vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #315 στις: Απριλίου 18, 2021, 19:55 »
Μετά από 2 τανκάκια στον imperia, ούτε 10ml καλά καλά, όπως φαίνεται κι από τη στάθμη του 30μελου μπουκαλιού στο οποίο μεταγγίζω τα 120ml της Ισαβέλλας. Και άσε το χρώμα στο βαμβάκι, ο χρωματισμός του βαμβακιού από μόνος του δε λέει την αλήθεια αλλά η καρβουνίλα πάνω σε καινούργιο σύρμα δεν παίζεται! Με τόση λάσπη η όποια γεύση έχει πάει περίπατο στο δεύτερο γέμισμα. Απορώ γιατί κυκλοφορούν τέτοια υγρά!
Όποιος θέλει τα 90ml στο μπουκάλι της εταιρείας + τα 20 από το μπουκαλάκι της φωτο, με 5mg νικοτίνη, 70vg/30pg, ευχαρίστως του τα χαρίζω. Ο νεροχύτης ήδη με παρακαλάει.


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #316 στις: Απριλίου 18, 2021, 20:19 »
Γιωργο πολύ βρώμικα υγρά παρά πολυ

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #317 στις: Απριλίου 18, 2021, 21:07 »
για rta δεν είναι με τίποτα τα υγρά με αυτά που βλέπω,σε rda είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα και σε βαμβάκι και σε κοιλ αλλά και πάλι δεν σώζεται το πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #318 στις: Απριλίου 18, 2021, 21:40 »
Ο imperia έτσι και αλλιώς με τόσο χαμηλή καμπάνα δεν είναι για τέτοιου είδους υγρά...
Αλλά παίδες και στους drippers με τα μαδαφάκα coils 15-20ml βγάζουν πριν αρχίσουν τα βαμβάκια να τα φτύνουν...
Είναι τα προφίλ των υγρών τέτοια...
Ποια καραμέλα δηλαδή έχετε κάνει και δεν είναι βρώμικη;;;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #319 στις: Απριλίου 18, 2021, 23:42 »
Άσε τον imperia Σταύρο, οι υπόλοιποι που έγραψαν παρόμοια πράγματα, το δοκίμασαν σε άλλους ατμοποιητές. Η καραμέλα του Dan Lucas, εκείνη με το κόκκινο χρώμα που έχω ξεχάσει τ' όνομά της μετά από τόσα χρόνια ή η creme brulee της curieux δεν έχουν ούτε τη μισή μάκα. Μου τη δίνει να βγαίνουν υγρά και να δημιουργείται ένα hype γύρω από τ' όνομά τους, με αποτέλεσμα να τα παίρνουν όλοι μία φορά, αλλά ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ για δεύτερη φορά. Για μένα εκεί είναι η ουσία και η επιτυχία ή αποτυχία ενός υγρού.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #320 στις: Απριλίου 19, 2021, 00:10 »
Καλά του imperia είναι το βασικό του ελάττωμα κατά την γνώμη μου η τόσο χαμηλή του καμπάνα (και ας έχω 2)
Και αυτό έγινε σκόπιμα μετά τα παράπονα για το πόσο άψυχος ήταν ο integra.

Στα των υγρών τώρα. Το 80% των ατμιστών ψάχνουν έντονη γεύση και straight προφίλ. Τι πιο εύκολο για έναν κατασκευαστή να φορτώσει γλυκαντικό πίσω απο 3-4αρωματα ;;;
Τυχαίο είναι ότι τα πρώτα υγρά σε πωλήσεις είναι τα φθηνά τίγκα στα γλυκαντικά των κάτω 10€ και τα κυπριακά σκουπίδια των 120 ml;
Αυτό ζητάει το καταναλωτικό κοινό, αυτό του δίνουν... Το ράφι κρίνει πάντα το πόσο πετυχημένο ή όχι είναι ένα υγρό...

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η επαναληψιμότητα δείχνει και σε εμένα το πόσο μου άρεσε ένα υγρό και αν είναι καλό... Αλλά εμείς ρε Γιώργαρε οι λεγόμενοι χομπιστες και απαιτητικοί τι είμαστε για την αγορά; ένα βαρύ 5-10%;;;


ΥΓ. Το creme brule δεν είναι καραμέλα το προφίλ του. Κρέμα φουλ είναι με ελαφριά καραμέλα. Έχω ατμισει μπόλικο απο αυτο...


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #321 στις: Απριλίου 19, 2021, 00:34 »
Ο imperia δεν έχει καν καμπάνα, η ατμοποίηση ουσιαστικά γίνεται στην καμινάδα, όπως και στον indegra. Αν έχεις άλλη άποψη πες τη στον κατασκευαστή που το υποστηρίζει, αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση.
Εσύ λες το 80%, εγώ λέω το 90%, ατμίζει με τανκάτο ατμοποιητή και το 80% απ' αυτούς με εργοστασιακό ή podάκι. Σ' αυτούς τους ατμιστές θέλουν να πουλήσουν έντονη γεύση, τίγκα στα γλυκαντικά? Κυκλοφορώντας υγρά ακατάλληλα γι' αυτούς? Μάλλον κάτι δεν κάνουν καλά τότε. Και το μεγάλο δυστύχημα είναι ότι το 5-10% που ανέφερες, κάνουν μεγάλο σαματά στα sm και διαμορφώνουν τάσεις στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #322 στις: Απριλίου 19, 2021, 00:38 »
Το καταναλωτικό κοινό ζητάει καλό υγρό σε καλή τιμή.Επίσης ζητάει να μη πετάει τα λεφτά του στον νεροχύτη κάθε λίγο και λιγάκι είτε με τα "φθηνά" είτε με τα ακριβά,τα οποία δεν αποτελούν εγγύηση οτι είναι καθαρά και ωραία και δεν θα πάνε στον νεροχύτη επειδή είναι ακριβά.Λίγο πολύ παρόμοια ίσως και ίδια αρώματα περιέχουν και παρόμοια ή ίδια βάση.Έτσι το βλέπω εγω τουλάχιστον,αν κάνω λάθος σορυ.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #323 στις: Απριλίου 19, 2021, 00:49 »
Ναι ρε στην καμινάδα βάζετε το coil και ατμοποιει...
Στους δικούς μου πάντως η ατμοποιηση γίνεται κανονικά στην καμπάνα ακόμη...

Και σε πληροφορώ ότι στους εργοστασιακους και τα σκουπιδοpod τα δίνουν αυτά τα υγρά. Αντί για νικοτίνη τους δίνουν έντονες γεύσεις για οικονομία. Έχω άπειρα παραδείγματα να σου πω...
Θέλουν να δίνουν SnV αντί για 10μελαρες με υψηλή νικοτίνη ... Δεν χρειάζεται φαντάζομαι να αναλύσω το γιατί...
 Και οι πελάτες πάντως αυτό ζητάνε... Όσο δυνατόν χαμηλότερη νικοτίνη... Έχουν νικοτινοφοβία...

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #324 στις: Απριλίου 19, 2021, 09:19 »
Εγώ πάντως αυτό που έδειξε ο Γιώργος στη φωτογραφία δεν το έχω δει ποτέ σε υγρά μετά από τόσο λίγη ποσότητα. Ούτε σε rta ούτε σε dripper. Βασικά δεν το έχω δει να γίνεται ούτε καν μετά από ένα μπουκάλι, και δεν κάνω φρούτα. Στα γλυκά είμαι άντε κ ημικαπνικά. Είναι όντως ντροπή αυτή η εικόνα. Το Antoinette που έκανα δεν είχε τέτοια κατάλοιπα ούτε στο μισό μπουκάλι.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #325 στις: Απριλίου 19, 2021, 12:07 »
Τώρα που πούλησα και τους δύο αμφιβληστροειδείς και το τύμπανο του δεξιού μου αυτιού για να πάρω επί τέλους Imperia, τώρα μου λέτε ότι το μηχανάκι είναι μάπα και ατμοποιεί στο υπόγειο της γιαγιάς μου ξέρω γω...

Ραντεβού στα δικαστήρια!  >:(

...μαζί με την Ισαβέλλα που μου τα έκανε μπαλόνια το Σ/Κ με τις ατελείωτες αλλαγές βαμβακιού...


Τα άλλα τρία μοβ που έφτιαξα για φίλο την περασμένη βδομάδα φαίνεται πως είναι μία απ' τα ίδια. Προ ολίγου με πήρε τηλέφωνο αυτός ο φίλος και μου είπε πως τα υγρά μου τα χαρίζει. Του είπα ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. Προτιμώ να φουμάρω την δεύτερη δόση του AstraZeneca που φαίνεται μάλλον καθαρό...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #326 στις: Απριλίου 19, 2021, 12:10 »
Δεν είπε κανείς ότι το μηχανάκι είναι μάπα, το αντίθετο. .. Απλά σε τέτοιου είδους υγρά προτίμησε ψηλή καμπάνα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #327 στις: Απριλίου 19, 2021, 12:16 »

Αστειεύομαι. Ούτε την κόρη μου δεν θα πούλαγα για να πάρω ατμοποιητή... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #328 στις: Απριλίου 19, 2021, 14:55 »
Δηλαδή σε ατμοποητή με ψηλή καμπάνα τα κατάλοιπα δεν θα ήταν τα ίδια; 

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #329 στις: Απριλίου 19, 2021, 16:12 »
Πάντως και εγώ συμφωνώ με τον Ribot, για το ότι τα υγρά είναι μόνο για δοκιμή με τόσα κατάλοιπα.
Και σε αέρατους (blotto, gear, rebirth) που δοκίμασα τα τρία μωβ, εκτός της καραμέλας που δεν πήρα, δεν είναι για δεύτερη φορά αγορά.
Κρίμα για τον δημιουργό, γιατί τα καπνικά του, σπέρνουν...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159952 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146495 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303297 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530836 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201478 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801672 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41005 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet