vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 9 χρήστες
grag, Alexander20, bujinkan, maprix, camber, manoslykos, tibolaso, Buliwyf, gama

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #705 στις: Μαΐου 02, 2021, 23:18 »

Δοκιμάζω σήμερα το Mr. Cranky με ανάμικτα συναισθήματα. "...ένας δροσιστικός συνδυασμός γλυκόξινης λεμονάδας με φρούτα του δάσους, η δική μας άποψη πάνω στην Pink Lemonade..." λέει ο κατασκευαστής και το προφίλ του δεν με εμπνέει και πολύ (αλλά επιμένουν να μου κάνουν δώρο υγρά που τα προφίλ τους δεν μου κάνουν καθόλου κου-κου...). Αν ας πούμε η περιγραφή έλεγε "...ένας δροσιστικός συνδυασμός γλυκόξινου λεμονιού με φρούτα του δάσους..." θα το αγόραζα με κλειστά τα μάτια. Το "λεμονάδα" είναι που με χαλάει γιατί μου θυμίζει κάτι απερίγραπτα αρχαία υγρά λεμονάδα που χρόνια προσπαθώ να ξεχάσω. Δοκιμάζοντας λοιπόν το υγρό αισθάνομαι πως το γλυκόξινο είναι μάλλον γλυκο-πικρο-ξινο και το Pink Lemonade μάλλον Pink Grapefruit Juice. Και ενώ το Pink Grapefruit και όλα τα πικρίζοντα δεν τα πολυ-συμπαθώ, το υγράκι αυτό το ατμίζω πάρα πολύ ευχάριστα. Πράγμα που αποδεικνύει πως ακόμα και υγρό κοκορέτσι να σου δώσουν, δοκίμασε το γιατί μπορεί να σου αρέσει τελικά...
Το ερώτημα βέβαια είναι αν θα το αγόραζα ξανά και η απάντηση είναι μάλλον όχι. Και αυτό όχι γιατί δεν περνάμε καλά παρέα αλλά γιατί πολύ σπάνια αγοράζω φρούτα δεύτερη φορά αφού φρούτα ξέρω να φτιάχνω και μόνος μου. Αυτό που δεν ξέρω να φτιάχνω μόνος μου είναι custards και ζύμες και μπισκότα που μου βγαίνουν μάπα και μου σπάνε τα νεύρα και κουράστηκα να προσπαθώ και γι' αυτό τα σκάω στα έτοιμα μπας και βρω κάνα καινούργιο παπαγαλόζουμο που να μην είναι πίσσα σαν το Isabelle!

Κουσούρι θα μου μείνει το Isabelle... >:(

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #706 στις: Μαΐου 04, 2021, 12:37 »

Είναι δεύτερη ή τρίτη φορά που πέφτει στα χέρια μου το Demon Sauce και αυτή τη φορά θα του αποδώσω τα εύσημα που του ανήκουν. Τις προηγούμενες φορές που το είχα δοκιμάσει το είχα βρει εξίσου καλό αλλά θεώρησα (εντελώς λανθασμένα) πως απλό υγρό είναι, εύκολο θα είναι να το φτιάξει κανείς μόνος του. Μπορεί και να είναι βέβαια (εύκολο...) αλλά για κάποιον άλλον, όχι για μένα. Το πήρα απόφαση λοιπόν πως αν θέλω να το ατμίζω (θέλω...) θα πρέπει να το αγοράζω και να πάψω να προσπαθώ να το κλωνοποιήσω (αφού μάγειρας δεν είμαι και δεν θα γίνω ποτέ...).

Το υγρό είναι μία εξαιρετική custard που, πράγμα σπάνιο για μένα, δεν θα ήθελα να είχε λιγότερο από ένα συστατικό, περισσότερο από ένα άλλο και καθόλου από κάποιο τρίτο. Είναι ακριβώς αυτό που πρέπει να είναι και απολύτως ισορροπημένο για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον. Εκεί που τα έχει καταφέρει καταπληκτικά είναι στην γλυκύτητα. Το Demon Sauce είναι όσο γλυκό χρειάζεται χωρίς να πλησιάζει το πετιμέζι, όπως άλλα υγρά που μου αρέσουν στην αρχή αλλά σύντομα με μπουχτίζουν. Και μπορώ να το ατμίζω αναραίωτο κάτι που πλέον με πολύ λίγα υγρά συμβαίνει. Δεν τολμώ βέβαια να πω πως διακρίνω τα επιμέρους συστατικά του, γιατί έναν ακαθόριστο αχταρμά καταλαβαίνω (ακόμα και με το power boost του Dani...), ο αχταρμάς όμως αυτός είναι τόσο απολαυστικός που δεν έχω παρά να συγχαρώ τον σεφ όποιος κι αν είναι αυτός!  :thumpup:

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #707 στις: Μαΐου 06, 2021, 21:23 »
Δυστυχώς ενώ το demon μου αρέσει πολύ γευστικά μου πέφτει αρκετά πιο γλυκό απο τα γούστα μου και με κουράζει ... αλλά όλα καλά , συνεχίζω με την Voodoo :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 13, 2021, 13:39 »
Και ο pacman πάγωσε με τα νέα VnVια

 Αλλά όχι απο το παγωτικό όπως αυτά που γνωρίζουμε τόσα χρόνια στα υγρά... Αλλά απο την χαρά του

Snowcone Frostbolt

Το πασίγνωστο αγαπημένο coctail. Μαγειρεμένο και εκτελεσμένο σαν να το πίνεις απο τα χέρια ενός κορυφαίου mixologist και όχι απο κάποιον τυχαίο bartender μπιτσόμπαρου της αρπαχτής...

Ένας απαλος συνδιασμός γλυκού ανανά με ένα χάδι καρύδας απο πίσω ίσα ίσα να σε γαργαλάει.Απαλή αίσθηση του πάγου όσο πρέπει για να το απολαύσεις και να μην κουράζει για κανένα λόγο στο all day vape

Snowcone Ice Lance 🧊

Τι καλύτερο απο ένα παγωμένο αναψυκτικό τις μέρες που το θερμόμετρο βαράει ταβάνι;;;

Ένα δροσιστικό γλυκό και ζουμερό μάνγκο θα σας γαργαλίσει τον ουρανίσκο. Εξαιρετική πιστότητα και μεταφορά σε eliquid. Ξεχάστε τις πικρίλες και χημικίλες που έχουμε δοκιμάσει στα παγωτικα τόσα χρόνια... Όταν το δοκιμάσετε θα καταλάβετε

Καλοτάξιδα και μπράβο στα παιδιά


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #709 στις: Ιουλίου 15, 2021, 15:40 »
Τώρα με τις ζέστες, μια χαρά είναι και τα δύο ειδικά άμα είσαι και παραλία.

Νομίζω αυτό με το μάνγκο μου αρέσει λιγότερο αλλά σίγουρα πολύ θετικό ότι κανένα δεν είναι φουλ παγωμένο και ατμίζονται ευχάριστα.


Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #710 στις: Νοεμβρίου 05, 2021, 15:11 »
Καλησπερα, δοκιμασε κανεις το καινουργιο φυστικοβουτηρο της εταιριας; Να πω τη γνωμη μου ειναι το πιο αληθοφανες που εχω δοκιμασει, με μια μπανανα διακριτικη που υπαρχει σε ολο το συνολο και δεν χανεται, καμια σχεση με το ξεπλυμενο τωρινο grand master. Καφε δεν καταλαβα, Δεν γνωριζω αν εχει σχεση γευστικα με το παλιο grandmaster, αλλα απο μονο του ειναι ενα ανετο υγρο που στεκεται αξιοπρεπεστατα σε mtl

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #711 στις: Νοεμβρίου 05, 2021, 15:48 »
Ναι, μου άρεσε πολύ το φυστικιβουτυρο. Δεν έχω δοκιμάσει αλλά σε αυτό το προφίλ αλλά σε αυτό ειναι σα να τρως στην πραγματικότητα ένα. Σε αερατο ατμοποιητη βγάζει στην εκπνοή ένα καβουρδισμα καφέ και σου αφήνει μια "καπνικη" αίσθηση, για αυτό πιστεύω ταιριάζει και σε mtl το υγρό.

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #712 στις: Νοεμβρίου 05, 2021, 15:50 »
Ωραίο υγρό με πολύ καλό  φυστικοβούτυρο και αρκετά ψηλά την μπανάνα. Τον καφέ ούτε εγώ τον κατάλαβα, προφανώς είναι κάπου για να συμπληρώνει την συνταγή. Η goblin sauce δυστυχώς λίγα πράματα, την περίμενα πιο νόστιμη.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #713 στις: Ιανουαρίου 09, 2022, 13:26 »
Ψάχνω πόση ώρα να βρω καμιά πληροφορία για το Jelly O-Cream αλλά τίποτα. Αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας πει την εμπειρία του.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #714 στις: Ιανουαρίου 09, 2022, 13:41 »
Σαν το κλασσικό γλυκό ψυγείου που φτιάχνουμε σπίτι είναι αλλά με ζελέ πορτοκάλι αντί για φράουλα ή κεράσι που είναι το σύνηθες...

Το προφίλ του υγρού βγαίνει με αυτή την σειρά... Κρέμα, ελαφρύ γλυκό πορτοκαλί και αμυδρά στην επίγευση μια ιδέα ζύμης

Εγώ είχα κάνει καμία 5αρια μπουκάλια συνεχόμενα απο το συγκεκριμένο όταν βγήκε

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #715 στις: Ιανουαρίου 09, 2022, 16:11 »
[member=17746]paloukaros[/member] Α δεν το βγάζει σαν φρούτο καθεαυτό. Ενδιαφέρον. Ευχαριστώ. 

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #716 στις: Ιανουαρίου 10, 2022, 11:19 »
Ψάχνω πόση ώρα να βρω καμιά πληροφορία για το Jelly O-Cream αλλά τίποτα. Αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας πει την εμπειρία του.
Αν το θες για dripping πάρε το , είναι και γ@#ώ τα υγρά

Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #717 στις: Ιανουαρίου 24, 2022, 02:54 »
Το πήρα το drippαρω και έφυγε ακλαφτο ήδη ένα 60μελο. Φοβερό υγρακι τελικά αν και δεν μου αρέσουν  τα φρουτοειδή αυτό είναι τέλειο. Ίσως να μου έκατσε και το πορτοκάλι. Η κρέμα βοηθάει πολύ. Α και πολύ καθαρό από κατάλοιπα. 

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #718 στις: Ιανουαρίου 10, 2023, 00:05 »
Γνώμη για το Τρίνιτι?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #719 στις: Ιανουαρίου 10, 2023, 07:38 »
Είναι ένα RY υγρό. Στις προηγούμενες σελίδες του θέματος θα διαβάσεις αρκετές απόψεις-γνώμες για το συγκεκριμένο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146441 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303194 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530715 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801545 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet