vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

329 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, tapantari, tsiv, Nikrom, djfloor, manoslykos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5085 στις: Ιανουαρίου 06, 2023, 07:55 »
Όχι, εγώ χάθηκα στο χρονοντούλαπο της ιστορίας! :laugh1: Από τον 4.5 είναι πιο παλιός, ο fev γενικά υπάρχει από τότε που τον έστηναν με silica, κάπως έτσι όπως στη φωτό! Ωστόσο παππού δεν τον λες, εγγονό μάλιστα. ;D


Αποσυνδεδεμένος pro77

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5086 στις: Μαΐου 04, 2023, 23:32 »
Λοιπόν παιδιά μετά από 3 εβδομάδες άτμισμα και αφού δεν έχω ξανακαπνίσει τσιγάρο διαβάζοντας το φόρουμ γενικά αυτές τις ημέρες, αλλά και γενικά στο διαδίκτυο διάβασα πως οι επισκευάσιμοι έχουν πολύ καλύτερη απόδοση γεύσης και τζούρας.


Ετσι λοιπόν τις τελευταίες ημέρες σκέφτομαι να προχωρήσω (έστω μετά από τόσο μικρό χρονικό διάστημα) σε mtl rta. Στην αρχή ήμουν ανάμεσα σε πολλούς οπτικά μου αρέσει περισσότερο από όλους ο brunhilde mtl, αλλά παρακολουθώντας βίντεο και διάφορα reviews έχει το αρνητικό με το γεμισμα με τη τρυπουλα μην κανεις λαθος την τρυπουλα, μη τυχον δεν χωράει καλά η μύτη κτλ και φυσικά το airflow pin  που έχει ότι μεγέθη να είναι και οκ είναι λίγο ψηλός.


Επόμενη επιλογή μου ήταν ο berserker b3 όπου οκ δειχνει καλος κτλ αλλά.... αλλά δεν έχεις ευρεία γκάμα στα πιν (άντε παλι τα ίδια, ούτε επίτηδες να το έκαναν). Για παράδειγμα εγώ που έχω τον nautilus 3s επιλέγω την δεύτερη τρύπα, η 1η μου κάνει για πολύ σφικτή και λίγη η 3η μου κάνει για κάπως αεράτη οπότε η καλύτερη δυνατή επιλογή για εμένα είναι η 2η τρύπα. Η γυναίκα μου που ξεκίνησε το άτμισμα την ίδια μέρα με εμένα και έχει και εκείνη nautilus 3s της αρέσει η τρίτη τρύπα του airflow.


Οπότε ίσως να μην με καλύπτει ο berserker b3 λόγω airflow.


Kάπως έτσι λοιπόν μετά από ψάξιμο διαβασα για τον kayfun lite plus 2021 όπου αυτός έχει το ελάττωμα (αν είναι δυνατόν) να γεμίζει από κάτω που οκ δεν είναι κάτι τρομακτικό, απλώς είναι λίγο παράλογο αλλά σε αυτόν βιδώνεις όσο θέλεις το πινάκι και τέλος βρίσκεις τον αέρα που θέλεις. Στο δια ταύτα αξίζει τα λεφτά του ή μήπως επειδή έχουν περάσει ήδη δυο χρόνια να περιμένω μήπως βγάλει κανα 2023 ή 2024 με κάτι καλύτερο και που ίσως να γεμίζει από πάνω. Πάντως δεν διαβασα κανα review εδώ μέσα για τον lite plus 2021 μόνο για το 2019 βρήκα.


Εσείς ρε παιδιά τι θα κάνατε στη θέση μου;

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5087 στις: Μαΐου 04, 2023, 23:38 »
Θα έπαιρνα τον lite με το aerokon  του 21 είναι αυτός νομίζω, όχι όμως τον καινούργιο με το πάνω γέμισμα

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pro77

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5088 στις: Μαΐου 04, 2023, 23:43 »
Τον lite plus 2021 λες αυτόν που κατέληξα και εγώ... απλως γεμίζει από κάτω κατά τα άλλα μάλλον δεν πρέπει να παίζει καλύτερος mtl rta.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5089 στις: Μαΐου 04, 2023, 23:47 »
Καλύτερος είναι από τον '19 με το πλαστικό βιδάκι για τον αέρα.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5090 στις: Μαΐου 05, 2023, 08:22 »
Με τον Brunhilde δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την τρύπα των υγρών όποια μύτη και άν χρησιμοποίησα.


Όσο αφορά ποιόν επισκευάσιμο, θα σου πρότεινα να πάρεις έναν FEV. Για μένα όλοι οι υπόλοιποι είναι ενδιάμεσες καταστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5091 στις: Μαΐου 08, 2023, 09:36 »
Αν σου έκανε κλικ ο Brunhilde, πάρτον.
Το μεγαλύτερο αρνητικό του είναι η εμφάνιση. Αφού σου αρέσει, μη διστάσεις.
Το έχω πάνω από χρόνο πλέον, και τον χρησιμοποιώ καθημερινά.
Το γέμισμα δεν είναι πρόβλημα και συνηθίζεται εύκολα.
Απλά, πρέπει να τον γεμίζεις περιστρέφοντας το πάνω καπάκι και όχι βγάζοντάς το. Αυτό το 1mm έξτρα πάχος κάνει διαφορά, τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.
Από θετικά, έχει ότι αξίζει:
  • εύκολο στήσιμο
  • μηδενικές διαρροές (αφού στηθεί σωστά φυσικά)
  • γευσάρα (αραιώνω στο διπλάσιο πλέον τα SnV)
  • πολύ καλή γκάμα pins αέρα
  • φτηνός (και να μη σου κάνει, δε κλαις τα χρήματά σου)
Γενικά είναι εύκολος να ζήσεις μαζί του. Δε θα το μετανιώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2023, 09:48 από thanoulis »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5092 στις: Μαΐου 08, 2023, 17:46 »
https://atmology.gr/product/blaze-solo-rta-thc-x-mike-vapes/

Ωραίος ατμοποιητης μηδέν προβληματα

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5093 στις: Μαΐου 09, 2023, 14:23 »
Πολύ καλή επιλογή που συνδυάζει και εύκολο στήσιμο, και πολύ καλή γεύση, και άριστες επιλογές αέρα (πολύ κοντά - αν όχι ίδιες με τον Nautilus 3) είναι και ο Ares 2 που μπορείς να δεις. Στα θετικά του η χαμηλή τιμή (κάτω από 30€ ο 24άρης), αρκετή χωρητικότητα (4ml) ιδίως για mtl άτμισμα, και σε φυσιολογικό μέγεθος (όπως του Nautilus).

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5094 στις: Μαΐου 09, 2023, 17:55 »
@ pro77 Επειδη εισαι στην 3 εβδομαδα γνωμη μου ειναι να παρεις πρωτα εναν που να ειναι ευκολος στο στησιμο για να μην απογοητευτείς o kaifun δεν το λες και απο τους ευκολους στο στησιμο πολυ μικρο ντεκ για μενα παντα μιλαω οποτε το κριτήριο σου  για μενα ειναι πανω απο ολα να ειναι ευκολος στο στησιμο μια προταση απο μενα κοιταξε το bishop rta μετα αφου εξοικειωθείς στο στησιμο παιρνεις οτι θελεις.

Συνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5095 στις: Μαΐου 09, 2023, 19:31 »
Fev και ξεμπερδεψες ;)

Αποσυνδεδεμένος pro77

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5096 στις: Μαΐου 14, 2023, 19:39 »
Λοιπόν παιδιά πήρα τον berserker b3 τελικά ενώ πήγαινα για να πάρω kayfun. O λόγος που τον πήρα είναι επειδή αυτός που είχε το μαγαζί ενώ τον είχε βλέποντας με πως ατμιζω (ατμιζω λιγο μυστήρια έχει δίκιο) δηλαδή τραβάω αλλά στελνω τον ατμό στο λαιμό και δεν τον κρατάω στο στομα μου είπε πως δεν θα μου αρέσει ο kayfun και θα με δυσκολευει στο στησιμο. Ετσι πήρα τον b3 με 27αρι ni80 και cloud9 παίζω στο 0.7 και ειμαι μια χαρά με pin 1.2


Από την άλλη μου είπε αν τυχόν βρεθεί στο διάβα σου καποιος edge παρτον γιατι για εμενα ο edge είναι ο καλύτερος και άλλοι 2 τυποι φιλοι του που ήταν ατμιστές και αραχτοί στο μαγαζί του, συμφώνησαν μαζί του για τον edge


Σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις πάντως είστε τέλειοι.

Αποσυνδεδεμένος estpany

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5097 στις: Ιουνίου 04, 2023, 17:40 »
Πρώτο Post μου εδώ ! Και μπαίνω κατευθείαν στο θέμα :
Εχω 3-4 μήνες τον πολύ γνωστό Geek Vape Zeus και τον δουλεύω τελευταία με διπλή αντίσταση. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την γεύση του και από την οικονομία υλικών (αντιστάσεις) ενώ αλλάζω βαμβάκι κάθε ... 1-2 βδομάδες , αναλόγως χρήσης.
Το βασικό θέμα του, αυτό που με απασχολεί και με έκανε να γράψω αυτό το post, είναι πως ξε-συναρμολογείται σχετικά δύσκολα (και ενώ προσπαθώ να μην τον σφίξω στο κλείσιμο), και ως αποτέλεσμα της περιπέτειας της αποσυναρμολόγησης έχει την απώλεια των o-rings του. ! Εχω χάσει ήδη 4-5 (!!!). Σήμερα πάλι, πήγα να τον κλείσω μετά το πλύσιμο - βαμβάκωμα και πάλι είχε χαθεί ένα ακόμα o-ring ...Και η ερώτηση :
Επειδή ο Zeus είναι αυτός που είναι ή εγώ είμαι ...τσαπατσούλης ή νέοπας :) , υπάρχει κάποια άλλη πρόταση σε επισκευάσιμο που να είναι πιο εύκολος στο άνοιξε-κλείσε ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2023, 07:31 από estpany »

Αποσυνδεδεμένος MrGeneral

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5098 στις: Ιουνίου 05, 2023, 08:53 »
Αυτή τη στιγμή παίζουν ο dead rabbit v3 και ο blaze rta (όχι ο solo) για διπλή αντίσταση με top airflow. Δεν έχω χρησιμοποιήσει κανέναν τους, αλλά όπως τους βλέπω και από ό,τι λένε οι κριτικές φαίνονται καλοί.

Αποσυνδεδεμένος estpany

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #5099 στις: Ιουνίου 05, 2023, 09:59 »
Αυτή τη στιγμή παίζουν ο dead rabbit v3 και ο blaze rta (όχι ο solo) για διπλή αντίσταση με top airflow. Δεν έχω χρησιμοποιήσει κανέναν τους, αλλά όπως τους βλέπω και από ό,τι λένε οι κριτικές φαίνονται καλοί.
Θα τους τσεκάρω, ευχαριστώ !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110853 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160078 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515464 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530902 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801714 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet