vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 11:58 »
Μόνο στου Ντένη? Ξέχασες στην έκθεση το παπαγαλάκι που μόνο περίπτερο που δεν είχε στήσει μόνος του κι όποιον έβλεπε του έχωνε στον στόμα έναν unfollow με πεκάν κι άλλον ένα με ΚΜΑ? Αξέχαστη εμπειρία! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 12:31 »

Αυτό είχα σκοπό να κάνω αρχικά. Αλλά το ΚΜΑ δεν κατάφερε κανείς άλλος να το δοκιμάσει γιατί μου έλαχες εσύ πρώτος και το ξεκατίνιασες!  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 12:50 »
A, ώστε αυτό ήταν το pecan... :delicious:


Για τα υπόλοιπα δε ξέρω τι λέτε.
Είμαι πρόεδρας εγώ. Δεν κάνω παρέα με παπαγαλάκια.  8)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 14:39 »
Περιμένω κάτι αρώματα από UK και θα σας φτιάξω εγώ κάτι πεκανόπιτες που θα γλύφετε τα δάκτυλά σας, σαν αυτές που έφτιαχνε η γιαγιά μου η Κονδύλω...
Προς το παρόν, έριξα και γω μια παραγγελία στο πεκάν και το καπνικό... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 15:33 »
Να πω λοιπόν μερικά λόγια για τα νέα υγρά. Βέβαια εκτός του pecan που το ατμίζω ασταμάτητα ένα τετράμηνο περίπου, τα υπόλοιπα τα έχω απλώς δοκιμάσει στο μαγαζί οπότε δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα...


Το Pecan (δεν υπάρχει ελληνικός όρος) είναι ένας ξηρός καρπός που μοιάζει πολύ με το καρύδι (και οπτικά) αλλά δεν έχει ακριβώς την ίδια γεύση (μην περιμένετε να σας περιγράψω την γεύση με λόγια – υπάρχουν και όρια στο τι μπορώ να κάνω...). Οι Αμερικάνοι το αγαπούν πολύ το pecan και φτιάχνουν μια γλυκιά πίτα με αυτό σαν βάση, που ονομάζουν...pecan pie. To υγρό (Late Hours) είναι ακριβώς αυτό. Μια παραλλαγή της αμερικάνικης pecan pie, με ένταση, κάποια γλυκύτητα και κάτι το πικάντικο στη τζούρα. Δεν είναι περίεργη ή πολύ εξωτική η γεύση του υγρού. Είναι ένα γλυκό αλλά ισορροπημένο υγρό που δεν με μπούχτισε καθόλου όλο το καλοκαίρι που το άτμιζα. Φυσικά εντελώς υποκειμενικά όλα αυτά, αλλά το υγρό άρεσε νομίζω σε όλους όσους το δοκίμασαν. Δεν θα πω περισσότερα για την γεύση γιατί γευσιγνώστης δεν είμαι και δεν θέλω να αρχίσω να γράφω απ’ τη φαντασία μου. Το μόνο που θα προσθέσω (αυτό κι αν θα είναι εντελώς υποκειμενικό) είναι πως αυτό είναι το υγρό της ζωής μου. Μέχρι το επόμενο φυσικά... :yes:
                                                                                               
“…Το Pecan σπέρνει...». Αυτό έγραψε για το pecan ο Τρύφωνας που δεν είναι και κανένας εύκολος πελάτης...


Το καπνικό της σειράς (Prodical Son) είναι ένα περίεργο υγρό που μου άρεσε παρόλο που δεν είμαι πολύ των καπνικών, ούτε και της σοκολάτας που περιέχει σύμφωνα με την περιγραφή. Βέβαια αν δεν μου το έλεγαν ότι περιέχει σοκολάτα μάλλον δεν θα το καταλάβαινα από μόνος μου και καλύτερα. Εγώ αισθάνθηκα κάτι σαν καφέ στην γεύση αλλά είπαμε - οι δικοί μου γευστικοί κάλυκες είναι μάλλον κατεστραμμένοι μετά από σαράντα χρόνια τσιγάρο. Το ρούμι και η καρύδα είναι διακριτά αλλά με ήπιο τρόπο. Τα τρία καπνικά που περιέχει δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς είναι αλλά το σύνολο είναι πολύ ενδιαφέρον και αρκετά διακριτικό για ολοήμερο άτμισμα.

Η μηλόπιτα (Angel Cry) είναι το δεύτερο αγαπημένο μου μετά το pecan από την σειρά. Γενικά μου αρέσουν όλες οι μηλόπιτες ακόμα και κάτι ξύδια που βρήκα σ’ ένα περίπτερο μια μέρα που είχα ξεμείνει. Και μου άρεσε και η tarta de milo (της Abuelos πάλι) που από ότι κατάλαβα αντικαταστάθηκε από το νέο υγρό. Το Angel Cry όμως μοιάζει να είναι η μηλόπιτα στην οποία και θα σταματήσει το δικό μου ψάξιμο της τέλειας μηλόπιτας. Έχει την τέλεια αρμονία οξύτητας και γλυκύτητας για τα δικά μου γούστα και παρόλο που είναι έντονο υγρό, νομίζω πως δεν είναι πολύ μπουχτιστικό. Λεω νομίζω γιατί όπως είπα και πιο πάνω, το υγρό το έχω δοκιμάσει μόνο - δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε βάθος χρόνου για να έχω κάποια βεβαιότητα. Δεν ξέρω επίσης πόσο φιλικό είναι με τα πλαστικά τανκάκια...

H μηλόπιτα άρεσε πολύ και στον Tem που την δοκίμασε ένα απόγευμα που ήμασταν εκεί. Το έχει γράψει και στο άλλο νήμα άλλωστε...

Το πεπόνι (Blue Spirit) είναι το μόνο υγρό για το οποίο δεν θα γράψω τίποτα. Τα πεπόνια δεν μου αρέσουν και φοβάμαι ότι θα το αδικήσω. Το δοκίμασα βέβαια κι αυτό και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Τόσο ενδιαφέρον που θα το αγοράσω σήμερα το απόγευμα που θα πάω για προμήθειες και θα του δώσω μια ευκαιρία...


Αυτά προς το παρόν...  :)


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 16:08 »
Γεια σου Σέρλοκ με τα ωραία σου!! :)) :))
Το Late Hours είναι το ίδιο με το pecan που δοκιμάσαμε το καλοκαίρι ή το έχουν πειράξει καθόλου??
Την μηλόπιτα θέλω να την δοκιμάσω οπωσδήποτε αν και έχω 5-6 "ενεργές". :)) Όταν το έχεις έτοιμο πες μου να πάμε για καφέ! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:04 »
 :D



Τώρα μαγειρεύω!  :yes:


ΥΓ. Χρόνη θα περιμένεις να τα δοκιμάσω για να σου απαντήσω. Φαντάζομαι όμως πως είναι ακριβώς το ίδιο με λίγη PG επί πλέον. Ίδωμεν... :)





Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:15 »
Δηλαδή, παραμονή Πρωτοχρονιάς η δεκαπενταύγουστο;  :Whaaat:

Κανονική ερώτηση: πόσο χρόνο προτείνεις για ωρίμανση; 

Για τους άλλους, όχι για σένα; :angel:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:19 »
Γιατί ρωτάς; Τα πήρες;  ;)

Χε, χε!!! Το ξέρω ότι τα πήρες! Έχω μάτια παντού εγώ...  :yes:

Ο σεφ επιμένει ότι μερικές μέρες φτάνουν. Εγώ θα τα αφήσω λίγο παραπάνω, κυρίως γιατί δεν έχω ατμοποιητή άδειο να τα βάλω... :dontknow:

Πουλάει κανείς κάναν unfollow;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:22 »
Η θα τα φέρει ο άντρας μου το βράδυ η .....  :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:24 »
...ή έχει γκόμενα ατμίστρια!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:06 »

ΥΓ. Χρόνη θα περιμένεις να τα δοκιμάσω για να σου απαντήσω...
Δεν θέλω να μου απαντήσεις! Να το δοκιμάσω θέλω! :laugh1: :laugh1:
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει την παλιά τους μηλόπιτα. Οπότε όταν είναι έτοιμο (και πριν το σκίσεις όλο  :)) :))) θα σου έρθω με άδειο cloud (τρεις αποκλειστικά για μηλόπιτες :)) :))) να το δοκιμάσω. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:10 »

...ή έχει γκόμενα ατμίστρια!  :laugh1:

Το late hours να μου φέρει .... Χαλάλι του  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:22 »
Με ξελιγωσατε πανάθεμά σας. Θεσσαλονίκη θα ανέβουν τώρα στα κοντα τα υγρά; έχετε καμμιά πληροφορία;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2017, 20:09 από Νικόλας Λογγινιδης »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 19:27 »
Πριν λίγο τα είδα εγώ να βγάζουν εισητήριο στα ΚΤΕΛ.
Μου είπαν πως θα ανέβαιναν με αεροπλάνο αλλά έχουν ξεμείνει από μετρητά... Άτιμη κοινωνία...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos