vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 5 χρήστες
tibolaso, camber, Alexander20, Buliwyf, Lazy Dog

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 24, 2017, 18:58 »
Έχεις δοκιμάσει να ντριπάρεις οδηγώντας; Όχι και το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο, έτσι; Για τον οδηγό λοιπόν που πρέπει απαραιτήτως να ντριπάρει είναι ιδανικά τα squonkers με προφανές βέβαια μειονέκτημα τον κορεσμό της γεύσης (αν φυσικά είσαι επιρρεπής σε κάτι τέτοιο σαν εμένα). Συμφωνώ κι εγώ με τον Camber πως δεν θα ατμίζουν όλοι με squonkers σε έξι μήνες...

@ vassilisk

Ξέρεις το "Ε Λ Ε Ο Σ" δεν θα το γλιτώσεις ακόμα κι αν κόψεις τελείως το άτμισμα. Κάτι άλλο θα βρει για να στο σερβίρει γιατί είναι δουλειά της να το βρει όπως είναι δουλειά δικιά σου να βρεις κάτι άλλο για να την ενοχλείς. Χαίρομαι πάντως που διαπιστώνω ότι όλοι ανεξαιρέτως την έχουμε σκίσει την γάτα!  :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:02 »
Εεμμμ χμ.. κοίτα... 
Άτμισμα και παντόφλα-τσόκαρο-πλάστης-ακ47 πάνε πακέτο ότι και να κάνεις.  :-[

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:04 »
(βράδυ έξω πχ με την Κα vassilisk να ωρίεται "Ε Λ Ε Ο Σ")

Φαντάζομαι το ίδιο θα έκανε και πριν αν κάπνιζες στριφτά κάθε φορά που έβγαζες ένα χαρτάκι...

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:06 »
Οφτόπικ mode on:

ΦΥΣΙΚΑ και την έχω σκίσει και εγώ τη γάτα! Άμα δεν έχει ζεστό νερό να πλύνω τα πιάτα ας πούμε, γίνεται χαμός  ;D

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:09 »
Και φυσικά τον τελευταίο λόγο τον έχεις εσύ, σε φαντάζομαι να χτυπάς το χέρι στο τραπέζι και να λες "οτι πεις εσύ αγάπη μού"

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:13 »
Εξαρτάται... αν γυαλίζει πολύ το μάτι της λέω "μάλιστα Κυρία" 8)

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:47 »
Και εγώ κάτοχος ενός Franke Skull κλώνου μαζί με το Wotofo serpent BF. Όσον αφορά το mod είναι πολύ καλό αν και το αρχικό μπουκαλάκι που έχει μέσα είναι απαράδεκτο. Μετά από λιγότερο από μήνα χρήσης έχει διαρροές. Το ερπετό είναι άψογο με μεγάλη παραγωγή ατμού για τους μερακλήδες και υπέροχη γεύση. Δουλεύει και σε απλό mod χωρίς διαρροές. Περιμένω να μου έρθουν νέα μπουκαλάκια που έχω παραγγείλει αλλά δεν το βλέπω. Γενικά όμως τα μηχανικά squonk mods θέλουν εμπειρία. 

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 24, 2017, 21:42 »
Εγώ περιμένω πως και πως ένα μηχανικό κουκλί από Έλληνα κατασκευαστή και έχω ετοιμοπόλεμους hadaly και Apollo με bf pin. Περίπου μόλις το πάρω θα ξεκινήσω και τις διακοπές μου και είμαι έτοιμος για πολύ ζούλιγμα! Ερώτηση: Έχει εντοπίσει κανείς κάποιον bf ατμοποιητή για mtl? Και εννοώ με σφιχτή τζούρα. Όχι τύπου hadaly.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 24, 2017, 22:54 »
Μεγαλη ευκολια το Squonking.
Απαλλαγμενο απο τις παιδικες ασθενειες του παρελθοντος,προσφερει μεγαλη ευκολια σ'οσους χρησιμοποιουν ντριπερ. Γλυτωνεις το σταξε-σταξε πανω απ'ολα. Βεβαια εχει μεγαλη καταναλωση, αλλα σε αποζημιωνει η γευση.
Οι προσεγμενες κατασκευες τελος,δε χανουν σταγονα.
Προσωπικα χρησιμοποιω Hadaly, Snapdragon, Hussar και GP Dripper.
Εδω με το Palm-bf απο MMVapors.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2017, 22:59 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 24, 2017, 23:37 »
Εγώ περιμένω πως και πως ένα μηχανικό κουκλί από Έλληνα κατασκευαστή και έχω ετοιμοπόλεμους hadaly και Apollo με bf pin. Περίπου μόλις το πάρω θα ξεκινήσω και τις διακοπές μου και είμαι έτοιμος για πολύ ζούλιγμα! Ερώτηση: Έχει εντοπίσει κανείς κάποιον bf ατμοποιητή για mtl? Και εννοώ με σφιχτή τζούρα. Όχι τύπου hadaly.


Sent from my iPad using Tapatalk
Εγώ έχω έναν Origen Mini 16mm(κλώνο) και έχει πολύ ωραία τσιγαρίσια τζούρα. Γίνεται πολύ σφιχτός μέχρι και 1-1.2mm τρύπα αέρα, δε θυμάμαι ακριβώς. Αν φυσικά δε σε πειράζει που είναι τόσο μικρός, έχει πολύ ωραία απόδοση και καλό deck που κάνει στο στήσιμο ακόμα και δυο αντιστάσεων πολύ εύκολο. Παίζει όμως και με μια πάρα πολύ ωραία.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 25, 2017, 00:15 »
Με την νομοθεσία του μέγιστου των 2ml, μάλλον το ζούληγμα θα μείνει αυτή τη φορά, αν καταφέρει να εισβάλει στους τανκάτους.

Από συσκευές πάμε καλά, με κορυφαία ηλεκτρονικά κυκλώματα.
Μέχρι πριν λίγο καιρό, κάτι Ιταλικές ιδιοκατασκευές μηχανικών μοντ υπήρχαν, σε τιμές και διαθεσιμότητα συλλεκτικών.

Σε ντρίπερ πάντως είναι ύβρις.
Τι διάλα ντρίπινγκ είναι χωρίς στάξιμο;
Σα να στάζεις ατμοϋγρό στο τσιγάρο και να το παίζεις ατμιστής.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 25, 2017, 00:18 »
Εγώ περιμένω πως και πως ένα μηχανικό κουκλί από Έλληνα κατασκευαστή και έχω ετοιμοπόλεμους hadaly και Apollo με bf pin. Περίπου μόλις το πάρω θα ξεκινήσω και τις διακοπές μου και είμαι έτοιμος για πολύ ζούλιγμα! Ερώτηση: Έχει εντοπίσει κανείς κάποιον bf ατμοποιητή για mtl? Και εννοώ με σφιχτή τζούρα. Όχι τύπου hadaly.


Sent from my iPad using Tapatalk
Αυτος νομιζω ειναι σφιχτος.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 25, 2017, 00:24 »
υπόψιν ότι στον le papillon όταν είναι bf (όπως ο κλώνος) έχει αέρα μονο από πάνω
σήμερα τον δοκίμασα και i τζούρα του σε mtl δεν ήταν τόσο smooth όσο θα την ήθελα αλλα δεν είναι και χαλια

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 25, 2017, 01:15 »


Με την νομοθεσία του μέγιστου των 2ml, μάλλον το ζούληγμα θα μείνει αυτή τη φορά, αν καταφέρει να εισβάλει στους τανκάτους.

Σίγουρα έχει ήδη "εισβάλει" αν θυμηθούμε μερικούς rdta όπως ο Gaia της Cthulhu, η Medusa της Geekvape (σίγουρα ισχύει για την Reborn, δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή αν είχε κι η πρώτη έκδοση squonking pin.. ), ο Hussar rdta και άλλοι. Στους "τανκάτους" κατατάσσονται κι αυτοί κι ας έχουν τη "δεξαμενή" κάτω απ' το deck. Δεν ξέρω αν θα το δούμε ποτέ σε rta αυτό όμως θα μπορούσε να γίνει, γιατί όχι.

Έχουμε να γυμνάσουμε δαχτυλάκια.. :))


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 25, 2017, 09:09 »
Επειδή αναμένω εξοπλισμό ($#^&$* τα ταχυδρομεία μου και τα τελωνεία μου μέσα) έχω καποιες ερωτησεις.

1.Οταν θέλουμε να αλλάξουμε ατμοποιητή και μπουκαλάκι με υγρό, το σωληνάκι του 510 που ανεβάζει το υγρό στον ατμο, πως καθαρίζει? Με το γνωστό σύστημα της χαρτοπετσέτας?

2.Από αποψη αντοχής είναι καλύτερα να χρησιμοποιείται μηχανικό μοντ ή δεν υπάρχει γενικά πρόβλημα με υγρα κλπ?

3.Κατά την μεταφορά του μοντ σε τσεπες κλπ υπαρχουν προβήματα διαρροών απο τα μπουκαλάκια ή ολα ΟΚ? (αναλόγως φυσικά και την ποιότητα των υλικών)

Ζήτηση στον ανάλογο πίνακα παρακαλώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2017, 18:47 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110474 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515263 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet