vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 4 χρήστες
john67, dkostas, tibolaso, manoslykos

Twitter

Τέλος γιά τη PROVAPE.

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 09, 2017, 18:01 »
Όπως ξανά έγραψα.και πολύ άντεξε.
Δεν βρίσκω προσωπικά κανέναν λόγο να αγοράσω ένα μοντ με 25 watt που μπορεί να είναι αθάνατο και να σκάω 150 ευρώ έτσι για πλάκα.
Έχω rx200 από την ημέρα που κυκλοφόρησε έχει φάει άπειρη κακομεταχείριση με αρκετές τούμπες μέσα και δεν πέρνει χαμπάρι.και όλα αυτά με 40 περίπου δολάρια.
 Έχω Επίσης Wismec Dna 200 με πλακέτα κορυφή με τα μισά λεφτά.
Κατ εμέ εκεί που την πάτησαν είναι τεχνολογικά.εμειναν πολύ πίσω και όπως όλοι ξέρουμε τα μοντ εξελίσσονται με τρελούς ρυθμούς.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 09, 2017, 18:08 »
Μα φυσικά, ο κάθε ένας με τα γούστα του


ps
Έτσι, από περιέργεια, είχες ποτέ συσκευή από την Provape?

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 10, 2017, 00:53 »
Προσωπικά δε βλέπω κάποια εξελιξη γιαυτό και έχω σταματήσει την αναζήτηση μοντ. Εξελιξη ήταν όταν υπήρχε πρόβαρι και γύρω γύρω ego με και παλμικα.μοντ που σου δίναν καμμένο. Έχει κορεστεί τόσο πολύ το θέμα μοντ πια που με τόσα που βγαίνουν, έχει χαθεί το νόημα. Φυσικά ακόμα υπάρχουν και κάποιοι που θα έμπαιναν στη διαδικασία να πουλήσουν ένα μοντ για να πάρουν ένα άλλο που απλώς έχει +20Watt από το προηγούμενο, χωρίς να ξέρουν τι τα θέλουν..ίσως μόνο για να το λένε, δε βρίσκω άλλο λόγο. Επαναλαμβάνω πάντως πως η πίτα μοιράστηκεε κάποια στιγμη αλλά δεν την πάτησαν, απλώς η αμερικανική νομοθεσία ηταν τέτοια που όσο και καλά τεχνολογικά προϊόντα να χε οποιαδήποτε αμερικανικη εταιρεία, δε θα άντεχε ή δε θα είχε νόημα να αντεξει. Οι πωλήσεις της εξακολουθούσαν να υπάρχουν και να είναι ουκ ολίγες μέχρι που ανακοινώθηκε η νεα νομοθεσία εκεί. Αν μπει κανείς στο ECF, θα δει ότι υπάρχουν άτομα που στοκαραν για 9 ζωές μοντ. Αν έκλεινε μία άλλη εταιρεία που παράγει μοντ, αυτο δε θα γίνονταν...απλά θα έπαιρνε καποιος το επόμενο κινέζικο. Από ένα σημείο και μετά το θέμα είναι όντως και υποκειμενικό και φυσικά δεν υπάρχει μόνο μία καλή εταιρεία. Προσωπικά πλέον μόνο σε Dicodes θα μπορούσα να κινηθω (που δε νομιζω να χρειαστεί - είμαι καλυμμένος μέχρι να φύγω από αυτόν τον κόσμο).

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 11, 2017, 12:03 »
Οι συγκρίσεις των Provari με τα διάφορα κινεζο...mods, μου θυμιζουν απιστευτα τις συγκρισεις των iPhone με το καθε καρυδιας κινεζικο android των 100 και 200 ευρω. Σε καθε περιπτωση τα λογια και τα επιχειρηματα ειναι ΟΛΟΙΔΙΑ. Η Apple εχει μεινει πισω σε τεχνολογια και παρολα αυτα οι συσκευες τις κοστιζουν οσο ενας μηνιατικος μισθος... και γιατι να δωσεις τοσα λεφτα ενω με το 1/4 των χρηματων αγοραζεις κατι αλλο που σου κανει την ιδια δουλεια... μπλα μπλα μπλα! Η πλακα ειναι πως ολοι αυτοι (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων) αν ειχαν την δυνατοτητα, σιγουρα θα αγοραζαν ενα iPhone για την σταθεροτητα και την αξιοπιστια τους, τοσο ως λογισμικο, οσο και ως συσκευες, αλλα στο φιναλε και ως apla Brand Name! Τιποτα δεν πληρωνεις τυχαια guys......

Δεν πειραζει, οσο μας βγαλει το προβατακι μας και απο'κει και περα παμε γι'αλλα...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 11, 2017, 12:53 »
[justify]Ωραία εξελίσσεται η κουβέντα για το τέλος της Provape. Χωρίς να γνωρίζω, πέρα από ελάχιστα, πιστεύω κι εγώ πως το συγκεκριμένο όνομα μόνο τυχαίο δεν ήταν. Βέβαια, διαφωνώ σε αρκετά με τους παραπάνω φίλους ή και σε κάποια απ’ όσα αναφέρουν τα βλέπω λίγο διαφορετικά. Ναι, όλα τα προϊόντα της ήταν ακριβά, ίσως και απλησίαστα, όχι όμως να πω πως σε σχέση με τον ανταγωνισμό είχε μείνει πίσω τεχνολογικά επειδή π.χ. δεν είχα έλεγχο θερμοκρασίας ή δεν είχα πολλά βατ. Τα έχουμε ξανακούσει, τα έχουμε ξαναπεί, είτε παλιοί είτε και νέοι ατμιστές που έχουμε κάνει το λάθος ενός τέτοιου ατμίσματος. Αδιαφορώ ακόμα και με όποιους συγκριτικούς πίνακες, που θα θελήσουν να με πείσουν πως αυτό που άτμισα ήταν μέτριο ή απλώς καλό.  Από την άλλη, διαφωνώ τελείως και με την άποψη πως η ατμιστική αγορά έχει κορεστεί, είτε από μοντ είτε από οτιδήποτε άλλο, απλώς το άτμισμα είναι ακόμα βρέφος. Π.χ., τα πρώτα ερασιτεχνικά ατμιστικά βιντεάκια, εδώ στους δικούς μας, βλέπεις όντως ego ξι-Go, ρυθμίσεις στα βολτ, ή κάτι αστεία πρώτα στησίματα. Κι όλα αυτά πότε; το 2008 ή 2009; Δεν είναι δα κι αιώνας, ούτε ήταν η εποχή Ράδιο Κατουμά, διάτρητες πλακετούλες, ή φτιάξε Μπάμπη MHz στην rf ν’ ακούσω τη γειτόνισσα... Η τεχνολογία είχε ήδη ξεφύγει, απλά απλούστατα, το άτμισμα μόλις είχε αρχίσει να κάνει νιάου. / συμφωνώ στο εμπειρικό κομμάτι, πως αν έχεις ατμίσει από μία τέτοια συσκευή τότε βλέπεις τη μεγάλη διαφορά απ’ το σύνολο. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος dimos78

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 12, 2017, 13:02 »
Οι συγκρίσεις των Provari με τα διάφορα κινεζο...mods, μου θυμιζουν απιστευτα τις συγκρισεις των iPhone με το καθε καρυδιας κινεζικο android των 100 και 200 ευρω. Σε καθε περιπτωση τα λογια και τα επιχειρηματα ειναι ΟΛΟΙΔΙΑ. Η Apple εχει μεινει πισω σε τεχνολογια και παρολα αυτα οι συσκευες τις κοστιζουν οσο ενας μηνιατικος μισθος... και γιατι να δωσεις τοσα λεφτα ενω με το 1/4 των χρηματων αγοραζεις κατι αλλο που σου κανει την ιδια δουλεια... μπλα μπλα μπλα! Η πλακα ειναι πως ολοι αυτοι (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων) αν ειχαν την δυνατοτητα, σιγουρα θα αγοραζαν ενα iPhone για την σταθεροτητα και την αξιοπιστια τους, τοσο ως λογισμικο, οσο και ως συσκευες, αλλα στο φιναλε και ως apla Brand Name! Τιποτα δεν πληρωνεις τυχαια guys......

Δεν πειραζει, οσο μας βγαλει το προβατακι μας και απο'κει και περα παμε γι'αλλα...
Συμφωνώ απόλυτα

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 12, 2017, 13:54 »
Mπορεί να έκλεισε αλλά η αγάπη μένει ;)

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 18:52 »
Δεν θέλω να δημιουργήσω αναστάτωση (όπως προκλήθηκε και σε μένα) αλλά μπήκα www.provape.com και βλέπω κάτι περίεργο. Σαν να πρόκειται να ανοίξει. Η τρελάθηκα η βλέπω όνειρα η απλσ αυτό που βλέπω σημαίνει κάτι άλλο... Εσείς τι λέτε?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 19:07 »
Να δεις γέλιο όμως που θα πέσει αν ξανανοίξει και δεν καλύψει όσες εγγυήσεις χάθηκαν...
Πιθανώς κάποιος να αγόρασε τη φίρμα? Μπορεί να αφορά υγρά, ποιος ξέρει.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 21:24 »
Είναι αρκετό καιρό έτσι το site και φημολογείται έντονα ότι πρόκειται να δραστηριοποιηθεί ξανά η εταιρεία, σε ευρωπαϊκό έδαφος πλέον. Μου έλεγαν για Τσεχία προχτές που βρέθηκα στην vapeland αλλά αυτό μένει ν' αποδειχθεί φυσικά και μακάρι να συμβεί.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 22:37 »
Μακαρι να ξαναλειτουργήσει, αν και ποτε δεν ειχα η δεν προσπάθησα να αγοράσω mod της, για τον απλο λογο ότι το κομματι μεχρι τον ατμοποιητη παντα το έβλεπα ως "το αναγκαίο κακό που θα πρέπει να πληρωσω" οπότε απλα αγόραζα κατι απλα αξιοπρεπες που να μη με ... σκοτώσει με μονη παντα μπαταρία (καπνιζω σε watt, οχι σε TC, λιγα βατ max 20, οπότε και οι απαιτησεις μικρες) παντα με καλες μπαταρίες, και εριχνα το πιο μεγάλο μερος των χρηματων μου σε ατμοποιητες και υγρά.

Ομως, ξαναλέω, μακαρι να ξαναλειτουργήσει, ανεβαινει όλος ο χώρος οταν υπάρχουν τόσο καλά προϊόντα.

ΥΓ. ξεχασα, ειμαι και λιγο αδέξιος καμμια φορα, συνηθως όταν βιαζομαι. αλλο να μου πεσει το mod του πενηνταρικου (απλη τσατιλα) και άλλο να μου πεσει το provari (Καρδιακη προσβολη + τριπλο εγκεφαλικό)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 23:19 »
ΥΓ. ξεχασα, ειμαι και λιγο αδέξιος καμμια φορα, συνηθως όταν βιαζομαι. αλλο να μου πεσει το mod του πενηνταρικου (απλη τσατιλα) και άλλο να μου πεσει το provari (Καρδιακη προσβολη + τριπλο εγκεφαλικό)
ναι αλλά η τσαντίλα μπορεί να σου κρατήσει πολύ ώρα. 
ενω το 3πλο εγκεφαλικό, μαζί με την καρδιακή προσβολή, ειναι μπαμ κ χάμω. :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2018, 23:53 »


ΥΓ. ξεχασα, ειμαι και λιγο αδέξιος καμμια φορα, συνηθως όταν βιαζομαι. αλλο να μου πεσει το mod του πενηνταρικου (απλη τσατιλα) και άλλο να μου πεσει το provari (Καρδιακη προσβολη + τριπλο εγκεφαλικό)
Το πιθανότερο είναι να μην πάθει κανένα τίποτα, οπότε άδικα θα κουβαλάς υπογλώσσια κι ενέσεις αδρεναλίνης στην πίσω δεξιά τσέπη του τζιν.
Πάντως ο περιορισμός του Provari δεν ήταν μόνο στα 20 βατ αλλά και στα Α. 3.5 νομίζω, δε θυμάμαι καλά. θυμάμαι όμως ότι με τα SS σύρματα που αναγκαστικά κάνουν αντιστάσεις κάτω του ομ, υπήρχε κίνδυνος να μη δουλεύει το μοντ στην επιθυμητή ένταση όχι λόγω των βατ, αλλά λόγω των Α. Ενώ πχ με ένα Kanthal στο 1.5 ομ θα έπιανε τα 20 βατ, με το ss σε 0.7ομ έπιανε τα 3.5 αμπέρ σε ισχύ κάτω των 20 βατ.
Επίσης, οι 18350 που κρατουσαν το μοντ σε λογική διάσταση είναι λίγες για τα περισσότερα σημερινά σύρματα. Με τη 18650 πολύ κουμούτσα!!!!
Αν αναστηθεί η εταιρία στην Ευρώπη λογικά θα έχει κάποια καινούρια πιο σύγχρονη πλακέτα. Αν!!!

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 00:34 »
Ας είναι σαν την πλακετα του 2.5 mini και ας μην είναι ποιο σύγχρονη. Σε σύγκριση ακόμα και με το epetite dna 60 που είναι οτι ποιο κοντινό σε provari mini 2.5 (από  ότι μοντ εχω δοκιμάσει και δεν είναι λίγα) είναι σχέση ζωγραφου vs μπογιατζη. (Για smooth mtl ατμισμα 10 με 12 watt.)
Σαν το provari δεν έχει.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τέλος γιά τη PROVAPE.
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2018, 01:13 »
Η απόλυτη αξιοπιστία έκλεισε τότε, στας ΗΠΑ.
Τι έγινε (τότε)
Στάθηκε αδύναμη να ακολουθήσει τα άλματα του ατμιστικού αιώνα;
Αντιστάσεις των 0,006 πικολινο-ωμ και ισχύ(ες) των 800.000 φρικο-τεραβατ;

Και γιατί ανοίγει (αν) στας Ευρώπας;
Θα είναι η παλιά και αξιόπιστη;
Θα είναι προσαρμοσμένη στις ανάγκες της εποχής;
Μπορεί να τα συνδυάσει και τα δύο;
Γιατί όχι εκεί, στη Β. Αμερική, να δει και τον Ερμή να παίζει μουσική;

Δεν αξιώθηκα ποτέ να έχω provari, αλλά όλους όσους γνώρισα και ήταν κατέχοντες άτμιζαν στο όνομά της εταιρείας.

Μακάρι να κάνει τον άθλο...
Οι συγκρίσεις μέσα μου με τα νέα i-phone είναι σατανικά συμπτωματικές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160061 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146507 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303343 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530896 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet