vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, jim356, vougiouklakis, manoslykos, tasos1976, Jorge

Twitter

ELiquid France Shake n Vape

Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 08:53 »
Αν υποθέσουμε ότι το SNV δεν είχε καθόλου φόρο και το Shortfill έχει, δεν θα έπρεπε ο φόρος να είναι 6 ευρώ (0,10 / ml); Τουλάχιστον αυτός είναι ο φόρος που είχε μπει στα 10μελα. Δεν έχω ακούσει κάτι για χαμηλότερο φόρο στα Shortfill, οπότε υποθέτω ότι θα πάρουν κανονικά τον ΕΦΚ. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 09:11 »
Flavor base(30ml) ήταν το format των ELF μέχρι τώρα... Shortfils ή σε SnV(μόνο άρωμα με ελάχιστη pg) δεν έχω δει προσωπικά

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 11:46 »
Κανονικά!


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 12:41 »
Παραεισαγωγούλα...εξαιρετική τιμή για shortfill :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 13:34 »
Θέλεις να πεις κανονική εισαγωγή μάλλον γιατί η Eliquid France δεν έχει και δεν είχε ποτέ SnV. Μόνο Shortfill. Τα SnV είναι ελληνικό φρούτο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 14:09 »
Nope,ξέρω πολύ καλά τι λέω.Χονδρική στην Ελλάδα τα flavor base υπήρχαν σε αρκετούς χονδρέμπορες(τώρα τι και πως και αν τα εισάγουν δεν ασχολούμαι),shortfill δεν είχα δει ποτέ.(τουλάχιστον μέχρι την Τρίτη που μας πέρασε).Tώρα ποιος και που φτιάχνει και εμφιαλώνει δεν γνωρίζω και αδιάφορο βασικά,δείτε ετικέτα.

Τα snv είναι Σλοβένικη πατέντα που πρώτη φορά είδαμε απο την γνωστή εταιρεία Egoist και εφαρμόστηκε πρώτα σε κάποιες βαλκανικές χώρες και την πήραμε και εμείς στην συνέχεια για τους γνωστούς λόγους που ξέρουμε οι περισσότεροι εδω μέσα.
Τώρα τι μας νοιάζει και ποιος τα φτιάχνει τρέχα γύρευε αλλά όλες οι μεγάλες εταιρείες είναι ενημερωμένες απο τους χοντρέμπορες για το τι θέλει η τοπική αγορά και ποιες είναι οι ανάγκες της και το ρυθμίζουν.Σε κανένα site κατασκευαστή υγρών στο εξωτερικό δεν έχω δει SnV τι σημαίνει αυτό δηλαδή?!?!οτι τα φέρνει κάθε μαγαζί απο έξω μόνο του;;;

Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2019, 12:59 »
Θελω να φτιάξω το Relax σε 60VG 40 PG αλλα δε μου βγαίνουν οι υπολογισμοί σωστα. Και full VG booster να βάλω θα βγει 50 50 αν δε κανω λάθος σωστα?

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 29, 2023, 20:06 »
ELIQUID FRANCE MIX AND VAPE   “gourmet” ημι-καπνικα
(συνιστωμενος χρονος ωριμανσης : 4 με 7 ημερες. Το τελικο κριτηριο των δοκιμων ηταν να περασω τα υγρα από τον σουπερ – ντουμανατο  SMOk TFV8 Cloud Beast που φορουσε τις διπλες αντιστασεις SMOK V8-X4 0.15 ohm με την ισχυ στα  90 Watt. «Μακα» στις αντιστασεις ουκ ολιγη …)

Επειδη εκτος από τα «πολυφορεμενα»  Supreme, Relax και Chopin (τα οποια απορριπτονται με συνοπτικες διαδικασιες λογω προσωπικης δυσανεξιας  στις αντιστοιχες  προσθηκες γευσεων καρυδας , καφε και μπανανας αντιστοιχα που τα χαρακτηριζουν σε μεγαλο βαθμο) δεν βρηκα αρκετες αναφορες για τα υπολοιπα της εν λογω σειρας που με ενδιαφερουν μεσα στο forum , θεωρησα σκοπιμο να κανω εδώ μια γρηγορη παρουσιαση χωρις να επεκτεινομαι σε λεπτομερειες : θα συμφωνησουμε αλλωστε να υποθεσω, ότι οι γευστικες προτιμησεις εχουν μεγαλη δοση υποκειμενικοτητας – είναι σαν να λεμε «εμενα μου αρεσουν οι μελαχρινες» ένα πραμα.  Επι πλεον, αυτά ειδικα  τα τρια δεν τα λες και  ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ καπνικα : το καπνικο κομματι ακολουθει 2ο και παντως διακριτικο αν όχι καταιδρωμενο – πραγμα που ισχυει λιγο η πολύ σε όλα  τα   “gourmet” ημι-καπνικα της ELIQUID FRANCE.  Η, οπως πολύ ευστοχα το διατυπωσε καποτε ο γλαφυρος Cruiser79: «γλυκα , αλλα με ένα καποιο smoky twist». Εξοχος ! Αναρωτιεμαι τι θα λεει αν τον πετυχω σε κανενα από αυτά τα τεστ γευσιγνωσιας με ποτα στα οποια αρεσκομαι κατά καιρους να παρευρισκομαι …

Major
Μείγμα ξανθων American blend καπνων  με μπισκότο, βανίλια και ζαχαρωμένα  δημητριακά σε απολυτη ισορροπια. ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΣΚΑΛΩΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ : Βαθμολογια  90 στα 100

Player
Υπόβαθρο ξανθων American blend καπνων , με προσθετες νότες από παλαιωμενο ρούμι και βανίλια συν την ένταση από καβουρδισμενα  καρύδια macadamia που ενισχυεται στο τελειωμα  με ένα ελαφρύ άγγιγμα μαύρης ζάχαρης. Λιγοτερο ισορροπημενο από το Major – και μαλλον πιο «φλυαρο», αλλα  αποδεκτο.  Βαθμολογια 80 στα 100

Famous
Μείγμα ξανθων American blend καπνων ως βάση, σε συνδυασμό με μπισκότο, καραμέλα, βανίλια και  νότες από ψημένους ξηρούς καρπούς. Πιο «μπουχτιστικο» και πιο «μονοδιαστατο» από το συγγενες Player κατά την γνωμη μου . Βαθμολογια 75 στα 100
 
Decano
Καπνος Κουβανεζικου πούρου υποννοειται, με προσθήκη καραμελωμένου αχλαδιού και βανίλιας που δένουν εξαιρετικά με το καπνικό κομμάτι. Όχι για all day , αλλα ενδιαφερον κατά περιπτωση. Βαθμολογια 80 στα 100                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
Manga Υποψια από καπνό Κουβανεζικου  πούρου σαν βαση , με νότες από μάνγκο που τελικα κυριαρχουν. Ακροβατει επικινδυνα στα ορια του «εκκεντρικου» . Πιο «αιχμηρο» από το συναφες Decano , αλλα και πιο «μπουχτιστικο» επισης. Βαθμολογια 75 στα 100                                                                                                                                                                     
Ενδιαφερουσα παρεα οι Γαλλοι  τελικα : Tα Rafal τους είναι μια χαρα , τα e-liquid France το ιδιο . Και εν ταξει , τα αυτοκινητα τους μπορει να τα βρισκω καπως ψιλο- χαλια , αλλα όμως μου είναι αδυνατον να προσπερασω χωρις μια καποια συγκινηση τις νεανικες μου συμπαθειες για τα Gauloises, τον Αλμπερτ Καμυ και τον Claude Monet. Τι να γινει όμως; H ζωη προχωραει. Και το Παρισι στεκει παντα εκει παρακμιακο, σνομπ και πανεμορφο …

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 29, 2023, 20:56 »
Εδώ και χρόνια δεν είμαι ιδιαίτερα φίλος των γεύσεων στα ατμιστικά υγρά. Οφείλω ωστόσο να ομολογήσω ότι στην αμέσως προηγούμενη απάντηση-δημοσίευση διάβασα μια πολύ καλή παρουσίαση των υγρών της Eliquid France. Εξίσου ενδιαφέρουσα με την πρόσφατη παρουσίαση των Tobacco Bastards, στο αντίστοιχο νήμα.

Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 29, 2023, 22:19 »
5 αστέρια για το ποστ. Μπράβο
Άσχετο, εσένα κάπου σε θυμάμαι να θες συμβουλές για να ρίξεις κατανάλωση, έ;


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 29, 2023, 22:39 »
Λαθος θυμασαι αγαπητε: ο μονος ανθρωπος επι γης που ρωτησε καποτε πως θα γινει να μειωσω την καταναλωση και επεζησε , ηταν ο γιατρος που με χειρουργησε στην σπονδυλικη στηλη πριν απο δεκα χρονια. Και αυτο μονον γιατι εδειξα μια σχετικη καταννοηση στην αγανακτηση του αφου καθε φορα που εμπαινε στο δωματιο να με εξετασει , με εβρισκε μεσα στα ντουμανια να ατμιζω τρισευτυχισμενος με τον ορο στο ενα χερι και το μπουρι της σομπας (κατι τετοιο ειχα τοτε...) στο αλλο.                                                                                                                                                                                                 Οπως και να'χει , ευχαριστω για τα πεντε αστερια!                                                                                                                                                       
Υ.Γ. : Και για την ιστορια , να σου πω και το καλυτερο : καποια στιγμη , εμφανως απογοητευμενος απο την απολυτη αρνηση μου να σταματησω να ατμιζω διαρκως μεσα στο νοσοκομειο , γυρναει και μου λεει το αμιμητο: " Nα σου πω ρε φιλε , ΚΤΕΟ το εχεις περασει αυτο το πραγμα τουλαχιστον ;"                                                                                                                                                            
Επος...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2023, 16:59 από Antiprosopos »

Αποσυνδεδεμένος EvD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ELiquid France Shake n Vape
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 01, 2024, 14:02 »
Καλησπερες! Πολυ καλά αλλα βαριά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159878 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515346 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530810 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801640 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11067 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet