vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 9 χρήστες
nightdream, Buliwyf, face7off, grag, vag21, pngtszs1976, lagoudakis, tibolaso, bujinkan

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Nautilus 2 by Aspire
« στις: Μαρτίου 23, 2017, 22:22 »
Συνέχεια από την προεπισκόπηση.


Nautilus 2 by Aspire




[justify]Γεια σας! Είμαι δάκτυλος του λατρεμένου μου φίλου modivin, είμαι ένας πληγωμένος ατμιστής υποκίνησης επισκοπήσεων. Γι’ αυτό, δείξτε κατανόηση και προσπεράστε με. [/justify]

[justify]Σημ. Πρώτα απ’ όλα, και πέρα απ’ τα χαριτωμένα μου, το νήμα προεπισκόπησης για τον Nautilus 2, που άνοιξε ο αγαπητός φίλος NekosAthina, αξίζει όσο λίγα. Ένα δεύτερο σημαντικό σημείο των καιρών, γιατί έγραψε άμεσα ο επίσης αγαπημένος φίλος makis206, και απ’ την πρώτη στιγμή μάς άνοιξε τα μάτια για έναν άξιο συνεχιστή τού καταπληκτικού Nautilus (1). Δεν υπήρχε περίπτωση να μην υπάρξει επισκόπηση για ένα τέτοιο διαμάντι. Καμία περίπτωση. [/justify]

[justify]Λοιπόν. Nautilus 2 by Aspire. Εργοστασιακός ατμοποιητής που έγραψε ιστορία όσο λίγοι. Αναφέρομαι βέβαια στον πρώτο Ναυτίλο. Δική μου εκτίμηση, ίσως η καλύτερη εισαγωγή στο άτμισμα. Aspire, κινεζική εταιρεία όπου συνεχίζει ακόμα και σήμερα να εντυπωσιάζει. Δεν χρειάζεται να επεκταθώ καθόλου, όλοι μας γνωρίζουμε τη συνέχεια. Εδώ λοιπόν λέμε για τον Nautilus 2. Πρώτη ματιά; 4 διαφορετικά κουστούμια, [Black, Red, Grey, (anodized aluminium), & Stainless Steel]. 22mm διάμετρος και μικρός (στα 53mm με το επιστόμιο), καθώς και σε σχήμα καμπάνας. Αντικειμενικά, πάρα πολύ όμορφος, (πρέπει να είσαι πολύ περίεργος για να του βρεις άσχημη γωνία). 2ml χωρητικότητα, οι γνωστές κεφαλές και 2 βασικές επιλογές, [0.7Ω (18-23W) και 1.8Ω (10-14W / 4.2-5.0V)]. Ρύθμιση εισαγωγής αέρα 5 οπών, πράγμα που τον κάνει ιδανικό για ένα πολύ όμορφο εύρος εισπνοών. Εισαγωγή υγρού αναπλήρωσης από το επάνω μέρος, και, 3 βασικά κομμάτια, (βάση, γυάλινος θάλαμος, και εξωτερικό μεταλλικό κουστούμι).[/justify]


[justify]Χαρακτηριστικά:[/justify]

[justify]
  • Διαστάσεις: 53mm x 22mm
  • Χωρητικότητα: 2ml
  • Υλικό: Stainless Steel / Aluminium (& Pyrex glass tube)
[/justify]

[justify]Συσκευασία:[/justify]

[justify]
  • 1 x Nautilus 2
  • 1 x BVC coils 0.7Ω
  • 1 x BVC coils 1.8Ω
  • 1 x Extra Glass Tube
  • 8 x O-rings
  • 1 x User Manual
  • 1x Warning Card
  • 1 x Extra Drip-tip
[/justify]

[justify]Πρώτες εντυπώσεις: Είχα κάνει τις δοκιμές μου από την πρώτη μέρα. Ήξερα πως εδώ έχουμε φλέβα χρυσού, (δεν έτρεξε τυχαία ο φίλος Μάκης, κάτι ήξερε). Τι εισέπραξα; Γεύση! Μικρό και κουκλί, και προσωπικά, απόλαυσα και τις 2 επιλογές κεφαλών (0.7Ω, 1.8Ω). Μάλιστα, το πήγα και λίγο παρακάτω. Επέλεξα και μία επισκευάστηκε κεφαλή VVTF v2a, (γνωστή ήδη απ’ τον 1ο Ναυτίλο / εδώ είναι η τελευταία της σχεδίαση με καλύτερη τοποθέτηση της αντίστασης+βαμβακιού, όμως, δεν έστησα, δεν ξέρω ακόμα αν ταιριάζει στον Ναυτίλο 2). Τι άλλο να πω. Χμμ. Γεύση, το είπα; Ω, ναι. Γεύση! Επίσης, καταπληκτική ρύθμιση εισαγωγής αέρα / στις μετρήσεις των οπών έχασα την μπάλα..., μιλάμε για δέκατα του χιλιοστού. Ξεκίνησα με την μικρότερη επιλογή, η οποία είναι μικρότερη του χιλιοστού (0.5mm), κατόπιν χάθηκα κι έφτασα στη μεγαλύτερη (1.5mm) / (σημ. ελπίζω κάποιος φίλος να με διορθώσει). Δεν χρειάζεται να πω τίποτε άλλο. Ήδη οι πρώτες παρτίδες εξαφανίστηκαν, (δεν το λέω τυχαία, έριξα έρευνα...). Και κάτι ακόμα. Κάντε μία απλή αναζήτηση στο Διαδίκτυο, ας δούμε ολόκληρη τη διαδρομή του Ναυτίλου, ποιοι τον εμπιστεύτηκαν, ποια ατμιστικά ονόματα τον κράτησαν για την υπέροχη απόδοσή του. Αυτό μόνο αρκεί για να ψάξεις πιο σοβαρά.[/justify]


[justify]Επιλογή: 0.7Ω & 1.8Ω, χρήση μηχανικού και ηλεκτρονικού μοντ. Υγρό αναπλήρωσης, Five Pawns [Black Flag Risen (Enriched), Signature Series), Vaponaute (Over The Rainbow).[/justify]

[justify]Θετικά: Γεύση, γεύση, γεύση. Καταπληκτική ρύθμιση αέρα, κουκλί, ευκολία χρήσης.[/justify]

[justify]Αρνητικά: Αναφέρθηκαν κάποιες υγρασίες, μέχρι και κατακλυσμοί. Δεν ξέρω, εγώ δεν είδα το παραμικρό αυτές τις λίγες ημέρες που τον έχω στα χέρια μου. Επίσης, αρκετοί τονίζουν πως τα 2ml δεν φτάνουν, πως είναι ακόμα πιο λίγα (1.5, 1.7ml / προσωπικά δεν μέτρησα ακόμα χωρητικότητα, θα επανέλθω όμως), πως υπάρχουν γερασμένες επιλογές κεφαλών, (είναι ήδη 2 ή 3 χρόνια). Δεν βρήκα κανένα αρνητικό, απλώς αναφέρω και τα όσα διάβασα.[/justify]

[justify]Πρώτο συμπέρασμα: Όμορφος και γευστικός. Τολμώ κι εγώ να πω πως είναι καλύτερος απ’ τον 1ο Ναυτίλο, σε όλα. Σπουδαία γεύση, ρύθμιση-επιλογές αέρα, σχεδιασμός. Στην περίπτωσή μου, είχα υπέροχο ατμιστικό αποτέλεσμα και με τις 2 κεφαλές.[/justify]

[justify]Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.[/justify]





Διόρθωση φωτογραφιών
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2017, 00:31 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 23, 2017, 22:42 »
επιτελους η επισκοπιση!!!και απλα απο τον καλυτερο για εμενα.joe σε εχω εμπιστευθει πολλες φορες και εχω αγορασει προιοντα και σε ολα εισαι μεσα.
αυριο λοιπον παω για το μικρουλι.με επεισες γιαττι τον ηθελα αλλα με σταματουσανε καποιες γνωμες.τωρα ομως ξεκαθαρισα. :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 23, 2017, 22:42 »
Ομορφη παρουσιαση και ευχαριστουμε για τον κοπο σου. Να συμπληρωσω,πως εχουν αναφερθει παραπονα και για τον τροπο γεμισματος,δηλαδη,καποιοι δυσκολευονται να ανοιξουν το ''κουστουμι'' και να γεμισουν και αναγκαζονται να ξεβιδωσουν ολο τον ατμοποιητη.Αντιμετωπισες εσυ ενα τετοιο προβλημα,αυτες τις ημερες που το χρησιμοποιεις??

Υ.Γ.
Το προβλημα αυτο παρουσιαστηκε σε συνδιασμο με το pico.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 23, 2017, 23:06 »
[justify]Παιδιά, καλησπέρα κι ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Βέβαια, άλλοι είναι οι φίλοι που πρέπει να δεχτούν τα μπράβο μας, (NekosAthina, makis206, κ.ά.). Η αλήθεια είναι πως ακόμα δεν εντόπισα αρνητικά στον Nautilus 2, όμως θα επανέλθω και για το παραμικρό που θα δω. Παρ’ όλα αυτά, δεν με πειράζει ακόμα και να εκτεθώ, για μένα πάντα, είναι μία πολύ καλή αγορά. Απλώς δοκιμάστε και δείτε ατμιστικό αποτέλεσμα. / παρακάτω, βάζω 3 μετρήσεις για το μπόι του. Για τα ml θα επανέλθω γιατί θέλω να χρησιμοποιήσω μικρή σύριγγα παραπάνω από 1, 2 φορές.  [/justify]

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2017, 00:52 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 24, 2017, 00:36 »
Όλα τα συγχαρητήρια στον Joe! Και μόνο που άνοιξε το νήμα όλα για πάρτη του παρακαλώ. Κι οι φωτό του ένα τεράστιο bonus για εμάς, καλύτερα ή έστω κοντά δεν θα το έκανα με καμία δύναμη εγώ.!

Συνεχίζουμε δυναμικά στο "επίσημο" λοιπόν, ευχαριστούμε για όλα κύριε barman! :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 24, 2017, 10:00 »
Εϊναι δυνατόν να ψόφισε η 0.7 σε λιγότερο από μια μέρα; 5-6 φορές τον γέμισα. Και μάλιστα με αραιωμένο με βάση υγρό κατά 50%.
Τρώω τώρα καμμένο που δε στρώνει ότι και αν του κάνω...

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 24, 2017, 10:29 »
ελλατωματικη αντισταση σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 24, 2017, 11:37 »
Kαι η 1.8 του πακέτου ανεπανόρθωτο καμμένο μετά από ούτε 2 μλ... 
Άρε Aspire... Έτσι την είχα πατήσει και στην αρχή της κυκλοφορίας του πρώτου Ναυτίλου. Αν και με σούπερ απόδοση, μάπα κεφαλές οι πρώτες παρτίδες. 
Θα βάλω μια clapton 1.8 του Τριτονα Μίνι που δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ.  

Αποσυνδεδεμένος takis72

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 24, 2017, 11:49 »
Εϊναι δυνατόν να ψόφισε η 0.7 σε λιγότερο από μια μέρα; 5-6 φορές τον γέμισα. Και μάλιστα με αραιωμένο με βάση υγρό κατά 50%.
Τρώω τώρα καμμένο που δε στρώνει ότι και αν του κάνω...
εγώ χθες έβαλα μια 0.7 (αγορασμένη από Nobacco) πρέπει να είναι η 4η που χρησιμοποιώ , μετά από 10-12 τζούρες "άρπαξε" .
Αρχίζω να ξεβιδώνω για να γεμίσω πάλι και μένει η αντίσταση στο πάνω μέρος σφηνωμένη.
Κάτι άλλο που δεν το είδα να αναφέρεται ακόμη νομίζω , το κάτω μεταλλικό δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα , μπορεί να βγει (όπως περίπου στον Cubis Pro).

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:00 »
Για να μην σφηνωνει η αντισταση στο πανω μερος,να μην βιδωνεις σφυχτα και τερμα το ''κουστουμι'' του ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:12 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Λέτε σημαντικές πληροφορίες που εγώ ακόμα δεν είδα, και σίγουρα θα μας βοηθήσουν. Λοιπόν, για το θέμα, 1 απαραίτητη σημειώση κι από μένα. Η επισκευάσιμη κεφαλή (VVTF V2A), που αναφέρω παραπάνω. ΔΕΝ κάνει για τον Nautilus 2. Ταιριάζει μόνο στον κλασικό Ναυτίλο (και mini), κι αυτό γιατί το top cap του Nautilus 2 είναι πιο ψηλά (και η βάση χαμηλά), επομένως υπάρχει κενό. Ακόμα δεν έχει έρθει κάτι αντίστοιχο ώστε να κάνουμε και τον Ναυτίλο 2 επισκευάσιμο. Όπως κι αν έχει. Τι συνέβη; Ήρθε και η επιστροφή του Ναυτίλου 1! Ω ναι! Σπουδαίο δίδυμο. [/justify]

[justify][@makis206, καλημέρα κι ευχαριστώ για όλα. Με την ευκαιρία να φλυαρήσω λίγο και να πω ξανά πως έχεις σπάνιο ήθος. Σπουδαίο μέλος και σπουδαίος ατμιστής, αλλά και πέρα απ’ όλα αυτά, τολμάς πάντα να έχεις γνώμη και να μοιράζεσαι τις σκέψεις και τα “μπράβο” σου. Ελάχιστοι το κάνουν, γι’ αυτό και σε εκτιμώ όσο λίγους]. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:17 »
Εγώ πάλι ( αγορά από Join Club ), με την 0,7 πρέπει να έχω κάνει γύρω στα 12ml σε mixology mode ( ίδια κεφαλή - ry69, ry4 double, lemon tart, supreme ) και πάει τραίνο. Την ατμίζω στα 15 - 16 watt, αλλά στο very first γέμισμα την άφησα να πάρει το χρόνο της προτού ξεκινήσω το trolling test drive.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:21 »
πριν 5 λεπτα μιλησα με καταστημα,(ειμαστε αρκετα γνωστοι για να πει ψεμματα)
ρωτησα εαν εχουν παραπονα για την 0,7.
Απαντηση 
ΟΧΙ

Ερωτηση.Σε τι watt παιζει
Απαντηση.Σε 22 max.

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:26 »
Μια αντίσταση 1.8 ενα μοντακι μου τη δείχνει 2.0 και ένα άλλο 2.1, λογικά έχει ψοφήσει ετσι;

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:37 »
Σχεδον 30ml απο το cigarillo με την 0.7 στα 19w και ακόμα μια χαρά γεύση έχω.
Απόλυτα ευχαριστημένος με την μαμιδισια ελπιζω και οι επομενες να ειναι το ιδιο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160042 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110825 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530890 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet