vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 4 χρήστες
gioupi, dimitrisd, Sergios, giorgos1999

Twitter

Ατμοποιητες και γευση

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόδοση γεύσης
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 14:47 »
Ξεκίνησα το η.τ. πριν 3 μήνες.Εχω και Ζενίθ και Ναυτίλο Χ και χρησιμοποιώ καπνικά υγρά, περίπου 15μλ την μέρα.
Και οι 2 καλοί για διαφορετικούς λόγους, στα σημεία κερδίζει ο Ζενίθ.
Ωστόσο, η κρίση είναι ΑΠΟΛΥΤΑ υποκειμενική αφού ακόμη και το ίδιο υγρό. GINA/DIY στην περὶπτωση μου, έχει διαφορετική συμπεριφορά ανάλογα με τον ατμοποιητή.Είναι όπως με τις πίπες, ίδιο μείγμα καπνού διαφορετική γεύση/κάψιμο ακόμη και σε ίδιες (μοντέλο/κατασκευαστής) πίπες.

Απ: Απόδοση γεύσης
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 15:31 »
Ναυτιλος 2s 
Εγγυηση γευσης και πρακτικοτητας 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόδοση γεύσης
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 16:41 »
[member=22612]lylian[/member] κανε το επομενο βημα κ μπες στους επισκευασιμους.
δεν ειναι κατι το πολυ δυσκολο.

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 11:14 »
Επειδή έχω πολλααααα χρόνια να ασχοληθώ με εργοστασιακούς, θέλω έναν για ευκολία σαν back up σε εκδρομές κλπ αλλά δεν θέλω μα συμβιβαστώ στην γεύση!!!
Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες κι αν συνοδεύονται από αντίστοιχες προτάσεις σε αντιστάσεις έτοιμες ακόμα καλύτερα.
By the way δοκίμασα τον guardian της vaporesso με την ccel gd coil 0.5 ohm και πήρα αρκετά καλή γεύση. Αν ξέρετε ο καμένα άλλο ατμό να δέχεται τις αντιστάσεις αυτές γιατί τα 2ml είναι αποτρεπτικά!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 14:13 »
Ο ναυτίλος 2, που τον χρησιμοποιώ κι εγώ για εξορμήσεις, βάζει τα γυαλιά σε πολλούς εργοστασιακούς  :yes:

Μόνο μειονέκτημα η μικρή χωρητικότητα (2ml), που διαβάζω ότι δε σε βολεύει.

Ο zenith κι εγώ δεν τα βρήκαμε, πολύ σφιχτός και τσιγαρίσιος για τα γούστα μου.

Προσωπική άποψη πάντα. Το καλύτερο είναι να μπορέσεις να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις.  :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2019, 14:29 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 18:14 »
Νεφέλη σε ευχαριστώ πολύ .
Το ναυτικό τον βρίσκω υποτονικό σε θέμα γεύσης, ψάχνω το κάτι τσικ παραπάνω!!!

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 18:15 »
Επειδή έχω πολλααααα χρόνια να ασχοληθώ με εργοστασιακούς, θέλω έναν για ευκολία σαν back up σε εκδρομές κλπ αλλά δεν θέλω μα συμβιβαστώ στην γεύση!!!
Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες κι αν συνοδεύονται από αντίστοιχες προτάσεις σε αντιστάσεις έτοιμες ακόμα καλύτερα.
By the way δοκίμασα τον guardian της vaporesso με την ccel gd coil 0.5 ohm και πήρα αρκετά καλή γεύση. Αν ξέρετε ο καμένα άλλο ατμό να δέχεται τις αντιστάσεις αυτές γιατί τα 2ml είναι αποτρεπτικά!
Οι συγκεκριμένες αντιστάσεις είναι μόνο για τον Guardian.
Με τα ίδια χαρακτηριστικά όμως, υπάρχουν οι κεραμικές EUC 0.5 ohm που μπαίνουν στους Vaporesso Veco Plus, Veco και Estoc, ενώ υπάρχει και αντάπτορας ώστε να ταιριάζουν σε Aspire Triton, Eleaf Melo 3 & 4 και σε όλους τους ατμοποιητές που φοράνε τέτοιου είδους αντιστάσεις.

Γενικά οι κεραμικές της Vaporesso δίνουν καλή γεύση για εργοστασιακές, είναι πολύ ανθεκτικές και παίζουν και με έλεγχο θερμοκρασίας γιατί το σύρμα τους είναι SS316L.
Επίσης, παράγουν ξηρό και δροσερό ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 18:39 »
Μαγικές αντιστάσεις. Εξαφανίζουν το ry

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 18:52 »
Το Tribeca και το Soho πάντως δεν τα εξαφανίζουν καθόλου, μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για εργοστασιακές αντιστάσεις, έτσι; ;)

Ένα φεγγάρι η γυναίκα μου είχε φάει κολλημα με τον Guardian (δεν ήθελε με τίποτα άλλο ατμο) και έτσι έχω προσωπική άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 18:56 »
Ένα gaucho verano της λάμδα, μια φορά το έκανε σκέτο πεπόνι. Πάλι καλά

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 19:25 »
Μια χαρά είναι το πεπονάκι, δε σε χάλασε! :))

Τεσπα, στο φίλο που ρώτησε άρεσε η κεραμική και απλά του πρότεινα εναλλακτικές με μεγαλύτερη χωρητικότητα όπως ζητούσε.

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 19:49 »
Επειδή έχω πολλααααα χρόνια να ασχοληθώ με εργοστασιακούς, θέλω έναν για ευκολία σαν back up σε εκδρομές κλπ αλλά δεν θέλω μα συμβιβαστώ στην γεύση!!!
Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες κι αν συνοδεύονται από αντίστοιχες προτάσεις σε αντιστάσεις έτοιμες ακόμα καλύτερα.
By the way δοκίμασα τον guardian της vaporesso με την ccel gd coil 0.5 ohm και πήρα αρκετά καλή γεύση. Αν ξέρετε ο καμένα άλλο ατμό να δέχεται τις αντιστάσεις αυτές γιατί τα 2ml είναι αποτρεπτικά!
Χωρίς να είμαι ειδικός υπάρχουν 10αδες αντιστάσεις τύπου EC που κυκλοφορούν ( eleaf, aspire, atlantis,.. ). Αν λάβουμε υπόψη και τις τύπου gsair και EUC που με ανταπτορα γίνονται EC τότε γίνονται παρά πολλές. Δεν μπορεί κάποιες θα έχουν καλή γεύση. Τώρα για ατμοποιητη δεν ξέρω αλλά λογικά δεν θα έχει και πολύ σημασια. Εγώ έχω έναν keras που παίρνει τέτοιες και παίζουν αξιοπρεπεστατα. Ειδικα μία ECML 0.75 Ω της eleaf μου άρεσε πολυ. Υπάρχει και ένας που παίρνει εργοστασιακες από edenmods αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα και δεν θυμάμαι πως τον λένε.

Αποσυνδεδεμένος angelospower

  • **
  • 229
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 00:58 »
Πιστευω για κάποιον νεοεισερχόμενο στους επισκευάσιμους η καλύτερη επιλογή ειναι ένας dripper με απλό ντεκ (όπως ο dropdead). Βάζεις αντίσταση, βγαζεις Hotspot και βαμβακώνεις. Με 2ετη ενασχόληση με rta και mtl βρήκα την ησυχία μου και την απλότητα που έψαχνα χωρίς πολλους πειραματισμούς και τέλεια γεύση

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 08:05 »
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας!
Θα κοιτάξω να δω μήπως φτιάξω ένα Φρανκενστάιν kabuki!
Κλώνος kabuki, τανκ bubble 5 ml από τον cleito και gsair αντιστάσεις με τον EC ανταπτορα.
Φίλε angelspower έχω καμία 15 επισκευασιμους από τους οποίους οι 10 είναι ντριπερ!!!
Όπως είπα και στο αρχικό μνμ θέλω κάτι του τύπου το βάζω στη τσέπη φεύγω από το σπίτι και ξεχνάω σύρματα βαμβάκια ντριπ τιπ κλπ...

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητες και γευση
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 28, 2019, 15:44 »
Ο kabuki δεν παίρνει EC αντιστάσεις. Παίρνει τις μικρότερες του ναυτίλου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos