vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, jim356, panoskapa, manoslykos, Jorge

Twitter

ατμισμα και στομαχι

Αποσυνδεδεμένος spontylos

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 15:35 »
πως το αντιμετωπισες φιλε ?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2017, 00:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 26, 2018, 01:04 »
ειχα και εγω το ιδιο θεμα,και ακομα το εχω αν το παρακανω,το προβλημα εφυγε μολις χαμηλωσα τα wat

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 02, 2018, 15:07 »
H ΚΑΛΥΤΕΡΗΣΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!! εγω πιο πάνω είπα  οτι καθε φορα που εκοβα το τσιγαρο ειχα  στομαχοπονο κ καουρες που φευγαν μετα απο 15 μερες.. τελικα αποφασισα να παω σε γαστρεντερολόγο και είχα σοβαρο θέμα που με αγωγή ενός μήνα εφυγε ελπίζω για πάντα

μεγέθυση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2018, 16:06 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 13, 2019, 01:16 »
Η αδερφή μου ξαφνικά είχε  πόνο στο στομάχι κ έντονες καούρες.
Όμως δεν μου είχε πει ότι έβαζε περισσότερη PG  κ ίσως δυο τρεις σταγόνες VG...

Πήρε κάποιο χάπι για να συνέλθει όμως άτμιζε κ ασταμάτητα κ οι ενοχλήσεις χειροτερεύαν.....
Έτσι σκέφτηκα ότι κάτι μάλλον δεν έκανε σωστά με τις βάσεις.  Γιατί η διατροφή της δεν είχε αλλάξει σε κάτι.

Mόλις της έφτιαξα την βάση στα   50/50 κ άτμισε  για δυο μέρες της πέρασαν όλα!!!! 
Τα συμπτώματα της ήταν από την πολύ PG  :yes:

Θέλει κάποια προσοχή όταν φτιάχνουμε τις βάσεις μας να προσέχουμε κ να παρατηρούμε τι μας πειράζει
φυσικά χωρίς πανικό ναι? Εννοώ να δοκιμάζουμε να ατμίζουμε με λιγότερη VG η PG η κ άρωμα για να
βρίσκουμε κ την αιτία.

Θα μπορούσε όμως να είναι κ κάτι παθολογικό για αυτό όταν τα συμπτώματα επιμένουν
πάμε σε γιατρό μα θα πω ξανά πανικός δεν χρειάζεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2019, 01:23 από DARK ANGEL »

Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 13, 2019, 02:02 »
να  σημειωσω πως τα ιδια υγρα στο παρελθον τα ειχα ατμισει με τον melo 3 χωρις κανενα προβλημα.
Είναι αλήθεια ότι όταν το ξεσκίζω δλδ να φτάνω τα 15ml την ημέρα έχω αρκετές καούρες. Αλλά δεν φταίει το στομάχι μου αλλά το κεφάλι μου...
Τα ίδια υγρά με την ίδια νικοτίνη; Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν ρώτησε για αυτό.

Γενικά το στομάχι είναι από τα πιο μ@λακισμέν@ όργανα στο σώμα σου, μετά τον εγκέφαλο. Στομάχι μπορεί να χτυπήσει το οτιδήποτε. Το σχόλιο πιο πάνω για τον δεύτερο εγκέφαλο είναι πολύ εύστοχο. Ο φίλος πιο πάνω που έκανε αγωγή ενός μήνα, πάω στοίχημα ότι πήρε λαπραζόλη (ή κάτι παρεμφερές τέλος πάντων που μειώνει τα οξέα του στομάχου), μιας και αυτό είναι που δίνουν οι γαστρεντερολόγοι πριν καν σε κοιτάξουν. Εάν έχεις γενικό θέμα με το στομάχι, θα σε βοηθήσει κάτι τέτοιο, πάντα σε συννενόηση με κάποιον γιατρό.

πανικός δεν χρειάζεται.
Αυτό. Δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά αν δεν είσαι 20 χρονών, τα πράγματα που θα σε ενοχλούν στο στομάχι θα αρχίσουν να γίνονται περισσότερα με τα χρόνια. Κάνε πειράματα με PG/VG όπως σου είπαν, αλλά δες μήπως κόβοντας το τσιγάρο σου άνοιξε η όρεξη και όσο να 'ναι το ρίχνεις λίγο παραπάνω στο φαΐ (μεταξύ αστείου και σοβαρού το λέω αυτό 8)). Τα αρώματα μπορεί να είναι υπεύθυνα, πιο σπάνιο αλλά συμβαίνει. Εγώ όταν ξεκίνησα δεν μπορούσα να ατμίσω κάτι που να έχει λεμόνι, αλλά πλέον δεν με ενοχλεί.

Γενικά το σώμα σου έχει γ@μηθεί στις αλλαγές κόβοντας το τσιγάρο. Δώστου λίγο χρόνο και μην το ζορίζεις. Αν χρειάζεται να μειώσεις την κατανάλωση κάντο. Στην ανάγκη πάρε και ένα πιο σφιχτό ατμοποιητή, άτμιζε αυτό όλη μέρα και όταν στη δίνει ρίξε κι ένα ντουμάνι με τον Ammit. Απέφυγε τα λιπαρά για λίγο καιρό και δες μπας και βοηθάει αυτό. Πίνε νερό. Δες μόνος σου τι σε ενοχλεί και πότε.

Και τέλος, αν αισθάνεσαι ανασφάλεια καλύτερα να πληρώσεις μια επίσκεψη σε γιατρό και αν εκείνος κρίνει να κάνεις μια αγωγή, δεν έγινε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 13, 2019, 02:28 »
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου  :)

Η αδερφή μου είχε το πρόβλημα στο στομάχι πριν λίγες μόνο μέρες.
Δεν είχε θέμα με το φαγητό γιατί τρώει πολύ σωστά αλλά τι έκανε?

Επειδή την ενοχλεί η VG  έβαζε πολύ περισσότερη PG κ  ξεκίνησαν τα παρατράγουδα μέσα σε λίγες ώρες
κ έτσι εγώ υποψιάστηκα ότι μάλλον ήταν η PG.

Πράγματι, ήταν όπως εγώ το σκέφτηκα.
Γιατί ατμίζει τώρα τόσες μέρες με την αναλογία που της έφτιαξα κ είναι μια χαρά.

Όταν κάτι είναι σοβαρό πάμε πάντα μα πάντα σε γιατρό...Οι άλλοι δλδ η οικογένεια μου. :laugh1:
Εγώ έχω κόψει τους γιατρούς εκτός από τα βασικά κάθε χρόνο. Ξέρεις εννοώ τις εξετάσεις που πρέπει να κάνουμε.

Όμως δεν παίρνω  ΠΟΤΕ φάρμακα ακόμη κ αν θα πρέπει να με πάνε δεμένη σε νοσοκομείο. :yes:
Γιατί κάποτε ένας γιατρός έκανε λάθος κ είχα παραλύσει για 20 μέρες.  Η υγεία μου  (μέχρι κ τώρα) είναι απίστευτα καλή.
Δεν έχω αρρωστήσει εδώ κ   πολλά χρόνια .  Ούτε καν με γρίπη ναι?

Τώρα αν μας βγει κάτι στον έλεγχο καρδιάς που θα κάνω σε δυο μέρες?
Δεν ξέρω.  Ξέρω μόνο ότι αθλούμαι τρελά χωρίς προβλήματα κ είμαι 50 ετών.  Λατρεύω την διαλλειματική προπόνηση
κ εύχομαι να είναι όλα καλά γιατί μπαίνω σε καλό πρόγραμμα σε δέκα μέρες.

Το στομάχι που λες?  Είναι ότι πιο ευαίσθητο στο σώμα μας. Το γνωρίζω καλά κ ναι μπορεί να επηρεαστεί από πολλούς παράγοντες.
Υπάρχουν όμως τρόποι να μένει ένας άνθρωπος ήρεμος κ γαλήνιος κ αυτό είναι το καλύτερο φάρμακο για εμένα.
Οι τρελοί ρυθμοί χωρίς παύση σκοτώνουν τόσο κόσμο δυστυχώς. 

Πίνω πάντα πολύ νερό κ με το  άτμισμα πάω πολύ καλά γιατί έχω βρει τα κουμπιά του.   :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2019, 02:51 από DARK ANGEL »

Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 13, 2019, 02:35 »
Χεχ, οι συμβουλές πήγαιναν στον φίλο [member=20533]spontylos[/member] που είναι νέος στο άθλημα και λογικό να έχει πολλές απορίες. Εσένα δε σε φοβάμαι είσαι παλιά καραβάνα. Διαφωνούμε λίγο σε αυτό με τα φάρμακα, αλλά δεν είχα ποτέ την εμπειρία σου και δεν μπορώ να έχω άποψη. :D

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 13, 2019, 02:41 »
Θα βγούμε εκτός όμως θα σου πω ότι τα φάρμακα είναι για τους αρρώστους.
Εγώ δεν είμαι άρρωστη  ;) Το πίστεψα τόσο που μέχρι στιγμής  είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ :yes:



Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 13, 2019, 02:42 »
Και έτσι να μείνουν σου εύχομαι :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ατμισμα και στομαχι
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 13, 2019, 03:04 »
Σε ευχαριστώ πολύ κ εγώ κ σου εύχομαι πάντα να έχεις υγεία κ όλα τα καλά.
Κ για να μπούμε ξανά στο θέμα, υπήρξαν υγρά που με πείραζαν στις αρχές όταν πρωτοάτμισα ναι?

Υγρά με λεμόνι με πείραζαν κ εμένα  στο στομάχι αλλά κ στον λαιμό κ τα σταμάτησα.
Σήμερα ατμίζω με σκέτη βάση κ που κ που ρίχνω λίγες σταγόνες από άρωμα η έτοιμο υγρό κ είμαι πολύ καλά.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236918 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy