπ....παρε τον καλύτερο σου οργασμό πολλαπλασιασε τον επι 100 ...ε και παλι δεν συγκρίνετε. 8)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 04, 2019, 18:35 »
Ξέρω ότι δεν θα με πιστέψετε, ούτε κι εγώ θα το πίστευα, αλλά ένας φίλος με τον οποίο μιλούσα σήμερα, και ο οποίος είναι στο πνευμονικό άτμισμα κάπου ενάμισι χρόνο τώρα, και ο οποίος άτμιζε κάπου ανάμεσα στα 40 και 50W και στα 6mg νικοτίνη όλο αυτό το διάστημα, έφτασε το τελευταίο δίμηνο ανεβάζοντας σταδιακά τη νικοτίνη, να ατμίζει στα 18mg νικοτίνη, και στα ίδια βατ, δηλαδή από 40 έως 50!!!  :o  :Whaaat:

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 04, 2019, 18:39 »
Στα ίδια ml?

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 04, 2019, 20:50 »
Όχι, έπεσε λίγο στα ημερήσια ml, από ότι μου είπε. Αλλά το θέμα δεν είναι εκεί. Πραγματικά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι αντέχει κάποιος να ατμίζει υγρό με νικοτίνη στα 18mg στα 40 και 50W!  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 04, 2019, 21:04 »
Κάποτε έκανα 12άρα σε αεράτους, την έχω ρίξει βέβαια πάρα πολύ, στον άσο.
Ναι, η 18άρα μου φαίνεται πλέον εξωπραγματική..

Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 04, 2019, 21:21 »
Για πόσα ml συνολικά μιλάμε;

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 04, 2019, 22:52 »
Τα τελευταια 2 χρονια εκανα 6mg 
στα 18 watt , 5 σπειρες 40σρι κανθαλ, υγρα 70 VG.
Ατμιζα μετα μανιας και καταναλωνα 12 μλ ημερησιως. Δεν μου αρεσε και θεωρουσα υπερβολικη την καταναλωση. Και κατα την γνωμη μου ηταν. Η μοδα βεβαια, επιτασει 40,50,60 watt. 
Τον τελευταιο 3 μηνο εχω επιστρεψει στο παραδοσιακο mtl. 12-13 watt , 1 Ω , 32 αρι συρμα, 12αρα νικ, 5 μλ/ημερα
, υγρα 50-50.
Εχω καταληξει οτι μου ελειπε το χτυπημα που θεωρω οτι ειναι και το σημαντικοτερο για να μην καπνιζεις αλλα και για εχεις μια "νορμαλ" καταναλωση.


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 04, 2019, 23:11 »
Αν εξαιρέσω μια αρχική περίοδο που ήμουν στα 12mg,εχω πέσει στα 3mg σε dl και στα 8mg σε mtl αλλά όλα τα υγρά τα φτιάχνω με 80pg. Εκανα και μια δοκιμή με 1.5 αλλά δεν το κατάφερα. Όποτε το χτύπημα το εχω σε όλες τις περιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 07, 2019, 05:27 »
 Πριν ενα μεγαλο διαστημα οταν ατμιζα εκανα και κανενα τσιγαρο μεσα στη μερα, ο λαιμος μου με το ζορι σηκωνε 8mg στο ητ, οταν ανεβαζα πιο πανω με ετσουζε σαν να καταπινω καρφια, απο οταν αρχιζα να κοβω εντελως το καπνισμα, περασε μολης ενας μηνας και πλεον συνιδιτοποιησα οτι ο λαιμος μου σηκωνε πολυ περισοτερη νικοτινη απο υγρα αναπληρωσης χωρις καμια ενοχληση στο λαιμο αλλα ικανοποιητικο χτυπημα πανω απο 10mg που σημαινει οτι ευχαριστιεμαι πλεον πολυ περισοτερο το ατμισμα, σημερα εχω φτασει να μπορω να κανω ανετα και 15+mg χωρις γδαρσιμο στο λαιμο ουτε τη παραμικρη ενοχληση, αν και αποφευγω να περναω τα 10mg για λογους οικονομιας πιο πολυ, αυτο που μπορει να οφειλεται?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 07, 2019, 09:20 »
Μάλλον συνήθισες με τον καιρό.

Δεν είναι πάντως ανάγκη να αυξάνεις τα mg. Όλοι προσπαθούμε να τα μειώνουμε.

Προσπάθησε να βρεις σε ποια mg καλύπτεσαι, ώστε να μην αισθάνεσαι την ανάγκη για το τσιγάρο.  :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 07, 2019, 14:45 »
 Η αληθεια ειναι πως και με τα 8 mg που εκανα μια χαρα απείχα απ το τσιγαρο, πλεον ουτε να το δω ξανα. Θα μου πεις τωρα τοτε γιατι απ τα 8 πηγα στα 12, ε θελω γερο hit στο λαιμο, οχι το hit της pg αλλα αυτο το ιδιαιτερο της νικοτινης 😁  Νομιζω τα 12 ειναι το sweet spot μου για την ωρα αλλα θα ήθελα να το ριξω καποια στιγμη.

 Για μενα ας πουμε ο λογος να ατμιζω ειναι το throat hit της νικοτινης, οταν φτασω να νιωθω πως θα πεσω σε μηδενική δε θα μπω καν στη διαδικασια να συνεχισω το ατμισμα αλλα θα το κοψω και αυτο. Για την ωρα ομως μ αρεσει.

Αποσυνδεδεμένος badbill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι νικοτινη χρειαζεστε - Η σημασια του χτυπηματος
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2019, 17:02 »
εμενα με καλυπτει η 6αρα νικοτινη σε μτλ ατμο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135791 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos