vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Berserker MTL RDA

Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 13, 2018, 15:48 »
Ερώτηση προς κατόχους.Αυτά τα πλαστικά για την ρύθμιση του αέρα,πως συμπεριφέρονται ως προς την θερμότητα της αντίστασης;Εχω δει σε αγγελίες που είναι ψιλομαυρισμένα(προφανώς μετά από dry burn).Βεβαια εγώ dry burn δεν κάνω,αλλά η άγνοιά μου σχετικά με το υλικό που είναι κατασκευασμένα είναι ο λόγος που δεν τον έχω πάρει(ακόμα).

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 13, 2018, 17:42 »
Αυτό που προτείνει η εταιρία, είναι πρώτα dry burn και μετά τοποθέτηση του πλαστικού. Με ποτισμένο βαμβάκι δεν έχουν πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 13, 2018, 18:32 »
Πάντως φαίνεται λογικό το ότι ζεσταίνεται και μάλλον το γνώριζαν ήδη για αυτό έβαλαν και την τύπου ψύχτρα.
Επιπλέον αν η αντίσταση ήταν παράλληλη με τις τρύπες αέρα από την στιγμή που μπαίνει κάθετα και δεν βρίσκω και τον λόγο αυτού μάλλον θέμα marketing είναι για να πουν ότι δίνουν επιλογές αέρα!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 13, 2018, 22:30 »
Ο ατμοποιητής είναι φτιαγμενος για 28αρι νι80. Μια χαρά γευση σε υποφερτές θερμοκρασίες.

Το μοναδικό αρνητικό που του βρήκα είναι το πολύ σφιχτό ορινγκ στο κάτω μέρος του σώματος. Αντικαταστάθηκε με ένα πιο λεπτό από το σακουλάκι του κι όλα μέλι γάλα.

Για αέρηδες και κοτετσοσύρματα να πάτε αλλού.



Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:14 »
Καλημερα.Μια ερωτηση.το μοναδικο squonk mod που εχω ειναι το pulse bf.οταν βαζω το δαχτυλιδι δεν κανει επαφη ο πολος.τον εχει δοκιμασει κανεις στο συγκεκριμενο mod;τι να κανω.πρεπει να αλαξω μοντακι;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:23 »
Δεν κάνει επαφή στο συγκεκριμένο μοντάκι ο πόλος με τον άτμο έτσι και βάλεις beauty ring.
Γενικά πολλοι άτμο με beauty ring έχουν θέμα με αρκετά μοντάκια.Στα περισσότερα με αυτορυθμιζόμενο πόλο ελατηρίου δεν ανεβαίνει πολύ ψηλά ο πόλος για να κάνει επαφή ο 510.
Squonk Mοd με σταθερό αλλά ρυθμιζόμενο πόλο με κατσαβίδι χρειάζεσαι.


Ο ατμοποιητής είναι φτιαγμενος για 28αρι νι80. Μια χαρά γευση σε υποφερτές θερμοκρασίες.

Το μοναδικό αρνητικό που του βρήκα είναι το πολύ σφιχτό ορινγκ στο κάτω μέρος του σώματος. Αντικαταστάθηκε με ένα πιο λεπτό από το σακουλάκι του κι όλα μέλι γάλα.

Για αέρηδες και κοτετσοσύρματα να πάτε αλλού.
...Εσύ κάθεσαι και drippareis σε αυτούς του 2 άτμο πάνω στα WYE80 θες να μας πεις;
Σαν διαβητικός με την σύριγγα του 1ml γυρνάς όλη μέρα;;;  :wall: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2018, 11:32 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:34 »
Σ ευχαριστω.λεω να παρω το RSQ.Δεν ξερω πως ειναι ο πολος.μηπω ξερεις;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:38 »
Δεν έχω RSQ αλλά έχω δει αρκετούς να το έχουν σαν σετάκι.Οπότε ναι...

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:42 »
ευχαριστω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 16, 2018, 12:04 »
Μια χαρά είναι ο πόλος του RSQ. Με μονωτικό δισκάκι κάτω από le concorde και galaxies διαβάζει την αντίσταση. Για το πάχος του δαχτυλιδιού του berseker δεν ξέρω 

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 16, 2018, 15:11 »
[member=15660]niknith[/member] τον έχω μόνιμα πάνω στο RSQ με το δαχτυλίδι και δεν έχει κανένα πρόβλημα επαφής με τον πόλο.
Προχώρησε άφοβα στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 16, 2018, 15:15 »
[member=15660]niknith[/member] τον έχω μόνιμα πάνω στο RSQ με το δαχτυλίδι και δεν έχει κανένα πρόβλημα επαφής με τον πόλο.
Προχώρησε άφοβα στην αγορά.
Ευχαριστω Γιαννη.

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mastoras79

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 16, 2018, 21:33 »
Και ο δικός στο RSQ κάνει πολύ καλή επαφή με το beauty ring

Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 20, 2018, 21:30 »
Θέλοντας να αποδεσμευσω για λίγο τον zest από τα ΝΕΤ,πήρα τον Berserker(που να ξερα ότι θα έβρισκα μία μέρα μετά τον papillon :eyesplash:)
Οι εντυπώσεις είναι καλές.Πανεύκολο στησιμο και βαμβακωμα,βαθύ ντεκ που χωράει κάμποσο υγρο για να μην στάζεις συνέχεια.Επίσης να σημειώσω ότι οι περισσότεροι reviewers που είχα δει(πλην Busardo), έλεγαν ότι η dripping λειτουργία του υπολείπεται σε σχέση με την bf,αφού δεν μπορείς να στάξεις από πάνω λόγω του στενού χώρου που αφήνει το drip tip.Αυτό δεν ισχύει αφού βγαινει και το δαχτυλίδι μεταξύ top cup και drip tip κι έτσι έχεις μια χαρα προσβαση στο deck για να σταξεις.Η ποιότητα κατασκευής πολύ καλή για αυτη την κατηγορία χρημάτων.Η τζούρα δεν είναι και η πιό ομαλή(και σφυρίζει στις μικρες τρυπες),είναι όμως σφιχτή,τσιγαρίσια.Γευση ok,αν και πιθανόν να τον αδικώ αφου αναγκαστικά ήρθε σε άμεση συγκριση με phenomenon.Τέλος νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολικές οι τόσες πολλές ρυθμίσεις του αέρα,αφού στην πράξη δεν χρειάζονται.Για όσους ψάχνουν καθαρό mtl dripper σε διαθεσιμότητα αυτη την χρονική περίοδο είναι καλή επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος Spirossam

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 22, 2018, 13:08 »
Καλημέρα σας.
Τον έχω εδώ και 5 μέρες σε μαύρη απόχρωση και πραγματικά τον ευχαριστιέμαι.
Είχα βέβαια και κάποια θεματάκια.

Τα συν του για μένα (σε χρήση dripper-όχι squonk)  :thumpup:

1.Εύκολο στήσιμο με Ni80,2.5 πυρήνα.Δείτε το βαμβάκι σας να είναι τόσο όσο να φτάνει στο πάτωμα(αν αφήσεις και λίγο ''κενό'' έχεις χώρο και στάζεις εύκολα και το υγρό κάτω)
2.Ωραία τζούρα σφιχτή εννοείται,οικονομία και στο υγρό και στην μπαταρία αλλά και όχι τόση ταλαιπωρία στα πνευμόνια μας.
3.Ρύθμιση αέρα πανεύκολη και σωστή
4.Ιδανικός για αρχικός dripper για να δοκιμάσεις και να πειραματιστείς ώστε να τον φέρεις στα μέτρα σου (ή έστω να νομίζεις ότι το κάνεις  ;D)
5.Η τιμή του είναι πολύ καλή (εγώ τον κέρδισα σε διαγωνισμό βέβαια αλλά λέμε τώρα..... :tongue_smilie:)
6.Παίρνεις καλή γεύση για το είδος του
7.Τα beauty-rings εμένα μου άρεσαν.Μπορείς να τον ταιριάξεις σε πολλά mod-akia

Τα πλην του  :thumpdown:
1.Ζεσταίνεται στις 3-4 συνεχείς τζούρες αρκετά
2.Τα air-reducers όντως πιο πολύ εφέ,μαζεύουν και υγρό,προσοχή dry-burn χωρίς αυτά.Μην βάζετε υγρό πάνω στο coil γιατί θα πάει και στην τρύπα
3.Ενώ το drip-tip είναι μικρό και κάνει για ωραία τσιγαρίσια τζούρα,μάλλον θέλει αλλαγή με ένα 510 γιατί σου έρχεται τελικά υγρό στο στόμα

H ''ομορφιά'' του είναι κάτι υποκειμενικό.Πάντως οι χαρακτηρισμοί ''υπόθετο'' δεν με βρίσκουν σύμφωνο!Προτιμώ το μικρός στο μάτι!Είναι όντως μικρός,αλλά πιστεύω ταιριάζει σε αρκετά mods.

Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο,καλημέρα σας :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159857 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515331 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146471 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303273 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530776 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801627 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet