vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, tibolaso, Alexander20, grag, zamploutos, Tazz

Twitter

Steam Train

Steam Train
« στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 23:20 »
H steam train ουσιαστικά είναι μία νέα σειρά απο την εταιρεία που βγάζει τα Fat και Cloud ninja με έδρα την Κύπρο. Η σειρά αποτελείτε απο συνολικά πέντε γεύσεις. Η συσκευασία είναι 120ml με 24ml αρώματος και πωλείται μάλιστα και σε καλή (ο θεός να την κάνει) τιμή  καθώς στοιχίζει 14 ευρώ. Αν σκεφτούμε οτι τα αδελφάκια Ninja έχουν 12 Ευρώ/60ml τότε εδώ μιλάμε κλέβουμε εκκλησία.  

Ξεκινάω το θέμα με υγρό το οποίο κέρδισε το πρώτο βραβείο στην έκθεση στην κατηγορία dessert. Ο λόγος για το Timekeeper.  

Τραγανό γύρω-γύρω, πασπαλισμένο με κρυστάλλους ζάχαρης, και μια γεύση γλυκιάς βανίλιας, μας λέει ο κατασκευαστής.

Το δοκίμασα και σε MTL και DL atomizers . Στον πνευμονικό καταλαβαίνω ένα φουλ έντονα βουτυρένιο μπισκότο με μία ωραία γλυκιά επίγευση ζάχαρης και πολύ λίγο βανίλια.  

Στον σφιχτό το υγρό το διαβάζω διαφορετικά , ως μπισκότο με κρέμα βανίλιας και στην επίγευση ζάχαρη και πολύ ελαφριά κανέλα.

Οπως και να έχει το γενικό σύνολο είναι υπέροχο, δεν κουράζει καθόλου, άνετα για ADV .Για όσους σαν και εμένα αγαπάνε αυτά τα προφίλ μιλάμε για στανταράκι καθως η ποιότητα-ποσοτητα -τιμή το κάνουν ακόμα πιο δελεαστικό.

Να μην ξεχάσω οτι το είχα για ωρίμανση απο την κυριακή αλλά και ενδιάμεσα που έριχνα στον dripper δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 23:25 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος EvilEyes

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Train
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 11:40 »
Το πήρα και εγώ χθες το συγκεκριμένο υγρό μετά την ανάγνωση του θέματος και όντως είναι απίστευτο. Στον drop dead νομίζω ότι τρώω πραγματικό μπισκότο βουτύρου και η επίγευση που δίνει κρατάει για αρκετή ώρα.
Να πω ότι το ατμισα αμέσως μόλις το πήρα οπότε φαντάζομαι όταν ωριμάσει κάπως θα είναι ακόμα καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Steam Train
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 12:29 »
Και γω πηρα χθες τη φραουλα, Signalman, σιγα μην την αφηνα. Τωρα ωριμαζει.
Απ το μπουκαλι η μυρουδιά μουαρεσε πολυ

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steam Train
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 12:37 »
Και το καρπουζάκι :yes:

Αποσυνδεδεμένος papaki89

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Train
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 12:41 »
Καλημέρα σας!Απο κατάλοιπα πως τα πάει το μπισκότο??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steam Train
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 13:00 »
τα έχει τα καταλοιπάκια του και μπόλικα :yes:
Γενικά όλα τα μπισκοτοειδή έχουν πολλά...

Αποσυνδεδεμένος papaki89

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Train
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2018, 15:28 »
Οπως αναμενοταν δλδ 😭😅
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Steam Train
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 23, 2018, 05:26 »
Πηρα 2 απο την σειρα, signalman και timekeeper. Τα αφησα να ωριμασουν καλα κι εχω κανει μισο μπουκαλι απο το καθενα μεχρι τωρα στα 50w χρησιμοποιωντας μονη αντισταση fused clapton Ν80.

Παμε πρωτα για το Signalman (φραουλα). Μολις εκανα την 1η τζουρα επαθα πλακα.. Μου εβγαλε ενα ωραιο και εντονο σιροπι φραουλας που δινει και στην μυρωδια το υγρο. Θυμηθηκα το σιροπι που ειχαν μεσα οι τσιχλες bubbaloo για οποιον ξερει και θυμαται. Μετα απο 5-6 τζουρες και μεχρι να αδειασει το τανκ με κουρασε υπερβολικα ομως. Κρεμα δεν καταλαβα, αλλα εφοσον λεει πως εχει ο κατασκευαστης μαλλον θα υπαρχει μονο σαν υποβαθρο καπου στο βαθος για να "στρωνει" την υπολοιπη γευση, ισως και να βγαινει σε διαφορετικα βατ(?). Αρκετα εντονο υγρο για για τα γουστα μου, κρυβει και η φραουλα την κρεμα που περιμενα και ηθελα πολυ να δω. Κριμα γιατι ειναι απο τις καλυτερες φραουλες που εχω κανει. Ισως το αραιωσω, ισως απλα ανεβασω την νικοτινη και το παω σε MTL να μην ειναι τοσο εντονο. Χωρις αραιωση παντως για το στησιμο μου, δεν.

Το Timekeeper (μπισκοτο) τωρα. Να πω πριν αρχισω πως δεν με τρελαινουν τα μπισκοτα και αν μου δωσουν με τον καφε π.χ. δεν τα ακουμπαω. Αν υπαρχουν στο σπιτι, πρεπει να πεθαινω της πεινας για να τα φαω. Δεν περιμενα λοιπον να μου αρεσει ιδιαιτερα το συγκεκριμενο υγρο. Εκανα λαθος. Απλο και υπεροχο νομιζω ειναι οι σωστες λεξεις το περιγραψω. Στην εισπνοη βγαζει περισσοτερο την γευση ενος φρεσκοανοιγμενου πακετου πτι-μπερ, ενω στην εκπνοη νιωθω πως εχω στο στομα ενα μαλακο μπισκοτο κανελας με λιγους κοκκους ζαχαρης απο πανω. Κανελα νομιζω δεν λεει να εχει ο κατασκευαστης, ισως ειναι προσθηκη της φαντασιας μου απο τα μπισκοτα που μου θυμιζει. Για adv που ειπε ο armadoran δεν θα μπορουσα να το εχω στα βατ που ειμαι τουλαχιστον, σιγουρα παντως δεν κουραζει. Δεν ειναι ατονο υγρο, ουτε ενοχλητικα εντονο οπως το αδερφακι του, ειναι οσο μου αρεσει. Πολυπλοκο επισης δεν θα το ελεγα, αλλα δεν ειναι εντελως μονοδιαστατο. Ειναι απλο. Εχει ενα λαχταριστο μπισκοτο σαν βαση και οι διαφορές που σου δινει στην γευση ειναι αρκετες για να καταλαβαινεις το παιχνιδι αναμεσα σε διαφορετικους τυπους μπισκοτων. Το εχω σαν ενα υγρο που θελω να πιανω για να κανω ενα ευχαριστο διαλλειμα απο ολα τα αλλα μεσα στην μερα. Θυμηθηκα που ειχα ακουσει την εκπομπη του Σαρακενιδη (VnV - vape alchemists) και τα σχολια του γι'αυτο το υγρο που κερδισε το βραβειο στην εκθεση. Σε γενικες γραμμες ειπε πως ειναι ενα απλο υγρο που δεν αξιζε αλλα πιεσε για να παρει βραβειο. Οκ, δεν ειμαι advanced mixer να ξερω, ουτε εχω δοκιμασει ολα τα υγρα, φανταζομαι πως εχει δικιο κι εμενα απλο μου κανει. Αν ειναι απλο υγρο παντως, αυτο που καταλαβαινω ειναι πως δεν χρειαζεται πολυπλοκη συνταγη για να βγει ενα αξιολογο υγρο. Εχω βαρεθει να σπαταλαω χρηματα και να περιμενω να ωριμασουν υγρα που ειναι πολυπλοκες μ@λακιε$. To μοναδικο αρνητικο του Timekeeper για μενα δεν ειναι στην γευση, αλλα στο ποσο βρωμιζει την αντισταση. Εχω πετυχει πολυ πιο βρωμικα υγρα, μετριο και λιγο προς βρωμικο θα το ελεγα. Προσωπικα δεν με εχει ενοχλησει οσο αλλα υγρα που ηθελε φουλ καθαρισμα εσωτερικα η καμπανα μετα απο 2-5ml. Πρακτικα 8 το πολυ 10 ml τα βγαζει πριν χρειαστει να αλλαξω βαμβακι στην αντισταση, μετα χανω αρκετα γευση και αρχιζει να μπουκωνει αισθητα την τροφοδοσια. Σε καποιον που ατμιζει με εργοστασιακες κεφαλες δεν θα το προτεινα γιατι θα τις σκοτωσει σχετικα γρηγορα. Σε γενικες γραμμες αριστο υγρο, χωμα τιμη για την ποσοτητα. Θα παρω ακομη ενα μπουκαλι.

Αν εχει δοκιμασει κανεις τα υπολοιπα ας γραψει εντυπωσεις. Με την καλη ποιοτητα αρωματων που ειδα, αναρωτιεμαι πως ειναι. Με την εμπειρια μου απο το Signalman ομως δυσκολευομαι να παρω στα τυφλα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2018, 08:00 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Steam Train
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 06, 2018, 20:53 »
ποσες μερες ορημανση θελει το υγρακι το πηρα σημερα...και τι αναλογια προτεινετε για τσιγαρισιο ατμοποιητη?

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Steam Train
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 06, 2018, 21:08 »
H Φραουλα θελει για μενα 20+ μερες ειναι πολυ γλυκια πιο νωρις

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Steam Train
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 06, 2018, 23:19 »
Ξέρει ο Μανδύας τι υγράκι πήρε ο Μιχάλης σήμερα;  :confused1:  :dontknow:
Πάντως η φράουλα είναι γενικά, δύσκολο άρωμα...
Μάλλον οι εστέρες προσομοίωσης έχουν το κάτι που τους κάνει δύσκολα "ανακατεύσιμους" με τα υπόλοιπα αρώματα.
Όσο περισσότερο αφήνεις άρωμα φράουλας να δέσει με άλλα, τόσο το καλύτερο, αρκεί να μην ξεπερνάς τον μήνα.

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Steam Train
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 06, 2018, 23:29 »
ναι σορρυ το steamtrain timekeeper πηρα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος EvilEyes

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Train
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 09:21 »
Μετά από 5 120μελα timekeeper το οποίο έχει γίνει το καθημερινό  υγρό μου ,πήρα χθες το signalman με τη φραουλα. Από άρωμα σκίζει και ανυπομονώ να δέσει για να το δοκιμάσω. 

Αποσυνδεδεμένος Τονι Μοντανα

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Ονειρο μου να δω την Λιανα Κανελλη να ατμιζει!!!
Απ: Steam Train
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 15, 2018, 19:17 »
Πηρα και εγω σημερα το timekeeper 
Μου ειπαν από το μαγαζι να το αφήσω τουλάχιστον 48 ωρες για ωριμανση
Δεν αντεξα και εβαλα να δοκιμασω αμεσως, μετα από λιγο ελαφρυ ανακάτεμα
Το βρίσκω πολύ γευσατο αλλα λίγο έντονο 
Σαν να τρώω γλυκο και να εχει πεσει στον ζαχαροπλάστη η διπλάσια ζάχαρη
Θα το κλειδωσω στο κελλαρι 15 ημερες και μετα θα ξαναδοκιμασω 

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steam Train
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 15, 2018, 21:38 »
Timekeeper, απο τις σπανιες φορες που το κράτησα σερι μια εβδομάδα σε rda, συνήθως ανα 2, το πολυ 3 ημερες αλλαζω γεύση.
Το βρηκα ωραιο νοστιμο και ισορροπημένο χωρις πολλα πολλα.
Η έννοια του ADV νομιζω.
Γλυκο αρκετα, νοστιμο σιγουρα, κατάλοιπα μπόλικα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159765 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515287 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146451 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet