vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 5 χρήστες
Buliwyf, manoslykos, Mimhsdr, Jorge, treloneritis

Twitter

Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!

Αποσυνδεδεμένος Aris78

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 20:35 »
Άμα τελειώσει η "κάβα" που έχω κάνει σε νικοτινούχες, με αυτές τις τιμές στα υγρά θα ξεκινήσω τα ναρκωτικά...    :wall:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 20:59 »
Εγώ νομίζω οτι γενικά κοροιδευόμαστε με το θέμα των τιμών.
Δηλαδή εγώ είμαι πιο μάγκας που παιρνω ας πουμε το 100 μελο στα 30 ευρώ? Και το 30 μελο στα 14?
δηλαδή πριν τι τιμές είχαν τα υγρά?
Το relax και το Supreme όταν έγιναν γνωστά έκαναν στην ξεφτίλα 9 ευρώ χωρίς απόδειξη το 20 μελο
και πούλαγαν σαν τρελά.
Τώρα υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε τα 3 10 μελα eliquid france) στην τιμή των 12 - 14 ευρώ.
Κι αυτό το πληροφορήθηκα σήμερα απο φίλο που ατμίζει 1,5 χρόνο τώρα ένα ταπεινο AIO
και δεν πολυ ασχολείται ούτε για τιμές ούτε με μαγαζιά πέραν 1-2 που βρίκονται στον δρόμο του
και παίρνει αντιστάσεις. Εκεί του το είπανε.
Τα πρώτα μου υγρα, το 2016 τον Οκτώβρη, τ' αγόρασα 5 ευρώ το 10 μελο.
Με 10 ευρώ παίρνεις ανετα 20 μελο.
Και μιλάμε για κανονικότατα υγρά και ελληνικότατα, οχι DIY ή συνταγές τύπου flavorBoss...

Μόνο το DIY χτυπήθηκε τελικά αλλά και πάλι όλα βρίσκονται .... και παντού...

Δεν το δέχομαι λοιπόν οτι υπάρχει τέτοιο πρόβλημα τιμών....αλλού έχετε το πρόβλημα όσοι  σκέφτεστε
να πάτε προς τα εκεί.... και τσάμπα να σας τα έδιναν.... το τσιγάρο θα το κάνατε...

Αυτά και εις άλλα με υγεία.....





Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 05, 2023, 15:51 »
Χαιρετώ το αγαπημένο μου φόρουμ! Πόσος καιρός πέρασε.. Πώς περνάνε τα χρόνια 😄..
Να ενημερώσω ότι πλέον το έχω γυρίσει εδώ και καιρό στο κανονικό τσιγάρο και νιώθω πολύ καλύτερα! Οι αναπνοή μου έχει βελτιωθεί.. αντοχή..  μόνο τα δάχτυλα και τα δόντια κιτρίνησαν αρκετά θα έλεγα.. λίγο πονόλαιμος με βήχα και φλέματα το πρωί όταν το προηγούμενο βράδυ το παρακάνω.. Αλλά γενικότερα μια χαρά.. Τι να κάνω.. Ίσως για κάποιους ανθρώπους ο πόθος του καπνού και τις τσιγαρίλας είναι χαραγμένο στο dna τους και δεν μπορούν να ξεφύγουν εύκολα από αυτό...
😂🤣 Πλάκα κάνω 😂! Ακόμα ατμίζω 😁! Και το γουστάρω τρελά και είμαι μια χαρά στην υγεία μου!
Η αλήθεια είναι κάποιες φορές με έπιανε και έκανα την βλακεία να καπνίσω από κανένα κανονικό (δεν το προτείνω σε κανένα.. μείνετε καλύτερα μακριά) αλλά στο τέλος πάντα το η.τ. με κέρδιζε πίσω..
Στο θέμα το οικονομικό τώρα.. σίγουρα την γκρίνια την βγάζω ακόμα κάποιες φορές με τις τιμές που άλλαξαν σε diy βάσεις με νικοτίνη.. Αλλά το θετικό είναι ότι με αυτά τα καινούργια δεδομένα το πάλεψα και έπεσα σιγά σιγά από τα 12-15mg στα 3mg περίπου στην νικοτίνη. Κάτι που δεν φανταζόμουν ποτέ να καταφέρω.. Βέβαια έχω αυξήση αρκετά τα ml που ατμίζω. Ισως να ατμίζω και 3 φορές περισσότερο..
Κάτι που έχω παρατηρήσει με μένα και που έρχεται σε αντίθεση με την τσιγκουνιά που με πιάνει με τις τιμές στα υγρά είναι ότι όταν έρχεται η ώρα να αλλάξω το modaki μου ή ατμοποιητή λόγο φθοράς με πιάνει μια χαρά να αναζητήσω τι καινούργιο κυκλοφορεί και να ξοδέψω αρκετά χρήματα δοκιμάζοντας και κάποιους νέους ατμοποιητές... Αν και έχω κατασταλάξει στον Innokin zlide εδώ και καιρό..  μπήκα στο τρυπάκι τελευταία να δοκιμάσω πάλι κάποιους επισκευάσιμους.. κοιτάω ακόμα και πνευμονικούς που ήμουν κάθετος στο mtl άτμισμα.. μέχρι και με dyi αρώματα σκέφτομαι να ξαναπειραματιστώ.. Να δω πως θα πάει...
Ήθελα απλά να πω ένα γειά σε όλους.. εύχομαι να είστε όλοι καλά παλιοί και νέοι ατμιστές! Χαίρομαι που υπάρχει ακόμα αυτό το φόρουμ! Θυμάμαι πόσα πολλά πράγματα έμαθα.. πόσο με βοηθήσατε.. Θυμάμαι τις συσκευές που ατμιζαμε το 2011-2012 και γελάω... Πόσο έχει εξελιχθεί το η.τ. .. Πολλές αναμνήσεις... Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 05, 2023, 20:35 »
Καλωσήλθες πάλι και καλή συνέχεια !!

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 07, 2023, 00:23 »
<< Χαιρετώ το αγαπημένο μου φόρουμ! Πόσος καιρός πέρασε..
Ήθελα απλά να πω ένα γειά σε όλους.. εύχομαι να είστε όλοι καλά παλιοί και νέοι ατμιστές! Χαίρομαι που υπάρχει ακόμα αυτό το φόρουμ! Θυμάμαι πόσα πολλά πράγματα έμαθα.. πόσο με βοηθήσατε.. Θυμάμαι τις συσκευές που ατμιζαμε το 2011-2012 και γελάω... Πόσο έχει εξελιχθεί το η.τ. .. Πολλές αναμνήσεις...




EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης


-- Επικροτώ και επαυξάνω τα παραπάνω....


-- Και καθόλου δεν γελάω με τις παλιές συσκευές. Ξεκίνησα με Ego-C και T3 και μετά από 11 χρόνια συνεχίζω κυρίως με Τ3-ΜΤ3 και ARO ( καπνικά, MTL, 6-7mg νικοτίνη 70% PG) και άντε ΑΙΟ και CUBIS για το SOHO και TRIBECA. 7 με 9 ml την ημέρα. MOD=PICO 75W..            και φυσικά ..DIY

-- Επομένως φίλοι μου, υπάρχει και άλλη γνώση και άποψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2023, 11:52 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 18:39 »
Ωραίος 👍
Ego-T/C μ' άρεζε πολύ το πλακέ επιστόμιο.. Και σ' αυτές τις συσκευές εμάθα για πρώτη φορά το dry burning 😄.. Και τις αλλαγές σε αντιστάσεις.. με silica φυτίλι.. Δε λέω όταν δουλεύανε καλά ήταν τέλειες.. Αλλά δεν μπορώ να ξαναγυρίσω εκεί πίσω.. εμένα προσωπικά με ταλαιπώρησαν πολύ ..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2023, 18:50 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 09, 2023, 06:20 »
Παλιές καλές εποχές, με όλα τα προβλήματα που είχαν οι συσκευές. Δεν μπορώ να πω ότι με ταλαιπώρησαν ιδιαίτερα.

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 11, 2023, 07:55 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Συμφωνω και επαυξανω! Ποτε δεν θα ξεχασω τις "Συναντησεις των Βορειων" παρεηστικο κλιμα -φιλικες συμβουλες-πλακα ατελειωτη! Μου λειπει παρα πολυ αυτη η εποχη τοτες!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2023, 15:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 11, 2023, 12:14 »
Καλημέρα στο φόρουμ!

Ξαναγύρισα και εγώ μετά από αρκετά χρόνια στο άτμισμα. Είχα κρατήσει από παλιά τους δύο πρώτους Nautilus, τον mini και τον μεγάλο των 5 ml.
Πρόσθεσα στη συλλογή μου τον Innokin Kroma 217 που τον πήρα σετάκι με τον z-force. Πήρα ακόμη τον Nautilus 3 για ποικιλία.

Ο z-force δεν μου άρεσε καθόλου. Δεν προσπάθησα να τον μάθω κιόλας. Τον έκανα σετάκι με τον pico 25 και τον χάρισα. Έχω μείνει με τον Kroma 217 και του Nautilus.


Σχετικά με τα υγρά, από την στιγμή που άρχισα να φτιάχνω μόνος μου το Maxx-Blend, δεν μου φαίνονται ιδιαίτερα οι αυξήσεις στις τιμές. Ειδικά άμα συγκρίνω με το Marlboro.

Δεν ξέρω αν με πιστέψετε, αλλά το καλύτερο άτμισμα το κάνω με τους συλλεκτικούς Nautilus.

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο 👋
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2023, 12:20 από Green Dragon »

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 11, 2023, 19:02 »
Όσο αφορά στους ατμοποιητές, όπως λέει και ο treloneritis, "περί ορέξεως...μπάμιες"!
Πραγματικά, ο καλύτερος ατμοποιητής είναι αυτός που σε κρατά μακριά από το κάπνισμα.
Καλό (ξανά)ξεκίνημα!

Αποσυνδεδεμένος CaptainNemo

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #220 στις: Μαρτίου 18, 2023, 21:15 »
Χαιρετώ το αγαπημένο μου φόρουμ! Πόσος καιρός πέρασε.. Πώς περνάνε τα χρόνια 😄..
Να ενημερώσω ότι πλέον το έχω γυρίσει εδώ και καιρό στο κανονικό τσιγάρο και νιώθω πολύ καλύτερα! Οι αναπνοή μου έχει βελτιωθεί.. αντοχή..  μόνο τα δάχτυλα και τα δόντια κιτρίνησαν αρκετά θα έλεγα.. λίγο πονόλαιμος με βήχα και φλέματα το πρωί όταν το προηγούμενο βράδυ το παρακάνω.. Αλλά γενικότερα μια χαρά.. Τι να κάνω.. Ίσως για κάποιους ανθρώπους ο πόθος του καπνού και τις τσιγαρίλας είναι χαραγμένο στο dna τους και δεν μπορούν να ξεφύγουν εύκολα από αυτό...
😂🤣 Πλάκα κάνω 😂! Ακόμα ατμίζω 😁! Και το γουστάρω τρελά και είμαι μια χαρά στην υγεία μου!
Η αλήθεια είναι κάποιες φορές με έπιανε και έκανα την βλακεία να καπνίσω από κανένα κανονικό (δεν το προτείνω σε κανένα.. μείνετε καλύτερα μακριά) αλλά στο τέλος πάντα το η.τ. με κέρδιζε πίσω..
Στο θέμα το οικονομικό τώρα.. σίγουρα την γκρίνια την βγάζω ακόμα κάποιες φορές με τις τιμές που άλλαξαν σε diy βάσεις με νικοτίνη.. Αλλά το θετικό είναι ότι με αυτά τα καινούργια δεδομένα το πάλεψα και έπεσα σιγά σιγά από τα 12-15mg στα 3mg περίπου στην νικοτίνη. Κάτι που δεν φανταζόμουν ποτέ να καταφέρω.. Βέβαια έχω αυξήση αρκετά τα ml που ατμίζω. Ισως να ατμίζω και 3 φορές περισσότερο..
Κάτι που έχω παρατηρήσει με μένα και που έρχεται σε αντίθεση με την τσιγκουνιά που με πιάνει με τις τιμές στα υγρά είναι ότι όταν έρχεται η ώρα να αλλάξω το modaki μου ή ατμοποιητή λόγο φθοράς με πιάνει μια χαρά να αναζητήσω τι καινούργιο κυκλοφορεί και να ξοδέψω αρκετά χρήματα δοκιμάζοντας και κάποιους νέους ατμοποιητές... Αν και έχω κατασταλάξει στον Innokin zlide εδώ και καιρό..  μπήκα στο τρυπάκι τελευταία να δοκιμάσω πάλι κάποιους επισκευάσιμους.. κοιτάω ακόμα και πνευμονικούς που ήμουν κάθετος στο mtl άτμισμα.. μέχρι και με dyi αρώματα σκέφτομαι να ξαναπειραματιστώ.. Να δω πως θα πάει...
Ήθελα απλά να πω ένα γειά σε όλους.. εύχομαι να είστε όλοι καλά παλιοί και νέοι ατμιστές! Χαίρομαι που υπάρχει ακόμα αυτό το φόρουμ! Θυμάμαι πόσα πολλά πράγματα έμαθα.. πόσο με βοηθήσατε.. Θυμάμαι τις συσκευές που ατμιζαμε το 2011-2012 και γελάω... Πόσο έχει εξελιχθεί το η.τ. .. Πολλές αναμνήσεις... Καλή συνέχεια!


Καλως ήρθες πίσω λοιπόν.


Εγώ θα πω μόνο πως προτείνω να μην αυτοδεσμεύεσαι σε τυποποιημένες καταστάσεις και θα σου εξηγήσω ακριβώς τι εννοώ.
Εγώ ξεκίνησα το άτμισμα το 2015 και φυσικά στόχευα στο MTL.
Αφού δοκίμασα μέσα στην περίοδο προσαρμογής διάφορους ατμοποιητές της εποχής, κατέληξα να ατμίζω με subohm μέχρι σήμερα.
Το οτι ο ατμοποιητής είναι DTL δεν σου απαγορεύει να τον χρησιμοποιήσεις ως MTL κι έτσι έκανα.
Μ αυτό τον τρόπο, κατάφερα να βρω και το επίπεδο νικοτίνης που με ικανοποιούσε αλλά και την τζούρα που με χόρταινε.
Τώρα εδώ και χρόνια, όλοι οι ατμοποιητές που χρησιμοποιώ είναι Uwell που είναι εκ των πραγμάτων DTL ως Subhom που είναι.
Δεν το λέω για να κάνω τον έξυπνο, το λέω ως προσωπική εμπειρία για να δείξω πως υπάρχουν πολύ περισσότερες λύσεις για όλους, απ όσο φαίνεται με πρώτη ματιά.


Καλή συνέχεια σου εύχομαι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515343 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801636 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet