vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

MAD JUICE

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 18:10 »
Πάντως σε vapormania Αθήνας που πηγα: "Όχι δεν θα τα βάλουμε σε ατμοποιητες για δοκιμή, γιατί τότε θα έπρεπε να βάλουμε και όλα τα άλλα shake and vape που έχουμε... Αλλα αν θέλετε μπορείτε να... τα.. μυρισετε"!!!!! Επειδή λοιπόν δεν είμαι Κ9 έφυγα... Ή ο υπάλληλος δεν ήξερε, ή.... Κρίμα για ότι και από τα 2...

Sent via S8


Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 18:29 »
χα χα χα ! Σε αυτό της Νέας Ιωνίας που πήγα εγώ μου είπαν ακριβώς  το ίδιο πράγμα, μάλλον είναι οδηγία :)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 22:13 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 18:32 »

 Σίγουρα αν δεν ανοίξεις για να δοκιμάσω, δεν θα αγοράσω.

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 18:45 »
Αλήθεια, για τόσο αγαθούς μας έχουν; (μπορεί! Γιατί υπάρχουν - προφανώς - και οι shopaholics οι οποίοι αγοράζουν? όλη την σειρά μόλις κυκλοφορήσει και λένε τα καλύτερα)...

Sent via S8


Αποσυνδεδεμένος Bathory

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2017, 19:04 »
Και μένα το ίδιο μου είπε για τα Mad Shake η ευγενέστατη κοπέλα στο μαγαζί στην Αθήνα (χαριλάου τρικούπη), αλλά μου φάνηκε ότι το έλεγε και ντρεπόταν ξέρω 'γω, σαν να εννοούσε σε φάση "Το΄ξέρω, δίκιο έχεις, αλλά τι να κάνω, δεν εξαρτάται από μένα".
Επίσης, όταν είδε ότι είχα μαζί μου ντρίπερ, μόνη της μου πρότεινε να στάξω ό,τι υγρό (απ' τα έτοιμα, προφανώς) θέλω και να δοκιμάσω.
Και δοκίμασα αρκετές γεύσεις έτσι, είναι η αλήθεια, παίζει να έκανα κανά 8άρι μλ συνολικά στον ντρίπερ μου. :))

Ένιγουέι, στο θέμα μας, πήρα και έφτιαξα το Lemon Mad, αλλά στην προσπάθειά μου να ανοίξω το μπουκάλι (ρε δεν έβγαινε η μύτη από πάνω λέμε) χύθηκε το μισό άρωμα κάτω, ακόμα μυρίζει λεμόνι το δωμάτιο.
Τελικά αφού ξεπέρασα την ξενέρα, έφτιαξα τα 7.5 μλ που περιέσωσα. Στις 5 μέρες πρώτη δοκιμή, λεμονάκι άγουρο μου φάνηκε, στις 12 μέρες το ίδιο αλλά με έντονη υποβόσκουσα ποδαρίλα γενικά, στις 20 μέρες περίπου ψιλοέφτιαξε και μου έβγαλε και λίγο μπισκοτάκι, αλλά είναι τόσο έντονο το λεμόνι που προσωπικά δεν μου άρεσε.
Γενικά φέιλ σαν πρώτη επαφή με τα Mad Shake, αλλά σίγουρα θέλω να δοκιμάσω να φτιάκω και άλλα.

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: MAD JUICE FantaCy
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 15, 2018, 01:46 »
MAD JUICE FantaCy: Πορτοκάλι με φράουλα, μπισκότο, κέικ και λευκή κρέμα
το έφτιαξα το απόγευμα, 100ml, 6mg, 80/20
πριν λίγο το δοκίμασα κ η γεύση είναι απογοητευτική, στην επίγευση δε αφήνει επί μακρόν αίσθηση ταγκισμένου βούτυρου
το πορτοκάλι διακρίνεται ελάχιστα, κ μόνον κατά την εκνοή
ίσως να θέλει τον χρόνο του, καθώς ο κατασκευστής προτείνει τουλάχιστον 5 ημέρες ωρίμανση
ας μείνει έναν μήνα κ το ξαναδοκιμάζω :)

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: MAD JUICE FantaCy
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 12:59 »
...MAD JUICE FantaCy:
η γεύση είναι απογοητευτική, στην επίγευση δε αφήνει επί μακρόν αίσθηση ταγκισμένου βούτυρου
ίσως να θέλει τον χρόνο του, καθώς ο κατασκευστής προτείνει τουλάχιστον 5 ημέρες ωρίμανση...


τελικά ήθελε χρόνο
έγινε εξαιρετικό υγρό, με πλούσια αρώματα
προετοιμασία: ανάδευση για 30' στην άκρη του βραχίονα της σέγας κ κατόπιν το άφησα σχεδόν ένα δεκαήμερο πάνω στο σώμα του καλοριφέρ, που λειτουργεί δύο φορές την μέρα με ~45-50C στην επιφάνεια του σώματος
παρατήρησα ότι η θέρμανση του υγρού, εξαφανίζει αμέσως τον αφρό-κρέμα, που δημιουργεί η βίαια ανάδευση

το καπνικό MAD NIGHT επίσης έγινε υπέροχο, δίνοντας έναν πολύ ελαφρύ τόνο γιασεμιού κατά την εκπνοή από την μύτη

τίμια υγρά σε τιμή/απόδοση - value for maney που λένε κ στην καθομιλούμενη
το MAD LADY Pirate Tobacco το έχει ατμίσει κανείς?
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2018, 13:11 από otakis »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 15:30 »
:D  μου θύμισες ένα Mad Shake - Mad day που ειχα ξεχασμένο να ωριμάζει. Πρέπει να έχει φτάσει τις 20-25 ημέρες πλέον και εχει ομογενοποιηθεί αρκετά όμορφα και οι αρχικές οξείες έχουν απαλύνει και εκλεπτυνθεί αρκετά και κάνουν τα διαφορετικά αρώματα αρκετά ποιο ευδιακριτα και εξευγενισμένα
:grapse: Ολέ!  

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 25, 2018, 18:15 »


το MAD LADY Pirate Tobacco το έχει ατμίσει κανείς?
 
αυτο κανω τωρα,πολυ καλο

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 14, 2018, 21:08 »
Για να καταλήξω σχετικά με τοπαραπάνω που έγραψα για το Mad Day, χρειάστηκαν 45 ημέρες για να μπορέσω να το απολαύσω σε Dripper.
Δεν αφορά πρόταση η κρητική, απλά κι εγώ για να υπολογίσω την ωρίμανση, μπήκα και διάβασα το ποστ μου.. :p
To υγρό είναι απλό θα έλεγα, γι αυτό και ο Dripper, έχει τον ανναΝα του μετρημένο, την κρεμούλα την απλή που αγαπάμε στην Mad Juice και τη βάση-μπισκοτάκι, κι αυτό ξεχωριστό όσο μπορεί να ειναι ένα μπισκότο, και αυτό είναι όλο. Κάνει όμως ένα ωραίο Dripping time-out
Μετά ο λόγος που το Granny's Milk δεν έπαιζε στους ντριπερς μου απο την στιγμή της μετάβασης στο V2 είναι λόγω της ωρίμανσης που απαιτούνταν. Το ν1 σε μία εβδομάδα, 10 ημέρες ήταν έτοιμο για εξαφανιαζόλ. Ειχα κατεβάσει αρκετά μπουκαλάκια. Το ν2 λόγω της εξαφανιαζόλ ακριβώς τάσης μου με το υγρό, δεν τα κατάφερε, αλλά το βρίσκω πολύ πιθανό πλέον να το αγοράσω και να το αφήσω στο ράφι.

Αποσυνδεδεμένος gorge

Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 23, 2018, 13:08 »
Γεια σας. Για το pirate tobacco 50/50 μιξη, 100μελο, ποσες μερες minimum θα λεγατε για ωριμανση; Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 15, 2019, 14:45 »
Καλησπέρα στην ομάδα,
Στα περισσότερα υγρά αυτής της εταιρίας προτείνεται αναλογία 70VG και 30PG. Αν η αναλογία γίνει 50VG και 50PG ποια θα είναι η διαφορά? Εννοώ ποια η διαφορά σε γεύση ή χτύπημα στο λαιμό?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 15, 2019, 15:06 »
Το χτύπημα θα ανέβει σίγουρα, αφού ανεβάζεις την PG. Λογικά θα υπάρχει και μια μικρή διαφορά στη γεύση καθώς η PG είναι ο flavor carrier αλλά δε νομίζω να έχεις κάποιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 15, 2019, 15:16 »
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. 
Ποιο πολύ με ενδιαφέρει η γεύση και συγκεκριμένα μιλάω για το pipila. 

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 15, 2019, 17:09 »
Το πιπίλα πολύ καλό αλλά άστο μέρες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159685 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530716 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet