vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 16:10 »
Ursula
Ενα ΑΥΣΤΗΡΑ καπνικό υγρό! Μια μυστική συνταγή που μας παραχώρησε ο Ντοκ!!!
Εμείς με τη σειρά μας την φτιάξαμε και εσείς θα την απολάυσετε......
Είναι ένα υγρό αναπλήρωσης που ανήκει στην κατηγορία shake,wait & vape!

Προτενόμενος χρόνος ωρίμανσης : 5 μέρες
Συσκευασία 60ml
Το μπουκάλι περιεχει 15ml άρωμα
για 3mg νικοτίνη χρειάζονται 9ml/20mg booster
για 6mg νικοτίνη χρειάζονται 18ml/20mg booster
για 12mg νικοτίνη χρειάζονται 36ml/20mg booster


To λοιπον εχω το συγκεκριμενο υγρακι ωριμασμενο για περιπου 25 μερες με συσταση 70/30vpg σε 7mg/nic.


Το εβαλα σε cloudeone clone 0.28mm,5 σπειρες,2.5mm,Kanthal 0.28Dmm
Δοκιμαστικε και σε Ιn'ax mkIIr και Phenomenon Zest.

Eπαιξε και στους 3 ατμο πολυ σωστα χωρις εξαραρσεις και υπερτονισμους σε συγκεκριμενα αρωματα.

To λεγομενο ειναι ενα RY αλλα πιστευω οτι υπαρχει και δευτερο καπνικο αρωμα και οχι μονο RΥ4.

Εδω εχουμε ενα ξεκουραστο καθημερινο καπνικο αρωμα,αρκετα καθαρο με τις αντιστασεις περισσοτερο απο το smoke after 8 που ατμιζω αρκετα και μοιαζει ελαφρος.

Ομως πιο συγκεκριμενα με την μεγαλη διαφορα οτι η καπνικη βαση εδω βρισκεται παρεα με ενα γλυκοπικρο στοιχειο και  ψημενη ζαχαριτσα.
Ενω το αντοιστοιχο smoke εχει αρκετα δυνατο το στοιχειο της πυραζινης και του γλυκου καλαμποκιου.

Γευτηκα  ενα καπνικο με τα ξηροκαρπια σαν καβοθρδισμενα και μια ελαφρος γλυκοπικρη αισθηση που δινει το υγρο.

Ισσοροπημενο RY χωρις να υπερεχει οπως συνηθιζεται αρκετα στα RY η μαλτολη ή η πυραζινη.
Ελαφρια επιγευση στον ουρανισκο και δεν κουραζει το αρωμα του.

Η μυρωδια στον χωρο δεν ενοχλει.

Και οπως ειπα κα πριν παιζει σωστα χωρις εξαρσεις σε αρκετους ατμο και με λιγα βατακια,τον προτιμω σε σφιχτου τυπου ατμοποιητες προσωπικα.

Στην εκπνοη γευτηκα και κατι το αλκοολουχο και λουλουδατο σε πολυ μικρο βαθμο δινοντας αρκετες επιμερους νοτες στο υγρο και ισως μαζι με το κλασικο RY νομιζω οτι γευτηκα και Flue cured tobacco.

Πιθανον σε αυτο να οφειλεται μια καπως πιο δυνατη αισθηση καπως στιφης και πικρης αισθησης η οποια γλυκιζει με την προσθηκη των επιμερους γλυκων στοιχειων του υγρου.

Ενα ισορροπημενο ολοημερο,οχι εντονο και γλυκο καπνικο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 16:44 »
Θα συμφωνήσω σχεδόν σε όλα άπλα με τη μόνη διαφορά ότι γέμισα μέχρι πάνω πάνω το μπουκάλι και για μένα είναι αρκετά έντονο. Φέρνει αρκετά στο smok after 8 το οποίο δε μπορώ να κάνω πάνω από 1 μλ συνεχόμενο και είναι περίεργο που με την ursula δεν έχω αυτό το θέμα. Παίζει να είναι είναι η ψημένη ζάχαρη που μου αρέσει σε όλα τα υγρά. 

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 17:00 »
Από που το πήρατε, ρε παιδιά; Καλή θα ήταν και μια δοκιμή. :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 18:44 »
Σχεδόν παντού το έχουν. Το δικό μου απο την Nextton το πήρα, και ακόμη δεν του έριξα βάση. Αλλά απο ότι λέει ο δοκιμαστής μας, αυτή η "πικράδα" με ενδιαφέρει πολύ. Μιας και τα RY είναι τα αγαπημένα μου σε όλες τις εκδοχές, ας ξεφύγω κι εγώ λίγο απο το Smoke και τα παρεμεφερή με την γνωστή νοστιμιά τους, κι ας είναι η Ούρσουλα ένα πολύ καλό συναπάντημα :)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 19:18 »
Γιωργο νομιζω πως αξιζει μια δοκιμη μιας και εγω με το υποκαταστατο smoke ειμαι τον περισσοτερο καιρο(αναμονη για δοκιμη του tribeca σε αρωμα)
Νομιζω αξιζει μια δοκιμη αν εισαι RYακιας σαν εμενα ειδικα.
Ναι εχει μια ελαφρια πικραδα αλλα πιστευω πως θεωρειται γλυκο καπνικο.

Θα συμφωνήσω σχεδόν σε όλα άπλα με τη μόνη διαφορά ότι γέμισα μέχρι πάνω πάνω το μπουκάλι και για μένα είναι αρκετά έντονο. Φέρνει αρκετά στο smok after 8 το οποίο δε μπορώ να κάνω πάνω από 1 μλ συνεχόμενο και είναι περίεργο που με την ursula δεν έχω αυτό το θέμα. Παίζει να είναι είναι η ψημένη ζάχαρη που μου αρέσει σε όλα τα υγρά.
dartman και εμενα μεχρι πανω ηταν απλα ατμισα λιγο παραρανω και αυτο ειναι που εχει μεινει απο το μπουκι :laugh1:
Το ατμισα αρκετα φυσικα μηπως κατασταλαξουν τα γραφομενα μου :))

Από που το πήρατε, ρε παιδιά; Καλή θα ήταν και μια δοκιμή. :)
tibolaso λαθος μου ξεχασα να αναφερω το πηρα απο Nuevo ecig,αλλα απ οτι ειδα με μια αναζητηση το εχουν φερει αρκετα καταστηματα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2017, 19:35 από Tem »

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 22:09 »
Σιγά το λάθος! :)
Απλά είμαι στο κινητό και δυσκολεύομαι.
Thanks.

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:15 »
που το βρίσκουμε?

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 12:09 »
Σίγουρα το έχει ο Ατμούλης μιας και πέρασα και το δοκίμασα. Πολύ ωραίο υγρό, όπως τα λέει και ο φίλος teo77.

Τελικά έμπλεξα με κάτι άλλα υγρά και έφυγα χωρίς να το πάρω! :idiot1: Δεν μου γλυτώνει όμως...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 13:17 »
tibolaso εγω το ειχα παρει απο Nuevo ecig λογικα πρεπει να ειναι διαθεσιμο και σε αλλα μαγαζια αν googleαρεις.

Αν δοκιμασες τιποτα καλο ριξε ιδεες!

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 13:47 »
Δοκίμασα μερικά από τα SnV της/των Mod Stickers. Ελληνική εταιρεία είναι και, απ' όσο δοκίμασα, έχει κάνει πολύ καλή προσπάθεια. Τελικά πήρα το ΜύκονοοοοοοοΟΟΟΟΟΟΟος!! :)

Αποσυνδεδεμένος efstratia77

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 14:06 »
Μυρωδια στο χώρο tribeca/smoke δλδ καμμένη ζάχαρη ή κλασσική παστουρμαδίλα από RY και καραμέλα?

Αποσυνδεδεμένος mikep

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 14:27 »
Ursula
Ενα ΑΥΣΤΗΡΑ καπνικό υγρό! Μια μυστική συνταγή που μας παραχώρησε ο Ντοκ!!!
Εμείς με τη σειρά μας την φτιάξαμε και εσείς θα την απολάυσετε......
Είναι ένα υγρό αναπλήρωσης που ανήκει στην κατηγορία shake,wait & vape!

Προτενόμενος χρόνος ωρίμανσης : 5 μέρες
Συσκευασία 60ml
Το μπουκάλι περιεχει 15ml άρωμα
για 3mg νικοτίνη χρειάζονται 9ml/20mg booster
για 6mg νικοτίνη χρειάζονται 18ml/20mg booster
για 12mg νικοτίνη χρειάζονται 36ml/20mg booster


To λοιπον εχω το συγκεκριμενο υγρακι ωριμασμενο για περιπου 25 μερες με συσταση 70/30vpg σε 7mg/nic.


Το εβαλα σε cloudeone clone 0.28mm,5 σπειρες,2.5mm,Kanthal 0.28Dmm
Δοκιμαστικε και σε Ιn'ax mkIIr και Phenomenon Zest.

Eπαιξε και στους 3 ατμο πολυ σωστα χωρις εξαραρσεις και υπερτονισμους σε συγκεκριμενα αρωματα.

To λεγομενο ειναι ενα RY αλλα πιστευω οτι υπαρχει και δευτερο καπνικο αρωμα και οχι μονο RΥ4.

Εδω εχουμε ενα ξεκουραστο καθημερινο καπνικο αρωμα,αρκετα καθαρο με τις αντιστασεις περισσοτερο απο το smoke after 8 που ατμιζω αρκετα και μοιαζει ελαφρος.

Ομως πιο συγκεκριμενα με την μεγαλη διαφορα οτι η καπνικη βαση εδω βρισκεται παρεα με ενα γλυκοπικρο στοιχειο και  ψημενη ζαχαριτσα.
Ενω το αντοιστοιχο smoke εχει αρκετα δυνατο το στοιχειο της πυραζινης και του γλυκου καλαμποκιου.

Γευτηκα  ενα καπνικο με τα ξηροκαρπια σαν καβοθρδισμενα και μια ελαφρος γλυκοπικρη αισθηση που δινει το υγρο.

Ισσοροπημενο RY χωρις να υπερεχει οπως συνηθιζεται αρκετα στα RY η μαλτολη ή η πυραζινη.
Ελαφρια επιγευση στον ουρανισκο και δεν κουραζει το αρωμα του.

Η μυρωδια στον χωρο δεν ενοχλει.

Και οπως ειπα κα πριν παιζει σωστα χωρις εξαρσεις σε αρκετους ατμο και με λιγα βατακια,τον προτιμω σε σφιχτου τυπου ατμοποιητες προσωπικα.

Στην εκπνοη γευτηκα και κατι το αλκοολουχο και λουλουδατο σε πολυ μικρο βαθμο δινοντας αρκετες επιμερους νοτες στο υγρο και ισως μαζι με το κλασικο RY νομιζω οτι γευτηκα και Flue cured tobacco.

Πιθανον σε αυτο να οφειλεται μια καπως πιο δυνατη αισθηση καπως στιφης και πικρης αισθησης η οποια γλυκιζει με την προσθηκη των επιμερους γλυκων στοιχειων του υγρου.

Ενα ισορροπημενο ολοημερο,οχι εντονο και γλυκο καπνικο υγρο.
Πολύ ωραίο υγρό παιδιά.  Το ατμιζω με nautilus 2 και pico 25 στα 17w. Για καθημερινό είναι ότι πρέπει αν σου αρέσουν τα γλυκά καπνικα! Δεν ήξερα πως θέλει ωρίμανση. Το παίρνω από Center Vapers στον Βύρωνα 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 14:31 »
Τώρα ξέρεις, και θα μάθεις πολλά ακόμα εδώ, μιας και βλέπω ότι είναι το πρώτο σου post. Θησαυρός γνώσεων το vaping.gr :)

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 20:00 »
Μυρωδια στο χώρο tribeca/smoke δλδ καμμένη ζάχαρη ή κλασσική παστουρμαδίλα από RY και καραμέλα?
Καθαρά tribeca 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110467 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515252 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet